Naše dětičky 2008. Přidejte se

lenik_25
29. led 2010

Povídání maminek s ratolestmi narozenými v roce 2008 🙂

adisabeba
25. únor 2010

Ahojky Peťo tobě taky děkujeme za přání 🙂 a co nového u vás??

petka_79
9. bře 2010

Ahojky maminky, jak se máte a co je nového? My už líceme jak drak, lozíme na postele, pokoušíme se zdolávat i nábytek :o) Abych měla pořád oči všude. Začínáme se rozvykládávat, sice hlavně ty první slabiky, ale jazýček se rozvazuje. Pořád něco drmolíme... Říkám o Vítkovi, že je jak politici: namluví toho fůru, ale stále je mi to nesrozumitelné.

Už umí, jak co dělá, kočička, pejsek, prasátko, kohoutek, ovečka, koníček atd... Ukáže, kde co je, postel, okno, auto, stůl, atd... Umí taky ukázat, už kde je Víteček, to si ďube prstíkem do hrudi, až by si ji propíchnul:o) Začíná to být legrace, ale taky si musím dávat pozor na to, co mluvím, pač když řeknu "mlíčko", tak je zle, začne plakat a sápat se na mě, protože pořád kojím a on to miluje... nojono...

Na nočník ještě nadávám, ale už mám koupený a čekám, až začnu:o)))

A už se taky těším na jaro, až koupíme botičky ven a budeme capkat venku, to bude úrazůůůů.

Mějte se a užívejte hezký zbytek zimy:o)))

petka_79
9. bře 2010

Jeee, až teď koukám, že musím disusí listovat.. a já si pořád říkám, že jaksi nepíšete :o)))

lenik_25
autor
11. bře 2010

Péťo 😀 Víteček je teda šikovnej! My pořád s nočníkem nic a to už mu je 20 měsíců. Je fakt, že to ale úmyslně nechávám na jaro, až bude líp a budem moct vytáhnout braboucha venku a nezmrzne mu 😀 😀 😀

petka_79
11. bře 2010

Leniku, no právě máš pravdu, mě se do toho jaksi taky nechce, protože to sundávání kalhot... Než mu je sundám, tak mu to přejde a se svým temperamentem mi uteče s holým zadkem :o(((( Ale včera se mu teda stala hrozná nehoda, všechno bylo za.ovínkovaný, prostěradlo, kalhoty, ponožky boty, bodíčko, tak jsem říkala, že už asi opravdu začnu...

lenik_25
autor
12. bře 2010

To se nám taky asi 3x stalo. Dodnes jednomu plyšovýmu kocourovi říkáme "Kája s posranýma ušima", protože když už to zahovníkoval, tak včetně kocoura, prostě všechno...

My jsme přesně týden po očkování priorix tetra. Poprvé měl přesně po týdnu nehorázný horečky, který nešly srazit, až jsme museli dávat diazepam proti febrilním křečem (prevence). Tak se bojím ☹

petka_79
12. bře 2010

Jejda? Leni, tak to teda držím mooooc pěstičky, ať se z toho Daneček vylíže!!! Brrr, bála jsem, že nepoznám, kdy bude mít horečku, ale jak tehdy marodil, tak jsem to hned poznala...( Tak jsem se k tomu chtěla zeptat: jakou máš zkušenost s měřením teploty v zadečku? Kydž jsem mu měřila, tak se mi stalo, že ten teploměr naměřil pokaždé jinak...cca např třeba jednu 38,5 a pak třeba 39... tak jsem to měřila třeba i třikrát... Je to normální? Že by to bylo tím, jak se malej pořád hýbal a kroutil?

Ještě jednou přeji moooc brzké uzdravení a pozdrav Danečkovi!

lenik_25
autor
13. bře 2010

Péťo, já jsem z toho měla obavy, ale zatím horečky nemá, tak čekám, co bude nebo nebude. Byl by docela zázrak, kdyby nic, ale stát se to může... kéž by. Reakce na živou vakcínu je po 5-14 dnech a dneska je to 8. den. Posledně měl reakci 7. den.

Já měřím zásadně v zadečku obyčejnou rychloběžkou. Digitál mi právě měřil pokaždý jinak. Do zálohy máme ještě digitální dudlík na měření teploty a tím ho kontroluju, když spinká.

lenik_25
autor
14. bře 2010

Ten měřicí dudlík máme od Canpol Babies, kdybyste někdo sháněl...

ivisek78
17. bře 2010

Ahooj holky, tak jsem zjistila že už jste načaly další list a já furt myslela že se tady nic neděje. 😀
My máme 15měsíčniny už za sebou, byli jsme na očkování na zarděnky, spalničky a kdoví co ještě... Reakce se prý ale může objevit až po týdnu až deseti dnech, tak na to musím pamatovat.
S tím nočníkem jsem taky lajdák, prostě se mi nechce ho na něj dávat, tak jsme ho zase uklidili, stejně mi z něj teď začal zdrhat a necháme to až na léto. 😉
Peťo já měřím digitálním, ale mám asi nějakej blbej, musí tam být asi minutu a to je dost těžký ho udržet a s tím jestli měří pokaždé jinak nevím, mě nenapadlo ho měřit několikrát hned po sobě. Musím koupit nějakej rychlejší.
Jinak Davídek je strašně ukecanej, všechno se snaží opakovat, už umí říct Karkulka, kolínko, kulička, no je toho dost, mele celej den. Teď máme zase autový období, takže první slovo po probuzení je auto a za celej den asi 50x. 😀

lenik_25
autor
20. bře 2010

Ahoj holky, tady je to úplně nové...

Ivísku, reakce na priorix, který jste dostali, je za 5-14 dní. My jsme byli zrovna před 15 dny na druhé dávce. První peklo! Po 7 dnech měl čtyřicítky a nešlo to srazit tři noci, teď to zvládl absolutně bez jediného problému. Držím palce, ať to máte v pohodě.

Tiše závidím, jak Davídek mluví, Daneček pořád nechce, asi ho to neba.

ivisek78
23. bře 2010

Ahoj holky, taky koukám, že to tady vylepšili.

Leníku, díky za upozornění, jsem to asi popletla, s Dr.jsem o tom nemluvila, někde jsem to vyčetla. Zatím reakci neměl, tak snad nic nebude. Teda to bych asi šílela z takových horeček, co jste měli, hlavně že teď už to bylo ok. 😉

Nevím s tím mluvením, někdy začně určitě, zas máš trošku klid, mě kolikrát třeští hlava. A taky umí pěkně pištět a ječet a hejkat, jako by se dusil, to mi dělá hlavně v obchodě, nebo když je někde moc lidí. Úplně se vždycky stydím a rychle utíkám pryč, protože se po nás všichni dívají. Je to lumpík. 😀 Jinak dnes úspěch, dala jsem mu jinou lahvičku (s brčkem) a on vypil skoro 700ml převařené vody!, tak asi ho už ten hrnek nebavil. 🙂

lenik_25
autor
24. bře 2010

Ivi, my si těch horeček užili tolik... myslím za první rok, pak dostal léky na imunitu, alergii a je zdravej jako řípa. Přes zimu neměl ani rýmu. S tím mluvením klid nemám, protože on místo aby si o něco řekl, tak všude možně ukazuje a vzteká se. Tak to snad, aby si radši řekl. Ale už dělám, že mu nerozumím, ať mi to řekne. Vzteká se ještě víc, ale třeba mu docvakne, že k životu je třeba se dorozumívat řečí 😀 Jooo, Daneček taky divně pištěl a jakoby u toho chraptěl, jako by se dusil... to si moc dobře pamatuju, máme to i natočený. K tomu pití... taky nám pomohla lahev s brčkem a pije z ní dodnes.

petka_79
25. bře 2010

Ahojky holky, Leniku, co se týče toho mluvení, tak si myslím, že jsou děti, které nejsou tak ukecané :o))) prý třeba syn od mé paní šéfové taky moc nemluvil, jenom ukazoval. A dodnes je nemluvnej, ale je teda moc chytrej a inteligentní , to jo... je to vlastně můj kolega...
Iviku, jinak teda zase oproti nám mluvíte dobře, takové náročné slova....

adisabeba
26. bře 2010

Ahoh maminy, tak Jakoubek moc nemluví ale je samostatnej a hrozně ho to baví na písku. Včera si tam hrál hodinku a tak jsem si poklidila na zahradě. Taky pijeme z brčka a to už od deseti měsícu. Přijde mi ze se tak daloko lépe napije 🙂 Jo a jinak Leni Vše nejlepší k narozeninám 😉 😀 😀 😀

petka_79
26. bře 2010

Jeee, Leni, brčko mě ještě nenapadlo... to musím zkusit:o) Tak to je Kubík frajer, my ještě lopatičku a kyblíček nemáme, ale taky musím koupit. Jinak je to paráda, když si můžeš na zahradě udělat s tak malým dítětem... Vítek pořád chodí, tak musím s ním pořád chodit, ať si něco neprovede... Máme na zahradě hromadu písku, tak tam si pak snad vyhraje vyhraje???.

Jinak jsem se vás maminky chtěla zeptat. Jaký teď máte režim spánku a denního spaní? My vstáváme tak kolem 7.30, paotom jde zase spát v 10.00 a pak spí do cca 12.30, 12.00 a pak už ho většinou nedávám, ale zdá se mi, že mu to chybí, ale zase se mi v noci budí méně často. ... tak nevím.. a teďf nám jenště změní ten čas, tak kdoví jak to zase bude? :o( tak pa a krásný jarní čas!

petka_79
26. bře 2010

Leniku, i já Ti přeji vše nej nej k narozeninám! 🙂

ivisek78
26. bře 2010

Ahojky, tak i já se přidávám s přáním všeho NEJ Leníkovi k narozeninám! 😀

Holky já vám tak závidím že máte zahradu, my bydlíme v paneláku, takže jen procházkujem po městě a je to nuda. ☹ Pískoviště teda máme před barákem, ale ještě jsme tam nebyli, tady u nás byl ještě před pár dny i sníh a navíc pořád hrozně fučí.

Peťo s tím spaním to máme tak, že usíná kolem osmé večer, spí celou noc, ale budí se teď už před šestou, asi jak je brzy světlo. Potom jde spát až po o ve 12:30 na balkon, protože doma mi neusne, ale bohužel jak je teď už pěkně, tak ho všechno rozptyluje - sluníčko, ptáci.... a někdy ho uspávám i půl hodiny. Spí 1-2 hodiny. Teď mi už skoro týden nechce zas moc jíst, obědy vůbec, takže do toho kočárku mu dávám flašku! s kaší. Odpoledne nesvačí a večer zas do postýlky flaška s kaší. Mě připadá že se vracíme zpět k miminku. ☹ Nechce přesnídávku, ovoce, ani banán do něj nedostanu, rohlík taky ne. Jinak protivnej je až hrůza, no zase zuby, špičák a stolička naráz.

ivisek78
26. bře 2010

Ještě jsem zkusila přidat fotku našeho nového oblečení. 🙂

petka_79
26. bře 2010

Ivisku, tak vidím, že ti naši chlapi jsou s tím spaním všelijací:o( tak se moooc držte s těmi zuby!!! Nám ještě stoličky nerostou... ani špičáky... Špičáky rostou vlastně až po těch prvních stoličkách, že? Tak se držte. Jinak je to šikula!! Pěkné oblečení!

petka_79
26. bře 2010

Ivisku, ještě otázka...jak ho v to odpoledne uspáváš, pochopila jsem, že v kočárku... No mě už v kočárku nechce spát, tak musím uspávat doma na sobě 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 no jo no.... dobře mi tak....

ivisek78
27. bře 2010

Peťo děkuju. 😉
Myslím že s těma zubama je to různý, my jsme zubatější nahoře než dole a dole mu teď třeba roste dřív stolička než špičák. Odpoledne ho uspávám na balkoně v kočárku, drndám a drndám a on si sedá a vzteká se, no je to o nervy, ale začala jsem ho zapínat do pásů a to si nemůže sednout, tak se chvíli vzteká a pak nakonec usne. Jako když vstává před šestou a usne až kolem jedné odpol., to má teda šichtu. Právě jsem koukala že Ti Víteček usne hned v 10, to my už dopolední spaní zrušili někdy v 11 měsících. On mi doma v postýlce prostě neusne, nebo až po 2 hodinách řvaní a na to fakt nemám. Když jsme byli u babičky, tam nemáme kočár, tak jsem ho musela taky uhoupat na rukách, aby spal doma. No je to boj. 😀
Co vy s kojením, pořád pokračujete?

petka_79
27. bře 2010

Ivi, s kojením stále pokračujeme... nemám sílu přestat. Jsem pohodlná, pač vím, že by to v noci bylo horší... Tak si cucne a (většinou) hned usne... když neusne, tak musím holt šoupnout na sebe... No, zatím se mu to dopoledne spát chce, msylím si, že je to právě tím nočním špatným spánkem - asi. Mějte a krásnou sobotu a neděli a hodné děti!!!!!

lenik_25
autor
28. bře 2010

Holky, moc moc děkuji za přáníčka k narozeninám 🙂

Ivisku, my jsme taky v paneláku. V 11. patře 😅 A malej je teda fešák. A jak je vééélkej!!! Úplně jsem vyvalila oči!

adisabeba
31. bře 2010

Ahojky maminy, Tak Jakoubek chodí spát jak kdy, někdy jednou někdy dvakrát, podle toho jak se probudí. Někdy je to v šest a to už je v deset unavenej a dá si hodinku a pak odpoledne kolem druhý. Jinak se snažím už aby spal jednou za den a to kolem jedný, no a to spinká tak dvě hodinky. Teď je marůdek a tak je to takový všelijaký, hlavně je strašně chovnej. má rýmu a tak je to prostě chlap 😀 😀 Jinak my už máme venku tři špičáky a všechny stoličky. O stoličkách jsme nevěděli ale špičáci nám dávají zabrat ☹ Jinak Jakoubek nejlépe usne v postýlce a sam, bez řečí, ale když mi usne třeba v autě tak je to jen na chvilku a pak už nespí. Zatím je to pohodář, ale už se začína trochu projevovat, začíná se nám vstekat 🙂 To bude mít asi po mamince .) Ivíku Malej je fakt velkej, kolik měříte?? My jsme měli jít ted na očkování ale nemají vakcínu a jak je po těch neštovicích tak je to odložený a tak nevím kolik měříme ale váží asi tak 12kg. Přijde mi že se ale vytáhl .)

kattka08
31. bře 2010

Ahojte, mozem sa pridat aj ja? 😀 Moja Melania sa narodila v januari 2008 🙂

ivisek78
1. dub 2010

Ahoj holky,
to se divím že se vám zdá Davídek velkej, mě ani nee. 🙂 Schválně jsem ho dnes změřila, má 80cm a váží už konečně 10kg. Kolik máte vy?
Leni, taky se vztekáme, když něco chce, většinou chce vyndat všechny hračky a pak si jich ani nevšimne a když mu je nechci dát tak dělá scény. 😀

ivisek78
1. dub 2010

Holky myslíte že může prcek TOFU? Dnes to totiž ochutnal u ségry a moc mu chutnalo a pořád křičel papůů a chtěl ještě. 😀 Bylo teda uzený, moc toho nesnědl, ale zajímalo by mě to. Zkusím ho koupit, možná pro něj nějaké přírodní, nebo s bylinkami. Zkusily jste to už některá klukům dát? Díky

petka_79
1. dub 2010

Ahojky maminky... Ivi, s tím TOFU nevím, já si myslím, že by to nemělo vadit, pač moje kamoška dává malému zase pro změnu sojový jogurt. On totiž nemůže mléko :o( Takže si myslím,že by sojové výrobky vadit neměly, spíš bych, jak píšeš, volila Tofu, který je neuzený. A máme zase inspiraci na papu :o)))
Tak když jsme u toho, jaký mají nyní vaši kluci jídelníček? Co snídají, svačí, atd???

Ahojky Katuš, já si myslím, že klidně, jsme tu samí chlapi, tak jedna slečna mezi samíma chlapiskama...:o)

adisabeba
12. dub 2010

Ahojky Maminy, a ahoj Katko, určitě nám sem piš co dělá to tvoje zlatíčko, každá rada a zkušenost dobrá, tím tě tu vítám 😉 Má ta tvá princezna krásné jméno, tak se jmenovala moje babička.
Jinak jakoubek ráno snídá chleba se sýrem nebo pomazánkovím máslem a čajík, svačinka je ovoce, oběd to co maminka uvaří (už jí všechno ale nejraději brambůrky a nebo kaši) Taky má tád polévky. pak zase nějaké to ovoce a večeře je chleba s něčím a mléko nebo jogurtík a mléko. no a jinak tak nějak jí celej den 🙂 rohlík má nejraději .)
Tak zase se mějte a piště 🙂 Lenka s Jakoubkem
Taky posílám pár fotek jak nám klouček vyrost.