Nano maska. Jaká je účinnost proti covidu? Vyzná se někdo?

kaja2016
20. kvě 2020

V popisku se pise tak nejak vyhybave o bakteriich a ze proti virum ucinne ochrani, ale jak moc? Jako ffp2 nebo ffp3? Nevite nekdo. Jakou certifikaci by mely mit? Moc dekuju

leniczka23
20. kvě 2020

@kaja2016 Nano masky maj minimalni ucinnost proti virum nejakych 85%.

matire
20. kvě 2020

Která konkrétně? Hledej údaj o velikosti otvorů, pokud uvádějí. Pak jen najít velikost koronaviru a máš jasno. Jinak pozor, jako nano můžeš najít i roušky a spol. se stříbrem, které vůbec nejsou z nano vláken

kaja2016
autor
20. kvě 2020

@matire Tam pravr nic nepisou

lachtanice86
20. kvě 2020

@kaja2016 pokud tam nemají žádné informace už bych dal nic neřešila a šla hledat jinam

bonavoxa
20. kvě 2020

@kaja2016 Celou tu koronakrizi jsem přečkala díky zásobě Respilonu. Měla jsem i šité roušky, respirátory i jednorázové roušky, ale tyhle jsem měla nejraději, co se týče pohodlnosti nošení. Jsou ale nesehnatelné, aspoň se k nim neumím nijak propracovat. A taky jsem viděla nějaký článek, že proti koronaviru nechrání. Ale psychologický efekt to mělo. Navíc, viděla jsem je i u onko pacientů a mají dětské velikosti.

kaja2016
autor
20. kvě 2020

@matire
@lachtanice86
@bonavoxa Jedna se o toto. Informace tam nejake jsou, ale takove vyhybave. No neresila, ja bych potrebovala doplnit zasoby....

konidana
21. kvě 2020

@kaja2016 my jsme prý v práci měli k dispozici pár nějakých super nano filtrů do látkových roušek. Bližší info bohužel nemám a filtr na mne taky nezbyl😅 Každopádně pokud to je nano, tak by to mělo být rozhodně hustší než něco obyč, takže menší propustnost pro ty sajrajty. Sorry, že píšu jen svoje dojmy, a ne relevantní informace😉