Mykání, přijde vám to normální?

denulinka1
26. říj 2017

Asi jsem divná, ale jsem úplně alergická na věty typu: my už se smějeme, my už chodíme, my máme zoubek atd.... máte to někdo podobně? Vím, že je to každého věc ale přijde mi to opravdu směšné když mi maminka řekne že už hezky kakáme na nočník. Mám vždy chuť se zeptat a ty taky??? 🙄🙄🙄

ariadna12
26. říj 2017

Mne to nevadi, kdyz se bavi mamka s ditetem. Kdyz to rika treba kamaradce, je to divny.

katka_01
26. říj 2017

Mám to stejně. Taky se mi to nelíbí a doufám, že nikdy takhle nezdegeneruju 😅

majovasnazilka
26. říj 2017

Hrůza, kamarádka se mi vždycky ptá, jestli už chodíme, no já už chodím 37 let😅 A neodnaučím jí to ani za boha. Se synem mluvím v množném čísle pouze pokud opravdu danou věc děláme spolu. 🙂

gnozka
26. říj 2017

No přiznám se ze nez jsem mela dite tak me to taky strasne iritovalo🙂 ted co mam malou tak mi to sem tam ujede . Takže to dokážu uz i pochopit u ostatních maminek . Je fakt ze to nepoužívám asi s tim kakanim a tak 🙂)) ale co je vostry ze to používá muj gynekolog 😂 jsem ted znova těhotná a kdxz mi potvrdil tehu tak rika .... tak jsme tehotny 🙂)) a nebo jsme veliky akorat 🙂) a to je pecka 😀

denulinka1
autor
26. říj 2017

@gnozka ja teda teprve cekam prvni mimco, tak doufam ze tu nemoc taky nechytnu ale verim ze ne protoze pro me je to fakt des! A s tim gynekologem to mam asi podopne. Me zase rika tak se ukazte jak jste vyrostli no a já si rikam ze bych taky vyrostla to spis asi brzy vyrostu z neho... 😂

smudlinka24
26. říj 2017

Me se jeste v 6nedeli ptala jedna maminka "a kolik Vam je?" Tak jsem nahlasila svuj vek a pak mi doslo, ze to asi pani slyset nechtela😀
Jinak mi to nevadi, pac to taky obcas reknu🙂 a nestydim se za to. Vlastne nevim o nikom, komu by to prislo divny.

denulinka1
autor
26. říj 2017

Tady jeden moc pěknej článek. Takhle to nějak cítím já https://praslickova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=3...

danfal
26. říj 2017

Tohle se tady resilo uz tolikrat, ja to bezne pouzivam a je mi celkem jedno, co si o tom kdokoliv mysli.

j.a.n.i
26. říj 2017

Taky mi to přijde děsný a občas se neudržím a reaguju "nevhodně", tedy na popisovanou větu gynekologa bych vykulila oči a zeptala se "Vy taky?". Nevadí mi to u věcí, kde to opravdu dělá matka s dítětem, tedy věta "Nespali jsme celou noc, či vzbudili jsme se 10x" je OK, neb tu matku to vzbudilo taky.

smudlinka24
26. říj 2017

@danfal
Souhlas, ... Vase starosti bych chtela mit😀

robin92
26. říj 2017

@denulinka1 Tak se priste takove maminky zeptej, jestli uz taky chodi na nocnik 🙂. Me osobne to nevadi a taky jsem to nejakou dobu rikala a kamoska se stejne starym prckem to rika porad, ale vim jak to mysli, takze to neresim, pochvalim JE a je to 🙂. Tohle jsou banality. Vidim, ze cekas, tak uvidis sama, jestli se ti to aspon jednou stane 🙂

listopadka1
26. říj 2017

Taky mi to vadi a prijde mi to smesny, ale chapu to. ono kdyz jsi s tim ditetem zavrena celej den sama a resis jen jej, tak mas pak i takovej pocit, ze to jsou i tvy zasluhy. takze i kdyz me to stve a snazim se tak nemluvit, tak to obcas ujede... zvlast, kdyz se bavis s mamkou, ktera tak mluvi porad 😀 ale ver mi, ze az se ti to narodi, tohle bude tvoje nejmensi starost 😁

j.a.n.i
26. říj 2017

@listopadka1 No, já tedy nevím, ale prudilo mě to za bezdětna, když jsem měla sama mimina i teď, když děti trochu odrostly... Nevidím důvod, proč bych měla narozením dětí začít používat něco, co mi trhá uši.

denulinka1
autor
26. říj 2017

@j.a.n.i presně tak, taky si nemyslim ze narozenim se něco změni.

modrypitrisek
26. říj 2017

Já vždycky všude četla, jak je to divné, jak to mamky odsuzují, a ve výsledku to pak stejně každá v mém okolí používala :D a samotné mi to po porodu automaticky naskočilo, i když jsem si říkala, že je to hloupost a mě se to určitě týkat nebude. Ono na tom asi něco je, že prostě ze začátku jsou nějaký čas maminka s miminkem jedno... ale ono, ať si maminky s miminky klidně i onikají, nikomu tím neubližují, tak co... u nás to po nějakém čase samo přešlo a od té doby, když jsem na to narazila v textu třeba, mi to zase už přišlo uplně divné, až ujeté, ale už to beru, že to tak nějak je, no...

komive
26. říj 2017

V urcitem veku ditete mi to prijde normalni, ale uz jsem tu videla i vetu "dostaly jsme mesicky"..to me hodne polozilo 😂

achjonetusim
26. říj 2017

Když s dítětem který je na nás totálně závislý trávíme dvacet čtyři hodin denně a plníme všechny jeho potřeby, ani se nedivim, že dost z nás začne mykat.

j.a.n.i
26. říj 2017

@komive Tak zrovna tohle by mě ani moc nepřekvapilo, neb v rodině, kde je více žen se dost často stává, že se jim to synchronizuje a tedy bych danou informaci brala tak, že je opravdu dostaly obě.

komive
26. říj 2017

@j.a.n.i Ne, bylo to na prvni mesicky, predpokladam, ze ty dospela zena nema poprve 🙂

swetlusska
27. říj 2017

Taky mi to vadí a nepoužívám to. Až na to "nespali jsme celou noc", protože jsme opravdu nespali oba!

dvork
27. říj 2017

@denulinka1 Mám 16 měsíční dovojčata. Je to někdy poněkud náročné, proto jsem ráda, že chodí pomáhat mí rodiče, už jsou v důchodu, takže jsou u nás velmi často. Zrovna včera můj táta použil "my". Pak jsme se tomu zasmáli, že už taky mluví mateřským plurálem. A ano, také ho často používám, ač jsem si před tím, než jsem měla děti, ťukala na čelo, jak takhle může někdo mluvit. Může a je to dost nakažlivé, protože dokone i můj muž se občas mateřsky/otcovsky rozhovoří v množném čísle (a nemyslí tím jen dvojčata). I když se sama divím, že "papáme", nestydím se za to. Na děti jsem čekala dost dlouho a ani těhotenství nebyla procházka růžovým sadem, takže si tohle "onemocnění" docela užívám. Ostatně spoustu věcí kolem dětí jsem si představovala a plánovala jinak, ovšem člověk míní...

kafr
27. říj 2017

Ne, neprijde mi to normalni a uplne mi to rve usi (oci) zde na foru, kde se obcas objevi perla typu: "Budou nám tři měsíce a najednou nechce jíst..." Komu budou 3m?! A kdo teda nechce jist?; 😂
Ale, jo... Taky cekam teprve prvni, tak doufam, ze si zachovam dusevni zdravi i cit pro mnozne cislo🙂

aneta33
12. lis 2017

Přijde mi to směšný.
I tady na MK to je pořád... "Jsou nám 2 měsíce, máme první zoubky, papáme mrkvičku...''
Taky mám chuť na to odpovídat otázkou: vy oba? 😀