Mimi nosí jen značkové oblečení. Je to normální?

janicka006
26. črc 2010

Nevím jak mám pořádně začít,ale k námětu na toto téma mne přivedla moje švagrová.Má dvouletého syna a neoblékla by mu snad nic jiného než Next.Když jsme u nich naposledy byli,tak malý měl chuť na jahody...tak jsem si říkala,kdyby se raději vyprdla na ta trička co mu pořád kupuje a koupila mu krabičku jahod.Je tím Nextem úplně posedlá...jednou jsme malému koupili mikinku,novou,hezkou,ale neznačkovou...za týden jí měla na MMB,ještě s cedulkou a prodávala jí za 80 korun....zamrzelo to,ale taky poučilo a od té doby nic co se týká oblečení nekupuju.
A pak mne dostala v jedné diskusi tady na koníkovi jedna maminka,která řekla : musela by mne hanba mlátit,kdybych za porodné nekoupila pro své dítě nový kočár.....Docela mi to hnulo žlučí......
Takže co vy na to....je to normální nebo rádoby snobské????

vendulka
27. črc 2010

ja treba nechapu, proc si nekdo na kazde dite porizuje novy kocar,kdyz ma treba po prvnim, nebo proc ho prodava, kdyz vi, ze bude mit druhe...by me zajimalo co na tom je 😀 ja jsem na to teda neprisla, tak by me to zajimalo 😀

vendulka
27. črc 2010

ja si kocar uerco schovam na dalsi, zbytecne vyhazovat zase penize za dalsi kocar 😀

adriana77
27. črc 2010

myslim, ze to zavisi od toho, ci to robi pre znacku...a zaujima ju len ako miminko vypada alebo len je to prve babatko a tak ich tesi, ze mu mozu dopriat i to

my nemame next - mame aj tesco cherokee, mame aj gap a ine drahsie veci - skor ako znacky riesim na dotyk to, ci to bude pre babatko prijemne a pohodlne 😉 mam rada tlusci bavlnu....mam rada veci ktore su drahsie alebo aj drahe ale skor preto, ze su to veci, ktore aktualne su najlepsie na trhu co sa tyka rozvoja babatka....z takych napr. takmer oblecenie je zavinovacka Kiddopotamus...mame tri ..aby nam nevadilo ak sa popiskame alebo si grcneme 😉

rovnako tak kociarik mame drahsi..ale nie preto, ze sa s nim potrebujem promenadovat ale preto, ze bol kupovany za ucelom jogging s babatkom 😉 🙂

a co sa tyka toho, ci je to snobske...neviem, nechcela by som pre babatko veci po niekom, alebo bazar,...nie preto aby sa nanho vsetci divali a ja pysne rozdavala pohlady ze na to mame...ale preto, ze sama nemam nic z bazaru...nemala som ani ako mimi, je to mozna i o zvyku...niekomu to nevadi, ma tiez, nema s tym problem...ja napr. ano a ak si mozem vybrat tak si vyberam vlastne a nove 😉 bez snobarny

a k tomu daru...padli dobre poznamky lepsie ak predala a kupy co sa jej lubi...budete sucast tej veci 😉
rovnako dobre ,...nepatraj po tom kde to skoncilo...nekukaj jej na mimibazar...etc. plus skus sa na to pozriet pohladom seba...nestalo sa ti nieco take niekedy ? - hod kamenom kto si bez viny, ...tak asi tak

to, ze to zamrzi je jedna vec, na druhu stranu ja uprimne kupujem dary ludom, ktorych poznam a poznam dobre...darcek ktorym sa trafim do stylu niekomu, trafim jeho prianie...znamena pre mna ze ho pocuvam, ze mu rozumiem..ze respektujem to co si praje...nesnazim sa ho prerobit a tak by som nextomaniacke nekupovala nasu drahu australsku tucnu bavlnu, ktora je 5a viackrat drahsia ako tu predrazeny next ale vecicky mame napr. cele biele ci kremove a nie je na tom okom poznat, ze to nie je tesco, 50kc kus 😉
teda priste ak ju chces potesit a vies to, tak preco nie malickost z nextu...alebo poukazku tam?
ja za seba nemam rada ak sa ktosi snazi prerobit nas styl...napr. kociariky sme takmer dostali...2 a ani jeden by nebol behaci...jeden dokonca 5kombi s hlbokym,...a netusim kde by sme to akoze mali...takze tak 😉

ju a rozhodne tema o tom je gut..ale pre dobre vztahy ja by som o tom komunikovala s nou...povedala jej, ze sa ta to dotklo...preberiete..zistis ich motivaciu a budete mat k sebe blizsie, nie vzdy znamena drahe rovnasa nezaujem o dieta.

pekny vecer kocky

adriana77
28. črc 2010

...ju a vendulko ja si celkom dovody preco sa zbavit kociara kym bude druhe babatko predstavit viem 😉
ad 1 malo ulozneho priestoru by som nezapratala cimsi o co budem rok zbytocne zakopavat
ad 2 zmenia sa ti mozno potreby....napada ma pri maminkach co maju deti po sebe..moze chciet kupit kociarik kde sa surodenci pomestia

ani jeden mi nepride snobsky, nijak neobhajujem, len pisem, ze to nemusi byt vzdy taky jednostranny pohlad na vec (obvykle ten horsi.;)

to iste ma napada i k tomu drncaniu po cestach...nasa bibi ma napr. velmi rada ak ta cesta je s hrbolkami a je ich "citit"....uspava ju to...i ked my to mame oskusane v aute..pre nas rovne dialnice moc nie su...nuda...my potrebujeme kvalitne cr-sr cesty 4.a horsej triedy 😉 prave pre to natriasanie 😀 😀 😀

vendulka
28. črc 2010

@adriana77 no ja nevim, my mame kocarek v kocarkarne a tam nikomu nevadi 😀 s kocarem sjem byla co se tyce funkcnosti spokojena a stejnak bych takovej podobnej chtela, tak nac ho prodavat a pak kupovat novej 😀

pett7
28. črc 2010

ne každý je s kočárkem spokojený, takže mi nepřijde nic divného na tom ho prodat a koupit pro další dítko jiný, takový co bude vyhovovat víc...nebo když plánuje druhé až za delší dobu...znám i takové co mají asi pátý kočár u prvního dítěte, ale to už je o něčem jiném

andelka
28. črc 2010

No, tak my teda máme nových věcí pomálu. Většina je půjčená (autosedačka, postýlka, hrazdička, vanička, většina oblečků) nebo z MMB nebo ze sekáče. Prcek roste jako z vody a bylo by mi sakra líto, kdyby věc za 400 měl na sobě jednou. Když to stálo 40, je to trochu jiný. Jediná výjimka jsou botky, ty bude mít nové vždycky. Ale u oblečení na značku kašlu - máme jen pár cherokee, HM, Next a CA - ale to pro někoho ani nejsou ty správné značky 😅
Kupovat kočárek za porodné by jaksi nešlo, prcek se narodil v květnu a porodné přišlo koncem července 😀 Porodné jsem poslala na stavební spoření a hanba mě teda nefackuje 😅
My máme kočárek z bazaru z netu tady z MK za 2 500 a každý ho chválí a já jsem taky max. spokojená. Víc budu investovat do golfek nebo lehčího sporťáku na další léto, protože to už budu mít jiné požadavky na kočár pro větší dítě. Záleží na tom, kdy se dítě narodí, pro naše jarňátko je tenhle klasický tank ideální.
A máme ho taky v kočárkárně - zůstane tam v krabici schovaný pro dalšího prcka.

andelka
28. črc 2010

Ale každej je jinej, někomu na značkách záleží a když na to má - ať si udělá radost.
Ty radši už žádné oblečení nekupuj, a kdyžtak buď jen tu její značku nebo se nekoukej pak na MMB. Ona určitě má své důvody, proč kupuje jen tohleto, třeba jsou i správné a pochopitelné - anebo možná je snob, ale s tím stejně nic nenaděláš.

neumisa
28. črc 2010

Tak nevím, já mám dítka dvě, takže ten mladší má vyloženě smůlu na nové věci, dědí po bráchovi a kupuju opravdu jen sem tam něco slušného, aby mi nedělal ostudu, staršímu kupuju víc, ale zatím jsem se nenaučila krást, takže beru třeba v sekáči nebo bazaru, samozřejmě i jemu je zapotřebí slušnější sadu oblečení, ale rozhodně to nehrotím. Na to, aby zamatlali oblečky za bůhví kolik, nemám nervy. Jsou to čuníci a rychle rostou, značkové věci mít prostě nebudou. 😝

helenkaa
28. črc 2010

Ahojky, já patřím k těm, kdo plánuje druhé dítko a stejně jsem kočárky(několik) prodala a taktéž autosedačka. Malá bude mít 3 roky a za 1, prostě to nemám kde schovat a za 2, jsem nebyla moc spokojená a volila bych už něco jiného.
Jinak ke značkovým věcem, něco máme nového a značkového,ale taky z MMB a sekáče.

Jelikož jsem dítko chtěla, tak se vším všudy, nesnesla bych mít vše půjčené.Prostě jsem si chtěla vybrat co mi se líbí a ne spoléhat na to,co mi kdo milostivě půjčí a ještě být vděčná.

ivett
28. črc 2010

já souhlasím s adriana77...

chápu, že zakladatelku tématku to zamrzelo, ale na druhou stranu, když ví, že je taková, tak proč jí vůbec něco kupuje? nebo proč jí kupuje teda jiné, než ona na malého nosí a kupuje?
já teda nevím, co je to za šílenství s tím Nextem, hadýrky pěkný, ale mě nikdy nenapadlo, že je to jako nějaká echt značka, vždycky jsem myslela, že je to na úrovni HM, CA apod., a to podle mě nejsou vyloženě značky, ale jen obchody, kde prodávají oblečení, možná kvalitnější než u vietnamců, ale jinak teda žádný luxus...
jako zbytečné by mi přišlo kupovat děcku mermomocí značky jako třeba Lacoste, Ralph Lauren apod., ale i to je každého věc, pokud bych byla v nějakém outletu a nakoupila za pár šupů, tak tím líp, dítko z toho hned vyroste, ale to neznamená, že ho mám oblíkat jen do obnošených, použitých hader po někom nebo z bazaru...kde jsou navíc ty hadry za stejné peníze jako třeba to cherokee v Tescu, které mmch mi přijde vyhovující a já tam určitě pro nějaké kojenecké hadry půjdu...
každý ať si koupí co chce a na co má ne? to že vy to nechápete nebo na to nemáte (nikoho se nechci dotknout) nebo máte, jen vám to přijde zbytečné, je stejně váš názor jako názor té, která na to má, chce to a prostě to kupuje ve velkém, co na tom???

jako když podědím od kámošek nějaké věci na mimi, budu ráda, ale někdo prostě než koupit od cizích na MMB, tak si radši koupí ty tescovácké hadry a má je nové...

k těmkočárům, proč by někdo nemohl mít kočár na každé dítko jiný? já to teda normálně chápu, když mi dítě odroste, tak na co budu šušnit doma kočár dalších třeba 4 roky než bude další dítko, když v té době už se mi může líbit něco jiného, nebo prostě budu chtít funkčně jiný - lepší kočár, no tak je pak lepší prodat ho hned a pak si koupit nový ne???
k designu kočárků, souhlasím že je to na úkor praktičnosti, ale jak u kterých kočárů, zrovna ten, na který jste tu dávaly odkaz (Stokke na titulní fotce alba) je naprosto vychytaný a praktický, ale pokud jste ho nikdy neviděly a neměly možnost s ním delší dobu jezdit, tak vám může připadat divný, jen proto jak vypadá, ale nikdy jste ho neskládaly, nevezly v něm dítě, nemanipulovaly po městě apod., podotýkám a píše to i sám výrobce, je to kočár do města, a tomu je přizpůsobený, nastávající matky musí u koupi kočáru taky uvažovat, pokud bydlí v centru města nebo ve městě a ví, že do hor nebo do terénu téměř nevyjedou, tak ať si ho koupí a bude jim super sloužit, většinou tyhle kočáry ale kupují matky jako "další" kočár, já osobně ho budu mít místo golfek, protože je neskutečně lehký, snadno složitelný a na dovči a lítání po městě naprosto super (podotýkám, že plnou cenu, která se s doplňkama může vyšplhat až na 40tisíc, bych za něj nikdy nedala, protože mi to na druhý kočár přijde prostě moc, já mám to štěstí že mi ho dá kámoška), takže bych prostě nedosuzovala nikoho jen za to, co na něm vidíte nosit nebo v čem ho vidíte jezdit a jen proto, že vy samy to nemáte, nechcete nebo nechápete...je to každého věc...

jiná věc je nějaké povyšování a zesměšňování ostatních pro to, že mají levnější kočárky, levnější oblečky apod., to je omezené a na facku, ale zase je to o lidech, já bych se s takovými prostě nestýkala a tečka...

pardon za román...

vendulka
28. črc 2010

@ivett no pekne napsane,..neprijde mi, ze yb ty kocary sly tak technicky dopredu, ze ybch musela prodavat kocar,ale pokud to tak nekdo che, tak at to tak ma...ja mam nebo spis jsme mela stesti, ze jsem mela kocar pujceny, tchyne ho koupila od manzelove sestrenice a my ho meli pujceny, zadny luxus a paradni kocar to nebyl,ale do funkcnosti a prakticnosti byl bezvadnej...a to me taky vzdycky pobavi, ze nekdo ma dva kocary 😀 ...ale je to kazdeho vec a kdyz na to ma, mne to prijde jako zbytecnost, podotykam ze MNE!!nikoho za to ale neodzuzuji, kazdej si koupi to co s mu libi a na co ma...ale ze bych si kupovala kocar do terenu a pak jeste nejake moderni monstrum do mesta to ne, i kdybych na to mela 😀
no nevim,ja bych teda next s CaA a H@M a cherokee nesrovnavala, kdyz sahnu na next a to ostatni, tak je to hadra a vytahuje se to a bledne, pare,....nebo aspon ja jsem mela smulu na takove kousky...

vendulka
28. črc 2010

jen mne ted nikdo nenadavejte 😀 napsala jsem to, tak jak to vidim ja ze sveho pohledu...
ja sama nevim, jaky budu mit druhy kocar, jelikoz ten co jsme meli, jsme poslali dal (svagrove) a nevim, kdy bude druhe a jestli se nam vrati zper ten kocar, takze mozna budeme shanet novej, ale ojetej neco v tom pdoobnym stylu, proste velkou a pohodlnou korbu 🙂

ivett
28. črc 2010

vendulka, ale to, že ty máš takový názor neznamená, že jiné matky nemůžou mít jiný a pokud jim nevadí utratit peníze a koupit si nový moderní kočár, co jim vyhovuje, tak co na tom?
já chápu jak to myslíš, ale ty zase pochop, že jsou třeba nastávající maminky, co čekají své první dítko a nechtějí půjčený kočár nebo kočár z bazaru, chtějí pro to svoje miminečko vlastní kočár a vlastní věci, jako já osobně to půjčování nechápu, co když to nedejbože zničím??? co pak? to to tomu půjčujícímu stejně asi musím zaplatit ne? a furt se ohlížet na to, ať s tím nic neudělám, no ani mě nehne, nehledě na to, že prostě když se rozhodnu pořídit si dítě, tak jsem smířená s tím, že to poleze i do financí a zrovna kočárek považuju za jednu z nejzákladnějších věcí, když v něm dítko tráví hodně času, tak proč si nedopřát něco vlastního...
taky co tobě přijde neskutečně funkční a praktické se jinému zdát nemusí, to je to, o čem mluvím, že je to vždy jen o pohledu na věc, nemusíte to teda chápat, ale proč to takhle řešit a kroutit nad tím hlavou? vždyť je to každého věc, vaše peníze to nejsou, vaše děti taky ne, no ta to těm lidem přejme ne???
já když vidím krásný kočárek, třeba i extra moderní a líbí se mi, tak mě vůbec nenapadne uvažovat nad tím, že je to drahé a určitě zbytečné a kde na to dotyčná vzala a že já bych určitě takhle neutrácela a podobně - co je tohle za uvažování??? když se mi líbí, pochválím a přeju, když se mi nelíbí tak mlčím nebo to řeknu, ale to je asi tak vše...myslet si o tom můžu co chci, ale ta dotyčná si prostě koupila co chctěla a pro co se rozhodla, stejně jako jsem to udělala já, ty, a plno lidí kolem a taky nás za to nikdo nekritizuje, ne?
no, tvůj výraz moderní monstrum do města mě pobavil, je to tvůj názor, ale asi jsi ten kočár fakt nikdy neviděla naživo a hlavně nezkoušela, že?
tohle prostě nemám ráda, mě kdyby to přišlo divné, tak se nejdřív zajímám, jaké to má výhody, v čem je to dobré, nejdřív se snažím pochopit, jestli je to opravdu vychytaná věc a pak když mipřijde zbytečná a zjsitím, že je na nic, tak to uznám, ale když jsem ji nikdy neviděla, nezkoušela, neskládala, nevzoila v ní dítě, hned tvrdit, že je to jen monstrum do města...to je to o čem tu mluvím... 😀
vy si taky přece kupujete krom kočáru i golfky ne? takže taky máte 2 kočáry,co na tom? mě to nepřijde divné, naopak normální, protože neexistuje kočár, který by se dal využít jako jeden jediný a udělat z něj hluboký, sporťák a ještě golfky, no tak vy si koupíte obyč golfky od chicca a někdo si místo nich pořídí třeba ten stokke, to opravdu je tak těžké tohle přijmout a nepodivoat se nad tím a hlavně neohrnovat nos nad tím, že matky jsou snobky???

teď jsem dočetla tvůj druhý příspěvek, neber to, že ti nějak nadávám, jen reaguji... 😉

smůlu na oblečení, které se páře můžeš mít stejně tak v tescu, u větví i u nextu nebo lacoste...já proti tescu nic nemám, stejně jako proti nextu ne, ca, hm, jak tu psala adriana77, mě nejde o nějaké jmén, značku, vyšité písmenko nebo nášivku se značkou, naopak jsem ráda, když jsou značkové hadry decentní a nemám přes celé rpsa krokodýla apod., mě jde o to, aby to bylo kvalitní materiálně, aby aspoň tu chvilku než dítko odroste mi to vydrželo, bylo mu v tom příjemně a líbilo se mi to, a to splní jak značkové hadry, tak i třeba to tesco a když to pak zničí, rozpáře se to, srazí apod., no tak co? stejně to už dítko nosit nebude, tak to holt neschovám na další a je to ne?
proč bych musela mermomocí mít všechno i na druhé dítko, jasně, plno věcí si nechám, ale zrovna oblečky? no tak se zničí a co??? koupím nové ne? vždyť jsou takové možnosti...krom větví bych nakoupila kdekoli, kde by se mi daná věc líbila, vyhovovala by materiálem...toť vše...

vendulka
28. črc 2010

@ivett ja to chapu, vsak jsem psala at si koupi kazdej co se mu libi, kdyzt na to ma, tak mi to tu nemusis psat znovu 😉

vendulka
28. črc 2010

@ivett jinak ten kocar jsem videla na zivo, sice jsem ho nezkousela,ale ani by mi to neapadlo ho zkusit, nemyslim si, ze je to neco echt 😀 a podle toho co sjem videla, jak s nim matka jela po kachlickach korba se cela vyklala a byla to amla korbicka, tak fakt bych to ani zkouset nechtela, to se na me nezlob 😀
ale drzme se tematu a to je jine nez kocarky 😉

ivett
28. črc 2010

vendul když ale něco neozkoušíš, tak to neodsuzuj, mysli si o tom co chceš, je to jen tvůj názor, kdyby sis ten kočár na týden půjčila a jezdila s ním, možná bys mluvila jinak, to že ho někde vidíš a tobě se nezdá, není objektivní názor, protože nevíš o čem mluvíš 😀
já ti to vymlouvat nebudu, ten kočár je krom funkčnosti též designový a ne každému se líbí, asi tak jako mě se třeba nelíbí kočáry typu tako, dorjan, implast bolder, prostě velké masivní monstra, tak tobě se nemusí líbit tohle...
já taky psala, že jako jediný kočár bych ho nechtěla a je čistě jen do města, nikam jinam, prostě chodínky, asfaltka, nákupní centra, dovolená apod., prostě jako golfky, tak někdo má golfky obyč, někdo takové, co se za nima lidi ohlíží, a co?

myslím, že k tématu to je, jde o snobství a normálnost a já nevím, proč by někdo jen proto,že nemá kočár kombinaci za 5tisíc měl být snob, když si prostě jen může dovolit PRO NĚJ lepší kočár a holt dražší, každý na co má ne? ale kritizovat někoho jen proto, že já na to nemám, nebo to nechci nebo to prostě jen nejsem s to pochopit, mi přijde trochu omezené...
každý jsme jiný a každému se líbí něco jiného, díky bohu, proto je taky takový výběr všude a všeho...

vendulka
28. črc 2010

@ivett ja o nikom nerekla ze je snob...a to ze ma nekdo kocar treba za 50 tisic taky nepovazuji za snobstvi...je mi to fuk co kdo ma, jen sjem napsala, ze ja takovy proste nechci tot vse

vendulka
28. črc 2010

a myslim si, ze se daji utratit penize i jinak a lepe pro dite nez za kocar/y 🙂

ivett
28. črc 2010

vendul však ti ho taky nikdo nenutí 3 😀 ale strany se tu bavíte o tom, jak to nechápete a že vy byste to nikdy...a že je to zbytečné a bla bla bla, tak prostě pro někoho ne, to je celé...vy tu velebíte vaše způsoby, kterak je hrozně praktické si věci půjčit, pokoupit na bazarech apod. a taky vás za to nikdo nekritizuje, je to čistě vaše věc, tak proč se tak strašně pozastavovat nad tím, že má někdo třeba 10 kočárů a na každé dítko jiný a kupuje věci nepoužití, nové a značkové...
každému roste dítě stejně a všichni víme, že děti z toho vyrostou, zasviní to, zničí, no tak holt vám zničí půjčené věci a jiným zničí značkové nebo nové, ale výsledek je stejný...
zajímavé je, že ti co si kupují ty nové a značkové věci, se až tak nepozastavují nad tím, že jiné mají "jen" jeden kočár a ještě na víc dětí a že nemají stokke ale tako apod...🙄

ivett
28. črc 2010

to je furt dokola, jasně, že se dají utratit líp, ale když si holt někdo může dovolit utrácet peníze jak za kočár/y, tak i jinak a líp, to se snad taky nevylučuje ne? 😀

pett7
28. črc 2010

každý má možnost volby a může si vybrat podle svých potřeb....a ne odsuzovat ostatní, že mají to nebo ono...

helenkaa
28. črc 2010

@ivett úplně s Tebou souhlasím 😉

beruska2x
28. črc 2010

taky s @ivett souhlasim.. kazdej ma pozadavky jiny i jinej vkus, jiny moznosti ... ja myslim ze mam pro malyho takovy ten stred - co se tyka veci a tak.. ted ceka kolegyne v praci a je vyvalena jak je vse drahy na deti, byla by nejradsi kdyby vse dohromady stalo asi tak korunu 😅 😝
uz ted ve 20tt se desi jak drahy jsou pliny a vsechno, vubec nechapu proc si teda porizuje dite 😅

helenkaa
28. črc 2010

@beruska2x přesně tak, když na to nemám, tak si dítě nepořizuju, co budou pak dělat lidi, až děti budou chodit do školky, školy, na střední...to jsou pak výdaje.
Prostě dítě něco stojí....

beruska2x
28. črc 2010

nekde spocitali ze vychovat dite do 18ti let prijde na cca 2,5 az 3 miliony korun - a pak ze lidi nemaj prachy 😀 😀 😀 😀 😀
ono se to nesmi taky brat tak vazne vsechno 😉

adriana77
28. črc 2010

kocky ja som tu nechcela rozputat taku ostru debatu 😉
len mi pride ze ak kocka pozna svagrovu, vie, ze fici na nexte a ze jej to robi radost...tak mi pride dost logicke, ze ak im chcem mimi obliekat...tak kupim hoc len ponozticky next a nebudem ju "prerabat" na svoj obraz

uprimne mne niektore komentare pridu dost nasilne v style nemam, nepoznam ale urcite to nie je ono
niekto tu spominal ze ho next vyjde lacnejsie ako tesco 😉

teda kazdy ma svoje sposoby a svoje moznosti...pride mi, ze sa neda cosi vyhlasit za jedine spravne riesenie
plus je asi lepsie kupit babatku next ako domov na vikend dovliect bednu piva, a pakel cigariet pre rodicov nie ci?

mozno su maminy co naopak presne s tym pocitaju,...kupia next...vynosia..predaju...ja neviem - ak funguje na mimi, tak mozno je to i pripad svagrovej...kto vie

jedine co som chcela napisat je...ze sice nextmania moze byt z pohladu "z vonku" uchylka ale mozno dana konk. pani ma dovod preco to tak ma a ak jej ja idem kupit dar...tak jej asi nedonesiem bazar cherokee....nie pre to cherokee ale preto, ze tym davam najavo, ze ju nepocuvam....ze ma to co si mysli vobec nezaujima a ze ju svojim nazorom prevalcujem ako buldozer 😉

iba chvilku vas citam a zhruba tusim co by sa vam ako dar lubilo....teda ja za seba by som skor premyslala o tom z druhej strany...kde som pri vybere daru urobila chybu...lebo toto ovplyvnit viem 😉 ..ale to je o mne, kazdy sme nejaky...ci s plienockami pampers - latkovkami...nextom, diorom...a jedine co je na tom super je to, ze si mozeme vybrat...kazda pre svoje dieta, co uzna ze je najlepsie a ak som rest of family tak to respektujem, nekibicujem im do toho...pokial si nepytaju radu tak ani hlasno nekomentujem, pretoze to je podla mna na 2ludoch, ich moznostiach, ich ochote co do dietatka investuju..ci uz v podobe jedla...zazitkov...tovarov
a co som chcela napisat je to, ze dior apriori neznamena ze ma dieta inak nezaujima a ze staci ze to ma na sebe, aspon ja si to myslim....a uz sa to tu na podobnu debatu zvrhavalo..t.ak som slecne chcela ukazat protipol toho co ste tu pisali

nech sa dari babulky 😉

verisek
4. srp 2010

ahoj, tak musim se pridat, ze pokud nekdo oblika deti do nextu tak mi to jako snobarna rozhodne neprijde, bohuzel v Cesku je vse predrazene, v Anglii je next obycejna znacka, stejne jako gap ve statech..
podle me je snobarna carbonovej concord, hadriky pro deti od diora, armaniho, burberry.. atd
ale pokud nekdo penize neresi tak zas proc by to nekoupil, kazdyho vec
a napriklad kamoska ma stokke a rozhodne snob neni, uplne normalni zenska ktera klidne koupi sve holcicce i bodycko v Tescu

xkacatkox
4. srp 2010

@verisek též si myslím, že zrovna next sobárna není, a co se týče kočárku, hlavní je pohodlí miminka, a samozřejmně vybíráme dle toho jak se nám líbí, a kolik za něj kdo dá, je snad každého věc

lumixii
7. srp 2010

Ahoj všem,
janicka006 já osobně nevidím nic špatného na tom co popisuješ o své švagrové.. ale vše je jen věc názoru...co se týče věcí které dostanu a jsou nevhodné, pokud se budeme bavit tedy o věcech na nošení pro mé děti, tak udělám to samé co, prodám je a nebo je někomu daruji, nemám doma místo na to, abych uskladnovala nepotřebné věci...

beruska2x s tebou musím jen souhlasit...
🙂 😉