Najdu maminku/kamarádku z Prahy?
Ahoj ženy! Nenajde se tu nějaká maminka z Prahy která by rada zašla ven na procházku apod. Je mi 23let (ano jsem mladá maminka a proto hledám maminku kamarádku) mám skoro už 2letou holčičku a jsme z Prahy 10. Na lokalitě ale nezáleží radi někam dojedeme. Děkujeme a budeme doufat, že se někdo ozve ;)
Stručné shrnutí
- V Praze rodiče domlouvají neformální setkání v parcích a na dětských hřištích jako Stromovka (Výstaviště Holešovice), Vyšehrad a Střešovické hřiště jako praktické místo pro procházky a hlídání dětí.
- Při plánování setkání rodiče zohledňují denní režim dětí a počasí; časté preference jsou dopoledne nebo večer v horkých dnech a odpolední časy kolem 14:30–15:00 kvůli polednímu spánku dětí.
- Dopravní dostupnost a doba jízdy výrazně ovlivňují volbu místa; některé trasy byly zmíněny jako až přibližně 1 hodina jízdy (např. z Pitkovic do Vozovny), a jako orientační dopravní spojka se často zmiňuje linka metra C.
Nejčastější otázky
Q: Kde se v Praze sejít s ostatními maminkami na procházku nebo kafe?
A: Doporučená místa zmíněná v diskuzi jsou Stromovka (Výstaviště Holešovice, zastávka Výstaviště Holešovice), Vyšehrad a Střešovické hřiště; jako lokality byly také uváděny Černák/Černý Most, Prosek, Řepy a Vysočany.
Q: Jak plánovat setkání s malými dětmi během veder?
A: Preferují se ranní nebo večerní hodiny, případně odpolední časy až po 15:00; u Střešovického hřiště byla konkrétně zmíněna potřeba počkat minimálně do 15:00 kvůli horku a využití stínu pod stromy.
Q: Je Vyšehrad bezbariérový pro kočárky a jak tam nejlépe dojet?
A: Vyšehrad je bezbariérový z jedné strany; v diskuzi bylo doporučeno dojet na I. P. Pavlova a nastoupit do metra opačným směrem zpět na Vyšehrad, přičemž odkaz na Dopravní podnik (DPP) byl uveden jako zdroj (http://www.dpp.cz/2137/).
Q: Kde přesně je Stromovka a jak se tam dostat MHD?
A: Stromovka se nachází v Holešovicích a blízká zastávka je Výstaviště Holešovice; v diskuzi se doporučovalo využít metro a tramvajové spoje směrem na Výstaviště.
Q: Co si vzít na setkání s miminky na hřišti?
A: Uváděly se konkrétně deky pro miminka, kočárek a v případě Střešovic i možnost využití malého bazénku; poznamenáno bylo, že u Střešovického hřiště je „klíč“ a místo nabízí možnost sezení ve stínu.
Q: Jak domluvit kompromisní místo pro maminky z různých částí Prahy?
A: V diskuzi se navrhovalo volit „půl cesty“ mezi bydlišti a orientovat se podle metra C jako centrální linky; byla zmíněna konkrétní doba jízdy cca 1 hodina z Pitkovic do Vozovny jako faktor pro volbu místa.
Závěry z diskuze
Shoda
- Maminky preferují setkávání venku v parcích a na hřištích (Stromovka, Vyšehrad, Střešovické hřiště).
- V horkém počasí se upřednostňují ranní nebo večerní termíny, případně odpolední časy po 15:00.
- Dopravní dostupnost (metro C, doba jízdy) je klíčovým kritériem při výběru místa.
Sporné názory
- Střešovické hřiště bylo popsáno jako výhodné kvůli stínu a malému bazénku, ale zároveň někteří považovali jeho dosažení za příliš vzdálené (uváděna doba jízdy až cca 1 hodina z některých částí).
- Volba dne setkání byla nejednotná; preferovány byly úterky, středy nebo čtvrtky v závislosti na rozvrzích jednotlivých rodin.
Otevřené otázky
- Které místo je skutečně nejvýhodnější „na půl cesty“ pro maminky z Pitkovic, Řep, Proseka a dalších okrajových částí Prahy?
- Jak často a v jakém čase organizovat pravidelná setkání, aby vyhovovala dětskému režimu a dovoleným/marodkám?
Zmíněné značky a firmy
Dopravní podnik (DPP), Výstaviště Holešovice
Zmíněné produkty a metody
kočárek, deka pro miminka, malý bazének, cvičení pro děti/maminky
Místa a osoby
Praha 10, Praha 6, Praha 14, Prosek, Řepy, Černý Most, Hloubětín, Vysočany, Stromovka, Výstaviště Holešovice, Střešovické hřiště, Vyšehrad, Pitkovice, Vozovna, metro C
@lucak3000 taky jsme tak blbe, že většinou mám vše daleko ale už si konečně dělám ridicak.
Nakonec my bychom mohli úterý nebo ve středu. Čtvrtek padá. Holky pojďme vymyslet něco pro všechny na půl cesty. 🙂 my máme u sebe metro C.
My jsme také na metru C. Možná je ta stromovka, tam je to na procházku pěkné a od metra je to kousek. A můžeme buď v to úterý nebo středu odpoledne, jak vám to vyhovuje víc.
@janicen vy jste z Proseka vid? Já bydlela kdysy dole ve Vysočanech. Tam je taky pěkný park s hřištěm. I u vás na Proseku to je fajn celkem. Klidně můžeme do Stromovky. Mám to cca na 50min. Zítra odpoledne by to bylo fajn. Pridate se holky? Venku sice fouka ale prochazka by už šla. 🙂
@nikypiky92 Jo, my jsme z Proseka. Park tady rozhodně můžu doporučit, plus výhodou je, že vím kam se schovat při nepřízni počasí 🙂. Jak to sem máte daleko?
@janicen no zhruba taky na hodinu. Bydlime za Hajemi takže přes celé metro C. Ale po obědě by to nevadilo. By cestu prospala. 🙂
@janicen ten by byl super. Máme to 100% blíže! 🙂 tak jak se domluvime? Nám je opravdu jedno jestli Prosek nebo Vyšehrad 🙂
@janicen děkujeme 🙂 tak nějak po obědě? 14hod třeba?
Neprida se ještě někdo holky?
@nikypiky92 Nejsem si jistá, jestli to do dvou stihnem. Občas se stane, že do dvou ještě spí. Tak bych radši půl třetí.
@nikypiky92 Super. Akorát pokud budete brát kočárek, tak je tam trochu komplikovanější výstup. Je potřeba dojet na ípák a pak jet jednu stanici zpátky.
@pajuska87 Ahoj koukala jsem ze jsi z cernaku ráda bych tu poznala nějakou maminku mám kluka skoro 4 roky a holku 14 měsíců.
@janicen no kočár brát budu 100% aby se vyspinkala. On Vyšehrad není bezbariérový? Já právě nemám na Ipaku rada ty eskalátory
@nikypiky92 Je bezbariérový z jedné strany. Na ípáku nemusíš vyjít z metra, jen nastoupíš do metra na druhou stranu a vrátíš se na Vyšehrad, aspoň to tak radí dopravní podnik tady http://www.dpp.cz/2137/ .
Jo takhle jsi to myslela :D já už myslela, že budu muset na tramvaj apod. :D
@nikypiky92 Tak mi do plánů zasáhla babička, která měla hlídat, až zítra, ale zítra nemůže, takže si malou vzala dneska, abych mohla jeden den v týdnu pracovat. Takže dneska bohužel nemůžu. Ve čtvrtek nemůžete, viď? Takže příští týden?
@janicen nedá se nic dělat. Zítra odpoledne by to nakonec taky šlo. Prehodila jsem si jízdy na dopoledne. Jinak příští týden určitě. Má být zase i teplo ;)
Ahoj holky. Posledně to bylo příjemné setkání s
@janicen 🙂
Co budete dělat ve vedrech? Chystate se někdo k vodě?
@nikypiky92 Bohužel je malá od pondělka marod a příští týden jsme nám začíná dovolená (doufejme), takže my znovu můžeme až na konci srpna.
@janicen tak si pak napíšeme. Též se chystame od patka už pryč. Uzijte si to ;)

My jsme z Řep takže pro nás je všechno moc daleko ☹