• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšlenky Jiřiny Perkopové. Co si o nich myslíte?

8. srpna 2010 
@bobsove teď necituju Prekopovou, ale možná ti trochu pomůže čistě jen pro tu představu. Zkus se vžítt do situace, kdy jsi hodně rozčílená, z toho nešťastná až frustrovaná a tvůj manžel k tobě udělá ty dva, tři kroky, celou tě obejme a v klidu tě takhle jen bude držet. Zkus si to v duchu prožít. :slight_smile:
29. črc 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak..mam nieco z tej konferencie nahrate..kto chce, napiste mi na dulkagabulka@gmail.com...mozno sa to bude dat poslat
29. črc 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gtver když já jsem nervés, stačí když mě manžel drží za ruce - a jak nemůžu gestikulovat, jsem z toho hyn. :sweat_smile: :confused:
29. črc 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dulkagabulka jdu se na to mrknout...otevřela jsem to,když malej měl rok a půl a nějak jsem z toho tehdy upadala do deprese...
Holky,jste mě nadchly, že si asi seženu tu knížku o prvorozených-já jsem prvorozená a pak náš Lukáš:slight_smile:)
29. črc 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kativka já nevím,asi koupu v tom kýblu špatně,malá se pořád jakoby odráží od dna..až jsem to vzdala a vrátili jsme se k vaničce, tam je spokojená :wink:
Jinak staršího jsme skoro nenosili, spal zabalený v kočárku(byla zima) a naopak mladší by se mohla nosit pořád, nosíme teda zatém ve vaku(takže jakoby kolíbka) a až později půjde do manduci..
29. črc 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kativka Lukáškovi taky pomáhalo to pevné vázání, Esterka to nepotřebuje, fakt každé dítě je trochu jiné... a na RHB chodíte z jakého důvodu?
29. črc 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobsove tak iny priklad...skus si spomenut na detstvo..zatvor oci a spome si na chvilu , ked ti otec alebo mama ublizili..ublizili tak velmi ,ze na to doteraz nemozes zabudnut..precit si ten okamzik...
a ked budes mat precitene, potom si skus predstavit,ze by ta niekto zobral do naručia a tam to dovolil dat zo seba vsetky tie emocie, aby si ich mohla prejavit...
29. črc 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dulkagabulka tak to jo, to by bylo bezva. Mám takový nezapomenutý okamžik křivdy, když mi bylo asi 11 let - a občas si na něj ještě dneska vzpomenu. A řekla bych, že to hodně ovlivňuje moji výchovu dětí... Tohle je síla - stačí jedna pitomá křivda (nejen) v pubertálním věku a člověka to ovlivní navždy. Člověk se snaží dobře vychovávat, ale kdo ví, co si z dětství budou pamatovat naše děti...? Který okamžik...?
PS: Už jsem Ti poslala mail s prosbou o tu Prekopovou. :grinning: Hned jsem se k mailu hrnula. :grinning:
29. črc 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobsove uz sa na tom pracujeee :slight_smile:
29. črc 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobsove a čo sa detstva tyka, asi vsetci mame take zazitky..krivdy, bezmocnosti, mozno naslende az zlosti ci nenavisti voci rodicom...tiez ma to ovplyvnilo a snazila som sa vychovavat inak...ale..veru..neviem,ci sa mi to podarilo a co si budu pamatat moje deti..musim sa ich spytat.c :slight_smile:
hystam sa zadovazit knihu Dětství je drama :slight_smile: ..neviem kto napisal..ale je tam prave toto popisane vraj
29. črc 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dulkagabulka to mi budou holky závidět. :grinning:
29. črc 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dulkagabulka o knížku dětství je drama jsem nečetla, to je ta od Millerové (či jak se píše..) ?
29. črc 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobsove slo to..tak vyskusaj,ci to pojde prehrat prosim..sama som zvedava..a uz si to tu potom medzi sebou kludne poslite :slight_smile: potom
29. črc 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie nahravky nie su prilis kvalitne,ale myslim,ze vacsina je dobre zrozumitlena :slight_smile: ..to čo..slo to?..mne to ide cez Real Player
29. črc 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dulkagabulka ještě nedorazilo....
29. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
skusim este raz
29. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dulkagabulka někde se ten mail asi zasekl. :confused:
29. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobsove
vratilo sa to..vraj velky subor
29. črc 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dulkagabulka už dorazil!!!!
29. črc 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobsove tak hotovo..poslane znova rozdelene na tri maily..idem teraz off..dufam,ze to preslo uz
prijemny zazitok
29. črc 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dulkagabulka moc děkuju, zatím ahojky!!
29. črc 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já knihu taky četla a sice to bylo fajn čtení ale nic moc jsem se tam nedozvěděla, jak vlastně s tím dítětem zacházet...popisuje tam hodně špatné případy, ale kromě té metody pevného objetí nepíše nic jak na to.

v té knize ty šátky neodsuzuje, ale spíš píše že se nedá všechno použít na naši dobu..že když někdo vychovává dítě v africe, kde je nošení přirozená věc, tak je to ok, ale v naší společnosti to není vždycky jednoduché zkoušet takové věci jako nošení nebo ta bezplenková metoda atd...
29. črc 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@meleri můj první syn nošení tolik nechtěl, teď ten druhý je vyloženě nošeneček, potřebuje to denně (právě s ním manžel šel v šátku na vycházku). Určitě tak jako šátkování nesedne každému, tak asi i to pevné obětí. Nej by bylo jít mrknout na ni "v akci", na přednášku... Akorát bych v době dotazů měla asi furt ruku nahoře. :sweat_smile: :confused:
29. črc 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobsove,

jo tak to mám podobnou zkušenost, malý se v šátce necítil a mi to taky moc nešlo takže to možná byly vzájemné pocity...ale nosila jsem ho přecejen, v nosítku. já nevím navíc mě v té knize celkem zarazilo že spíš chválila českou výchovu, jako tu z dom komunismu..já nevím, mi přijde že jsme sice byli slušní ale za to pěkně ušlápnutí a zamindrákovaní...takže asi zlatá střední cesta radši.
29. črc 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@meleri tak to jsi uhodila hřebíček na hlavičku.. Říkávám to přesně tak.. Za socializmu byly děti slušné a vychované, ale až moc ušlápnuté a běda říct svůj názor, vůbec žádné seběvědomí... Vidím to na mamce - přísná výchova, nic nesměla, ale taky si do dneška v ničem moc nevěří.
No jsem na tu knížku zvědavá...
Četla jsem i Objevte poklad u svého dítěte, ale je tam jako spoluautorka ještě s někým a u ní mám takovou zkušenost, že je snad lepší, když píše knížku jen ona...
29. črc 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobsove,

já sem taky taková...výsledek byl že když jsem vycestovala jako au pair ve svých devatenácti tak jsem se pěkně utrhla z řetězu...takže si říkám že fakt musím uplatnit nějakou střední cestu. a divím se té paní která tu knihu napsala,že tu českou výchovu tak vychvaluje..jasně umíme se radovat z všedních věcí, což většina západních dětí ale ted už asi i českých nedokáže...neví co je to opékání párků při kytaře, a pod....za to jsem fakt vděčná....myslím že až bude můj syn větší tak musí být skaut! :sweat_smile: ale nadruhou stranu fakt kolikrát to bylo vyloženě o ponížení typu, nic z tebe nebude, až budeš velký, protože si hloupý a lenivý, plus výchova strašením zavřu tě do sklepa kde je čert a smrtka....no fakt nic moc v tomto... :unamused:
29. črc 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@meleri Já jsem vedla malý skautky, kdysi. :grinning: :grinning: A musím říct, že pro děti je to bezva věc, fakt. Tábory jsou opravdový tábory ve stanech, bez elektriky, s nočníma hlídkama, suchej záchod... No prostě to, co děti dneska neznaj - dneska je tábor i spaní v chatkách... Moc ráda na to vzpomínám....
Já si všimla, že Prekopová až tak proti social. výchově není, právě v té knížce Když dítě nechce spát. Ono je falt potřeba vzít kus z toho a kus z toho, ale občas si říkám, že odhadnout jak velkej ten kus má být lehký není.
29. črc 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobsove,

tak to je pěkné! já si říkám že hlavně pro kluky to musí být super. no snad se to bude malému líbit. ale nakonec i ty chatky jsou fajn....hlavně když je to o té přírodě a ne furt sedění ve škole jak to mají celý rok..
aha tu knihu neznám, je to dobrá kniha? já jsem fakt přesvědčena že zakoupím tu knihu Respektovat a být respektován ale to je z jiného soudku. jo to máš pravdu je to těžké, někdy si říkám že je chudák syn jak pokusný králík...třeba u druhého dítěte už budu vědět líp! :slight_smile:
29. črc 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@meleri to Když dítě nechce spát je moc pěkná knížka, fakt mi hodně dala... Už jsem jí poslala těhotené sestřence na Slovač. :slight_smile: Vysvětlení, proč miminka často pláčou, co chtějí a potřebujou... fakt pěkný. (Už jsem na respektování nakoukla, jak bude sil, přečtu to tam). :slight_smile:
29. črc 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobsove - hlavne mi to pomohlo v príprave na súrodenca, na to ako chápat chovanie staršieho syna v niektorých situáciách, pripravit sa na komunikáciu s ním - i ked niekedy idú predsavzatia bokom :o(
A maslím, že sú deti, ktoré pevné objatie neznášajú - kamoškina dcéra bola z toho až hysterická a náš Petrík to tiež nemusí...... Ale súhlasím s tým, že ostat blízko, aby dieta vedelo, že ho milujeme v každej situácii.
30. črc 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek