• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

13. ledna 2009 
tos byla dobrá!
24. led 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem to taky asi 3x otocila...
24. led 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já šla taky sama :grinning: byla jsem děsně důležitá cestou zpět :grinning:
24. led 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, to bylo husty, co?

omluvenky, co jsme si psali sami, pac jsme meli razitka .....
24. led 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning:
dobrý, to je teda retro - hlavně ten magion a vega a jeníček rosák - to jsem se fakt nasmála )a vzpomněla si, jak máma mp, která dělala nějaký výtvarný věci kolem toho - na přítelově "dětstým" počítači, páč ani v tv za totáče nic lepšího neměli :grinning: - vyprávěla, jak na ty tel. čísla jim, místo dětí volali nejčastějc nějaký úchylové :grinning:)

gynda poprvé byla dobrá - ulily jsme se z vyučování, páč tam nahnali všechny holky z vosmy najednou a byla to děsná rychlovka :sunglasses:

a z pavla horňáka jsem málem brečela, když mi dali LP k osmým narozkám, neměla jsem ho moc ráda, ale jsem předstírala, že teda jo, a pakmi ho doma "za odměnu" furt pouštěli :sweat_smile:
ale měla jsem malou sestřičku, která tu desku pak nějak poškrábala, takže dobrý :grinning:

hustý a fakt mimózní byly ty časy, kdy jsme po "listopadu" všichni chodili v těch svítivejch barvách od tkaniček až po čelenky a každej tydýt měl tričko s kapucou :grinning:

a koukali jsme na ok3 na reklamy - transformers, barbie a my little pony :grinning:

jsem v tý době měla poprvý vlastní pokojík, a hrozně jsem se v něm bála - tak jsem byla ráda, když nás pak naši sestěhovali zase se sourozencema dohromady :sweat_smile:

a z úplnýho dětství si nejvíc pamatuju zimy u nás - hooodně sněhu, saně, chlupatý kombinézy a takový ty gumový botky, co se do nich obouval člověk i s bačkůrkama :grinning:

a noci ještě když jsme bydleli u babi v domě - na půdě to vždycky vrzalo a my jsme věděli, že to je strašidlo Vikýřník :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :grinning:
24. led 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak my s kámoškama mlíkovku milovaly :grinning: vždycky jsme si dali hlavní jídlo a pak se vrhly na mlíkovku - daly jsme vždycky tak 3-4 talíře :grinning:

V prváku na střední, výlet na konci roku. Chtěli jsme si udělat oheň, ale poprchávalo, tak jsme vyslali spolužačku a spolužáka do hospody pro nějaký alkohol... prodali jim jen 2 lahve rumu. Všichni se totálně opili, dělali šílenej bugr, až na nás vylítli lidi z okolních stanů (úči naštěstí spali v chatkách dostatečně daleko, později jsme zjistili, že byly taky nalité :sweat_smile: )... Kamarádka chtěla jít do stanu s nejvíc poďobaným klukem ze třídy :confounded: Já nepila, tak jsem si sedla k ohništi a rozbrečela se, že nás všechny vyhodí ze školy. :grinning: No a druhej den jsme šli na exkurzi do Mlíkárny v Bohušovicích - všem bylo z toho smradu ještě víc na blití :grinning:
24. led 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nejsou dolíčky ale ďůlky
24. led 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a já poslouchala Take That... :grinning: Hrozně jsem je milovala a pak jsem si někde zjistila, že když pošleš kamsi obrázek, zaplatíš příslušnou částku, oni Ti ten obrázek otisknout na trígo... :grinning: Takže jsem byla jedna z prvních, kdo měl tričko se svojí oblíbenou skupinou :grinning:

Taky jsme si v "páťáku" s holkama nechali udělat testy na HIV, páč za to byla omluvenka na 2 dny - 1. - když jsme na ty testy šli a 2. když jsme si šli pro výsledky :grinning:
24. led 2008 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci: :grinning: :grinning: :grinning:
taky jsme časem zjistili, že nejvíc na výletech chlastal dozor, tak jsme se ani my nebrzdili :grinning:
(a dobrý, dostudovali jsme všichni - teda, kromě pár náctiletejch těhulí :confused: :confused: :wink:)
24. led 2008 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
my i na vylete na stredni hulili travu...s nasi undergroundovou ucitelkou anglictiny
24. led 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já když dneska na čemkoliv vidím: Mlékárna Bohušovice, tak si vzpomenu na tu akci :grinning:

Kristi :slight_smile: Tak to jste měli dobrý :grinning:
24. led 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik holky to byli zazitky v mladi co to mne se libil kdyz mne bylo asi tak 16 let jeden kluk takovy hezky vysoky blondak no bozsky a ted jsem ho videla s bandou spinavych bezdaku tez celej spinavej a roztrhanejj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sice nemám sílu dočítat vše, ale přidávám se se vzpomínkami ...

* první pusa ve školce od kluka co do něj byly všechny "baby" zblbé
* konvička jako znak pro můj věšák .. chtěla ho kámoška, sem jí ho vyfoukla a děsně jsme se porvaly
* béžové kamaše, který mě byly velké a mamka mi je natahovala až na plíce :slight_smile:
* upnuté modré tepláky s gumou dole, kterou sem odstříhávala a pak následně dostávala na zadek ... prej kdo to má furt přišívat (sranda je, že když jsme jako velké slečny tohle řešili před babičkou, tak prý je mamča také odstříhávala-takže to mám v genech)
* tmavě hnědý mončičák ze Slovenska, co si strčil oba dva palce do pusy - ne naráz ale na přeskáčku
* vzpomínám na zimu, kdy mi taťka z celého dvora shrnul sníh na jednu velkou koupu, z boku mi dal žebřík a já vyfasovala cca 50cm lyže a lyžovala jsem jak ďas :slight_smile:)))
* chvíle kdy jsme se všechny sestřenice a bratranci sešli u babičky na prázdniny, zabrali jim manželskou postel a abysme se tam vešli - tak jsme museli ležet na příč a rvali jsme se o ty klasické duchny ... to bylo
* musím se smát při vzpomínce, kdy mě jako prckovi zavazovaly sestřenky punčocháče, by mě nemusely hlídat
* teď jsem s tou nejstarší nej kámo a dokonce mi dala i mé šatičky .. které měla půjčené v případě-by se jí narodila holka ... jako takové překvápko ve svatební den
* vzpomínám na své modré šatičky s kytičkou ... na modrou jsem do dnes úchylák
* na svatbu mé tety, jako družička jsem byla éro. Vyfasovala jsem karafiát, ale než jsme dojeli na focení tak se mi zlomil ... ale nevadilo to ... má fotka s nevěstou vysela u foťáka ještě více než rok:slight_smile:
* na to jak jsme na prázdninách u babičky dostávali ke snídani chleba s máslem, medem a kakao
* na to, jak babi měla vynikající tvarohové buchty
* jak jsme skákaly v zimě s hokama do závějí a mě tam zůstala noha mezi šutrama ... nohu jsem ven dostala, botu tak po hodině
* jak jsem s bratrancem a dalším spolužákem jela prozkoumávat sílu ledu na řece, prvně se zmáchal bratranec, pak spolužák a nakonec já. No a než jsem došla domů, měla jsem totálka zmrzlou kaničku
* na to, jak jsem se naučila sama plavat v řece
* jak jsme zkoušeli chytat raky

.... je toho toliko, dětství je bájo ... a proto zůstávám na vesnici, by si moje děti mohli užít toliko dobrodružství jako já :slight_smile:
24. led 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ty vlozky mely jenom takovej tenoulinkej vubec nelepici prouzek a odjizdely buhvikam a clovek byl zaplatlanej jak prase :slight_smile:))

Hele vy jste pri brannym cviceni behali po skole? My teda po okoli, museli jsme mit plastenku, 4 pytliky, 4 gumicky ;), a predtim jsme si cistili masky hypermanganem a merili dylku nosu takovou tou umelou veci.
24. led 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A pionyr jsem taky byla! Slibuju pred svymi druhy, ze budu ucit se, pracovat a zit podle pionyrskych zakonu atd. :slight_smile: A na vytvarce jsme kreslili furt jenom tovarnu nebo auroru :slight_smile:

A pamatujete Biokys a Jovokoktejl? :slight_smile:
24. led 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda holky, smíchy padám ze židle, jak si to můžete všechno pamatovat :grinning: :grinning:

měla jsem dlouhý tričko a na tom kluky z New Kids, milovala jsem Joey a byla jsem za hvězdu, že mám jejich tričko

smetánky s lodičkou, míčkem...

pendrek

nosila jsem super účes-nahoře ježka, vzadu dlouhý vlasy a z těch jsem si pletla copánek :grinning:
24. led 2008 v 18:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamatuju, jak jsem se děsně styděla, že mám zlatej zub a debilům, co se mi posmívali jsem nakukala, že je to pravý zlato,

Taky na mojí babičku, jak mi dělala super snídaně, chleba s máslem a gothajem na plátky,

jak jsme leželi u ní v posteli a zlobili a báli se, že na nás přijde klekánice, která bydlela vedle v pokoji,

Na to , jak jsem skládala slib Jiskřiček, na to , jak jsem ani náhodou neuměla uvázat pionýrskej šátek,jak jsem se strašně bála chodit u nás v paneláku do sklepa ,a jak mě nevzali na gymnastiku, bo jsem prej byla moc tlustá.... :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren,presne.... :slight_smile:
24. led 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
A na naší první barevnou televizi, ale byli jsme na tom hůř než děda, bo ten měl i ovládač :grinning: :grinning:

na kazety typu emgeton, a na to jak jsem porád dokola poslouchala pohádky Vaška Neckáře, to mi tak uvízlo v hlavě, že jsem ji před dvěma lety sháněla a sehnala na netu , ale až na Slovensku a objednala si ji tedy až v cizině, ale mám jí doma a líbí se mi porád :grinning:
24. led 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy, tomuhle účesu jsme říkali "Ježek s dekou" a nosili ho dost často fotbálistííí :grinning:
24. led 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Já jsem naopak na svůj zlatý zub byla moc pyšná, ještě ho mám někde schovanej :grinning:
24. led 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a džíny plísňáky vozený s maďarska nebo jugošky :slight_smile:

spartakiáda já byla poupě :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
možná už jste to probíraly ale co céčka :grinning: :sunglasses: :grinning:
24. led 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A reklama s vajíčkem, a dva večerníčky-asi ve 3 letech jsem zjistila, že mi naši ten druhej tajili :sweat_smile:
24. led 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jóóó céčka,to byla hitovka :grinning:
24. led 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
První vložku-lyži jsem si tam dala bez sundání toho pásku na lepítku. Ani jsem to neměla, chtěla jsem machrovat, neuvěřitelně to při každým kroku šustělo :slight_smile:
24. led 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Céčka byly dobrý, hlavně fosforový :slight_smile:
24. led 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fosforový :dizzy_face: ,hrávali jsme čáru,to byly časy
24. led 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje příbuzná si tu pásku na lepítku z vložky sundala, ale už jí nikdo nevysvětlil, jak se to lepí... tehdá se fakt ještě ženský dole neholily, dodnes má slzy bolesti v očích, když zavzpomíná...

já jsem byla jenom jiskra, ale zato si pamatuju "slibuji dnes přede všemi jako jiskra jasná, chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná"

a fotka, za kterou se dodnes stydím, je skupinka ze čtvrté třídy, na které jsem ostříhaná na kluka, mám růžový vzorovaný svetr, zelenou manšestrovou sukni nad kolena, modré punčocháče a černé lakýrky s červenou mašličkou na nártu.
24. led 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tohle je suprový téma

mončičáky jsem měla taky, colu jen na vánoce a Kelly Family jsem měla i na tričku
24. led 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek