Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

amabilis
10. srp 2016

@alemari Zkousela jsem az pri mentstruaci. Ona je ta manipulace jdenodussi.

alemari
10. srp 2016

@amabilis aha, děkuji🙂, doufám, že si ho oblíbím jako vy tu🙂

diamanta
10. srp 2016

@alemari ja mam tu mekkou a normalni melunu s kulickou, a tu tvrdou a kratkou melunu se stopkou, a strihat nebudu. Femmycycle ma uplne debilni ocko, a pak jsem sla do toho kalichu s odtokem, a tam se to strihat ani nemuze. Zkouset kalich nejde, clovek zaplati a bud to vyjde nebo ne. Ten z ebay, ten s odtokem, stal par korun, a i kdyz ho moc nepouzivam, aspon jsem diky nemu zjistila, ze ta stara meluna je na me proste mekka, a ze tvrdost je u me peo rozvinuti zasadni. Pak jsem hned koupila tu tvrdou melunu, a splnila ocekavani, a ve verzi short, protoze uz zas jsem diky femmycyclu tusila, ze mam extremne nizko cipek, ze ani ten femmycycle pro niz.cip. mi nesedel, stale tlacil az mi z toho bylo nevolno..

diamanta
10. srp 2016

@diamanta tak mam vlastne uz 4 kalisky. Mekkou normalni melunu s kulickou, jeden kalich s odtokem z ebay, femmycycle pro niz.cip. a jeste tvrdou kratkou melunu se stopkou. A ta mi sedi nejlip.

alemari
10. srp 2016

@diamanta já ten čípek už nemám nízko, uvidím. Jak píšeš, vyzkouším a budu moudřejší. Ta tvrdost mi u toho mého příjde teda ok, ale praxe ukáže. Používáš kalíšky podle doby MS? Myslím fáze?

diamanta
10. srp 2016

@alemari to ani ne, spis jen tu tvrdou melunu a tu a tam femmycycle, protoze bych mu rada prisla na chut, ale nedari se. Femmycycle je uplne jiny, mrkni na nej, a ja ho chtela zkusit. Ale je velky, boli a nesedi mi. Treba jednou bude...

alemari
10. srp 2016

@diamanta http://www.kalisek.cz/informace-o-materialu-a-v... já teď právě studuju ten materiál... Je to něco jiného.... To je tak, když to člověk dostane a pak teprve zjišťuje co se dá koupit🙂.
Kpuknu se, je to teda alchymie!🙂

alemari
10. srp 2016

@diamanta tak ten by asi nebyl moc vhodný pro mne, cvičím to pánevní dno pravidelně, asi by mi nesedl.

lucam67
11. srp 2016

@amabilis to je asi ten problém, že to nějak nedokážu zmáčknout palcem a ukazováčkem :( asi mám moc krátký palec :D Myslela jsem, že kalíšek mám teda příliš hluboko, ale řekla bych, že nemám, že tu špičku mám tak 2 cm od vstupu....

nunacek
11. srp 2016

@alemari Já mám Me Lunu, velikost XL Shorty Classic http://www.kalisek.cz/meluna.php A jsem maximálně spokojená 🙂 A že už jsem těch kalíšků vyzkoušela hooodně 😀

nunacek
11. srp 2016

@diamanta Taky mám nízko čípek. A Femmycycle jsem zkoušela, ale nevyhovovalo mi, jak je strašně měkký. Potřebuju tvrdší kalíšek. Takže mám Me Luna classic a zatím super.

nunacek
11. srp 2016

@bohuli Já kalíšek zavádím tak, že ten jeho spodek je skoro "venku", prostě úplně na hraně. Při chůzi ani při sezení ho necítím. A výš se mi neposune, když mám správný obvod.

alemari
11. srp 2016

@nunacek děkuji, snad bude ok🙂, po kolika porodech jsi?

nunacek
11. srp 2016

@alemari Po dvou vaginálních. Žádná vnitřní poranění.

alemari
11. srp 2016

@nunacek mám ten stejný, snad budu taky tak spokojená🙂, vlastně ani nevím, který bych vybrala kdybych sama kupovala!🙂

nunacek
11. srp 2016

@alemari Já kupovala sama, poprvé v roce 2010, a vyzkoušela jsem jich hodně, protože žádný mi nevyhovoval. Teď mám rok tento a super.

alemari
11. srp 2016

@nunacek píšou tu, zme je oproti jiným dost tuhý...ndnám srovnání, je to prostě dárek, vyzkouším a uvidím, jdn tu vidím, zme holky střilhají ten spodek, ale já tam mśm to očko....
Máš zkušenosti s používáním při cvičení? Chodím už dýl na speciální cvičení pro pevné pśndvní dno, asi vyzkouším i při ale i s vložkou, co?

emisekkk
11. srp 2016

@nunacek můžu se zeptat proč ti nevyhovovalo, že je Femmycycle měkký? Já o něm právě uvažuju. Mám MeLunu XL Shorty, jsem po 3 porodech vaginálně a čípek mám dle mého taky nízko. Kalíšek je super, jen ho musím častěji ze začátku vylívat, tak jsem si říkala, že bych pořídila Femmycycle, který je objemově větší.

amabilis
11. srp 2016

@lucam67 Ja ho zavadim ukazovackem a proste soupnu a je to. Uz mam ozkouseno, ze se tam rozvine zcela sam. A jinak, mam ho tak 1 - 2cm, to neni nijak moc. Kdybych neustrihla tu stopku, tak mi kouka ven.

nunacek
11. srp 2016

@alemari Je tužší oproti jiným, co jsem zkoušela, ale je příjemný na omak. To jiné měkčí mi na omak nebyly tak příjemné. A díky té tuhosti se mi vždycky krásně hned rozvine a pevně přicucne a nehne se. Ale každému vyhovuje něco jiného. Já nic nestříhala, protože mám ten kalíšek s kuličkou. Já s kalíškem i cvičím, ale jistím ho přitom radši vložkou.

nunacek
11. srp 2016

@emisekkk Hůř se rozvinuje, hůř se přicucne, celkově neudělá takový podtlak, aby se nehnul z místa. Při změnách polohy těla se mi dost deformoval a posunoval a protékal, jak se tou deformací dostal mimo nízký čípek.

alemari
11. srp 2016

@nunacek děkuju za postřehy, trochu mám právě z toho ukončení obavy, že je to celé dlouhé ale uvifíme v praxi🙂

emisekkk
11. srp 2016

@nunacek aha tak do toho teda nejdu. zvlášť když je to jeden z těch dražších... díky

nunacek
11. srp 2016

@alemari Mně vyhovuje ta kulička. Člověk to musí vyzkoušet no 😉

nunacek
11. srp 2016

@emisekkk Někomu ale třeba vyhovuje no. Je potřeba to vyzkoušet. Já zjistila až později, že mám vlastně nízko čípek, a proto mi všechny vyzkoušené kalíšky nefungovaly. Když jsem to zjistila, tak už jsem se zaměřila jen na kalíšky pro nízký čípek a těch je bohužel málo. Ale MeLuna mi vyhovuje, takže super. Sice ho v silných dnech musím na můj vkus vylévat často, ale větší objem pro nízký čípek holt nedělají.

dana3262
12. srp 2016

Pusu už asi po třetí během pár let se svým problémem. Zkusím, jestli se tu po nějaké době nenajde někdo, kdo mi poradí. Kalisek před dětmi fungovak dobře. Po dětech krev teče mimo. Prostě mám potrisnene prádlo a kalisek je téměř prázdný. Mám mooncup, obě velikosti. Myslíte, že mám tak ochablé svalstvo panevniho dna?? Jiné potíže, které by tomu nasvědčovaly nemám, ale je to určitě možné. Myslíte, že to může být tím?

emisekkk
12. srp 2016

@nunacek ja nastest vyhodnotila hned,zemam nizko cipek,takze uz byl tim padem vyber kalisku zuzen. ale jak pises-MeLunu vylivam v prvnich dnech co 2 hodiny a to je blby. Tak jsem se ohlizela po necem s vetsim obsahem,ale pro nizky cipek,ktery vlastne zabira kus mista v tom kalisku.

diamanta
12. srp 2016

@dana3262 ja mam za sebou dva porody, necvicim, jsem typicky nekdo, kdo by mel mit velky a mekky kalisek. A presto, aby se vubec rozvinul, zjistila jsem, ze musim mit tvrdy...takze ona ta kategorizace dle porodu a ziv.stylu ne uplne funguje. Pak mam stehovavy cipek, v prvnich dnech ani ten nejkratsi kalisek nevyhovi, i protoze proste nelze namirit pod cipek. Ten je tak nizko a u steny, ze to nejde. Od druheho dne uz je to ok. No a co se femmycyclu tyka, na ten tam neni prvni dny vubec misto. A i pak, je tak obri, ze jak zavedeni tak vyjmuti me boli. Mohlo se ti klidne stat, ze po porodu mas anatomii uplne jinou. Pak tedy muj postreh je, ze nejde smahem rict, ze po porodu je potreba vel L a ze tuhy kalich je pro vysportovane nerodicky. ...

diamanta
12. srp 2016

@dana3262 jestli to tece mimo a kalich je prazdny, muze byt, ze mas take cipek po porodu moc nizko a u steny a kalisek proste neni pod nim ale vedle

diamanta
12. srp 2016

Ono tezko radit, pricin proc uz nesedi, muze byt moc. Nezbyva nez se prozkoumat primo v ruzny cas cyklu a ohmatat si konkretni zavedeny kalisek uvnitr, proc vlastne nesedi. Moc velky se nerozvine, maly obtece....mekky se nemusi rozvinout, cipek ma nestandartni pozici atd, nacez ji dalsi dny jeste meni....to se neda jednoznacne radit