Nákupy přes fler.cz. Máte zkušenosti?
Ahoj, předtím jsem dala diskusi na špatné místo, tak znovu 😝
Dnes jsem narazila na www.fler.cz a chci se zeptat, jestli máte některá s prodejem nebo nákupem přes tyhle stránky zkušenosti. Strašně se mi tam líbí hromada věcí, ale nevím jak to tam funguje. Poradíte? Díky moc všem.
Stručné shrnutí
- www.fler.cz je české online tržiště zaměřené na amatérské domácí výrobky, kde uživatelé mohou nakupovat i prodávat ručně vyrobené šperky, kabelky, pletené a háčkované výrobky.
- V diskusi se uváděly rozdílné informace o provizi provozovatele; zmiňované hodnoty byly 25 % i 30 % z kupní ceny.
- Uživatelé popisovali konkrétní nabídky a akce, například náušnice kolem 44 Kč, Swarovski šperky v prodeji, sleva 25 % o víkendu a poštovné zdarma při objednání dvou a více kusů.
Nejčastější otázky
Q: Jak se na Fleru prodává a co je potřeba k prodeji?
A: Prodej na www.fler.cz začíná registrací účtu a vložením zboží do obchůdku; stránky jsou prezentovány jako tržiště pro amatérské domácí výrobky a tvůrce může vystavit pletené, háčkované i ručně vyráběné doplňky a šperky.
Q: Kolik si Fler bere jako provizi z prodeje?
A: V diskusi se objevují dvě hodnoty provize: 25 % a 30 % z kupní ceny; přesné číslo a podmínky je potřeba ověřit v oficiálních podmínkách provozovatele.
Q: Co dělat, když prodávající nezabalí nebo neodešle zboží?
A: Diskutující uvádějí, že kupujícím může pomoci Fler tým (možnost nahlásit problém, zablokování účtu) a že je možné napsat negativní hodnocení prodejce; zároveň se v diskuzi objevila i informace, že platforma někdy poskytne jen kontakt na prodávajícího.
Q: Jsou na Fleru spíše amatéři nebo profesionální prodejci?
A: Původní zaměření je na amatéry a domácí výrobu, ale diskutující upozorňovali, že na portálu působí i profesionální řemeslníci, prodejci materiálu a lidé, kteří Flér používají vedle vlastních e-shopů a tržišť.
Q: Jaké slevy a cenové příklady se na Fleru objevily v diskuzi?
A: V příspěvcích byly zmíněny náušnice za cirka 44 Kč, víkendová sleva 25 % na veškeré zboží a akce „poštovné zdarma“ při objednání dvou a více kusů.
Závěry z diskuze
Shoda
- Fler je vnímán jako tržiště pro ručně vyráběné a kreativní věci vhodné pro inspiraci i nákup.
- K prodeji je nutná registrace a vystavení zboží v obchodě na platformě.
- Kupující v diskusi často sledují hodnocení prodávajících před nákupem.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že provize provozovatele je 25 %, zatímco jiní uvádějí 30 %.
- Někteří zastávají názor, že Fler má zůstat pro amatéry, zatímco jiní konstatují, že na portálu již působí profesionální řemeslníci a prodejci materiálu.
- Někteří tvrdí, že v případě nezaslání zboží Fler pouze předá kontakt na prodávajícího, jiní uvádějí, že Fler tým pomáhá řešit spory a může zablokovat účet.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné a aktuální podmínky provize a poplatků na www.fler.cz?
- Jaká jsou detailní pravidla pro vkládání zboží a kritéria přijatelnosti nabízených výrobků?
- Jak spolehlivě Fler tým řeší opakované podvody a blokuje nepoctivé prodejce?
- Jaké jsou typické náklady na zaslání z Česka na Slovensko u prodejců na Fleru?
Zmíněné značky a firmy
www.fler.cz, www.etsy.com, Swarovski, mimibazaru
Zmíněné produkty a metody
šperky, kabelky, pletené výrobky, háčkované výrobky, náhrdelník ve stylu gothic, dóza se slepičkami, náušnice za 44 Kč, Swarovski šperky, sleva 25 %, poštovné zdarma při nákupu 2 a více kusů, provize 25 %, provize 30 %, prodej bižuterních komponentů a materiálu, hodnocení prodávajících, blokování účtů, řešení reklamací Flér týmem, prodej přes vlastní e-shop
Místa a osoby
Slovensko
Jo, super, už to téma je i tady, tak ho nemusím zakládat.
Holky, jsou to stránky pro amatérské domácí výrobky. Každou chvilku tu některá z vás hledá brigádu nebo přivýdělek. Když se zaregistrujete tady na těch stráknách, tak kterákoli z vás si tam může pěkně přivydělávat k mateřské. Stačí když napletete nebo naháčkujete nějaké věcičky pro děti (svetříky doplňky a tak podobně) nebo něco jiného doma vytvoříte.
Hrozně moc je vás tu šikovných a je škoda toho nevyužít. Nejsem si jistá, ale pokud to prodáte přes ty stránky, tak si provozovatelé berou tuším jen 30% z kupní ceny, a to by si každý jiný prodejce vzal daleko víc. Takže se to fakt hodí. Navíc jsou to opravdu stránky pro amatéry- domácí "kutilky", což je úplná paráda, takových moc není. 😉
karla: mně se tam líbí ty šperky..ale bohužel já jsem levá jak šavle..takže smolík 😅
Já se dočetla, že je to 25% ne třicet. To mi nevadí, ceny jsou tam slušný. Jen mám trochu obavy, abych, když zaplatím, své zboží dostala. Ale ono je to asi tak i všude jinde. Na mimibazaru to prej je taky tak (že se platí předem). Moc se mi líbí věci na www.etsy.com a jestli tohle bude podobný, ale v česku, tak jim to tam asi brzo skoupím 😀
Tak to je úplná paráda, 25% nic není.
Takže holky šikovné, je to hodně navštěvované a můžete si fakt slušně přivydělat, když tam své výrobky dáte. Každá korunka se hodí, ne? 😉
je to uplna novinka, jeste to neni zabehnute. Zaregistrovala jsem se jako prodejce, ale jeste jsem tam nic nedala. Nejak jemi lito se s vecmi, ktere vyrobim, loucit 🙂
Tohle se mi moc líbí: http://www.fler.cz/zbozi?id=1368<ype=gal škoda, že někdy nejsou fotky ostré
Mně se líbí i ta červená. 🙂 Co se týká těch fotek, tak si myslím, že je to v pohodě.
Jak už jsem psala, nejsou to stránky pro profiky, dávají tam své výrobečky opravdu amatéři. Holky, co se tím doma baví. Takže ty fotky tomu odpovídají.
já myslim, e je to super, škoda že jsem tak nešikovná... ale aspon tam budu nakupovat. Podporovat maminy na mateřský se hodí....
Já se pořád nemůžu rozhodnout. Když už si něco vyberu, tak najednou najdu další krásný zboží 😀 😀 😀 Je to hrůůůůza 😅
pro me je to spis inspirace, rozhodne se mi nechce vyhazovat penize, takze podle vystavenych vyrobku si to vyrobim taky 😀
Dnes se tam objevila nádherná dóza http://www.fler.cz/zbozi?id=1430<ype=gal , super slepičky http://www.fler.cz/zbozi?id=1491<ype=gal a přání http://www.fler.cz/zbozi?id=1448<ype=gal 😝 😅
Ahojte s kámoškou nakupujeme na fléru a nikdy nebyl problém, teď tam mám vyhlídnutý super náhrdelník černý ve stylu gothic, ale dá se nosit ke všemu ,tak ještě musím naškudlit, no mají tam bomba věci, když si vezmu,že v obchodě by ty šperky stály jednou tolik, tak je to fakt výhodný. No prostě vždycky slintám🙂
Ahojte, neviete o podobných výrobkoch na slovenských stránkach? Resp. poradiť nejaký netový odkaz? Veci sú veľmi pekné, ale zasielaním na Slovensko by sa príliš predražili 😒
Ahojky, pod nickem zonoro tam prodávám své skromné výrobky i já 😉 . Díky za návštěvu 😵
Zbožňuju - chodím tam nasávat krásu a originalitu a nechávám tam často nějaké prašule. 😀 To je umění, invence v pravém slova smyslu
mě se tam taky moc líbí. Dřív jsem hodně chodila sem, kecala atd. Teď to samé dělám na Fléru 😀
Dneska byl krásný dopolední Top výběr: Made in Slovakia 🙂 🙂 samé okouzlující věcičky 😉 Líbí se mi, jak jsou lidé šikovní a kreativní, já mám obě ruce levé ☹
Tento víkend mám na Fléru při objednání dvou a více kusů poštovné zdarma! 😵 Během dnešního večera nebo zítřejšího dopoledne bude přidáno spoustu hezkých a originálních náušnic za ceny kolem 44 Kč 🙂
Mne teda dost mrzi, ze se fler tak "pokazil" a funguji tam prefesionalni umelci a remeslnici, prodavaji i treba pres vlastni internetove obchody, na ruznych trzich atd. a je to vlastne jejich obziva. To se mi fakt nelibi. Pak je tam pro kohokoli tezke do fleru vstoupit a neco prodat, kdyz konkurenci jsou stribrne dokonale nausnice a jine sperky treba. A nejsou to jen sperky, vlastne vsecko. Uz me ty stranky nebavi tak, jako pred rokem. 😅 Uz se tam ani neda moc inspirovat.
A abych jen nenadavala, mymi nejoblibenejsimi tvurkynemi na fleru jsou JeVe a Suik 😵

rozcuh: jsem tam mrkla..se normálně zaregistruješ..a už nakupuješ do košíku..jako všude jinde 😉