Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

bubba
23. bře 2009

no sak prave nad tym istym rozmyslam... 😒

ikke
23. bře 2009

cipok = krcok maternice = cervix = ... 😉

bubba - ze mas krcok v kalichu spoznas tak, ze ho nemas mimo kalichu 😀 😀 😉

bubba
23. bře 2009

ikke tak dik konecne mi to dakto dostatocne objasnil 😀 😀 😀

leishmania
23. bře 2009

nechapem ako moze mat niekto zavedeny kalich a pritom si hmatat krcek 😕 ved to je jedna rurka na konci ktorej je krcek a ked je v ceste kalisek jak moze byt krcok niekde inde????

bubba
23. bře 2009

no takze ako pozeram, tak som si dobre myslela,ze si to niektora len myslela 😀 ked tak povie pani dr 😀 😀 tak sa nemam coho obavat uz som si myslela ze zasa o niecom dolezitom neviem 😝

nnikka
23. bře 2009

ja tiez neviem ako moze byt krcok mimo ked vlastne a sa opakujem, kalisek je dole pri vchode na a krcek hore... ved to nema byt tak vysoko jak tampon, ci ako?

leishmania
23. bře 2009

este aj keby si ho dakto tak vysoko zaviedol, nechapem jak ho moze pri kalisku hmatat? 😅

leishmania
23. bře 2009

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f...

ved krcek je ten vchod do maternice, na konci vaginy

nnikka
23. bře 2009

no sak to nie to uz ked vlastne zahata vchod... 😀

leishmania
23. bře 2009

jedine ze si prstom prejde popri kalichu az ku krcku

nnikka
23. bře 2009

presne tak ja mam teraz cerstvy navod pred sebou

nnikka
23. bře 2009

sak kalich nema obopinat krcok a je od neho dost daleko...

leishmania
23. bře 2009

nech je ten kalich hocikde vo vagine zavedeny neviem si predtsavit nahmatat krcek

nnikka
23. bře 2009

s tym suhlasim 😉

bihan
23. bře 2009

teeeda.. tie návody sú vždy s tak krpatým kalichom, že by som sa čudovala, keby vydržal viac než pár minút 😀

ikke
23. bře 2009

nnikka, leishmania, dufam, ze vas neurazim, ale vy uz kalisok mate a pouzivate, alebo len zistujete informacie?

lebo to asi potvrdi kazda uzivatelka, ze obrazky kde-kade po nete su kreslene asi niekym, kto nema ani ponatia o zenskej anatomii 😅 podla vacsiny tychto obrazkov by sa do zeny mohli zmestit tak 3-5 kaliskov 😕
ja osobne (a neviem o tom, ze by som bola anatomicky abnormalna) mam kalich tak, ze obopina krcok a je mozno -2cm od posevneho vchodu 😉

leishmania
23. bře 2009

ja kalisek pouzivam, a ku krcku som sa nedostala nikdy pri zavedenom kalisku, nehovorim o pomeroch na tom obrazku, ale predsa ten kalisek je vo vagine tak aby tam stekala krv, teda cesta ku krcku je "zahatana" ved z krcka to tece

lenki33
23. bře 2009

no podla mna to leish prave tak myslela ze kde inde ma ten kalich byt ako obopinat krcok, ja som to pochopila tak ze je jedno ci je na krcku "nalepeny" alebo je pri vchode, ale nemoze byt mimo krcka 😲 akoze mas krcok a rozvinuty kalisok vedla to si neviem predstavit 😅

ikke
23. bře 2009

ved jasne, ze si krcok nenahmatas, lebo krcok mas s velkou pravdepodobnosou v kalisku 😉

nnikka
23. bře 2009

no mne dnes dosiel a o tyzden predpokladam ze ho vyskusam, ja len co tu pisu podla navodu tak nema byt prilis vysoko a stopka ma byt zarovno s posvovym vchodom... tak neviem ja ho dam podla toho navodu a potom napisem, ze ci preteka...

nnikka
23. bře 2009

este som nerodila, tak nebudem pokusat osud a nebudem sa teraz roztahovat len kvoly tomu aby som zistila ci dosiahnem pri zavedenom kalichu az ku krcku..

ozaj neviete mi poradit? da sa dat ten kalich ked chcem ist na plavaren a nemam menstr. iba chcem aby mi tam nenasla voda 😅

leishmania
23. bře 2009

krcok v kalisku??? hmmm no to neviem ci by som to takto povedala, ale budis,
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/images/...
mne sa nezda ze mam moj krcok v kalisku 🙂))) ale kalisok pod krckom 🙂))

ide o to jak to povedala lenki "akoze mas krcok a rozvinuty kalisok vedla to si neviem predstavit "

ikke
23. bře 2009

nesmie byt prilis vysloko - akoze nesmie byt zasunuty az uplne dozadu na doraz ako tampon, lebo tym padom by bol vlastne vedla krcku 😉
dufam, ze tu teraz nebudem za perverzu 😕 😅 ale ja ked mam kalich, tak v pohode este mozem vsunut vedla neho prst a skusit, ci nahodou nie je krcok mimo kalichu 😉 normalne obidem prstom okolo kalichu a ked nenahmatam krcok, je to oukej 🙂

leishmania
23. bře 2009

ikke nechapem, ved ked je rozvinuty kalisok kde mimo ma byt ten chudak krcek??? 😀

martina46
23. bře 2009

toto je vesela debata 😀
u mna je mozne, ze ak sa mi zasunie kalich moc hlboko, ze nejakym sposobom je ciastocne krcok v nom, ale urcite nikdy som nemala kalich nnadoraz. teraz sa mi dari si ho dat tak, ze zostava nizko v posve, no to neviem, ako sa mi podarilo.... 😕

ikke
23. bře 2009

leish, ten obrazok je tiez blbost, moj cipok urcite vycuhuje do vaginy taky (pol)centimeter 😉 za nim/vedla neho (zalezi od polohy) mam este priestor 😅 takze kludne sa moze stat, ze keby som kalich zatlacila uplne hore, bol by vedla krcka 😉

nnikka
23. bře 2009

nechem byt za blbu ale ani ja neviem kde moze byt mimo 😅

ikke
23. bře 2009

...a vlastne sa vtedy (ked je uplne na doraz) ten kalich ani dobre nerozvinie, iba zdola sa moze zdat, ze je rozvinuty, hore moze byt stlaceny vedla krcku

nnikka
23. bře 2009

tak jedine tak...

leishmania
23. bře 2009

ikke ja viem jak vypada cipok hmatala som si svoj a aj u inych zien 😀 😀