Moje narozeniny, přítel koupil bonbošku a flašku

denis1963
18. čer 2017

ahoj holky, mám dotaz, zda by vás to také mrzelo, nebo jsem nějaká divná :( můj přítel má narozeniny v lednu a půl dne jsem pro něho sháněla dárek, nakonec jsem vybrala tepláky a tričko asi za 1000 kč a včera jsem měla narozky já a ráno šel do Hrušky a koupil mi bonbošku, kterou nejím a několikrát jsem mu říkala, at mi bonbošky nekupuje a flašku asi za 99 kč :( navíc spolu pracujeme, a když měl on narozky, zařídila jsem v práci oslavu, dostal dort a lidi se na něho složili a koupili mu dárek, on nezařídil nic :( Nevím, jestli mu k tomu mám něco říct, nebo jestli to mám přejít. Co si o tom myslíte? díky

vvercatkoo
18. čer 2017

@denis1963 ahoj, to mě moc mrzí, buď zapoměl a něco ještě přijde a nebo je sobec. Musíš vědět, jaký je, jestli to má v povaze. Jak dlouho jste spolu? Zkus si s nim o tom promluvit. Důležité taky je, jakym stylem ti popřál, jestli to odbyl jak rikas tou bomboskou a nebo to bylo romantické

denis1963
autor
18. čer 2017

@vvercatkoo jsme spolu 4 roky a asi už dlouho nebudem :( má to asi v povaze, vždy kupuje dárky na poslední chvíli, i na vánoce, hlavně hodně a za málo peněz a nechápe, že nejde o množstvím kupuje uplný kraviny, i když jsem mu několikrát řekla, at to nekupuje, stejně to koupí ... vůbec mě nevnímá. Mrzí mě i ta situace v práci :(

rutolu
18. čer 2017

Máme to podobně. Kupuje taky na poslední chvíli, většinou nějaké kraviny. Časem jsem zjistila, že to má po mámě - ta koupí všechno, co je levné nebo co je v akci, ikdyž je to naprosto zbytečné. Ale mně to nevadí. Jsem ráda, že nezapomene. Rozhodně byste si o tom ale měli promluvit, pokud ti to vadí. Všechno mu řekni, třeba si to neuvědomuje.

vvercatkoo
18. čer 2017

@denis1963 tak to je chyba, když tě nevnímá, musíš si uvědomit pro a proti ve vztahu a popřípadě to ukončit dřív než bude pozdě pokud nejsi šťastná

denis1963
autor
18. čer 2017

říkala jsem mu to už mockrát, jiný už nebude, z mého dárku byl moc rád, tak jsem myslela, že mi to oplatí 🙂 jestli spolu budem ještě příští rok, aspon to mám vyřešené a dám mu čokoládu s oříškama :D tu on nemá rád :D

rutolu
18. čer 2017

@denis1963 a co mu zkusit před narozeninami/Vánocemi naznačit, co bys chtěla? Když půjdete okolo obchodu, normálně narovinu říct - tohle se mi líbí. Třeba mu to trkne. 🙂

denis1963
autor
18. čer 2017

@rutolu to jsem zkošela minulé vánoce 🙂 chtěla jsem hodinky, měla jsem vybrané na netu, mám alergii na kov, tak musím mít jen ty z titanu, furt jsem mu je ukazovala, poslala jsem mu odkaz, říkala, že jiné nechci (já mu ve stejné hodnotě kupovala ten rok navigaci) no a stejně nic, šel den před 24. tady do hodinářství a koupil mi uplně jiné 😨

vvercatkoo
18. čer 2017

@denis1963 a co mu udelat úplně to same, co on tobě. Možná si to uvědomí

hani007
18. čer 2017

My sme spolu s pritelem 11 let a taky mi nikdy, pokud jsem mu vylozene netekla co chci nekoupil nic co by se mi libilo. Pritom ja se muzu kolikrat pretrhnout. Beru to ale tak, ze je to proste chlap. Ona to vetsina z nich proste ma. A reci typu, ze kdyz nevi tak me asi nezna a nemiluje vzdycky odbude vetou: To bych s tebou adi nebyl, ne? 😅 Takze ja uz to neresim, reknu mu presne co ma koupit, kdyz se zepta prekvapka si vzdy uziju od kamaradu 😅

hani007
18. čer 2017

@hani007 sorry za chyby, pisu z novyho mobilu a jeste mi to moc nejde 😅

cuuza
18. čer 2017

Chlapi obecně narozeniny a svátky moc neprozivaji, často je to dáno výchovou a s tím moc nenadelas. Hlavu bych si z toho nedělala, na tom vztah nestojí. Zkus vymyslet nějaký narozeninový rituál, který by vás bavil oba dobra večeře, koncert, bowling, cokoli co vás baví oba.

lotosek
19. čer 2017

Ten už se nezmění, aspoň víš, že je zbytečné si lámat hlavu nad dárkem pro něj, když snahu neumí oplatit. Bonboniéru asi koupil proto, že je na to z rodiny zvyklý, u nás se dávají na oslavách bonboniéry a ty pak putují ještě další rok po celé rodině. Pokud neumí vybírat dárky, pozvání na večeři jako dárek by asi bylo nejlepší řešení. Když jsem já měla vyhlídnuté hodinky pod stromeček, tak jsem manžela přivedla do prodejny, hodinky jsme spolu koupili, ale dostala jsem je až na Vánoce. To měl tehdy velkou radost, že už má pro mne vybraný a dokonce i koupený dárek - a v předstihu, taky vše zařizuje na poslední chvíli. Příště bych asi neposílala partnerovi odkazy na internetu, ale společně bych zboží rovnou objednala, ať je jistota, že dostaneš přesně to, co chceš, a že to ještě v době objednání mají skladem.
Já si vždycky vzpomenu na ten vánoční díl Simpsonů, kdy Homer na poslední chvíli shání pro Marge dárek, ale už nic nesežene. U stromečku pak dostane od Marge krásně zabalený balíček s visačkou "od Homera pro Marge" - Marge, protože Homera moc dobře zná a věděla, že na dárky zapomene, si dáreček koupila sama, aby "od Homera" vůbec něco dostala. Homer se pak rozplývá, že to je přesně ten dárek, jaký si na Vánoce přál ze všeho nejvíc.
Jinak tento rok na Vánoce zavádíme s našima novou tradici - každý si koupí dárek
sám pro sebe, jaký si přál, zabalí si jej a u stromečku pak předvede, co si koupil. 🎁

babanci
19. čer 2017

Ti chlapi jsou v tomhle dost často natvrdlí. Pamatuji si, že manžel mojí kamarádky jí jednou dal k Vánocům rezavý starý klíč. A ona pro něj vždycky vymýšlela originální dárek. A víš, co udělala ona pak jemu? Dala mu vázu, co se jí strašně moc a dlouho líbila. 🙂 Promluv s ním o tom, navrhni, že příště půjdete koupit dárek spolu. A když ani to nepomůže, tak mu nic nekupuj. A za ušetřené peníze si kup něco milého pro sebe. Já to mám doma zařízené jinak. Jdu do parfumerie, vyberu si tam parfém, co se mi líbí a pošlu tam manžela. Paní majitelka mu pak doporučí ten předem vybraný parfém a jakou má pak radost, že se mi líbí. 😀 Na Vánoce mi koupí vždy něco, co jsem si moc přála a mluvila o tom třeba už v únoru. Což je fajn, že mi naslouchá. Vloni mi koupil šicí stroj a to jsem skákala radostí. Šiji od té doby každý den. Už prý lituje, že mi ho koupil, protože na něj teď nemám čas. 🙂

denis1963
autor
23. čer 2017

holky, děkuji za vaše rady a milé příběhy 🙂 nám už je přes 50 a jsem spolu 4 roky, každý rok mu naznačuji, co bych si přála k vánocům a stejně jde pak na poslední chvíli a koupí něco jiného, je mu jedno co, (starýho psa novým kouskum nenaučíš) loni mi koupil elektronický vysavač, který nepovažuji jako dárek pro mě, navíc nějaký levný, takže je na nic a leží v koutě a vyhřívanou deku jako by mi bylo 70 🙂)))))) Takže po letošních narozkách jsem se už definitivně rozhodla, že od něj už nic nechci a ani já mu nic dávat nebudu, aspon mě to nebude mrzet a budu mít o starost mín, jelikož já dárky vybírám a přemýšlím u nich, aby ten obdarovaný měl to co by si přál a měl z toho radost. Tak asi tak holky a vám přeji ty hodné a všímavé chlapy, já už rezignovala 🙂