• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Menstruační kalíšek

17. dubna 2017 
mirusch bohuzial neporadim, ale pre zaciatok by som ho aj tak vyvarila
31. říj 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirush, některá holka psala ohledně těch tablet holkám, co MK dotáhly do ČR a jedna z nich jí odepsala, že po těch sterilizačních tabletách doporučujou kalíšek ještě vyvařit, že to není nic moc dobrýho. Nevím ale, jestli je to na beremku nebo tady.
31. říj 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emjee, Elitera, aj tak dakujem, zrejme vyvarim najprv a ak mi niekto este poradi, tak aspon pouzijem tie 2 tabletky a nove neobjednam, vyzera to, ze vyvarit je najucinnejsie a aj najlacnejsie :grinning:
31. říj 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirusch, ty tabletky se rozpouští v hrozně velkém množství vody, nevím přesně kolik, ale je to v řádu litrů, pokud vím. Pokud je chceš použít na kalíšek, tak já bych je rozlámala zhruba na čtvrtinky a vždycky ten kousek hodila do nějaké vhodné nádobky, vodu bych přidala od oka (tak jsem to vždycky dělala s Milton tekutou dezinfekcí, s odměřováním jsem se nezdržovala :grinning:). Pak tam ten kalíšek necháš namočený kolem 10 minut.

Být tebou, tak kašlu na tablety, stejně je to dost drsná chemie, pár stránek dopředu jsme to s holkama už řešily. Normálně vyvařuj a tablety si nech pro případ, že vyvářet nebude možné.
31. říj 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jinak ty tabletky mají, pokud vím, ve Schlecker drogerii, takže pokud tam budeš mít cestu, omrkni přesný návod na krabičce. Možná by poradil i Google.
31. říj 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirusch, už jsem to našla, bavily jsme se o tom v tomhle tématu na str. 42
31. říj 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem Vero, si zlata. :dizzy_face: Je to fakt, ze vyvaranie to isti. A tabletky si necham na pripad nudze :wink:
No, myslim, ze s tym Cupom budem chvilu bojovat, ale verim, ze sa skamaratime :sweat_smile: :grinning:
31. říj 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna Milton tableta je na 5 litrov vody! Ja som v tom malej sterilizovala fľašu a odsávačku, takže ďalšie vyváranie mi príde naozaj zbytočné... (teda osobne vyváranie nemám rada už z princípu :sweat_smile:). Po 15min je to vysterilizované. Necháš usušiť a používaš.
31. říj 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj Bihan dakujem, uz som si precitala dozadu, ze 5 l :confused: No, bud vyvaranie alebo tablety, to som pochopila. Tablety, ked nebudem doma a nebudem chciet vyvarat v cudzich hrncoch, to by som fakt nechcela :grinning:
31. říj 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky muzete mi nekdo napsat na ip kolik to stoji a podrobnejsi info,dik
31. říj 2008 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirusch, to si piš, s kalíškem budete kamarádi na život a na smrt :wink:

bihan, a proč nemáš ráda vyvařování?
31. říj 2008 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
marisko, kalíšků je víc druhů a ceny se liší, pohybuje se to od zhruba šesti set korun nahoru, podrobné info nemá cenu psát do IP, omrkni prvních několik stránek z diskuze anebo třeba na menstruacnikalisek.cz nebo kalisek.cz, případně zkus googlovat. každopádně je to skvělá věc :slight_smile:
31. říj 2008 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, pretože mi to prišlo ako hrozná otrava už pre malú - vždy ostal na povrchu povlak, na kalich síce netreba také veľké hrnce ako na odsávačku, ale to by som zase musela mať "svoj" hrnček (malé plecháčiky vo Fr nepredávajú) a ja mám hrozne deravú hlavu, tak je dosť možné, že by som zabudla na to, že niečo vyváram. Hovorím, Miltony som používala už pre malú a teraz ich používam pre seba. Mali sme celú krabicu, tak to budem mať snáď doživotne :grinning:
1. lis 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem už i v této diskuzi :grinning: Byla jsem nahlodaná a uvažuju o kalíšku, ale dívala jsem se na internet a je jich více druhů. Který je dobrý, nebo bych si měla pořídit ten nejlevnější? Teď si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje.
5. lis 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...konecne dorazi menstruacni kalisek po umornem mesici a pul cekani...ufff...ceska posta se opet vyznamenala a kdybych se neozvala pani do internetoveho obchodu, kde jsem ho kupovala /cekani se mi zdalo opravdu uz dost dlouhe..../, tak nevim zda bych taky necekala marne :grinning:
Nakonec jsem vybrala LadyCup velikost L, tak jsme zvedava kdy ho vyzkousim, vzhledem k tomu, ze menstruace zatim v nedohlednu...
Chci se jeste zeptat kdy jste zacaly pouzivat kalisek po porodu /asi vzhledem k douhodobejsimu kojeni si menzes muze dat nacas takze se vsechno stihne v klidecku zahojit ne?/
Abych byla uprimna tak kdyz jsem ho vybalila z pytlicku a slozila do te "formace" jak se ma zavadet, tak jsem se trosku zdesila, ze "to" si "tam" proboha nemuzu v zivote "narvat"... :sweat_smile:
Tak uvidime...
A jeste jedna otazka na ty bio lubrikacni gely....mate nejaka zkusenost s temi BIOglide?? :slight_smile:
5. lis 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe: Ty už ji nemáš přes dva roky? Je to vůbec normální? Taky jsem se dívala na LadyCup. Na kolik tě vyšel?
5. lis 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak mne moj mooncup vcera dosiel :grinning:
ale teda fakt neviem, ako to tam narvem :sweat_smile:
5. lis 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu, porovnej ho s velikostí penisu - on tam půjde :wink:
lukin, asi tu stále není nikdo, kdo by vyzkoušel všechny druhy. Každopádně lunette je PRÝ měkčí, takže ten si chci koupit po porodu. Mám Mooncup teď a měkčí by mi asi nevadil, ale jsem tady trochu extrém, holky s rozbolavěním problémy nemají.
5. lis 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je len prvý pocit :grinning:
5. lis 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
lukin: ja jsem si koupila nejaky luxury set a vysel me i s postovnym a balnym na 698 korun ceskych, coz jsem neprozivala jako nejakou velkou castku :wink: Porad jsem nad tim spekulovala, co bych si tak koupila, ale nakonec zvitezil vyrobek LadyCup, proste mi tak nejak padl do oka a reference na ruznych forech na nej byly pozitivni.
A neboj, menstruovala jsem normalne, jen jsem si ho mela asi koupit driv nez pred tretim tehu... :grinning:

dadulik:no jak jsem na to koukala tak jsem z toho mela rozporuplne pocity, jeste ze u toho bylo na vyzkouseni trocha toho gelu,takze to pujdu zkusit a uvidime... :confused:
5. lis 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
elitera:to s tim penisem je dobre /tedy je to rozhodne mene "vyvinute" nez muj manzel/,ale preci jen penis se tak nejak podda nakonec je to vlastne mekke, i kdyz je to tvrde ze?
Zkousely jste si kalich tedy pred menses? Jen tak nasucho? :confused:
5. lis 2008 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe, ale kalíšek se taky poddá, dyť jsi ho přece zmáčkla, ne? :wink: o penisu teda vím víc, než o kalíšku! :grinning:
5. lis 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli:jo jo vsechno jde kdyz se chce, uz je tam... :wink:
5. lis 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jaký to je? :grinning:
5. lis 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nezdá se vám, že máte s kalichem kratší menstruaci, než normálně? :confused: Já mám pocit, jako by ten podtlak ze mě tu krev vysával a 3. den MS, který mám normálně nejsilnější, už jen tak "pokapkávám" :sweat_smile:
5. lis 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli:abych pravdu rekla tak vlastne ani nevim jak to popsat...zatim to jde,jen jak dlouho si to tam "zkusebne" mam nechat???
Poradte kaliskove panne... :wink:
5. lis 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mysi: nevim, jestli jsi předtím používala tampony nebo vložky..ale prý s tamponem(předpokládám, že s kalichem je to to samé) je MS kratší, protože krev se absorbuje rychleji..narozdíl od vložek, kdy krev vytéká ven..a déle to trvá...co je na tom pravdy nevim :sweat_smile:
5. lis 2008 v 15:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mysi, tak to neumím posoudit. Donedávna jsem brala HAK, která to zeslabuje a zkracuje a za cca 10 dní mě čeká teprve 2. MS bez HAK.
5. lis 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to se dá koupit jen na netu nebo i v lékárně?
5. lis 2008 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lukin: já bych radši z netu, přece jen v narvaný lékárně: Dobrý den, prosila bych jeden menstruační kalíšek...a půlka řady padne do mdlob :sweat_smile:
5. lis 2008 v 16:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek