• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Menstruační kalíšek

25. března 2017 
jeste me napada - jaky kalisek kdo pouzivate? Jaky je mezi nimi rozdil? Chystam se koupit nejspis mooncup, ale je jich vic, tak by me zajimalo, v cem se pripadne lisi.
24. bře 2007 v 19:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Haluskacz, já mám mooncup, protože byl levnější než divacup. Jakej je mezi nima rozdíl ale nevím. Na obrázku mi připadaly stejný.
24. bře 2007 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja pouzivala keeper, protoze to byl jedinej, co se mi podarilo v roce 2005 sehnat bez embossovany karty (posilali mi ho z USA po platbe pres moneybookers :slight_smile:). Ted jsem si koupila (a zatim nepouzila) mooncup v poporodni velikosti, ale mam dojem, ze to byly vyhozeny prachy, protoze kdyz jsem to porovnavala, tak jsou skoro stejny :slight_smile:

No kazdopadne myslim, ze je uplne jedno, kterej si poridis. Keeper se myslim neda vyvarovat, ale to me nejak ani nenapadlo, ze bych mela delat ;)
24. bře 2007 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pap já mám kalíšek i při nejsilnější MS na noc v pohodě i bez vložky. Kalíšek podle mě vyloženě přetéct nemůže. Je přicucnutý ke stěnám pochvy. Spíš jde o slabší únik těmi vzduchovými dirkami. Co se týče noci, je možné, že lehneš do špatné polohy a kalíšek se může odcucnout, proto proteče :wink:
Janickabez pokud nemůžeš kalíšek omýt, stačí ho vylít do WC a vysušit toaletním papírem. Samozřejmě je pak dobré při nejbližsí příležitosti kalíšek omýt teplou vodou. Jinak nemusíte mít obavu. Kalíšek z venku od krve není. Ta je jen uvnitř :wink:
24. bře 2007 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
o kalíšku slyším poprve v životě a nechápu způsob používání a vůbec si nedovedu představit jak vypadá. :astonished:
Můžete mě prosím poučit??? Moc díky!!! :wink:
24. bře 2007 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. bře 2007 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám mooncup. Když jsem si ho pořizovala, byl v ČR jediný dostupný a stál mě 1000 Kč. Dá se vyvařovat.
24. bře 2007 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to teda koukám co to je zavynález tak si to asi taky objdenám ale někdy mám problém i s tamponem že to dost bolí když ho mám zavedený to mám křeče do noh a nemluvě o vyndávání to u toho trpím ale není to vždy
24. bře 2007 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
já používala poslední roky výhradně tampóny, byla jsem s nimi spokojená, ale napříště rozhodně vyzkouším kalíšek a snad se kvůli tomu i těším na návrat MS :slight_smile:
24. bře 2007 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladunko,
tak to jsme dve :grinning:, to se mi vazne jeste nestalo...
24. bře 2007 ve 21:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halusko :slight_smile: Já se taky nestačím divit, mateřství mi otevírá úplně jiný (a o dost hezčí) svět...
24. bře 2007 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam na mokosha.info prelozeny text z originalniho pribaloveho letaku (puvodniho, ted maji takovou peknou knizecku a cestinu mi zatim nechteli zabudovat :rolling_eyes: ) , pokud by vas zajimalo.

jinak keeper je gumovy, mooncup silikonovy - nekdo totiz na gumu reaguje alergicky.

k vymyvani: i na tech hnusnych toaletach neni problem vzit si s sebou flasku s pitnou vodou na zachod a vyplachnout v soukromi :wink:

ad objem: A ma 15ml, B 12ml, nejnovejsi modely tam maji normalne i rysku :fearful: pry to nekdy muze byt dulezite vedet, to mnozstvi
24. bře 2007 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a hele, co se nam tu mezitim bezplenkovanim rozbhelo za diskuzi..... :slight_smile:

moc diky, i za zkusenosti, jen jste me vice utvrdily, ze je to dobry napad, az ho poridim, napisu........
24. bře 2007 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladunko, ja tady mam ten jeden nepouzitej mooncup, tak Ti ho, az bude treba, muzu pujcit, a kdyz Ti nebude vyhovovat, tak ho vyvaris a vratis mi ho...stejne totiz mozna zustanu u toho puvodniho keeperu, protoze jsem na nej byla zvykla a fakt mi ten rozdil ve velikosti mezi A a B prijde zanedbatelnej :slight_smile:
25. bře 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, tak to teda taky koukám.... :confused: Na těch odkazech jsem četla, že se zavádí níž než normální tampon. Netlačí a nepřekáží? Myslim, jestli o něm vůbec nevíte... Píšou tam, že se má na 2x přeložit a takhle zvést, ale neumim si představit, jak tohodle obra, ještě spolu s palcem a ukazovákem zavedu tak, aby mi tam nepřekážel.... :frowning2:
26. bře 2007 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacabacko já ho tedy narozdíl od tamponu necítím vůbec. Tampon mě tlačil a prostě jsme o něm věděla. O kalíšku vůbec. Jinak s tím zaváděním. Kalíšek se splácne a přehne. Není pak větší než dva prsty vedle sebe. Palcem a ukazovákem ho jen přistrčíš do pochvy, pak už stačí jen jeden prst na doúpravy :wink:
26. bře 2007 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozdíl mezi tampónem a mooncupem? Z tampónu jsem měla pocit, že mě vysušuje, taky se musel často měnit - když se nevyměnil, byla pohroma. Když byla MS slabá a tampón málo nacucaný, docela to vyndavání bolelo :unamused: Navíc s používáním tampónů bývá spojován výskyt syndromu toxického šoku (přeci jen se v něm ty bakterie můžou držet), s mooncupem nikoli. Mooncup je silikonový, měkký, takže se tělu prostě přizpůsobí, nemá ani čím tlačit :wink:
Jinak přes den, když už ho musím měnit v práci - taky máme WC společná pro hodně lidí, ale opravdu stačí ho vylít a otřít toaletním papírem, vypláchnout ho zase až doma :slight_smile:
Jo a zavádění - fakt je měkký, takže se přehne úplně snadno. Největší hrůzu z toho měl můj muž - kouknul na to a vyděšeně se zeptal - TOHLE se ti tam vejde? :astonished: Ujistila jsem ho, že on tam pravidelně strká něco daleko většího a v životě se nad tím nepozastavil :zipper_mouth: Pardon za přirovnání, ale přesvědčilo ho to :wink:
26. bře 2007 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. bře 2007 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
len: :grinning: :grinning: :grinning: dobrý přirovnání.... a ten silikonovej se dá taky vyvářet?
26. bře 2007 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že snad jenom ten silikonovej se dá vyvářet... Ale nejsem si jistá. Takže - já mám silikonový = mooncup (ten je prý absolutně nealergenní) a vyvářím ho - vždycky před novým cyklem min. 5 minut. A když ho vidíte, jak si to bublá v té vroucí vodě, nabydete přesvědčení, že je to tisíckrát hygieničtější než tampón, který je chráněný jenom kusem igelitu a nijak sterilizovaný nebyl :wink:
26. bře 2007 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...dneska už snad na mě čeká mooncup na poště a jsem hrozně zvědavá!!! Prvně jsem o něm slyšela, když si ho kupovala Len a hrozně mě to zaujalo...takže jsem ho minulý týden objednala. Každým okamžikem čekám MS, tak ho snad dnes vyzvednu, vyvařím a zítra už bych mohla "mooncupovat" :grinning: :dizzy_face:
26. bře 2007 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len s těmi tampony mám stejnou zkušenost. Taky mě to při slabém krvácení při vyndavání bolelo a zůstávali ve mě zbytky buničiny ze špičky tamponu :confounded:
Majenko tak vítej do klubu :wink:
26. bře 2007 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a zapomněla jsem dodat, že si ho se mnou objednala i kamarádka (také zastánkyně ochrany životního prostředí :slight_smile:) a její sestra s maminkou o něm také vážně uvažují :wink: ...a to jsem o něm zas tak nebásnila... :grinning:
26. bře 2007 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, tak to se divím. U nás doma se to nesetkalo s pochopením. Všem se to zdá nechutné :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak už jsem psala. Pokud se o tom nezmíní někdo sám, já sama se s tím nechlubím :zipper_mouth:
26. bře 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak doufám, že s tím budete všechny moc spokojené a nepřijde nás sem nikdo kamenovat :grinning:
26. bře 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len, neměj strach :grinning: . O tobě jsem věděla, že jsi s ním spokojená a s Grej jsem si psala minulý týden. Stačí mi, že vím, že to funguje tak, jak má, že s ním žádné problémy nemáte...a také chápu, že každá jsme jiná. Takže pokud by mi to háhodou tak skvělé nepřipadalo, tak rozhodně nebudu házet vinu na vás, že to tak vychvalujete :grinning:
Meje první reakce na mooncup byla "COŽE??? Co to je za blbost... :unamused: "...pak jsem si o něm něco přečetla...takže se mi zalíbil...a pak už jsem ho jenom chtěla...a pak už jsem se jenom přesvědčovala, že ty penízky do něj už investuji...a teď už ho skoro mám :slight_smile:
26. bře 2007 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, asi tak nějak :slight_smile: Člověk je strašně svázaný tím, jak se to dělá, jak by se to dělat mělo a co je běžné, takže když najednou někdo přijde s něčím úplně jiným, chvilku to člověku trvá, než si to v hlavě srovná a je ochotný si připustit, že na tom něco může být, a překonat všecky předsudky :wink: Někdo to holt nedokáže nikdy (čímž nemyslím, že by si všichni měli mooncup automaticky pořídit, protože je nej, ale občas se setkám s tak negativním názorem někoho, kdo to v životě ani neviděl, až mě mrazí :confused: ). Ale kdyby na to byla v televizi několikrát za den hodně barevná a uřvaná reklama, to by to najednou podezřelé a špatné nebylo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. bře 2007 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi před 4 měsíci mi přišel nezávazně na sobě od dvou bývalých kolegyň odkaz z idnesu na mooncup. Tak jsem jim napsala, že je to bezva a že ho už půl roku užívám a jsem spokojená. Jedna už se neozvala a druhá mi odepsala : to si děláš srandu? Takže tak :grinning:
26. bře 2007 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, ta diskuze na iDnesu pod článkem byla fakt drsná :stuck_out_tongue_closed_eyes: A dokonce i chlapi měli fakt vyhraněný názor :grinning:
26. bře 2007 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsem bohužel nečetla...asi bych se "pobavila", co :confounded:
26. bře 2007 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek