Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

ikke
4. led 2009

vdaka, pisem si zoznam a zacnem so skusanim 😀
uz mam nejaky tip aj v latkovych vlozkach 😵

petrusk
4. led 2009

ahojte, aj ja dnes prvykrat skuskam, este pred menzesom, vnutri ho necitim, ale vadi mi stopka, asi ju odstrihnem celu, ale vyberiem to potom v pohode? tampony som nikdy nepouzivala, tak som sa zasmiala, ze ma byt menej hlbsie, ale neviem ako to je. takze som ho nechala na zaciatku, stopka trci a v ked zatlacim na svaly tak citim koniec kaliska. tak hadam to bude dobre.

kili
4. led 2009

ikke, ja by som tiež išla do látkových, aj som chcela, ale BL látkové nemá a IV sú na mňa moc drahé, tak som sa na to... a nepoužívam nič, ale chcela by som, lebo ja ten stred nohavičiek mám vždy posunutý. Alebo keď budem mať šicí stroj, tak si nejaké ušijem

kotenko
4. led 2009

ahojre, rozmyslam nad kupou tohto "zazraku", chcem sa ale spytat ze ci je naplnenie kaliska nejako obmedzene casovo.. ja mavam dost slabu mrchu,vlozky mi uz vadia a tampony som nikdy nepouzivala...
je kalisok spolahlivy aj pocas plavania? mozem sa s nim kupat? poprosim o odpoved, nehnevajte sa, ale 71 stran by bolo na citania veru dost 😵

simply.vero
4. led 2009

petrusk, vytáhneš i bez stopky v pohodě, stačí namísto za stopku tahat přímo za spodek kalichu. pokud ti vadí, tak ji šmikni, já osobně jsem stejně nepřišla na to, k čemu tam je, protože za stopku mi kalich stejně nikdy vytáhnout nešel.

kotenko, někdo říká, že by se měl kalich vylévat zhruba tak často jako se mění tampon, ale ve skutečnosti kalich můžeš nechat mnohem delší dobu, ta krev se v něm nerozkládá. na slabou ms je podle mě ideální. koupání je úplně v pohodě. jdi do toho, on je to vážně zázrak, bez uvozovek 🙂

bora8
4. led 2009

kočky chystám sa k vám pridať, chcela by som menštruačný kalíšok - vyrába ich viacero firiem, alebo je u nás dostať len jeden druh?

simply.vero
4. led 2009

boro8, existuje snad 5 druhů, něco máš tady: http://www.menstruacnikalisek.cz/Cojemenstruačn..., další srovnání tady: http://afriska-engl.de.tl/Different-brands-and-...

olinka6226
4. led 2009

bora u nas dostat pokial viem lady cup, moon cup a lunette. je mozne ze ich na sk predavaju viac, len ja o tom neviem. v cechach je tusim o znacku dve viac.

kili bl latkove vlozky ma. ale nie slipky.

bora8
4. led 2009

Ďakujem mrknem a keď tak aj objednám - a vaše skúsenosti? ktoré sa osvedčili?

kili
4. led 2009

oli, aha, už som aj zabudla 🙂

kotenko, ja mám tiež slabú ms a vylievam ráno a večer, takže cez deň ho mám nejakých 14-15h a v pohode 😉

petrusk
4. led 2009

simply, odstrihla som najprv kusok, ale neviem ci som si ho na prd dala, alebo som tak divne narastla, prislo mi, ze ho mam nakrivo, lebo ma ta stopka tlacila do jednej strany. tak som z nej odstrihla este kusok a maly kusok som nechala, ale presne za to to vytiahnut nejde, slo mi to v pohode aj dovnutra aj von ale ms mam mat az rano, tak uvidim ake to bude pocas ms. rozmyslala som, ci ked ho vyberiem, vylejem, umyjem, dam spat, tak pocas toho ci sa nieco nemoze dostat na okraje stien co potom zaspini pradlo. Nestalo sa to?

simply.vero
4. led 2009

petrusk, to sis ho asi křivě nasadila, to se může stát, když se třeba kalíšek rozvine a vytvoří podtlak dřív než na správném místě. ale pak si ho ještě můžeš uvnitř pošoupnout, aby seděl rovně. zkus a potom uvidíš, když to bude pořád nepříjemné, není nic jednoduššího než šmiknout ji úplně.

na poševních stěnách krev zůstává, to je pravda, proto taky většina holek se silnou ms (já dřív taky) nosí ke kalíšku ještě intimku, ale není to žádný drama. uvidíš sama na sobě, třeba to ani nebudeš potřebovat.

petrusk
4. led 2009

ja som si ho potom pootacala este, ale neviem ci sa mi podarilo ho dostat na spravne miesto, lebo ako som ucvikla dalsi kusok uz nic necitim. tak to hadam bude ok. ja mavam take normal, prvy den, dva potrebujem tak 2-3 vlozky za den a potom este tri dni, ale to je uz je skoro nic. takze skor mam obavy z prvych dvoch dni, ale to uvidim, na prvykrat si pre istotu dam tu intimku.

s.arik
4. led 2009

mám mooncup a je super, jiné neznám.

bihan
5. led 2009

ja mám Divu, som spokojná ale tiež som iný netestovala :p

Kili, ja som práve uvažovala nad tými single od Baby Lucy, ale predpokladám, že 6 vrstvie froté je dosť hrubé, takže stále fičím na Alldayskách.

Kotenko, keď mám slabú MS, tak mením 2-3x denne, záleží na dostupnosti sprchy 😀 (teda keď nie je sprcha tak len ráno a večer a je to bez problémov).

olinka6226
5. led 2009

bihan ta single je uplne v pohode. ako uplne alldays to nie je, ale podla mna sa da.

lotosek
5. led 2009

Já měním jen ráno a večer, kdy na to mám klid. V silnějších dnech i odpoledne ve škole na wc pro postižené. 😅
Mooncup nedoporučuju, je pro mne strašně tuhý a špatně se čistí, asi půjdu do ladycupu. 🙂

olinka6226
5. led 2009

ja mam lunette. mooncup tiez moc nedoporucujem. lotosek ma pravdu. tuhy je kvoli tomu hrubemu hrdlu. susedka ho preto vratila a kupila lunette. vraj obrovsky rozdiel

simply.vero
5. led 2009

holky, tuhé hrdlo může být pro někoho výhodou, taková jakoby psychická pojistka, že to líp "drží", záleží na tom, jaká je kdo citlivka při vytahování. mně mooncup naprosto vyhovuje.

kamiska
5. led 2009

kotenko: muzes nechat kalich dyl. myslim, ze ideal u slabe menstruace je menit rano a vecer. ja teda nechala jednou jeste dyl a i pres to, ze se pry krev nerozklada, uz to nebylo jaksi ono. takze plus minus.

ikke: ja mam latkovy slipovky HD, ale moc je nepouzivam. ale pro jistotu dve mam - spis jsem je pouzivala v zacatcich s kalichem na ven. sou ok (nejsou na nich videt fleky 😉 ) ale trosku mi vadi to zapinani - ja ho docela citim.

petrusk
5. led 2009

tak ja hlasim prvy den s kalichom a pohoda, akurat sa mi zda, ze je tam toho akosi malo, ako som zvyknuta s vlozkou a trosku to vyberanie boli, ale len chvilu, asi je to tiez o zvyku. na noc ho davam von, nejako ma k veceru boli brucho, tak dufam, ze to nie je z kalicha. ale inak parada, cistota, nic spotene, ulepene.... 😀

janulka7
6. led 2009

ahojte. chcem sa len informovat. nepoznam nikoho kto by to pouzival trosku som nieco kukla na nete ale ako nechapem. momentalne som tehotna takze dlhsie nebudem mat problem s mrchou ale aj napriek tomu by som sa chcela spytat. je to vhodne aj pri silnejsej menstruacii.lebo ja teda krvacam vela. ked som pouzivala vlozky tak 5 dni a pri tamponoch az 8 ale zas my to pripadalo cistejsie a pohodlnejsie ako tie vlozky. no ale v buducnosti by som ten kalistek chcela vyskusat. mozte mi niektora povedat co to asi stoji? a ak som spravne pochopila, kupi sa len jeden a pouziva sa stale ten isty. nie je to ako tampon ze po pouziti zahodit. dakujem za vysvetlenie.

kili
6. led 2009

janulka, áno, stačí ti len jeden, niekedy predávajú ako v sérii dva, ale fakt som nepochopila prečo, asi pre kamarádky 😀 . Pri kalichu často hovoria, že MS akoby trvala kratšie, ale že to bude asi len pocit, lebo pri vložkách skôr človek má pocit, že trvá večne. A ak máš silnejšiu, tak treba často vylievať, ale na MD ti to môže byť jedno a keď pôjdeš do roboty, tak už získaš prax a hádam zvládneš nejak vylievať aj na wcku pomocou flašky z vodou. Je to asi dosť oštara, ale teda radšej budem 2-3 min. zápasiť na WCku ako 9h z vloškou 😝

janulka7
6. led 2009

no vies ja mam problem ze zijem v spanielsku a tu MD nie je. takze ak bude vsetko po porode v poriadku, po 10 dnoch doma uz budem musiet pracovat. 😖 Je to drahe? lebo ma to dost zaujimalo ale chcela by som vediet ci sa to oplati vyskusat. vies nerada by som vyvalila peniaze za nieco co potom bude pre mna neprakticke a bude mi to na nic. neviem ci si ma pochopila.

kili
6. led 2009

janulka, cena je podľa značky, okolo 1000,- a vydrží 10r. určite sa to oplatí, neviem o nikom, kto by kúpil a nechcel ho (aj keď tuším tu niekto taký mal kamarádku). Ono zo začiatku môžeš používať napr. doma a na noc a neskôr sa odvážiš už aj do roboty 😉 . Čo viem, tak človek 1MS bojuje, 2MS pochopí a 3MS je expert 😀
a to vážne 10 dní? nie 10 týždňov alebo mesiacov? 😕

veronice
6. led 2009

ahojte 🙂 tak tento zazrak ma zacina zaujimat stale viac a viac, len este jedna vec by ma zaujimala.... mne sa zda ta vec strasne velka a nakolko tampony pouzivam tak dvakrat do roka a to tiez len ked sa chcem ist v lete velmi kupat, ako to tam "narvat" ked som este ani nerodila ani nemala pohlavny styk?? dza sa mi to tak trosku nemozne 😅 😅 😅

kili
6. led 2009

narvať ho tam narveš, ale neviem, ako je to s panenskou blanou, že či nenarušíš a tvoj budúci parter nebude moc sklamaný 😀 . Ale MM je sklamaný aj z tampónov, tak neviem, či už to nie je jedno, keď si používala tie.
Dnu sa kalich dáva tak, že sa zloží na 1/4tinu, takže sa tam dá v pohode, nedáva sa tak hlboko ako tampón. Problém je skôr z vyberaním, na tvojom mieste si vyber nejaký s najmenším obvodom, ale vyberanie je problém u každého, je to fakt len o cviku, u teba to bude chcieť o niečo viac cviku.

veronice
6. led 2009

he, no fajn, tak ja este porozmyslam 😀 😵 🙂

janulka7
6. led 2009

no kili veru dobre si precitala. 10 dni. takze budem mat co robit. no ale hadam by som skusila a snazila sa to zo zaciatku pouzivat len cez vikend kym by som chytila prax, a poobede ked uz budem z prace doma. lebo si to na zaciatok fakt neviem predstavit. 😅 ale skusit by som to chcela urcite.
a este jedna vec. ja mavam velke bolesti, az tak ze musim byt na liekoch tak chcemvediet ci to nejako ovplyvni, teda ci sa to nezhorsi pri pouzivani toho kaliska. a ozaj tu som o tom nepocula. nevies nahodou ci sa to da objednat aj na dobierku a poslu do aj do zahranicia.????

kili
6. led 2009

janulka, to netuším, však si skús vyhľadať jednotlivé značky tam u vás, napr. lunette, mooncup, ladycup (ten je český, tak neviem), a aké ešte sú? baby poradte.
a tých 10 dní? to nemyslíš vážne 😲 , to ak chceš, by si neprišla o robotu sa musíš vrátiť? alebo sa dá, že si to aj predĺžiš a robotu ti musia držať?
a ako je to s kojením?
ako ja fakt nechápem, však to je porušovanie ľudských práv 😠