Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

dana_l
30. pro 2014

@obyvatelka @olga20 @cifuk ak este stale skusate najst ako ho rozvinut - ja ho potlacim hore a potom stiahnem dole a ak sa nerozvinie (nie je pekny nafuknuty ak ho chytite zdola) tak ho este skusim obist prstom co najvyssie a potom znova popotahovat aby sa rozvinul. je pisane zeby ste ho mali ked je rozvinuty pokrutit o 360c. drzim palce a potesim vas - mne to trvalo vyse roka kym som na to prisla 😀

olga20
30. pro 2014

@dana_l Tak já kalíšek dloouho nevyzkouším 😀 , nějakou neznámou příčinou se do mě dostal malý človíček 🙂 a to už pak budu potřebovat ten větší kalíšek, že? Ale segra ho dostala k narozeninám. Poprvé, když to zkoušela na nečisto, tak s ním měla taky problém, ale teď už ho normálně použivá 🙂 Tak doufám, že se to taky někdy naučím 🙂

polaks
8. led 2015

@olga20 áno po pôrode už budete potrebovať väčší

inanna
30. led 2015

Vedeli by ste mi odporucit kde v Prahe sa da zohnať menstruacny kalistek? Pretoze idem do Prahy a u nas na Slovensku to v obchodoch a lekarnach nie je a s postovnym by to bolo o dost drahsie 🙂

aarriel
30. led 2015

@suzete Ahojky. Ještě máš ty kalíšky? Já bych si taky chtěla jeden pořídit a vyzkoušet. Značka mi je jedno a velikost asi M 🙂 Jste mě tady navnadily 🙂

suzete
31. led 2015

@aarriel už mi zbyl jen jeden, kdosi si ho rezervoval, ale už se neozvala, tak to zkusim zjistit. byl to Yuuki

aarriel
31. led 2015

@suzete Když já se v těch značkách nevyznám, takže mi to je jedno 🙂 Hlavně aby to byl ten po porodu 🙂

cibina2
30. bře 2015

Luno violet....je to dobrá značka?teď mají v akci,tak přemýšlím,že zakoupím.Jen mě zajímá,kterou velikost?Mám po dvou císařích.Spontáně jsem nerodila.Děkuji za radu

sopta78
3. dub 2015

@cibina2 tak to mě taky zajímá. Navíc teď je zrovna v akci na slevomatu https://www.slevomat.cz/sleva/904501-menstruacn...

lucinka58
3. dub 2015

@sopta78 Za mě stoprocentně doporučuju 🙂 Než jsem otěhotněla, tak jsem ho používala cca 2 roky a nikdy jsem nelitovala. Stokrát lepší jak tampony a vložky 🙂

sopta78
3. dub 2015

@lucinka58 děkuji za odpověď. A velikost asi tu větší i když jsem rodila císařem že?

lucinka58
3. dub 2015

@sopta78 Jde o to jak máš normálně silnou menstruaci. Já ji mívám hodně silnou, takže mám kalíšek velikosti L, ale třeba sestra ta prakticky jen špiní, tak má S 🙂 Osobně si myslím, že je lepší větší - stejně to vevnitř nepoznáš 🙂

sopta78
3. dub 2015

@lucinka58 o.k. děkuji, tak já si ho objednám a bude tu na mě čekat až se mi po porodu vrátí menstruace. Děkuji a hladký průběh třetím trimestrem i porod. 😉

lucinka58
3. dub 2015

@sopta78 Děkuju 🙂 Tobě taky 🙂

anonymka333
7. dub 2015

Dobrý deň, ja som si objednala Lilcup a teraz 1x používam. Pri zasúvaní sa občas vyskytnú problémy. Neviem či sa pohárik napr pricucol. Keď som ho zavádzala v polohe rozkročmo na vani tak som počula ako sa ,,nachýchol" a pekne sa rozvinul vo vnútri 😎 . Ale skúšam ho zaviezť aj v sede na toalete a tak som už nič nepočula a a ked potiahnem za stopku tak sa klže nižšie ale potom sa už vybrať nedá tak tam asi ten podtlak musel vzniknút nie? 😒 Inak, dosť mi ta stopka vadí, skrátila som ju až na pol až jeden centimeter ale asi ju odstránim úplne lebo keď sa mi otáča pohárik podla mojej aktuálnej polohy tak má stopka oškiera ☹ . Aké máte vyskúsenosti? 🙂

- Ako treba pracovať s tým podtlakom? Kedy zovrieť a kedy uvoľniť alebo tlačiť na svaly? 😕
- Máte pohárik zavedený moc hlboko? Lebo ja ho mám veľmi nízko - skoro mi vyčnieva dno pohárika (preto mi aj tá stopka vadí) ale takto mám pocit že mi nič nepreteká. Keď som ho mala hlbšie tak mi pretekal. 😕

Poraďte prosím. Tampóny boli skvelé, rýchlo som ho zasunula a vedela som že nepretečiem, s pohárikom je to ťažšie ale chcem sa naučiť s ním pracovať 🙂

markiiii88
9. dub 2015

Já si koupila kalisek minulý týden a hned zkouším při ms,zatím se trošku peru,někdy v pohodě,někdy se nerozvine,ale chce to zvyk.Jinak mám kalisek LilCup za 199,- z e-kondomy.cz takže cena super.

amabilis
29. dub 2015

Ahoj! Plánuji nákup menstruačního kalíšku, ale pořád se nemůžu rozhodnout. Po porodu jsem měla teprve jednu menstruaci,t akže momentálně nemám vůbec tušení, jak to teď bude vypadat, ale předtím jsem mívala menstruace velmi silné. Taky jsem hodně citlivá, takže potřebuji nějaký jemný. Koukala jsem na kalíšek od firmy Gaia, velikost L, ale přijde mi obrovský. Zas na druhou stranu má i velký objem vzhledem k velikosti, takový LadyCup není o moc menší, ale objem má malý, protože má strašně nízko ty otvory. Takže jsem na vážkách, co vlastně pořídit ☹

marta68
29. dub 2015

@amabilis Zkus si najít Softcup (na internetu). Nevím, jaká je jeho kapacita ve srovnání s největšími silikonovými kalíšky, ale určitě je dobré zohlednit při rozhodování i další skutečnosti. Rozhodovat se jen podle kapacity nestačí. Při nejsilnější menstruaci je to u všech kalíšků stejné - častěji vylévat.

amabilis
29. dub 2015

@marta68 To jo, ale já právě porovnávala mezi těmi, co jsem si vybrala objem jako takový a objem skutečný - prostě to, co se do něj vejde a právě u toho LadyCapu to je docela tragedie, jak dali nízko ty otvory (co napomáhají při vyndavání), tak to má objem něco kolem 16ml, to se s 30ml nedá srovnat.

marta68
30. dub 2015

@amabilis Já bych radila vyzkoušet. Na nedávném fitness víkendu se prodávaly Softcupy i jednotlivě. Já ty jednorázové používám vždycky 12 hodin. V jejich průběhu podle potřeby vylévám.Určitě to není tak, že po použití vyhazuješ jako tampóny. Ve slabších dnech ho mám těch 12 hodin a vůbec o něm nevím.

ohi
22. kvě 2015

Nemáte prosím některá zkušenost s kalíškem Luv Ur Body? Přemýšlím jestli vzít velikost M nebo L. Nyní mám Ladycup,ale docela protéká po porodu,ikdyž už mám svaly docela zpevněné,před porodem skoro neprotékal. U vel. M se bojím,že by byl moc dlouhý a u vel. L zase jestli by nebyl široký. Stojí docela dost,ta bych nerada riskovala,což budu i tak muset🙂

amabilis
25. kvě 2015

@ohi Já si teď pořídila LilCup 2, stál mě i s poštovným necelých 250 Kč a jsem spokojená. Mám za sebou tři porody, měla jsem kalíšek poprvé a dobrý. Hned jsem to zkusila i na noc. Protekla jsem jednou, protože jsem to nějak zaspala a já mívám menstruaci opravdu silnou. A i tak stačilo vylévat tak jednou za 3 - 4 hodiny (v tu nejsilnější dobu). Lady cup, ta velikost L má objem 16ml a tohle má 22ml. Ono je totiž potřeba počítat skutečný objem, který je pod ty dírky. Jakmile je těkutina nad dírkama, tak to protéká.

ohi
25. kvě 2015

@amabilis Já mám právě problém s tím,že i když je skoro prázdný nebo jen naplněný z části,tak stejně protéká. Takže hledám nejlepší variantu🙂

amabilis
27. kvě 2015

@ohi Lil cup velikost 2 je jako velikost L u ostatních. Všude se píše, že ženy po porodu a ženy po 35.roku věku mají koupit velký kalíšek. Takže věřím tomu, že velikost M protéká 🙂

http://www.kalisek.cz/velikost-barva.php

ohi
27. kvě 2015

@amabilis Jenže já už právě velikost L mám🙂tak asi si jen koupím s větším průměrem a snad udělám dobře🙂díky moc

amabilis
27. kvě 2015

@ohi Jo, tak to by mělo stačit 🙂

anonymka333
27. kvě 2015

Tak ja mám veľkosť 1-LilCup. Ešte som nemala pôrod a tiež mám problém s tým že pri slabšej menštruácii mi preteká ☹

nunacek
24. čer 2015

@ohi Mám stejný problém jako Ty. Už jsi našla řešení? Já už budu zkoušet čtvrtý kalíšek 😒 a pořád se mi nedaří najít ten správný.

amabilis
24. čer 2015

Holky a jakým způsobem a jak hluboko kalíšek zavádíte?

anonymka333
24. čer 2015

@amabilis Ja ho dávam úplne nízko 🙂 tak že špička skoro vyčnieva, vtedy mi nepreteká a aj sa dostatočne prichyti 🙂