Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

mobina
5. dub 2007

Tak to já ho samozřejmě při malé také cítím, dokonce občas popojede dolu, ale poševním grifem ho šoupnu zase zpět 😉

len
5. dub 2007

Val, holky mi tu něco doporučovaly, tak zajdu do lékárny a poptám se 🙂 Vypadá to, že MS dorazí o víkendu v Maďarsku, tam holt nebudu moc vyvařovat, tak prozkoumám ty tablety, stejně je potřebuju vyzkoušet na léto 😉

spagina
5. dub 2007

perfektní, velice vám děkuju 😀

len
5. dub 2007

No tak můžu přednést výsledky svého průzkumu 😒 Jeden by řekl, že v centru Prahy nebude problém sehnat nic, ale po včerejší zkušenosti, kdy jsem musela oběhnout asi 10 směnáren, abych nasbírala Forintů za 4000 Kč, o tom začínám pochybovat 😖
Dezinfekční roztok, dezinfekční tablety, něco na dezinfekci dudlíků či silikonových výrobků... Výsledek po oběhnutí pěti lékáren je - tři naprosto vyjevené paní lékárnice, jedna, která mi nabízela tablety na dezinfekci vody (aby byla pitná) a jedna, která nejdřív nesměle navrhla cosi k dezinfekci chirurgických nástrojů (ale je to děsně agresivní, netuším, co vám to s tím silikonem provede 😕 ) a potom se vytasila s jakýmsi sprejem na dezinfekci ran 😒
Takže výsledek nula, nula, nic 😝 Tak jsem si aspoň koupila těhutesty a budu doufat, že do zítřka teplota zázračně vyletí, špinění ustane a dezinfekce mooncupu nebude třeba 😀

kacabacka
5. dub 2007

len: heh 😅 tak to je hustý, 😅 mno

novako
5. dub 2007

len: našla jsem dezinfekční přípravek Milton cena 109 Kč. Používá se k dezinfekci saviček, dudlíků ...
http://www.babybaby.cz/product.php?storem=O1000...

bednaroi
5. dub 2007

hele holky dneska mi zacala menska,a ty vlozky me tak desne stvou,ze na pristi uz si poridim kalisek,aspon to zkusim a nebudu furt na vazkach jestli jo nebo ne.No a mozna to koupim jeste i na tuhle,fakt trpim 😅

listicka77
5. dub 2007

Pokroky jdou rychle. Už jsem si našla způsob vyndavání: rychlým sledem několika zatlačení při současném povytahování za zbytek šťopky ho dostanu do polohy, kdy už na chytání dvěma prsty nemusím strkat nic moc hluboko. Pak zmáčknu a vytáhnu. Super! Akle nehty já nosím normálně krátké, teď je mám trošku delší, než bych chtěla a nic moc. S dlouhými si to neumím představit. Aspoň ty krušné začátky ne... Jinak na malou bez problémů a nemusím nic nikam posouvat. Mám navíc pocit, že drží sám, tam kde má být (resp. když se povytáhne, tak sám zaleze - to byl přesně problém, který mě zezačátku hrozně drásal při vyndavání). Na velkou ale vyndavám, to mi fakt nejde. Kdežto s tapmónem to šlo (teda pokud nebylo nutné strášně tlačit něco, co nechtělo ven...). Ale jsem fakt spokojená. Sice furt nosím pro sichr intimku, ale už se na to asi vykašlu, je úplně čistá. Hurá hurá hurá. Jen mám pocit, že prvních pár hodin, kdy mě dost bolí břicho, budu stejně používat vložky, protože mi přijde, že kalíšek to ještě zhoršuje. No nic není bez chybičky. Ale jinak opravdu moc fajn...

bora.b
5. dub 2007

no tak me se dnes do ruky dostal text o taoismu, kde je zminka o tom, ze lze vchod delozni vycvicit, aby se zavrel a pak uvolnil - tedy krev vypustil kdyz je to ok 😀
to mi prijde jako varianta nejekologictejsi 😝 ale hlavne to uklidnilo me nejistoty energeticke, obcas me napadalo, ze kdyz ma ta krev proudit, tak neni dobry ji zastavovat. no a kdyz to maji "energetici" zmaknuty, tak uz proti kalichu nemam jedinou namitku 🤐
gedren, ty jsi taky "energetik" - napadlo te to taky nekdy? nebo se ti v ramci seminaru vyjasnilo uz predem?

danielah
5. dub 2007

tablety Milton jsme dostaly v porodnici v jakémsi balíčku - zkusila jsem to na dudlíky a letěly všechny 😝 😝, docela dost to smrdí a nedá se to vymýt... já bych do toho nešla 😉

danielah
5. dub 2007

Len: jéééééé, držíme všechny palce!!!!!!
(a co zkusit třeba Septonex nebo podobné desinfekce? já tím proplachuju Klárčinu odsávačku nudlí)

len
6. dub 2007

Holky, díky za ten tip na Milton, ale tady je v lékárnách ani obchodech se zdravotními pomůckami fakt nemají 😒 Před letní dovolenou je holt objednám přes net.
Jinak to teda "moudrá" příroda vyřešila za mě, protože MS dorazila (za vydatné asistence CARu a ujišťování, že je všecko OK) už po 21 dnech, takže si ten kalíšek před cestou zvládnu v pohodě vyvařit doma 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
vanusak
7. dub 2007

Tak jsem tady, holky zlatý, a jdu sdělit dojmy...
No, co vám mám povídat... Slovo brutální bitva je lehký pojem! 😲 Zkoušela jsem zatím nanečisto, bez MS, původně jsem měla strach z velikosti kalíšku hlavně z toho pevného okraje, ale zasunutí ok, pohyb s ním ok. Radost. A pak mě optimismus přešel... Dolovala jsem kalíšek snad 20 minut ven, pak jsem vzpomínala na všechny rady tady z vás a tlačila, používala vnitřní svaly, naprosto se uvolnila, sedla na bobek, no prostě nic. Za šťopku jsem tahala, střídala se zatínáním svalů, no prostě děs. Manžel na mě koukal a říkal - no a teď mám utrum i já, koukám, už se tam nedostanu, je tam plno... A stejně i když jsem měla kalíšek zmačklý v celé jeho polovině, okraje byly stále přicucnuté, podtlak se neuvolnil ani mačkáním různými směry. To mi sice potvrdilo, že asi ven neproteče nic, ale v tu chvíli jsem se ho chtěla fakt zbavit. Pak už to docelo i dost bolelo a musela jsem zajet prstem úplně až nad okraj a postupně milimetr po milimetru ho vytahovat směrem ven. Vyndala jsem ho snad i naštorc, to by mi ani tak nevadilo jako to, že uvnitř na dně byla tak 2mm krev. Zvenku ne, pouze uvnitř. A teď mi řekněte, kde se tam vzala. Z čípku? Ten podtlak jsem tam musela vytvořit asi brutální, když uvnitř na dně bylo červeno (taková ta tmavá krev) promícháno s poševním sekretem. Stalo se to některé z vás při zkoušení bez MS??? Nepsala jste o tom tady žádná... Dík.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
vanusak
7. dub 2007

Gedren, díky. Já si myslím taky to samý, že to byla krev z čípku anebo z nějakých těch vlásečnic uvnitř, které prokrvují stěnu, ten podtlak byl asi hodně veliký... Z minulé MS to asi nebylo, jsem přesně uprostřed cyklu. Odradit se nenechám, jen si kalíšek nebudu pro příště zasouvat tak hluboko, teď jsm ho měla tak, že tyčka nekoukala ani ven. Možná to ani není potřeba ho zasouvat co nejhlouběji jako např. u tamponu. Teď už žádné špinění nepozoruju, jen stále vnímám, že se tam dole dělo něco "násilnýho". No, učení matka moudrosti, nechám to zahojit a zkouška proběhne znova. 😉

sonana
8. dub 2007

ahoj, tak přidám svoji (zatím poloviční) zkušenost. Kalíšek jsem zkoušela zatím nanečisto, měsíčky přijdou později, ale bylo to úplně v pohodě. Šel dobře tam i ven, ale tak nějak automaticky jsem si ho strčila moc hluboko, jak jsem zvyklá z tamponů, tak ještě to musím vypilovat. Ale zatím to teda šlo, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat v praxi🙂
Ale holky, fakt díky za info, bez vás bych se o téhle možnosti jen tak nedozvěděla!

bora.b
9. dub 2007

ot: gedren, to praktikujici budhista je u nas "energetik" 😉

ale k energiim: opravdu se na nemecky diskuzi resilo, jestli jako mc neni skodlivy, ze kdyz ta krev proudit ma a my ji zastavime, tak zastavime i ty energeticky proudy a tak.

vanusak, delas nejaky sport? dotaz smerem na trenovanost svalstva celkove 😎 ono totiz treba sportovkyne maji i problem pri porodu - se uvolnit, takze uvazuju timto smerem, protoze takovy neodcucnuti zatim nikdo neresil (no jasne ze nesleduju kazdy pip v aj i v nj, ale muzu tam predhodit).
chtelo by to gyndr, ktery vi, co je mc, nekdy, ne?

vanusak
9. dub 2007

Bora.b - sport normal, nic na vysoký úrovni, jen bowling a to asi s pánevním svalstvem souviset nebude 😉 Ale je fakt, že posilování pánevního svalstva se věnuju pravidelně, je to super, protože je to neviditelný a může se to provozovat i v kanceláři nebo na poradě 😀
Naštěstí krvácení do kalíšku při zkoušce bylo jen jednorázová záležitost, ale po této zkušenosti se mi ještě do další zkoušky nechce, ještě tak den, dva, počkám...

listicka77
9. dub 2007

to vanusak: Vykaši se na další zkoušení nanečisto, počkej na MS. Já jsem taky nejdřív musela tahat za horní okraj a nevěřila jsem, že to jde jinak (a furt jsem nechápala, jak dostanu dovnitř DVA prsty ještě vedle kalíšku, abych to mohla zmáčknout pořádně a tak. Ale nakonec to šlo. Věř, že se to naučíš během první MS. Jinak i podle návodu se kalíšek nemá strkat hluboko. Já ustříhla tyčinku asi tak na 1cm a zavádím tak, aby to nečouhalo ven. Už jsem tu psala, že si rychlým sledem několika stahů a současným přidržováním tyčinky napolohuju kalíšek tak, abych na ten spodek dosáhla, a pak zmáčknu a pak to nějak vytáhnout jde. Důležitý je se uvolnit. Dle mé zkušenosti - když taháš za tyčku, tak se neuvolníš, ani kdyby ses na hlavu postavila. při tom vytváření podtlaku se ty svaly prostě zatnou samy. Ale tak, jak to dělám já, to nějak jde. Neboj, zvládneš to.

len
10. dub 2007

Tak taky můžu přidat další zkušenosti...
Po několika MS se považuji za celkem zkušenou uživatelku, ale plavat jsem s ním ještě nebyla. Na Velikonoce jsme jeli do Budapešti s předsevzetím strávit aspoň půlku pobytu naložení v termálních lázních, takže zákon schválnosti zafungoval spolehlivě, vyjížděli jsme v pátek v noci a MS dorazila v pátek ráno 😉
Kalíšek jsem vyvařila už doma, ale jak jsem psala, první dva dny k němu pro jistotu nosím vložku, občas trochu proteče 😕 Během osmihodinové cesty busem jsem ho nadmíru ocenila, protože MS byla tak silná, že bych jinak potřebovala vložku měnit co dvě hodiny, což by bylo naprosto nereálné. Pro jistotu jsem ho cestou vylila jednou a to naprosto bez problémů - prostě jsem si na WC vzala lahev s vodou a třicet ženských kolem mě mi bylo ukradených 😉 Ovšem cesta to byla stejně pekelná, protože MS bolesti se ozývaly v plné síle, ovšem za to kalíšek nemůže 😉
Byla jsem odhodlaná jít do lázní jenom s mooncupem, ale když jsem viděla trochu krve na vložce (na celou cestu mi vystačila jedna), zbaběle jsem to vzdala a sáhla po tampónu 🤐 Kalíšek jsem vymývala v lázních v té jejich sírou smrdící vodě, ne, že by to bylo nějak extra nehygienické, ale pitná teda rozhodně není, takže už jsem pak neměla odvahu ho (vyráchaný v síře a po celém dnu v bavlněném sáčku) znovu použít a zbytek dovolené jsem strávila na vložkách a tampónech, musím říct, že se mi po kalíšku opravdu dost stýskalo 😝 Na druhou stranu hodinka v 36 stupňů teplé minerální vodě je na menstruační bolesti lék téměř zázračný 😎
Hned jdu objednat ty tablety Milton, Island s vložkama teda nee 😝

kristulatko
11. dub 2007

Ahoj holky, tak kalisek dorazil vcera a MS taky, tak jsem nevahala a hned to zkusila. Kdyz jsem ho uvidela "nazivo", netusila jsem, jak ho dostanu dovnitr, ale nakonec me velice prekvapilo, jak jednoduse jsem ho zavedla. Zkusebni doba trvala necelou hodinu a nic neproteklo 🙂 . Bylo uz pozde a na noc jsem radeji sahla po vlozce. Vyndat sel taky snadno, v porovnani s tim, co jsem tu cetla a co jsem ocekavala. Ridila jsem se jiz napsanou radou a tahala ho ven na zachode, "tlacila" jsem jako pri velke. Vyjel docela sandno a pak uz jsem ho chytla za spodek, trochu s nim tocila ze strany na stranu a byl venku. Jen za tu stopku se vytahnout neda.
Dnes jsem byla cely den ve meste, a fungoval spolehlive, nejdele jsem ho mela 6 hodin a opet nic neteklo, i presto, ze druhy den mam MS docela silnou. Co se mi nelibi je doba, kterou stravim na WC, protoze vytahnout tampon, vyhodit a zavest novy je mnohem rychlejsi, totez s vlozkama. Ale to je jen sila zvyku, uz se k nim nevratim, vubec o kalisku nevim. Takze spokojenost velika, az takova, ze o tom uz nesmim mluvit pred manzelem 😉 , uplne mu staci pohled na me...

Na malou i na velkou chodime s kalisekm uplne bez problemu 😵 .

vanusak
11. dub 2007

Tak jsem asi nějakej exot, tam dole 😀 Podruhé jsem to už nanečisto nezkoušela, jako radí listicka77, už to nanečisto prubovat nebudu a půjdu do toho až naostro při MS. Na to mám ještě čas, ale přiznám se, že závidím kristulatku takovou jednoduchou manipulaci... 😉 A to jsem se prvotně kalíškem tak nadchla! Ještě teď, když si vzpomenu na to dolování ven, mě mrazí... Ale já se nedám, vyhraju! 😉
Ještě dotaz - po vyvařování byl takový zvláštní suchy bílý práškový film na kalíšku, máte to taky tak? Je to z toho silikonu nebo třeba z vody? Stejně po vyvaření jsem ho musela umýt pod tekoucí vodou, protože jsem měla prsty z toho povrchu jakoby zaprášené.

megy
11. dub 2007

vanusak: tebe jsem dlouho nikde neviděla 😉

majenka
11. dub 2007

Vanusak: tak to tedy vůbec 😲 . Po vyvaření byl kalíšek krásně čisťounký, žádný náznak prášku jsem tam neměla (a to jsem ho vyvařovala každé ráno)! Tak to bude nejspíš tou vodou...

vanusak
11. dub 2007

Zato, já vás holky, sleduju pořád a všude😉 Ty asi kalíšek brzo potřebovat nebudeš, viď? 😉 Já bohužel snažílkování musím oželet... Napořád...

vanusak
11. dub 2007

Majenka, taky mě to napadlo, že to bude lekhý vodní kámen v prášku 😉 Vyvářela jsem ho jen 10 min, v hrnci s hodně vodou, aby se mi náhodou někde nepřilepil. Je fakt, že vodu máme na vesnici tvrdší.

majenka
11. dub 2007

Já jsem ho také vyvařoval ve velkém hrnci, kde bylo hodně vody...až se manžel divil, proč na takový kalíšek potřebuju takový hrnec 😀 . Také jsem se bála, že se mi někde přilepí, a tak jsem do něj ještě "píchala" měchačkou, aby byl pořád potopený 😀 ...je to s ním sranda, ale je zlatý proti vložkám a tamponům 😉

vanusak
11. dub 2007

Nejlepší bylo před Velikonocema, kdy jsem na plotně měla 4 hrnce, ve 3 různé barvy na vajíčka a ve čtvrtém kalíšek 😀 Vařečkou jsem ho míchala taky 😀

megy
11. dub 2007

😀