My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

marinka
3. pro 2009

Ahojte holky,
vidím, že už se po mně sháníte, moc se omlouvám, ale nějak teď nestíhám s těma dvěma cácorkama..Leontýnka je sice pořád zlatíčko, stále hodně spinká, i když už to není 23 hodin denně 😀 a začíná být víc aktivnější, hlavně večer se probere,tak kolem osmé a usíná cca o půl 12. Naštěstí je moc hodná, stále nepláče, takže i když je vzhůru, nemusím kolem ní lítat, uspávat ji na rukách apod. Ale Anička stejně chodí spát tak o půl 11, tak potom se chvíli věnuju Leontýnce a když už jsem mrtvá, dám ji do postýlky a jdu si lehnout, ona si chvíli poňamká a usne. Už spinká sama v pokojíčku a já s manžou a Aničkou v ložnici.
Anička pořád nežárlí, Leontýnku má hrozně ráda, pořád by se s ní mazlila, pomáhá mi se vším kolem ní, ale taky je teď na mě nějak víc závislejší, asi se bojí, abych jí zase tak nečekaně neodešla, jako jsem odjela do porodnice. Nechce se třeba večer nechat uspávat tatínkem, pláče a volá mě. A když se v noci vzbudí a já tam nejsem, protože kojím Leontýnku v pokojíčku, tak hned přijde za mnou, lehne si vedle mě a až když dokojím, tak se se mnou vrátí do postele.
Ráno spíme tak do osmi, do půl 9, pak lítám kolem holek - snídaně, kojení, případně si vařím oběd. Pak jdeme ven, když je teplo tak i na dvě hodinky, pak obídek a Anička jde spinkat a já se většinou pouštím do úklidů, praní, žehlení apod.Odpoledne teď přichází babička pohrát si s Aničkou, já dělám véču, koupu malou apod. A pak přijde domů manža a jsme spolu, takže na net nějak nezbývá čas 😅 A ani mi to zatím nechybí, radši jsem s holkama 🙂

Co je tady nového?? Alex ještě neporodila vidím.. 😉

marinka
3. pro 2009

Jo, mám naprosto šílené chutě na sladké, to bude tím kojením, co? 😅 TAkové chutě jsem neměla ani v těhu, mám úplné absťáky, jak nemám pár hodin něco s čokoládou 😅 Naštěstí malá to na prdíky zvládá zatím v pohodě, to je moje jedinné štěstí a díky tomu sladkému nehubnu, váhu mám +- stejnou jako před těhu 😉

zuzka11
autor
3. pro 2009

Mari, jsem rada, ze to s obema holkama zvladas, jsi sikula...a Lela je taky sikula, ze spi a kdyz nespi tak nerve 😀

Sladke - mame to asi vsechny stejne.....mam chut vic nez kdykoliv predtim.....

ja byla dneska s Adamínem dopo i odpo pres 2h venku, odpo s kamaradkou a jejim psem...holky, tak se udelala zima, co? Skoda, ze neni leto......Nevim, jak u vas, ale Adam je na oblekani docela pohodar, teda prvni vrstva Ok, druha - zacina rudnout 😀 , no a kombineza uz zacina rev...a byt leto, tak je vsechno v pohode 😉 😀

Mari - koukej sem hodit nejaky vzorovy jidelnicek, at vim, co je u tebe silena chut na sldke🙂))

Marcel - jak se mas ty? napis prosim taky neco jako Marinka, jaky mate denni rezim se dvema detma, at vim, co me treba jednou ceka 😉

A muj jidelnicek - snidane - klasika
svacina - bananove chipsy
obed - cuektove palacinky se zeleninou a tofu
svacina - jogurtove racio chlebicky s bananove chipsy

behem dne Yannoh se sus.mlekem, caje.......

marinka
3. pro 2009

Zuzi, já se stydím, dnešní jídelníček je strašný 😀 Ale napíšu ho 😀

snídaně: houska se šunkou, půlka Pribináčku po Aničce
svačina: oříškový smetanový jogurt
oběd: palačinka s pudinkem a ještě jsem ujídala manžovi nudle s mákem 😅, Gravimilk
svačina: na procházce hořká Fidorka a doma ještě koblížek s nutelou 😝
večeře: bude něco normálního,ještě tam mám zapečené bramobory ze včera, tak asi ty
u telky: bude opět něco sladkého 😝

No ale včerejšek byl docela v pohodě 😉

snídaně: vanilkový pudink
svačina: mandličky
oběd: polévka kulajda a kungpao se zeleninou a rýží
svačina: ovocný jogurt
oběd: zapečené brambory s kyselým okurkem
u telky: půlka koka sušenek

zuzka11
autor
3. pro 2009

Mari, to je uplne v poho , ty beres za sladke i jogurt?Ja cokoladu a susenky, jogurt tam nepocitam 😀

Manzel ti porad jeste vyvaruje?

marcela22
3. pro 2009

Ahojte koky, dnes som bola na kontrole po 6-nedelí, všetko je OK. ale ešte stále sa trochu "čistím". dala som si napísať aj antikoncepciu, budem mať Ceazette tak dúfam že to bude v pohode a hlavne že z nej nepriberiem...

Mari, ani ja neberiem jogurt ako sladkosť, to by som sa už hrozila toho koľko sladkého pojem 😀
Tiež to máme doma "perné" s dvomi drobcami tak Ťa úplne chápem. Popravde aby som sem v kľude niečo napísala, to sa musím vždy "vzdať" nejakej inej činnosti,napr. čítania, oddychu len tak v ľahu atď. Ale píše Vám sem hrozne rada tak mi to nevadí🙂

Zuzi, tak Ty by si rada vedela čo Ťa čaká? Joooj to ani nechci vedieť 😀 😀 😀 😀 Ale nie niekedy je to síce na infarkt ale niekedy je to zasa super.
My ráno vstávame tak okolo siedmej - +-hodina, záleží na tom ako sa malý budí v noci. Za sprievodného revu rýchlo oblečiem seba, Sonynku, zalejem čaje a kvu, prebalím malého a nakojím ho-popri tom so Sonynkou väčšinou raňajkujeme. Potom upratujem po raňajkách, musím si spraviť aspoň trošku make-up a o 9.45.hod. sa začneme obliekať na von. Medzitým samozrejme niekoľkokrát utišujem malého a usmerňujem Sonynku🙂 o desiatej chodíme von ešte aj s kamoškou a jej dcérou, tak na hodinku, hodinku a pol. Keď prídeme domov tak si rýcho dám variť obed, kojím, obedujem ja aj malá, potom ju dávam spať a uspávam ich naraz oboch, čo napr. dnes trvalo hodinu a štvrť lebo sa budia navzájom. Keď malá konečne zaspí, prejdem si vedľa aj s malým, dám si niečo sladké, pozriem chvíločku telku a potom zasa kojím, malá vstane, hráme sa alebo ju zabáva manžel poprípade svokrovci. A potom zasa jem, kojím, kúpem a zasa kojím a večer doupratujem všetko čo som cez deň nestihla - je toho dosť. Manžel stráži malého...potom dám sprchu, malej večeru, manžel ju okúpe, umyjeme jej zuby a ide aj s manželom spať. Našťastie sa nechá uspať aj od neho, pred pôrodom to bolo nemysliteľné. No a okolo desiatej-jedenástej zasa kojím a medzi 23-24hod ideme spať. V noci papáme väčšinou dvakrát...
Takže v skratke-takto si nažívame🙂

Ja som dnes veľmi nejedla až sa sama divím, ale skočil mi do toho ten doktor a to že som tak dlho cez deň uspávala...
raňajky: rožok s rastlinným maslom, šunka, syr, listový šalát, káva s mliekom, Caro
desiata: dve sušienky z ovsených vločiek čo som si piekla (mimochodom veľmi dobré a len máličko sladké)
obed: zapekané cestoviny s brokolicou a smotanou
pred odchodom z domu pásik bielej čokolády a na večeru jogurt a banán
Toto je oproti niektorým dňom totálne minimum 😀

f soms a rozpísala a ešte som Vám toho chcela toľko napísať len som všetko zabudla lebo som dočítala trochu ešte doobeda ale nestihla som napísať, keďže princátko nespal od siedmej rána až do nejakej štvrtej v podstate vôbec, dokopy snáď 20minút. Ale hneď ako sme naštartovali auto bol tuhý a teraz spinká zasa🙂

zajtra príde doobeda kamoška tak sa mooooc teším🙂 len nestihneme ísť von...

alexandrah
3. pro 2009

cafte, ja som bola dneska u lekara, vraj to mam za par dni, tak uvidim, mam ist za nim do nemocnice v nedelu ... ywonne - predstav si, aj nam blbne auto, startovanie, to je super, ja budem potrebovat ist do porodnice, a nenastartujeme, uz sa tesim!!!!!!!!
baby, vam sa chce chodit kazdy den s malymi von? ja sa obavam, ze do tej zimy a tmy sa mi moc nebude chciet, mame 2 velke loggie, tak sa chystam, ze risko bude spinkat tam ... prinajhorsom ako zuzka - na rande s kamoskou, alebo tak, aj ked budem riskovat vselijake katastrofy, ale len tak bezcielne sa potulovat po okoli, to sa mi moc nechce ...
mari - super, ze ti malinka spinka, aj ja chcem take!!!!!!! a veru, anicka sa urcite boji o teba, to treba sa venovat asi obom, aj ked je to tazke!!!!! ale aspon neziarli, to je super, ked uvidi, ze praveze potrebujes jej pomoc a uvitas ju, tak bude rada!!!!!!!!
marceli - ty to zvladas ako?? vidim, ze licenie je zahrnute v dennom rozvrhu, nech sa deje, co chce ... ja som v nemocnici behala nenalicena, hruza!!!!!!!! nastastie mam dobru plet, a zlepsili sa mi vlasy (vraj hormony), tak sa to dalo ... a to tam bol kockos izbovy lekar, tak som chcela vyzerat, ale sa mi nechcelo namalovat ...ale aj tak manzel skonstatoval, ze som sa mu pacila (tomu lekarovi 😀 😀 😀 ). no mne nechuti jest, dneska nic moc - jablka, a boze, co este??? aha, v nemocnici s kamoskou 1 kolac ... muz dosiel, tak urobi zemiaky, a ja upeciem mäso, tak sa najeme ...

zuzka11
autor
3. pro 2009

Ali - ja si nemuzu vybirat, Ada proste zacne rano plakat a je k neutiseni, jen venek pomuze......a houby balkon, miluje pohyb, takze makam jako fretka 😀 proste moje jde stranou, jsem rada, kdyz se kvalitne vyspi, takze chodim dopo i odpo.....az bude obr zima, mozna zkusim taky balkon, taky mame dva 😉 ale nevim nevim.....

Marci - diky za ty info a o detech, je to mazec......ja ten uklid taky moc nezvladam, snazim s evzdycky vsechno hned dat do mysky a tak, aby se to nekupilo a nestvalo me to 😉 A vecer jsem uz tak KO, ze koukam na telku, ctu a pak jdu spat......a kojeni s enam podelalo, fakt nevim, jestli tou rymou nebo proste jen tak, ale kojim casteji......ach jo......

A rozesmal me ten "pasik" cokolady...ja se snazim ji omezovat, ale kdyz si dam, tak celou 😔 😵

marinka
3. pro 2009

Holky, jogurt taky jako sladké neberu, ale Pribináčky jo, to je kalorická bomba a nic zdravého v tom není 😅

Alex, já se právě snažím, aby Anička vůbec neměla pocit, že se jí věnuju míň, když Leontýnka spinká, hrajeme si, když ji kojím, vezmu si Aničku taky k sobě a třeba si prohlížíme knížečky, nebo se jen tak mazlíme.Blbé je to akorát tehdy, když mám Leontýnku u prsa a Anička něco chce, co nemůžu hned udělat, tak vidím, že se asi cítí trochu odstrčená, ale to se bohužel nedá nic dělat a musí si zvykat, že teď už není maminka jenom její, ale musím svou péči dělit mezi dvě děti..Ale ona je šikulka a bude to v pohodě 😉

marcela22
3. pro 2009

Zuzi len narýchlo-okolo tretieho mesiaca je laktačná kríza a to že častejšie kojíš je asi dôkazom toho že ju práve prežívate. neboj, väčšinou stačia 2-3dni a zasa je dobre. držím palečky!!!určite to bude zasa dobré!

Marinka, Alex, ahojkyyyyy 🙂 nestíham, musím upratať ešte po malej a potom pomaličky uspať malého. tak snád zajtra viac dobrú nocku všetkým

zuzka11
autor
4. pro 2009

Marcel, diky...treba je to fakt ono...nebo zase ta moje teorie o ryme, ze ma proste zizen...dneska jsem byla cely den venku, mela jsem sraz s holkama z jine diskuze, tak jsme se poprve videly 😉 a Adamíno se pekne predvedl 😒 chudak nebyl odsaty, tak byl spruzeny, nemohl poradne pit....bylo mi ho lito...ted jsme doma, odsala jsem ho a uz pul hodiny si hraje v lehatku s hrazdickou, spokojeny jak zelva 😀

Holkyyyy, dneska byla ale zima, co? Co planujete na vikend? ja pri sve dopoledni prochazce nakoukla do obch.centra a uplne me to odrovnalo, tolik lidi a dopoledne!!!A ja zatim darek nemam zadny, rpitom vanocni naladu mam jako hrom, denne rozsvecim svicky za oknem....ale nejak mam takovou tu rodinnou, ne obdarovavaci.......jak se mate vy?

marinka
4. pro 2009

Zuzi, my budeme mít nabitý víkend, jestli nebude zítra moc kosa, tak dopoledne půjdeme všichni tady na jednu venkovní akci s Mikulášema, bude se tam točit kolo štěstí o živé kapry 😀 Odpoledne jdeme na návštěvu ke kamarádům a večer dostane Anička Mikuláše, koupili jsme jí dobrůtky a knížku a schováme to na balkon 🙂 A v neděli přijede taťka s manželkou a jestli bude čas, ráda bych upekla linecké,ale spíš to asi nechám až na pondělí..
Peťa teď neměl na vaření přes týden čas, ale rozhodl se, že bude péct cukroví, úplně se tím nadchl a hledal na netu recepty, vybral asi deset, jeden složitější jak druhý, tak jsem moc zvědavá 😀

A dneska byla fakt zimica, do takové kosy ještě s Leonkou nemůžu, tak jsem byla moc ráda,že se stavila babička a šla se projít s Aničkou na hřiště 😵

alexandrah
6. pro 2009

marinka / ale pribinacikz mnam""""""""" to by ma tiez nenapadlo ako sladke, ale co uz ... vidis, ani nevieme, z coho priberame!!!!!!! inak, je to predcasne, ale ja sa uz tesim, ked budeme mat aj druhe babo, riskovi poviem, ze nam bude veselsie, ked nas bude viacej, snad to bude zvladat ... (to ale predbieham, ze??)
zuzi - to je teda fuska, doobeda i poobede, fiha, ja sa teda budem vsemozne snazit, aby nejak spinkal i doma ... kupila som i take vibrujuce lehatko, tak snad ... lebo v januari behat po vonku, asi by ma porazilo!!! sa mi fakt nechceeeeeeeee......... no ale zase predbieham ...
v piatok som bola u internistky, pre pripadny cisarak, a mala som nejaky strasne vysoky tlak - 160/100, ja mam normalne 100/60, ale odvtedy mi klesol, meriam si kazdy den, tak snad to bude ok. teraz idem do nemocnice na kontrolu, moj porodnik ma dnes sluzbu, tak vravel, ze ma vysetri, vraj sa mi to uz chysta ... ale snad este dneska uvidim superstar!!!!!!! chodurovi dobre vybrali - maria od west side story!!!!!! to bude bomba, aspon myslim!!!!!
ja som vcera po tom tyzdni v nemocnici este vytiahla muza von, nech mam trochu zmenu, tak sme tiez boli v nakupnom centre, muz mi kupil nausnice, a dali sme si rande a nejaky zakusok, bolo fajn!!!!!!!!!! potom dosli na chvilu svokrovci na vino, a potom sme uz nic nestihali ... dneska ideme trochu varit francuzske zemiaky, a potom k tomu lekarovi ...
marceli - fiha, ty mas na upratovanie aj cas?? toho sa obavam, jak to budem stihat ..-. mozno zavolam mamu/sestru na pomoc ...

zuzka11
autor
6. pro 2009

Ali ahoooj! 😉 Super, ze jeste vyslo rande 😀 A jsem zvedava na Riska, jak ti bude doma spinkat....Adam taky jako novos doma spal, to spal fakt hodne, ale ted proste zabere ten chlad...a venku mu je nejlip...tak jsem holt taky venku.......teda ted je Petas 😀 ale ja makala - vytirani a jeste me ceka zehleni 😖

Ty mas teda planovany cisarak - ktere datum presne, pokud to nevypukne samo?

Mari - pak napis, jak jste si uzili plny vikend!

my byli vcera s kamaradama na veceri, pred tim jsem tam krouzila s kocarkem a potkala celou trojici, cert delala nejake budliky a vypadal dost hrozive, jsem si ani jako velka nemohla vzpomenout na zadnou basnicku 😀 Ale nastesti si me nevzal 😀

A dneska me silene honi mlsna 😔 😖 ale jako moc, to vam ani nemuzu psat, co jsem spraskala, kdyz povazujete jogurt, termix a podobne za sladke 😀

marcela22
6. pro 2009

Zuzi tak ako, kojenie sa upravilo??? Alebo stále papá častejšie? A kľudne napíš aj tie sladkosti, som zvedavá 😀 😀 😀 Ja som včera skúsila kúsok normálnej čokolády a dnes jeden bonbón z bonbonieri, zatiaľ pohoda...ale tá brokolica bola prúser, v polievke nevadila, ale tá zapekaná - nespali sme takmer celú noc 😖 A to som už chcela skúsiť napr. trošku hrášku v polievke...
No a inak my sme mali taký papací deň včera, malý pýtal snáď každé dve hodiny a to si vždy vytiahol o dosť viac ako by mal-ešte stále ho vážim, tak to viem iste...tak neviem, čo mal za deň, asi si robil Mikuláša už včera🙂 Sonynka dnes do seba chce cpať len sladkosti a ťažko sa jej to vysvetluje azakazuje keď ich dostala hrozne veľa...

Mari no super, to môj muž občas navarí a tak, ale pečenie by ho asi takto "nechytlo". Tak daj potom vedieť ako sa manželovi darilo a či sa podarilo🙂

Alex, keď ja stíham pri dvoch deťoch aspoň troošku upratať, tak pri jednom to zváldneš, neboj 😀 Novorodenenc naozaj dosť veľa spí a potom musíš mať hodne fantázie a trpezlivosti...a občas si malý musí aj trošku poplakať, keď sa zobdí v najnevhodnejšiu chvílu...u nás je ťažšie než upratať zladiť ich so Sonynkou-jedenie a spanie a tak...pretože keď kojím, nemôžem vstať a niečo podať malej, alebo s ňou ísť na nočník (už sa naučila sama, našťastie), keď ju malý nad ránom zobudí a muž je už v robote, tak vstane s nami aj ona lebo nechce byť sama v spálni a kým malého prebalím, docupitá za nami. Tak potom uspávam oboch, väčšinou už ani nezaspíme. No a to je len to na čo som si rýcho spomenula-proste celý deň robíme kompromisy a snažíme sa všetci nejako prispôsobiť...
A rande teda super, aj ja by som šla 😉 Len si ešte uži tú bezdetnú voľnosť, už to nikdy nebude ako doteraz...ale je to krásne 🙂

zuzka11
autor
6. pro 2009

Marcel - ahooooj! U me hrasek prochazi, v pohode......uvidis, ale vcera jsem mela malilinko cesneku v zalivce v pizzosce a horke jablko abyla v nem skorice...noc klidna, ale koĺem poledne se Adamín vyházel na tvárice....jeste je tui varianta, ze z Petova svetru - tam mel polozenou tvar a mel to fakt jen na pulce obliceje...tak nevim......

Mari - ja zapomnela zareagovat, jak mas skvele kreativniho muze! Ze se vrhne i na cukrovi!!!!Fakt ma muj obdiv!

Marcel - jedeni je u nas super, kdyz jsme venku, pak ma 3h a vic interval, ale doma potrebuje, nebo spis asi chce, casteji....ale rekord, vcera jsem odsavala jen 1x a dneska zatim 2x!!!!

alexandrah
6. pro 2009

zuzi - aj ja som bola rada tomu rande, po dlhej dobe, som si vravela, ze doma si planujeme, a potom je to aj tak o upratovani, a vareni, a poriadne nepokecame, tak sme museli von ... aspon som prisla na ine myslienky ... no cisarak je len keby bolo keby, ale pocitaju s nim, lebo mam uzku panvu ... po dnesnej prehliadke vyzeram stale rovnako, tak mam ist v piatok, a kebyze nic, tak v nedelu by si ma v nemocnici asi uy nechali (4 dni po termine), a asi aj vyvolali ... takze v nedelu superstar nahrava svagor, a musite mi napisat ako kto spieval a podobne ... ak to pri drobcoch stihnete pozerat 😀
to je hrozne, ze pribinacik je sladke, ja ho lubim!!!!!!!! ale som inak zistila, jak som cele tehu jedla magne B6, ze prave z B6 je strasna xhut do jedla, a teraz to nejem uz cca 3 tyzdne, a normalne jem normalnejsie, aj som asi kilo schudla, inak maly ma +- 3100-3300 g, tak akurat ... tak som sa nastvala, keby som to vedela, tak to neberiem ...
marceli - veru, uzivam si posledne chvile, ale uz mam aj vekovo najvyssi cas, tak uz privitam aj babo, a iny zivot, dneska sme kukali muzove fotky ako babatka, bol uuuplne naadherny, modrooky blondacik, keby aj risko bol taky!!!!§ (no je jedno, aky bude) - sak coskoro uvidim!!!!!!! dneska kukate superstar??
kde je marinka a ywonne??

zuzka11
autor
6. pro 2009

Ali- planuju koukat, tesim se........a pri tom kojit a uspavat tygra 😀 I ja si prala po manzelovi modrookeho blondacka a vyslo to 😉 Ale milovala bych ho i kdyz by byl po me 😀

alexandrah
6. pro 2009

😎 jasne, ja tiez 😀 😎 som strasne zvedava, aky bude 🙂 😉 manzel chce, aby bol po mne, vraj som krajsia, hehe 😀 😎 no asi to bude jedno, ked ho uvidim 😎 😀 😀

zuzka11
autor
6. pro 2009

haha, to rikal P.taky....ale jsme oba strasne radi,ze je takovy jaky je, je proste nas a milujeme ho z celeho srdce 😀 I kdyz je to nekdy maly terorista 😉 😀

zuzka11
autor
7. pro 2009

Ahooooj, tak jak je pri pondelku?Adam luxusne usnul uz v pul9, ja si dala sklenicku vinka a koukala na ty nase zpevaky 😀 Co vy na to?A jaky byl vikend?

ywonnee
7. pro 2009

ahojte kocky tak som konecne doma... mali sme problemi s tym autom a kedze nam ho prvy krat zle opravili muselo ist zas do servisu, stalo nas to vsetko do kopy aj so suciastkami 550eur a nakoniec nam vcera praskla hlava motora a vsetko rachlo tak ze to vobec nejde.... ledva som tym dnes dobehla k doktorke lebo prsalo a aj to sa vsetko prehrialo... takze uz ho ani nepredam tak premyslame ze ho dame zosrotovat. mrzia ma len tie peniaze za opravu, lebo aj tie nove suciastky to uplne znehodnotilo. zato som mohla mat nejaky luxusny kocik a deti krasne vianoce. teraz sa budeme musiet uskromnit ak teda drahy nezozenie nejaky vyhodny uver. auto asi budeme potrebovat kedze v Krtisi nieje porodnica a najblizsia je 36 km daleko...

nestihla som Vas este ani citat, nemam naozaj cas na nic, do toho vsetkeho si druzstvo zmyslelo ze v decembry budu menit stupacky v kupelniach tak som nadsena kedze ma zobudili o 7 rano a uz od pol 8 nejde voda a ani zachod... takto to bude 3 dni.... este ze som si navarila a napustila plnu vanu cistej vody tak to nejako vydrzime... ved bolo by horsie keby to zacali robit ked by sa narodil maly max....

jedalnicky Vam pisat nebudem lebo jem sem tam ked uz ozaj odpadavam od hladu a moja vaha???? tak miesto tych +3,5kg mam len +1,5kg.... a mavam strasne bolesti v krizoch a uz aj v panve ale maly sa zatial drzi statocne.... chudatko moje.... no idem nieco zjest a zastavim sa aby som si Vas vsetky precitala.... tak sa zatim drzkajte ...
🙂 🙂 🙂

a hlavne myslime vsetky pozitivne.... to jedine ma teraz drzi nad vodou inak by som sa uz asi zosypala.... ja nemam cas ani na tehotenske puchnutie, unavu nic... hehe je mi s toho celkom uz aj do smiechu....

marinka
7. pro 2009

Ahojte holky,

tak víkendík se moc povedl, na tu akci na hřišti jsme sice nakonec nešly, byla moc velká zima abych šla i s Leontýnkou a manžovi se samotnému s Aničkou nechtělo, ale aspoň jsem si v klidu udělala nějaké pořádky a večer jsme byli u těch kamarádů, konečně nám udělali první rodinnou fotku (v albu), akorát manža se tam tváří jak na pohřbu, on se hrozně nerad usmívá na povel 😅 😀
No a večer byl parádní, celý den jsem Aničce vykládala, že jestli byla hodná, tak večer přijde Mikuláš a nechá jí nějaké dobrotky na balkoně (ještě jsem se bála pozvat Mikuláše k nám domů, asi by to ještě probrečela), ukázala jsem jí fotky Mikuláše na netu a večer jsme pak dali svíčky na balkon a řekla jsem jí, že až budou svíčky hořet, tak poznáme, že už tam Mikuláš byl. No hrozně to prožívala, chodila to kontrolovat a když viděla, že svíčky hoří a je tam balíček, tak byla úplně u vytržení, naštěstí jsme to natočili i na kameru 😀 A pak seděla a vytahovala jednu dobrůtky za druhou a úplně zářila, jsme z toho byli s manžou dojatí, to nechci vidět jak budeme bulet u stromečku, až bude rozbalovat dárky 😅 Teď je to fakt parádní věk, jak všemu věří a prožívá to.. 😵
No a včera přijel taťka, dovezli jí dva sáčky plné dobrotek, tak jsem to musela schovat a dávám jí to po částech a taky jí tam chodíme s manžou ujídat 😀 A Leontýce dovezli oblečky, bodýčka, tepláčky a ponožečky a čtyři balení plínek, z toho mám největší radost 😀

NO a manža si dneska sepsal všechny suroviny na to cukroví co bude péct a jde to odpoledne nakoupit, to bude pálka 😝 Já jsem si dneska udělala těsto na linecké a odpoledne budu vykrajovat, ale je to jedinné cukroví co mi dovolil udělat, linecké totiž nejí 😀

Zuzi, super,že jste se vyspinkali, my noc taky dobrá, dvě kojení, ale usnula až před půlnocí, to už jsem byla mrtvá..Jsem hrozně zvědavá, kdo dneska v Superstar vypadne, vůbec si neodvážím tipovat 😅

Alex, to je bezva, že už se těšíš na druhé mimi 😀 Je to krásné být velká rodina, ale zase to první mimčo si mnohem víc užiješ, máš hodně času se s ním mazlit a tak 😉

zuzka11
autor
7. pro 2009

Tak hlasim navrat z dopoledni vychazky, Adam si tu spokojene lezi v lehatku a prohani blesku a ja mam minutku🙂))

Mari - ja se na ten vek tak moc tesim!!!!!Museli jste si to fakt uzit a ty vanoce, ty budou!!!!A fotka paradni, vubec nevadi, ze se manzel neusmiva, ty to beres za nej....moc krasna a spokojena rodinka!ja planuju dneska taky nakoupit veci na linecke, u nas je to zase to jedine, ktere frci 😀

A Superstar? Asi vypadne Dominika, byla vyborna, ale myslim, ze fanynky proste udrzi kluky.......

Marcel - az sem dorazis, mohla bys mi prosim napsat recept na ty ovesne susenky? udelalas mi fakt chute 😉

jdu si rychle udelat obed, at nepadnu.....

Jooo, Ywonne - s tim autem je to teda pech, ja bych nadavala jako spacek 😖 vydrz, bude lip....zni to jako fraze....ale bude.....

ywonnee
7. pro 2009

tak je mi uz lepsie.... oprava tych stupaciek pohoda, nejako mi to nevadi az na to behanie k susede na wc... dobre som sa najedla a teraz uz hodinu hladam na internete nejaky pouzivany motor na predaj ak nenajdem dame nase na suciastky a kupime nejaku oktavku alebo nieco kde vpracem kociar aj batozinu... auto som uz vzdala , nanervovala som sa uz dost.... teraz som to vsetko nechala na muza a moju starku... ja len hladam diel... idem sa uz radsej pomali venovat vianociam, hned ako nam zajtra nasadia spet sporak tak zacnem s medovnickami (vsetky sme uz zjedli, aj tie na stromcek) a neviem, asi tiez vyskusam tie linecke aj ked u nas by som to asi jedla len ja.... mi sme medovnikovy a pecieme len veterniky a puncaky a velky stedrak. no a toho roku este chcem vyskusat marcipanove uzlicky a radio rezy... odoberam take receptove karticky tak stale nieco s toho skusam.... vcera sme doviezli plnu bednu zimnych jablk tak niektore uskladnim, narobim si vyzivy(mala ich miluje s vanilkou a skoricou) a samozrejme musim upiect aj vonavu strudlicku.... mnam tesim sa... aspon pridem na ine myslienky a budem sa opet motkat s malou v kuchyni a isto iste budem priberat...

dnesny jedalnicek:
ranajky: chlieb s maslom paradajka
desiata: minonky cestou
obed: zemiakovo, vajickova polievka na kyslo, brokolicovy privarok oprazene spekacky
olovrant: banan a cokolada milka s malou
vecera: no este neviem... mam upecene aj hurky od vcera tak asi tie alebo si dam len nejaku zeleninu aby mi po tej mojej potravinovej abstinencii neprislo nahodou zle....

a superstar???? tiez to tipujem na Dominiku, je dobra ale myslim ze bendik a smajda su lepsi aspon teda mne sa viac pacia a uz mame s muzom stavku ze kto vyhra.... ja tipujem smajda alebo bendik, niesom moc ista ale asik skor smajda....v dnesnej dobe fici velmi poprock tak asi preto....

marcela22
7. pro 2009

Zuzi tak čokoláda zatiaľ v pohode, ale zasa má malý červenú prdelku - v sobotu som si dala pol rajčiny a tiež zle:(
A sa tu diví, že odsávaš-ja teda neodsávam vôbec, už nejakú dobu to malý stíha spapať sám 😀 Dnes som ho zasa vážila "nahatého" a má 4970g, za týždeň pribral 310g. Dosť, že? 😅
No a škorica u nás v pohode, aspoň niečo🙂 Česnek rozhodne nemám odvahu, ale hrášek skúsim.
Inak snáď aj nám prejde viac vecí keď bude Adamko väčší-predsa len má 7týždňov a Tvoj Adamíno už skoro tri mesiace (to to ale letí 😕 ) tak budem skúšať ďalej.
Tie sušienky pôjdem pohľadať v receptoch a pošlem, ale mám ich veľa druhov, skúšala som však zatiaľ len tie jedny. Sú len tak jemne sladké ale super, aj manželovi moc chutili.

Alex nomálne Ti závidím, ako sa tešíš na malinkého a tak - ja už asi nebudem tehotná nikdy, dve deti zatiaľ bohato stačia, hlavne keď chceme na jar začať stavať domček a tak...ale zasa ja mám 24rokov, manžel 26 takže možno o niekoľko rokov sa ešte na nejakého toho potomka vrhneme 😀

To vyhodnotenie Superstar ma teda šoklo - Bendig????????????????? 😨 Ja som ho tipovala do finálovej dvojky spolu s Chodúrom... 🤐

Mari, aj my sme mali také kráááásne rozžiarené očká u Sonynky, bolo to super! Ale keď sme boli včera pozrieť Mikuláša čo jazdl po dedine tak sa ho bála 😅 Ale keď jej dal balíček, tak už to bolo lepšie 😀
Vianoce veru tiež budú super, sa tešíííííííím🙂
A dojatá som bola ja dnes, keď som len tak pozorovala tie moje tri lásky ako sa spolu "rozprávali", malý na Sonynku reaguje super, vždy sa usmieva a tak...no a až mi skoro slzy tiekli aký boli spolu zlatý🙂
Ajaj ja citlivka.... 😅

Ywone s autom teda des, na porazenie! To je fakt pravda že keď sa nedarí, tak všetko možné na kopu 🙄 Ale už bude len lepšie a lepšie uvidíš 😉

No a recept (nielen) pre Zuzku:

Ovsené sušienky

SUROVINY:
- 1ks tuk Hera (250g)
- 3ks vajcia
- 400g ovsených vločiek
- 1,5 šálky hrubej alebo polohrubej múky (ja som dala polohrubú)
- 0,5 šálky prír. hnedého cukru (dala som trstinový a pohoda)
- 0,5 šálky hrozienok (alebo kandizované ovocie)
- 1 PL mletá škorica
- 1/2 prášok do pečiva
- 1/2 sóda bikarbóna
- na zlepšenie 0,5 šálky kokosa ( ja som dala sekané orechy - vlašské a mandle)

POSTUP:

- ovsené vločky si môžete pred pečením namočiť na 10 min. do mlieka alebo ovocnej šťavy
- nasiaknuté vločky vyžmýkajte, zmiešajte so všetkými surovinami a spracujte cesto
- mokrými rukami tvarujte malé placky, ktoré poukladajte na plech vystretý papierom na pečenie (nemusia to byť pekné tvary, kľudne tvarujte čo sa vám chce)
- pečte vo vyhriatej rúre pri teplote 200C asi 7-8min. (do zlatohneda)

Info: Množstvo surovín prispôsobte podľa potreby, nemalo by byť riedke, ale tvarovateľné.

A Zuzi, ešte som sa chcela spýtať, či používaš pohánku a ak áno, v akej forme. Ja som si dnes robila pohánkovú kašu a chutilo to horšie ako som čakala 😀 Keby som si tam mohla dať med tak by to bolo určite lepšie, ale med samozrejme nemôžem...
Možno by ešte mohla vedieť aj Marinka... 🙂

zuzka11
autor
7. pro 2009

Marcel a ostatni ahoooj!

Adama jsem prechvslila, ted proste spat nebude, tak jsem ho soupla jeste na deku, chce si vrazit celou pest do krku a je mu dobre 😀

Bendig me taky sokoval, myslela jsem, ze vypadane Domca, ze kluky proste udrzi ty nadsene 13tky.....
marcel - rajcata, kakaao, orechy a med patri mezi nejsilnejsi alergeny, jo acitrusy...to jsem si jeste nelajzla.....se ani nedivim, ze rajce neproslo....vydrz.....pak urcite projde🙂)))

Moc diky za ten recept, vynecham skorici a zkusim......

Pohanku pouzivam rada, ale na sladko jsem ji jeste nedelala, jen na slano.....poste udelam pohanku, ne tak ridkou jako kasi, ochutit korenim a smichat se zeleninou - dusenou, ja miluju cuketu, baby karotku, hrasek, kukurici a cerne olivy...a treba jeste smichat se lzickou sojanezy.....vyborne...a miluju i kuskus.....

Ywonne - i ja miluju medovnik......ale dostala jsi me, vy pecete puncak? jako cely dort?a vetrniky? 😕

Ja uz se strasne tesim, az bude Adam vetsi a bude se tesit na vanoce.....chodit na cukrovi a tak🙂)))

sakra, uz se ozyva, deka uz ho samotneho neba.....jdu zkusit uspavat......

marcela22
7. pro 2009

Zuzi, tak tam skús dať miesto škorice vanilku, aby to malo výraznejšiu chuť, inak to asi bude málo výrazné... no a o rajčinách viem že sú alergén, ale nejak som neodolala a v poslednej dobe si stále hovorím že proste musím skúšať, lebo jem dokola to isté a to v podstate skoro žiadnu zeleninu a ovocie a odniekial tie vitamíny musím čerpať, tak skúšam... len som čakala až bude mať 6týždňov... z orechov jem iba mandle a vlašské orechy-tie sú vraj povolené🙂 zato sa viacej bojím toho kakaa práve aj kvôli tomu že ho z toho môže bolieť bruško. citrusy zdaleka obchádzam, ale hrozne by som si dala 😝
Stále riešim, či budem vbec môcť jesť medovníčky keď v nich je med 😅
A ďakujem za tip na tú pohánku na slano, ja sa ju chystám tiež skúsiť - ako prílohu, čítala som že sa dá ňou nahradiť ryža, tak uvidím, či to bude lepšie. Ale aj tú kašu som zjedla-s hrozienkami a jogurtom🙂 No ale zážitek to zrovna nebol 😀
A môžeme jesť olivy??? Nad tým som ešte nepremýšlala🙂
No ja idem za chvílku kojiť, vlastne mal papať už pred 10minútami tak už len čakám až si to uvedomí 😀

zuzka11
autor
7. pro 2009

marcel ja cerne olivy miluju a od zacatku nevadi.....a zeleninu si delam denne, podusim a pak na sucho osmazim cuketu a pridam ze zmrazene zeleniny baby karotku a smes - kukurice, hrasek, mrkev.....pak ty olivy a primicham bud ryzi,kuskus, testoviny....podle casu a chuti......

Zkusim najit nekde recept abys cedela presne jak na tu pohanku.......ale ja to delam by oko ajde to....fakt mi chutna...a bulgur taky, ale ten miluju s fazoelema a rajcatovou omackou, toz to je asi jeste tabu 😀

A co vaha a jidelnicek, Marcel, jak jsi na tom? A jak "lalok"? 😀 Mas jeste neco nebo uz mas misto bricha pristavaci drahu? 😉 😀

zuzka11
autor
7. pro 2009

http://www.apetitonline.cz/vyhledavani/pohanka/...

marcel, ja ty placicky delala skoro stejne...ale nekdy misto pohanky ovsne vlocky....treba je to tip pro tebe a koukala jsem, recept nad nima je pohanka se zeleninou🙂)))Vem si z toho receptu jen tu pripravu......propranou pohanku smichas s vyvarem - diky tomu to bude korenejsi a pak dodas zeleninu......