Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

elitera
14. lis 2008

kili, tak ho zkus prodat mimo koníka a nepiš to tam 😀
Jinak přesně, kalíšek jsem na sporáku zapomněla 😅

len
14. lis 2008

Popřípadě ji prodat některý z těch humusaček tady 😀

kili
14. lis 2008

no jo. nekúpite niekto elektrický serilizátor? starší ale vo výbornom stave 😀

len
14. lis 2008

Počkej si pár měsíců, pak možná jo 😀

dendisa
14. lis 2008

tak vzhledem k tomu, že jsem si kdysi upekla několikero kontaktních čoček, stojím u vyvařování kalichu u sporáku, prská mi to všude, ani nemám potom potřebu to utírat a kastrol pak nechám uschnout a hodím do linky k ostatním hrncům. Vařím v něm totiž Lindě každé ráno čaj!
A ještě se chcu zeptat nějaké humusačky, jestli nemá zájem o ten menší mooncup, nevím označení - kámoška se přidala ke mnou vedené manifestaci a objednala si s ostatníma holkama, jenže teď je měkká a bojí se ho zkusit. Že prej se jí tam nemůže vlézt, no. Kdybyste ho některá chtěla, zjistím cenu.

kili
14. lis 2008

dendisa, ja mám tiež takú kamošku 😀 , už ho má vyše roka doma. 1. býva ešte z rodičmi, tak sa ho bojí vyvarovať, že čo keď niekto príde a načape, ale myslím, že je to len výhovorka, lebo 100pro si môže náisť chvíľku, kedy doma nikto nie je. No furt to ešte nevzdáva, že keď sa presťahujú do svojho, ja jej ale nadávam, že nech ho okamžite, keď príde domov skúsi, bude ľutovať, že to neurobila skôr atď., vždy mi to sľúbi a vždy sa na to vykašle. Počkať, už by to tuším nemala byť ani moja kamoška 😠
😀

dendisa
14. lis 2008

kili, asi to bude chtít aplikaci pod Tvým dozorem 😀. Já se té mojí směju, že je blbka a vyhodila prachy, ale též jsem měla napoprvé bobky a místo kachnu jsem si lubrikantem namazala kalich, pantomima v koupelně jako prase. Ale je to fakt super vynález. Pokaždé na něho před ní pěju ódy, furt dokola jí ukazuju, jak to skládám a zavádím (jenom jako 😉 ), ale asi to bude jako s mým řidičákem - tj. zůstane nevyužit.

herminka
14. lis 2008

Já si na vyvařování kalíšku nařizuji budík (mám takový ten digitální, používám ho zejména na luhování čajů, pracovala jsem kdysi v čajovně, tak jsem vycvičená 🙂), vyvařuji většinou ráno, a to je každá minuta drahá 😀

elitera
14. lis 2008

dendi, a neklouzal ti pak trochu? 😀 Řekni jí, že penis je větší a taky se jí tam vejde 😉

dendisa
14. lis 2008

eli, to jsem jí říkala, a teda méně vybíravě, ale nezabralo to 😀. Si piš, že klouzal, ale nejsem jediná, takové pako, kámoška si ho jednou zavedla opačně a ještě si libovala, jak šel fajn dovnitř.

kili
14. lis 2008

dindisa, máš dobré kamošky 😀
ja sa tej mojej vyhrážam, že "Já ti ho tam holka našrôbuji..." 😀

elitera
14. lis 2008

dendi, a to zkoušela naostro nebo ještě jen "jako"? 😀

dendisa
14. lis 2008

kili, kámošky, ty já mám špičkové 😀
Eli, myslíš ten penis, jo? 😀 Tak ten už zkouší naostro asi 10 let. A jestli myslíš ten nabízený kalich, tak ten si tam nenacpala, do jaké míry to zkoušela, bych musela zjistit.

herminka
14. lis 2008

Dendi, myslím, že Eli myslí tu kámošku s kalichem "naruby" 😀 Docela mě ta představa pobavila 😀 Ale vyndávání už asi tak veselé nebylo 😅

dendisa
14. lis 2008

hehe, tak ta ho nezkoušela, ta už byla v té době starý mazák! Prostě u toho myslela na nějaké cipoviny a bylo to.

elitera
14. lis 2008

dendi, přesně jak píše herminka - myslím tu, co si tam strčila kalich obráceně. 🙂

bihan
14. lis 2008

Dendi, fakt super kamošky, sa tu váľam pod stolom od smiechu 😀

katrin21
14. lis 2008

baby: vidime, ze som tou mojou vcerajsou poznamkou o hrnci vyvolala zivu diskusiu...🙂
Niekto tu pisal, ze ked niekomu vadi ten hrniec, tak je asi uz vopred proti kalichu..
no ja nie som proti, naopak.. len by mi fakt vadilo varit to v tom istom hrnci.. je to asi psychika, ale keby spravim prieskum, tak podla mna by 90% ludi nebolo jedno jest u niekoho, keby sa dozvedeli, ze sa v tom istom hrnci varil aj kalistek... proste to je otazka vkusu, a zas nie je podla mna problem mat jeden hrncicok na len na to.
Elitera.. no mne teda vadi, ked niekto dava psovi lizat tanier... ja mam tiez psa, ale toto nerobim... si bakterie, ktore ma per v tele , aj ked je kontrolovany a umytie vodou ich neznici....moj drahy ma tetu, co raz ked sme tam boli , dala pred nami psovi dojset z jej taniera.. vsetci , co sme tam boli, sme sa na seba kukli a , ked sme si predstavili, ze tie taniere co mame pred sebou...... no fuj. atiez si neumyva ruky ked ho chyta a trebars potom kraja babovku... tak to si ju radsek nedam.... sorry... a to nie som extremne cistotný clovek, co vsade upratuje... len proste iste veci by sa robit nemali, uz len pre pocit ludi zijucich okolo...

brundik
14. lis 2008

Haaahaa 😀 Holky, jen jsem nakoukla a chcipu smichy, to jsou neuveritelne historky s kaliskem 😀
S tim hrncem je to jen o psychice, protoze kalisek je po vyvareni tak cisty, jako chirurgicky skalpel 😉
A ja jelikoz si to takhle krasne zduvodnim a mezi outlocity mepatrim, tak mam normalni hrnec, manzel vi ktery a klidne si v nem vari parky 😀
Doufam, ze se tohle nikoho nedotkne 😉 Jen popisuju situaci u nas doma.

josefa
14. lis 2008

kdyz to tady ctu o tech hrnich, tak kalich nemam a asi bych ho taky vyvarovala ve zvlastnim hrnku. Ale....trochu jsem mela moznost nakouknout do potravinarske vyroby...a co se deje pri zpracovani, skladovani potravin je casto daleko horsi nez pes, ktery vylize talir, ktery se pak umyje....

brundik
14. lis 2008

Josefa, prave ja jsem taky z oboru, potravinarsky mikrobiolog, prave proto varim kalich v normal hrnci 😉

dendisa
14. lis 2008

no, tak je jasné, že hrnec je teda po zneuctění vařením kalichu mnohem čistější, než když ho jenom pošmudlám po vaření houbičkou prolezlou bakteriemi a jarem, nedejbože blbě opláchnu pod vodou.
To bych se měla štítit podat ruku nějaké ženské, protože si s ní třeba deset minut předtím vytahovala z pochvy zakrvácený tampon a ruce si pak určitě nevyvařovala. Nebo chlapovi, který si utíral prdel a vzal si na to málo papíru 😀 . Hele, a kdoví, co má za nehty prodavačka, která šahá na potraviny. To už je hygieničtější uvařit si s tím kalichem zároveň těstoviny. To bych si nikdy nemohla zajít např. do restaurace, kdybych si měla tyhle shity představovat.

josefa
14. lis 2008

brundik, tak ja jsem byla pred MD jen kancelarska krysa, ale zrovna v potravinarstvi, a taky mam za sebou par brigad...to mi uplne stacilo. Pak jsem nejakou dobu nemohla z psychickych duvodu nektere veci jist, nez jsem se s tim srovnala, neco si uz nekoupim dodnes :D

brundik
14. lis 2008

Ten chlap je dobrej 😀 No ale je to tak

brundik
14. lis 2008

Josef, lepsi je nevedet 😒

josefa
14. lis 2008

dobrym prikladem jsou penize....ktere vsichni chytame

olinka6226
14. lis 2008

boooze ze nevyvarovala si ruce... 😀 😀 😀 placem od smiechu super

ivana98
14. lis 2008

hlasim sa tiez k humusackam 😀 a musim sa priznat, zrovna nedavno som ukecala dalsiu kamosku na kalich a vysledok? spokojnost najvacia 😉
a vase hlasky su bozske 😎

brixina
14. lis 2008

tak o kaliskoch pocujem prvy raz 😲 ale neviem si predstavit to vylievanie??? 😒

bihan
14. lis 2008

Brixina, chytíš, vyberieš, vyleješ, založíš 😅 Nič zložité 😀