Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
11. únor 2013

@rychetkami diky Kamil, to me fakt pobavilo 😀 takze susini jsou saboteri po me? ajeje, to je ceka tezkej zivot 😀

rychetkami
11. únor 2013

@sariky no jasně, jsou to skrytí punkáči🙂s pěkně tvrdými hlavami...ale jsou to krásní blonďáčci.

lenny2
11. únor 2013

@kinguse
Gratuluju ke skvělýmu výsledku na vojtovce, jste šikulky 😉

lenny2
11. únor 2013

@ostrava8
No v pátek bomba, před Jacksonem jsme se stavily na véču, kafčo, pokecaly jsme a hurá na show 😉 Bylo to asi 2 hodiny, 20 min. přestávka, pak jsme hnedka frčely domu, páč z Phy k nám do hor daleko, přijela jsem asi v půl jedný ráno 😉

jarkalada
11. únor 2013

@kinguse od kdy jsi začla s aktivním učením na nočník u Lukáška?
Naši už vydrží určitě přes hodinku v suchu, hl. Luky si sáhne na plínu a doprovodí to "čííí" - že bude čůrat, když je nahatej, tak si občas sedne na nočník, ale většinou to pustí, zrovna kde je. Ale když ho sama posadím, kdykoliv během dne, tak se chvíli zakroutí, soustředí a většinou vyčůrá a chce to jít vylejt..
Jenže často si na nočník chodí jakoby sám, ale je samozřejmě v plíně. Mám je několikrát přes den klidně určitě přes půl hoďky bez plíny-ale protože pak lezou po sedačce a tak, tak kvůli tomu jim jí znova dám, žejo.. Jenže pak je to mate, tak nevím, jak to jinak zaonačit

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 tak super, že sis zas trochu pročistila hlavu 🙂 Taky bych někdy potřebovala na chvíli někam vypadnout. Ještě jsem nikde od narození dětí nebyla. Když už někdy výjimečně sama na nákup, tak vždycky chvátám hned dom

lenny2
11. únor 2013

@jarkalada
To bylo super na chvíli "utéct", ale víš jak, v podvědomí člověk stejnak má furt to, že musim domu, nesmim ponocovat, protože bych to ráno pak nedala. Když si jdu večer někam sednout, tak jdu max. do půlnoci, to je můj strop a stejnak pak ráno trpim. To víš, svrběj mě nohy, že bych si šla někam hodit škrpálem s ostatníma, když pak ještě pokračujou dál, ale ta mateřská povinnost mě vždycky udolá 😀
A Jaru proč si někam nevyrazíš, chlap nepohlídá? Vždyť tobě Anetka s Lukym spinkaj pěkně, ne?

lenny2
11. únor 2013

@jarkalada
Jaru, od kdy jsi začala dětem dávat třeba Lučinu? Už můžu, ne?

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 spinkaj pěkně, ale není s kým. Z práce jsou to buď mladý holčiny, většinu z nich ale povyházely a nikdo nezbyl. Pak jedna kamarádka/kolegyně kousek od nás, ale s ní mám problém se vidět - od létě nebyla schopná se domluvit, furt má něco rozlítaného. Pak známá z porodky, ale ta má 3 děti,takže ta večer taky nikam.
Jedna kamarádka je v UK. Druhá sice v Krumlově, ale ta spíš radši momentálně přijede na celej den k nám, aby si prý užila dětí.
Takže asi takhle. A s mm se jít někam sami pobavit nepřichází v úvahu. Je rád, že je z práce doma a nepojede zpět do města, že.
Proto veškeré večery trávím tady : -))
Lučina už můžou. Ale naši jí měli asi jednou. Anet by si občas asi i dala, ta sní všechno. Ale když jim to/cokoliv/ namažu na chleba/rohlík, tak ani náhodou to nechtěj. Jen suchý.

lenny2
11. únor 2013

@jarkalada
Vidim to tak, že s Gábi vyrazíte pěkně na nějakej tah, holky 😉 Musíš si taky odpočinout, Jaru a chvíli vypadnout od všedních povinností a starostí!
Já teďka koupila Lučinu jogurtinu, zejtra jí teda zkusim Lindě k snídani 😉

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 půjdem jako dvě zoufalé manželky 😝 😀 😀
zkus jí to. Nebo i s klasickým máslem a tvrdým sýrem. Zkoušelas ho už? Teoreticky kolem toho roku můžou už i šunku. I když tam se pořád nelíbí to škodlivý E250. Ale už jí taky malá ochutnala. Ta sní fakt všechno, cokoliv. Ale Lukášek je vybíravej. Nebo ani né vybíravej, ale posledni dobou ani nezkusí novou věc. Jen k tomu čuchne a usmyslí si, že to nepozře. Ani ten sejra, co miloval, už nechce, hérečka jedna 😎

lenny2
11. únor 2013

@jarkalada
Chleba s máslem baští, Babybel, když jí dám do ruky, tak taky 😉 Štofa je taky estét, štítí se i křupek, dám mu to do ruky a uplně se oklepe, truhla 🙂
Jaký zoufalý manželky, vezmete vohozy a šup na vínko 😉

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 štítí se křupek 😀 😀 😀
Ale jako ožírat sedačku mu nevadí. Máme žinylkovou,tak takový ty cucečky z toho trhá a jí to. Nebo z knížek ty hřbety jsou taky okousaný.. 😝
Jsem konečně prodala to pěnové puzzle. No jen na písmenu "R" nejsou vidět zuby! 😕 😀

lenny2
11. únor 2013

@jarkalada
No fakt štítí, uplně se ošívá, když mu to dám do ruky, pak pozoruje Lindu jak si je láduje do pusy a zhnuseně na ní kouká jak kdyby si řikal "ty prase jedno" 😀 😀
No já bych bez toho puzzle nemohla existovat, děti po něm lítaj furt 😉

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 😀 😀 ty dnes perlíš 😀 😀 😀
Já už ho právě dávno zrušila. Ty máš to lepší, že jsou ty díly v kuse. Já měla tu abecedu a furt ta písmena z toho stejně vyndavali a ožírali, bordel se pod tím drží. Tak jsme to dali pryč a místo toho máme tady menší kusovej koberec. Už stejně jen choděj, takže to stačí

lenny2
11. únor 2013

@jarkalada
No, ten s těma písmenkama jsem dostala od kámošky, tak jsem si ho odvezla k mamce a ani ho tam nevytahujeme, tx písmenka z toho vypadávaj a je to hroznej "voser" to složit a pak zas uklízet....
Až budou moji chodit, asi už ho taky nebudu potřebovat. Štofa dneska udělal tři kroky sám, tak jsem zvědavá kdy se to rozjede 🙂

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 hezkýý. No vidíš, vždyť se říká, že když dítě přichází na nějakou novou věc, ostatní, i to co už třeba dřív znal, jde stranou - viz to vaše jídlo 🙂 Tak po narozeninách, až bude hezky ťapat, začne třeba líp kousat 🙂
Kolikátýho že je máte? Už se to nějak blíží, ne? Co dortíky, objednané?

lenny2
11. únor 2013

@jarkalada
Chtěla bych sdílet tvůj optimismus, já stojim nohama na zemi a smiřuju se s tim, že mu budu do maturity mixovat 😀
Maj to teďka 16/2 v sobotu, dorty už jsou objednaný, dárky žádný nemám páč absolutně nevim co, hraček maj takový kvanta, že nevim kam s tim a oni si s tim nehrajou, jediný co mám, tak odrážedla, takový ty kola bez šlapek, sice jsou až od dvou let, ale nabídla je mm jedna paní, učitelka z mateřský školy kam dal mm sponzorskej dar, má dvojany kluka a holku a ty kola ještě rok v záruce nabídla za 1500,- za obě, růžový a modrý, tak je zatim frknu na půdu a na příští rok supr 😉 Dobrá cena, ne?

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 tak to jo, ta odrážedla, to si myslím, že je dobrej kauf.
hele ale tatru jistě nemáte, že ne? 🙂

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 my jim na 1.nar. vlastně koupili jen ten stan mašinu s tím tunelem a míčky. Jinak taky nic. Všude stejně jen lezou a kramaří, jsou zvědavý. Ale tatru měli už v tý době oblíbenou. Na Vánoce dostali to odrážedlo motorku - a až před pár týdny přišla Anetka na to, jak se odrážet, Luky na to došel až teďkonc

lenny2
11. únor 2013

@jarkalada
Mm usoudil, že na tatru a na kočárek je brzo, až budou uplně chodit 😉
No nic, jdu to zabalit a šup do regálu, nějak zívám 🙂 Tak se dobře vyspi a zase zejtra, pa 😉

jarkalada
11. únor 2013

@lenny2 na kočárek asi brzy je, ten by se s nima ještě překlápěl. Tu tatru ale před sebou pěkně tlačili, i když ještě nechodili, i se v ní už navzájem vozili 🙂 No nebudu tě do ní lanařit, jen píšu, jak to bylo u nás 🙂
Díky, žes napsala, že to jdeš zalomit, jinak bych tu byla do půlnoci, takhle "musím" taky 😀 😀 tak dobrou 🙂

joyce2
11. únor 2013

@jarkalada Taky jsem zatím nikde večer nebyla. A bez dětí jsem byla v čb zatím jenom dvakrát - u doktora. Jinak jsem furt s dětma, max. sjedu autem tady do supermarketu a to musím ještě dost chvátat.
Dvakrát jsme se sešly s kamarádkama, ale vždycky u nás. - Bylo to prima.
Ráda bych vyrazila někam ven, ale bojím se se domlouvat na určitou hodinu. - Nikdy nevím, jak to s nima vyjde s krmením a kdy teda budu moct vypadnout...

kinguse
11. únor 2013

@jarkalada Jaru, to je jasný, my dvě se prostě musíme seznámit live a ne jen on-line 😀 😀 😀 A děti dáme do kupy a budou z nich parťáci. Já mám kolem sebe sice dvě kámošky s dvojčatama,ale jedněm už je 6let a druhý 2,5,takže o naše prcky nezájem 😉
Já aspoň chodím pondělky na volejbal,tak si odfrknu 🙂 A je to super, přijít mezi "jiný" lidi 😀 😀 😀 Ale s váma všema je tady taky sranda!!!!
@jarkalada jo a co se týče nočníku,tak Luky byl v tomhle jedinečnej! Ještě mu nebyl rok a začala jsem.A to ještě ani sám neseděl! Ale každý ráno jsme vstali, šli čůrat, před spaním čůrat, po spaní čůrat...prostě takový rituály a v 1,5roce byl bez plíny!!! Koupila jsem ty natahovací plínky jako kalhotky,abych to nemusela furt sundavat a nandavat a krásně se to naučil. Sice "čí" hlasil víckrát než chtěl,ale to byla věc druhá! Akce tipu: jedem autem a chce se mi "čí" x-krát za cestu, že jsme stavěli asi po 2km 😀 , nebo ho z kombinézy celýho odslíct a nic nevyčůrat a za chvíli chtěl znova..no sranda. A to tě upozorňuju, že dávat čůrat kluka je jednodušší než s těma "pulčama" 😅 Už bych je to určitě učila. Já holky taky dávám,ale mám pocit, že to zatím k ničemu nevede. Terka je šikovnější,ta se většinou vyčůrá, Lucka málokdy,ta nechce na tom nočníku pomalu ani sedět! Hlavně v tom dvojím provedení jsou ty "rituály" trochu náročnější 😀 Zrovna v neděli jsem Terku ráno slekla, dala na nočník, udělala vzorně "čí", vrhla jsem se na Lucku,ta "čí" neudělala a než jsem přinesla plíny,tak bylo "čí" i "bobek" na podlaze 😀 😀 😀 ...krásná práce!!! Bobek do nočníku ještě nehodily a ani to nějak nechápou,že by mohly. Na ně tlačím jak divá a nic 😀 😀 😀
Jdu to zalomit....DOBROUUUUUU

kinguse
11. únor 2013

@joyce2 ty ještě kojíš,viď? já se poprvý dostala až když bylo holkám 9měsíců na koncert Elánů a to jsem u pomalu začala dávat flašku...respektive jí začaly po kojení ještě vyžadovat a postupně se odstavily úplně.

joyce2
12. únor 2013

@kinguse Gábi, to jsi mě potěšila. - Nám tahne na osmý měsíc a zatím kojím. - Tak třeba mi svitne naděje, až přestanu kojit...
Jinak holky mi teď začly hůř spát. Ne teda nějak tragicky, ale než jsme začli dávat dokrmy, vypily před spaním mlíko ode mě a ještě spoustu Nutrilonu, aby vůbec usly a spaly celou noc až do rána.
Teď dáváme večer kaši a pak kojíme (odstup je mezi tím podle toho, jak to vyjde - třeba hodina, ale spíš míň, ale zrovna včera i několik hodin). - Napijou se ode mě a vypadají spokojeně, nevyžadují další dokrm, spokojeně usnou, ale pak se první vzbudí v jednu, další ve tři, další v pět - se střídají a já spím po dvou hoďkách. - Pily dneska docela žíznivě - to vypadalo, že mají fakt žízeň, nebo hlad.
Nevím, jestli nemáme té kaše dělat víc. - Děláme nemléčnou z 240 ml vody - pak do toho dávám nutrilon a kaši, tak se to na nějakých 300 ml (dohromady) dostane.
Nebo jestli prostě mají teď v noci hlad a žízeň a časem se to zas změní...
(Jsme rozmazlený rodiče - jsme byli zvyklí, že spí až do rána a teď se divíme. 🙂 )

jarkalada
12. únor 2013

@kinguse tak to já je dávám na nočník někdy od toho 9.měsíce. No, dávám - máme ho a semtam je na něj posadím.
Teď teda už častěji. Nechávám je fakt běhat půlhodinky nahatý několikrát za den a furt hlídám.
Jen právě nevím, jak to zaonačit. Luky právě ví, že se mu chce, ví, na co je nočník. Často si na něj sám sedne, zatím teda častěji stojí, říká čí - a následně čůrá, ať je kdekoliv. Ale ví, že to dělá on a co to je. Takže si myslím, že u něj by byla vhodná doba na nějaký fakt aktivnější učení. Jenže se ho bojím jen tak nechat pobíhat po bytě v tričku. Tak počůranou /v tom lepším případě 😀 / podlahu neřeším, ale musím ho pořád odhánět ze sedačky a na zemi máme pro ně na válení takovou velikou matraci.
Anetka ta o to zatím nejeví zájem. Semtam si na něj sedne. Když jí u toho čtu knížku, tak taky chvíli vydrží. Ale vyčůrala se do toho jen párkrát.
Ale bobečky se do nočníku ještě snad nepodívaly 😀 Vždycky si někam zalezou a tam potichoučku konaj. I když jim tam dám nočník a schválně jdu pryč, aby nebyli třeba nějak stresovaný, že na ně koukám 😀 ,ale zatím to nefunguje.
Taky s nima tlačííím, anebo když já jsem na záchodě, tak to je pro ně aktrakce a vysvětluju, co dělám, ale nic z toho.
Jo, a mám opět problém 😀 U Lukyho je samozřejmě pinďa, ale u Anet mi cokoliv furt nějak nejde přes pusu. A chci jim říkat, co tam má, aby "nezáviděla", že brácha má pinďu a ona nic 😎 Tak jsem vyzkoušela několik názvů, ale nějak mi to furt neštymuje 😀
No a co se setkání se týče - tak kdy se kdo kde stavíme? 🙂
Ono fakt sněží, mě picne

zvalentova
autor
12. únor 2013

@joyce2 ahoj, klokanům je 10 měs., pořád 2x denně kojím v kombinaci s kaší a Nutrilonem a stejně nespí celu noc, potvory 🙂
V noci se budí 2x na pití (kolem 24.00 a 2.00) a ještě udolám, ale po třetí už vyžadují kozu. Nemyslím si, že je to hladem, prostě jsem si je takhle blbě naučila. 😠

joyce2
12. únor 2013

@zvalentova Zuzi, díky za odpověď. - Jsem zvědavá, jak se to s tím spaním bude vyvíjet.

@kinguse Gábi, nevíš, jak to vypadá na silnicích v čb? - Jsem tam dneska objednaná k holičce. - Těšila jsem se, že budu vypadat jako člověk, ale když vidím ten sníh, nevím, jestli se nemám spíš přeobjednat....

bobecek79
12. únor 2013

holky můžu se k Vám přidat??? Mám taky dvojčátka,pokud chcete,mrkněte mě do fotoblogu......