Na MD účtuji. Taky doma účtujete?

breberka
12. únor 2011

Ahoj, chtěla bych najít nějaké spřizněné duše k povídání a vyměňování zkušeností. Jsem na MD se skoro 3-letým synem a v červenci čekáme miminko. Začala jsem v říjnu loňského roku dělat pro tchána DE. Někdy mam ale pocit zoufalství, že to nezvládnu, hlavně, když mi něco nejde a nesedí nebo nemohu najít.....Má to někdo taky tak? Budu ráda, když se přidáte 😉

vojtisek2007
12. únor 2011

@breberka ahoj, neboj, zvládneš, já účtuju už 5let (soukromě, jinak už od skočení střední jako zaměstnanec) , mezitím se mi narodili děti tři 🙂 a dá se to, ikdyž teď je to fakt maso...mám toho nějak moc 😀 😀 😀

breberka
autor
12. únor 2011

@vojtisek2007 jéje, já ani nedoufala, že někdo napíše 😉
já mam účto a finance vystudovaný, ale přeci jen praxe ukáže, co člověk neumí a musí se naučit. V jakym programu pracuješ? Já mam Pohodu a bojuju s ní. Je sice na zakládání dokladů jednoduchá, ale nějaký drobnosti hledam a bádam 🙂

vojtisek2007
12. únor 2011

@breberka mám taky Pohodu a v zaměstnání používáme Abru a Money a teda Pohoda je fakt pohoda 😀 , přijde mi nejsrozumitelnější z těch všech.....Já mám účto taky vystudovaný a praxe je fakt o ničem jiným, ve škole nás to moc nebralo, každej na to kašlal, profesoři taky....hoooodně jsme se toho musela naučit za běhu.....taky neuškodí sem tam nějaký to školení, ale když to nemáš z práce, tak to bývá docela finančně náročný....

breberka
autor
12. únor 2011

@vojtisek2007 no na školení jsem koukala přímo u té Pohody a základy, který jsou levný nepotřebuju, ale pak ty složitější věci jsou pěkná pálka, tak snad se to nějak naučim pokus omyl (dělam to souběžně s jinou účetní, tak mam jištění, kdybych něco zblbla a nebo nestíhala - bohužel má starý software - Účto od ježka, takže s konkrétníma problémama Pohody neumí poradit)

vojtisek2007
12. únor 2011

@breberka na účtu jsem začínala, to byla pakárna....pak to vyfluslo - naštěstí, pořídili jsme Pohodu a někteří klienti, kteří k nám přešli byli zvyklí na Abru, tak jsme přibrali abru a další přišli s Money, tak jsme přibrali i to....prostě na tom trvali, na svém současném účetním programu, ikdyž celkem nechápu proč...stejně s tím nedělají a to že by vyfa vypadali prostě jinak, to bylo nad jejich chápání....🙂 takže co by jsme pro klienty neudělali, že....jinak kdybys měla nějakej technikej ohledně Pohody, tak klidně do IP, skusím poradit...sice 90 % dělám podvojný, ale daňovou tu mám taky - pár malejch živnostníků, který maj 20faktur za rok....