Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

len
28. lis 2008

Jinak prej ta jejich banda strojařů a programátorů prej jednou o kalíšku debatovala 😉 A on se normálně styděl jim říct, že to jeho žena používá a je s tím spokojená 🙄 Tak jsem mu řekla, že jim to klidně povědět mohl, že kdyby je zajímaly podrobnosti, ráda dodám 😉 O shewee jsem mu říkala, tak se mu jenom protáčely panenky, to chudák netušil, že mě tu ta banda koníkovská zviklá natolik, že budu chtít do třech dnů půjčit kreditku 😀 (mimochodem, kreditka je sice na jeho jméno, ale splácí ji z mýho účtu 😉 ) Balíčky, co mu celej tejden posílám do práce, má zakázáno otvírat, aby náhodou nenarazil na něco, co dostane pod stromeček 😉

kili
28. lis 2008

len 😕 a čo sa stalo? nedá sa to zhrnúť ešte viac? a prečo to vlastne píšeš?

tictac
28. lis 2008

len, beznadejsy pripad bys byla, kdybys mela tyhle triky vsechny odzkousene... 😀

Ja pro jistotu o techle vecech s MM nemluvim, ma v tom zmatek i beze me 😀 😀 kdysi jsem se ho snazila naucit ho rozumet grafum BT....dodnes nechape, co v nich vidim 😀

tictac
28. lis 2008

pisu jako tatar...samozrejme jsem myslela beznadejny...

len
28. lis 2008

Tak, Kili, mám pocit, že s těma doktorama občas zažívám neuvěřitelný situace, tak jak to sem datluju na Koníka, když narazím na něco podstatnýho, zkopíruju si to do wordu, ať nezapomenu 😉 Spíš tak pro mé osvěžení paměti, ať vím, čím jsem prošla, popřípadě když se třeba někdo ptá, jak probíhá první návštěva v CARu nebo inseminace - lenoch líná udělám CTRL+C a CTRL+V, všecko mám v zásobě 😉 Takhle ve výsledku už mi nezbývá, než se tomu pořádně zasmát 😉

len
28. lis 2008

Tak, taky si říkám, že bych na tom mohla být ještě mnohem hůř jak tělesně (takových tu na Koni je ☹ ), tak duševně (takových je snad ještě víc 😀 )...

Mimochodem zpět k tématu - kdysi jsem si kalíšek pořídila s tím, že jakmile investuju takový prachy do předtěhotenský velikosti, nutně musím do měsíce otěhotnět 😉 No, už se mnou, láska moje, oslavil kulatý výročí třicátý menstruace 😝

herminka
28. lis 2008

Len, vidíš, to je argument 😉 😀
Jinak já jsem si poprvé myslela, že mi kalíšek bude muset vyndat manžel, případně gynekolog - a teď je to otázka pár vteřin 🙂

tictac
28. lis 2008

vy me tu snad jeste nakonec prekecate ke kalisku 😀 mimochodem, ma cenu mit kalisek, i kdyz je MS slaba?

simply.vero
28. lis 2008

tictac, cenu to rozhodně má, lepší než mít silnou a muset se jistit vložkama. finanční návratnost možná nebude tak rychlá, ale z hlediska pohodlí a ekologie je to nedocenitelné i tak 😉

len
28. lis 2008

Tictac, používáš normálně vložky nebo tampóny? Pokud tampóny, tak obzvlášť při slabé MS bys kalíšek ocenila, hlavně když MS končí, tampón (i ten nejmenší) mě vždycky daleko víc vysušil, než by mi pomohl. Kalíšek vyprázdním ráno a večer, je v něm pokaždé jen pár kapek, ale nejsem nijak vysušená, vlastně celý den ani nevím, že ho v sobě mám 🙂 A ono i když člověk nosí vložku při slabé MS, v podstatě to teď zažívám, protože nic jiného nesmím a už týden hooodně slabě krvácím, tak jsem z toho taková nějak opruzená a přecitlivělá 😒 Stejská se mi po něm 😝

simply.vero
28. lis 2008

len, to znám, já jednou dostala ms a kalíšek byl 50 km ode mě, tak jsem ji musela přečkat na tradičních metodách. nechápala jsem, jak jsem to mohla dřív zvládat bez něj. žádná ms předtím nebyla tak dlouhá 😀

herminka
28. lis 2008

Záleží, z jakého pohledu to bereš (teď myslím kalíšek na "vícenásobné" použití) - pohodlí, ekologie, úspora peněz za ostatní pomůcky - pohodlnější je kalíšek každopádně, ekologický dopad a úspora se projeví pomaleji, ale je tu 🙂 Mám-li mluvit za sebe, už bych se k běžným pomůckám nevrátila.

tictac
28. lis 2008

prave pouzivam tampony, vetsinou ty nejmensi, obcas je ale nesnasim, tlaci me, tak se bojim, ze ten kalisek budu muset citit vic... 😖 vlozky nesnasim, nepripadam si nejak cista.... Me jde hlavne o tu ekologii a cistotu....

len
28. lis 2008

Já být tebou, tak to zkusím 😉 Možná ten ladycup, ten je úplně měkoučkej, fakt o něm vůbec nevím...

len
28. lis 2008

Akorát nevím, jak ho zasílají do zahraničí (odkud jsi?), ten mooncup by měli mít všude.

tictac
28. lis 2008

UK, urcite to tu sezenu, jen jsem se chtela zeptat na doporuceni, ktery...tak ladycup to bude...jo, jeste jedna otazka, jak se to vynda, kdyz se ta stupka ustrihne? 😀

len
28. lis 2008

Já ji mám vždycky ustřiženou a vyndavám OK, někdo radši nestříhá - třeba vyzkoušet 😉 Mohu porovnat mooncup a ladycup a ten lady je fakt měkčí, navíc bez výstupků a líp se čistí... Vida, UK, a já se odtamtud zrovna chystám dostat tu shewee 😀 Jezdíme tam sice skoro každej rok, ale já už to do jara nevydržím, hlavně bych ji chtěla vyzkoušet v zimě na běžkách 😉

herminka
28. lis 2008

Tictac, pomůžeš si svalama a pak chytneš za spodek 🙂 Já jsem si nechala cca půl cm stopky, líp ho nahmatám. V UK snad mají kalíšky i v drogérkách 😉

simply.vero
28. lis 2008

ladycup je, pokud vím, v zahraničí dostupný bez potíží, v tomto ohledu výrobce nelenil. 🙂

co se týká stopky, tak osobně mám tu zkušenost, že mi na začátku prokluzovala, takže to stejně s její pomocí nešlo vyndat, musela jsem rovnou zkoumat a zkoušet vyndavat přímo za dno. stříhat musí, co mám info, skoro každá, některá nechává kousek jako pojistku, ale není to vyloženě nutné, je potřeba si najít vlastní způsob.

tictac
28. lis 2008

tak fajn, jsem totalne premluvena, radsi tuhle debatu nebudu procitat celou, obcas se tu najdou prispevky, ktere me odradi a ja pak bojim bojim 😀
Do jara daleko, posta bude rychlejsi 😉

simply.vero
28. lis 2008

tictac, gratuluju! 😉

tictac
28. lis 2008

simply, s gratulacemi pockej az to ze sebe dostanu ven 😀 😀

len
28. lis 2008

Jo, dneska není problém, za 2 GBP přijde, akorát se tu oháníme ekologií a ty z CR do UK a já z UK do CR 😀

Taky gatuluju k rozhodnutí, myslím, že nebudeš litovat 😉

tictac
28. lis 2008

ono se to fakt posila z CR 😀 koukla jsem na to, na trhu je dost ruznych kalisku, asi nebudu nic studovat a objednam si rovnou podle doporuceni 😉 Holt ekologie bude muset stranou pro tentokrat 😀

simply.vero
28. lis 2008

tictac, tak jo, jako bych nic neřekla - se potom přihlaš 😀

holky, že byste prostě byly ve špatnou dobu na špatném místě? 🙂

simply.vero
28. lis 2008

tictac, to neřeš, oni to vyvážejí, co vím, standardně - strůjcem ekologické katastrofy snad nebudeš 😉

tictac
28. lis 2008

no co, budu o to usilovneji recyklovat 😀 😀 😀

to vis, ze pak podam hlaseni.... 😉 jen doufam, ze budu stejne nadsena, jako vy 😀

len
28. lis 2008

No, já kdykoli v tý Británii jsem, tak si na nic takovýho nevzpomenu, pak se vrátím a začnu truchlit a zuřivě shánět cider a bacon - tohle už jsem naštěstí v Praze objevila, kde sehnat, ale obávám se, že shewee tam určo mít nebudou 😀

tictac
28. lis 2008

ja zive pamatuju, jak jsem kdysi v Praze shanela halal potraviny 😀 😀 UK ma vyhodu v tom, ze se tu sezene uplne vsechno, i moje milovana kofola 😵

angelik
28. lis 2008

tak aj ja som sa po precitani tejto diskusie odhodlala a objednakla si ladycup
dosiel dnes, takpovediac na poslednu chvilu, kedze mi akurat zacina ms 😉
doteraz som kombinovala tampony s vlozkami
neda sa povedat, ze by som ho necitila, ale mam pocit, ze je to kvoli tomu, ze vnutri je teraz vsetko prekrvene a citlive, a som zvedava, ako tento tyzden zbehne 🙂
ale dufam, ze to bola dobra volba