Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kvikvicek
29. led 2008

ahoj holky, potrebovala bych radu, ted jsem objednala kalisek na menstruacni-kalisek.cz, chci platit prevodem z uctu, na strankach pisou: zaplatte az po vyzve, prislo mi potvrzeni o objednavce,ale vyzva zadna 🙄 ach jo, navic jsem si zvolila zpusob platby tak,abych mela kalisek do dvou dnu u sebe a oni mi napsali, ze ho poslou behem nasledujicich dnu.

elana
29. led 2008

Vypadá to, že je momentálně nemají na skladě, já ho kupovala přes www.scoutdoor.cz (snad to píšu dobře) tam mají všech šest typů od tří výrobců taky, jsou tam za dobrou cenu a hlavně je tam napsáno, kolik ks. aktuálně od kterého je na skladě. Pak to přijde do druhého dne, expedují hned.

Jestli je to ještě možné, tak to na "kalíšku" stornuj a zkus objednat jinde, jinak holt počkat🙂 Já jsem taky prošvihla měsíc, mnou vybraný typ zrovna neměli.

elana
29. led 2008

Tím, jak jsem nemohla dostat kalíšek hned do druhého dne, tak mi paní ze Scoutdooru psala mejlík proč a abych se nedivila a tak jsme se trochu "zapovídaly", dozvěděla jsem se, že Lunette je krom toho, že je nejdražší, taky jakoby "nejlepší"-jasněže funkci splní všechny stejně, ale ona doslova napsala, že "dělá nejlepší dojem" (myslela materiál, provedení, pružnost a tak).

kvikvicek
31. led 2008

Holky,tak uz dorazil, rano ho jdu vyzvednout na postu,mam to dostat behem vikendu,takze jsem to krasne stihla, pak budu referovat. Nikdo o tom nevi, kdysi jsem se zminila o kalisku v praci, a vsechno se to tam zhrozilo a to jsme prosim zdravotni sestry 😒

markettka
1. únor 2008

JJ, u nás na vyšší zdravotnické škole to nedopadlo o nic lépe, raděj to nikde neříkám, nehodlám se pořád hádat

ivana98
1. únor 2008

tiez som pocula o tom, ze je o mooncup taky velky zaujem, ze nestihaju vyrabat, preto to niekedy trochu trva.

ja ten moj pouzivam 3. mesiac a musim ho zas pochvalit, som naprosto spokojena 😎
uz som ukecalal segru, ze jej ho tiez objednam 😀

elana
1. únor 2008

Dnes jsem četla, že ho začíná vyrábět dokonce nějaká česká firma, tak jsem na to zvědavá, jaké budou reference. Já si ho nepořídím, mám už Lunette a dokonce jsem ho ještě ani nevyzkoušela, ale určitě se časem nějaké ohlasy objeví.

schnek
1. únor 2008

co vím, tak český je LadyCup, já jdu do něj, Teď čekám, až ho bude mít můj oblébený e-shop 🙂

lusinta
1. únor 2008

schnek-tak já jdu na to🙂🙂🙂už jsme poslala mail,tak snad se to brzo vyřídí🙂
A díky moc za tip!

schnek
1. únor 2008

lus, to já děkuju 🙂 Navíc když jsem ten název šoupla do vyhledávače, tak mi vyskočila jen ta jejich jediná adresa a nebyla jsem moc spokojená s jejich možnostmi zaslaní atd. 😒 doufám, že jsem tě nepřiměla nabrat nějaký zmetky a nepřijdeš mi je hodit na hlvavu 😀

kikimaruska
2. únor 2008

Ahojky. Já si menstrulační kalíšek taky objednala, ale než jsem ho stačila vyzkoušet, tak jsem neplánovaně otěhotněla. Pokud porodím normálně...tak ho můžu bohužel rovnou vyhodit, jelikož mám velikost pro ženy zatím bezdětné. Tak nevím, nový asi za 850 kč kupovat zatím nebudu. Ale škoda, přijde mi to jako dost dobrá věcička a bohužel ten nový už neprodám (jak dokážu že není použitý 😖 .) a kamarádky nesdílí stejný názor, že by to mohlo být lepší a přínosnější než vložky nebo tampony.

elana
2. únor 2008

Kikimaruš, zatím ho nevyhazuj, pokud opravdu nenajdeš nikoho, komu ho během té doby věnuješ, tak podle mně určitě stojí za to ho vyzkoušet i po porodu. Jednak momentálně netušíš, jestli náhodou nebudeš rodit SC a druhak, docela dost žen s pevnými pánevními svaly používá kalíšek velikosti B i po porodu. Tak uvidíš, třeba budeš jednou z nich.

kikimaruska
2. únor 2008

elana: taky jsem na to myslela, no uvidíme a vyzkouším ho potom. Toho císaře se docela bojim...nebo bojim, nepřekvapilo by mě to, mám docela dost úzkou pánev a někdy i přítel má co dělat a doktor se mnou bojuje každou prohlídku 😅

elana
2. únor 2008

Tak vidíš, třeba se to nakonec vyřeší "samo", nemá cenu nic vymýšlet dopředu a zbytečně se bát. Jestli se s tím pere i doktor, tak je to síla, jinak na vnější vzhled se moc usuzovat nedá, já mám kamarádku, postava fakt krev a mlíko (zezadu má zadek s prominutím obří)...a dlouho jí doktoři strašili, že nebude moct rodit vaginálně, protože má ten otvor hrozně úzký, to, co je nabaleno na tom, se holt v potaz nebere🙂

A i když budeš rodit normálně, tak s těmito parametry je možnost, že bys tam áčkový kalíšek ani nenarvala, přece jen porodní cesty připravené devítiměsíční hormonální kůrou🙂 nejsou reprezentativním obrazem volnosti nebo úzkosti při obyčejné menstruaci🙂

kikimaruska
2. únor 2008

kikimaruska: no já postavově právě taky nejsem nějaký drobek...mám silné ruce a stehna... má normální váha je 60 kg.... Já se ptala kdy bude měřit pánev (v literatuře je napsáno že už někdy na začátku těhu), a bylo mi řečeno že se v průběhu těhu ještě velikost změní...takže se to měří až nějak před porodem. Tak uvidíme.

elana
2. únor 2008

No, ono koncem těhotenství se vlivem hormonů opravdu jakoby rozvolňují ty kosti, co tvoří pánev a okolí🙂 (někdo to popisuje i jako lupání nebo nepříjemné pocity, vzniká z toho typická tzv. "kachní" chůze vysocegravidních žen, já nevím, těhu jsem ještě nebyla), prostě tělo se fakt mění (proto např. antropologové jsou schopni z ženské kostry určit, zda její majitelka rodila nebo ne), tak dr. má určitě pravdu, ohlídá Tě a včas vynese ortel. Určitě to skloubí i s rozměry miminka, které mu bude hlásit uzv a něco z toho vytvoří🙂

kvikvicek
2. únor 2008

holky,tak jsem se radovala, ze mi dorazil kalisek,ze ho stihnu tenhle mesic pouzit,a mesicky nikde, mela jsem to dostat v patek a zatim nic 😕 hormonalku neberu, pouzivame kondom, ale byli jsme na takovy akci, naturist party,takze jsme byli s manzelem nahaty sami dva zalezli v takove jeskyni v bazenu a trosku jsme "blbli" bez ochrany 😖 😖 😖 ale na samotnmy sex nedoslo, holky vim ze to tu nepatri,ale spermie nemuzou prezit v chlorovane vode ne? 😅 😅 😔

kvikvicek
2. únor 2008

holky moc se omlouvam,fakt to sem nepatri,ale ja mam v hlave katastroficky scenare, vim ze je to blbost,ale napadaji me hovadiny typu, co kdyz ke me priplavala spermie nejakyho ciziho chlapa a vlezla mi tam 😀 😀 😀 tak doufam,ze jsem vas aspon pobavila 😎

elana
2. únor 2008

No, jestli šly spermie jen do tý vody, tak by to asi vadit nemělo, ale pokud se dostaly i někam dál, tak tam už se zas asi nedostala ta voda, tak to nevím😉 sama musíš tušit, jak černý 😎 svědomí máte🙂 Počkej třeba do úterka a testni, někdy dojde později k ovulaci a MS se potom adekvátně tomu zpozdí. Nebo je to psychika, mockrát jsem si vyzkoušela, že když jsem potvoru hodně čekala, tak se naschvál někde zatoulala.

elana
2. únor 2008

Tyjo, spermie sice jako pulci vypadaj, ale nechovají se tak😀 Od cizího to určitě nebude, to se teda fakt neboj.

kvikvicek
2. únor 2008

tak to je fajn, ze ke me nemuze priplavat cizi hajzlik 😀 jsem to tusila,ale kdyz mas nervy,tak te pak napadaji hrozny blbosti 😀

elana
2. únor 2008

Nojo, taky mám za sebou období, kdy jsem při zpoždění mrchy stoprocentně věděla, že jsem otěhotněla na veřejné toaletě😀😀😀

jumik
2. únor 2008

kvikvicek - no nevím lidský spermie jsou trošku chcípáčci, takže si myslím, že chlorovanou vodu by fakt asi nerozdejchaly...dále to nejsou naváděné střeli (teda v reprodukčním traktu už jo), takže jako že se někdo udělá do vody a ony se vrhnou směr nejbližší ženská opravdu nehrozí a za třetí a to je asi nejdůležitější je jich k otěhotnění třeba určitá koncentrace, takže naředěné v bazénu nemají moc šancí 😉

em_
4. únor 2008

Ahojte holky 🙂 Nenašel by se tu někdo toužící po Lunette? Kdybychom to koupili ve třech, ušetříme 😎 Kališnice, spojte se 😉

ivana98
4. únor 2008

kvivicek, dobra teorie 😀 ale vazne, tiez mam za sebou taketo stavy 😀 dokonca som po jednom takom hysterickom poplachu chcela od gynekologa "tabletku po" ale on ma nastastie iba vysmial...
zaujimave je, ked clovek sa uz teda vedome snazi dostat tie spermie tam, kde maju sancu "na uspech" a aj tak sa nedari, tak sa nad takou panikou uz len pousmeje 🙂
jumiku, dik za kvalifikovane informacie 😎

kyri
7. únor 2008

ahojda, rozumim tomu dobře, že nejlepší je lunette?

mám na něj jen jednu favorizující referenci, a to mi je málo, tak se ptám i tady, páč po roce a půl od poslední návštěvy tetky z červený lhoty kojení už došlo i na mě 😉

ááá, em, tak já kdyžtak jo (enom si počkám ještě na nějakou tu chválu na lunette 😉)

kyri
7. únor 2008

a ten lady cup je dobrej?
jako czech made bych taky ráda podpořila, ale kvalita je přednější než charita 😉

kyri
7. únor 2008

hola, nikdo už sem nechodí?
😕

eliade
7. únor 2008

já používám mooncup a jsem spoko 😉

jmisa
7. únor 2008

Osobně si myslím, že je to všechno na jedno brďo a málokdo si za ty prachy vyzkouší víc kalíšků. Já mám taky mooncup.