• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

13. ledna 2009 
Tak jsem byla u tchánovců na obědě a při něm jsem si vzpomněla na opičky z modřínu, urvala se slabá větvička, na konci se strčila do psy, přidržela zubama a rukama se stahovala kůra až dole vznikla bambule z jehličí a slebej ocásek :wink: Mě fakt z vás šibne už i při obědě :grinning:
27. led 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky a pamatujete tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A :grinning:

a ještě jsem žrala tyhle písničky:
http://www.youtube.com/watch?v=GSqV3rWM4iQ
http://www.youtube.com/watch?v=AJxkTMN6rrs

chytali v rybníku pulce a dávali jsme je do pětilitrovky a koukali, kdy z nich budou žáby...
pak si pamatuju jak jsme si doma pořád dělali sifón :grinning:
ve škole jsme nechávali klíčit hrášek na vatě :grinning:
a na konci 6.třídy si pamatuju, když jsme dostali příroďák pro sedmáky, tak všichni hned listovali a hledali jak se dělají děti :grinning:
27. led 2008 v 15:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tchýňka vzpomínala, jak její babička měla celej život jen dvoje šaty, jedny do kostela a druhý na běžný nošení v těch do kostela byla nakonec pohřbená. Tchán, jak dostal před celou třídou na holou(dobrá představa :grinning: )ale doma ani ncek, protože by dostal ještě víc. manžel dostal taky a k tomu poznámku, kouše spolužačce pod lavicí do jablka. pak si musel svlíknout kamaše, punčochy a trenýrky na stupínku a před celou třídou dostal, dodnes si to pamatuje, Dál jak u babičky stříleli vzduchovkou ve stodole po krysách, jelikož by jim vyžrali úrodu, joo ochránci by si rvali uši :grinning:
27. led 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sifon jsme dělali taky do tý doby, než babičce bouchnul, narvala do něj čtyři bombičky, jelikož prý, pořád neperlil, pak zaperlil tak, že vysklil dvěře :grinning:
27. led 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
pamatuujete Benny Hill na Polácích? :grinning: Super sranda nejdřív byl na RTL pak Polácích a nakonec ho občas dali i u nás :slight_smile:
27. led 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sifon jsme taky meli! A nekdo mel takovou sklenenou flasku v dratu, ale my meli takovou kovovou namodralou...

A taky jsme si delali stavu (normalni syrup) a meli jsme ji ve stary flasce od kecupu, s takovym tim stlacovacim davkovacem, ta flaska puvodne asi z Nemecka, tak to bylo neco :slight_smile:
27. led 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
A milovala jsem a miluju dodnes espreso čaj, dřív byl v hranatý polastový lahvičce, který se ustřihnul roh, byl s rumovou příchutí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jééé espreso, to jsem taky milovala. To už se dneska asi nikde nesežene, co? :frowning2:
27. led 2008 v 17:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo já ho kupuju v plastový láhvi 0,5l :wink: Koukni v obchodě u ovocných šťáv :wink:
27. led 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
fakt jo, tak to zítra mažu do obchodu :grinning: díky...
27. led 2008 v 17:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dobrý téma. Nevím, jestli už jste o tom nepsaly, ale taky mne napadl hopík, kterýho jsme měli ve škole a blbli jsme taky s fuj tajblíkem. Takový slizký měkký míček, který koupíte ještě dneska. Pískací trička a plastový tašky (to už tady možná bylo). Ve škole jsme si taky kupovaly jednu děsně růžovou rtěnku. :grinning:
27. led 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky si pamatuju, jak u nás na vsi jsme chodili s kamarádkama a chytaly jsme luční kobylky do sklenic :grinning: A soutěžili, kdo chytí větší...a pak jsme chodili sbírat šneky a když se dělal výlov rybníka, tak jsme chodili tam, kde to už bylo vypuštěný a sbíraly jsme škeble a raky, tenkrát v těch gumákách a brouzdat se v bahně, no to byl zážitek :grinning: Jsme vždycky přišly jak prasata :grinning: :grinning:
A úplně jsem nesnášela s mámou chodit na borůvky, to byl vždycky děsnej vopruz, skoro celý odpoledne strávený v lese...ale teď ještě na ně ráda jdu :slight_smile:
A na základce (asi v osmičce) jsme měli jet do bazénu, byla jsem přihlášená a dopoledne jsem "to" dostala...a nevěděla jsem jak to říct třídnímu, kterýmu bylo asi 30 let...tak mu to šla říct spolužačka a on pak přišel na hodinu fyziky a byl hrozně rudej :grinning::grinning:
27. led 2008 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Macanet espreso si moc nepamatuji, ale sirup v hranaté lahvi jako Jar, jo. :slight_smile: Taky se mu střihal rožek. :slight_smile:

Lendy Lambada to byl hit a pak oblečení lambada. :slight_smile:

JJ, sifonová a šlehačková láhev to jsme měli doma. :slight_smile:

A když jsme byli u přibuzných na Klatovsku, tak jsem viděla reklamy na němcích, do teď si pamatuji tu na Duplo, och jak jsem ho chtěla. :slight_smile: A taky jejich sousedi měli na zdi v kuchyni leták snad familifrost a my tam stáli a vybírali jaký nanuk bychom si dali. :slight_smile:

Jsem si vzpomněla na sbírání plechovek. Joj, a když někdo řekl, že v německu to vyhazujou po pytlích, tak každý chtěl do německa. :slight_smile:
27. led 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a jak bývaly tu žluté a červené limonády, tak nám mamka zakazovala pít ty černé, a ty nám zrovna nejvíc chutnaly :grinning:
27. led 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě pro holky z Prahy pamatujete hranolky z Arbatu, nebo zmrzlinu dole na Václaváku (teď je tam myslím Baťa) politou čokoládou nebo na Pragoimpo, tam se chodilo pro mončičáky a Merkurii, tam mívali termosku s dávkovačem. :slight_smile: Ale stály se na to to všechno hrozný fronty a většinou to neměli. :slight_smile:
Nebo na smažák prodávaný jen tam v papíru bez housky ?:slight_smile:
27. led 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plechovky jsem taky sbírala. Já jsem závodně plavala a do německa jsem jezdila dost často, náš trenér tam vždycky kvůli těm plechovkám vybíral i popelnice a pak nám je dával za odměnu, třeba když jsme si udělali osobák nebo se neflákali při tréninku. Fuj, teď bych se toho ani nedotkla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja zase sbirala obaly od zvykacek :grinning: :grinning:
27. led 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádky táta jezdil s kamionem, tak jí vozil plechovky a taky 2l petky od Spritu, Coly, Fanty .... Měla je vystavený po celým pokoji a my jí to hrozně záviděli :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že je budu jednou sešlapávat do tříděnýho odpadu, tak si myslím, že je padlý na hlavu :wink:
27. led 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee, sifon :grinning: My jsme ho delali v takove fialove kouli, ale sklenenou dratovanou flasku mel deda.
A pamatujete na Kaolar a Bikavu :slight_smile:
Pragoimpo, neco mi to rika, ale nedokazu si vybavit, kde to bylo.
A co Tuzex, jednou jsme tam byli a koupili si medove mydlo a tata Old spice :grinning:
27. led 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a včera jsem si musela koupit Jesenku a celou ji sežrat...pak jsem měla ráda ještě Pikavo-vždy jsem to do sebe narvala najednou :grinning:
27. led 2008 v 18:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikavo mě nechutnalo, ale Jesenka nebo to normální mlíko to bylo super, a stále ještě je, občas zhřešim a kupuju si je pořád.

Já sbírala všechno možný, ještě to mám měkde schovaný. Obaly od žvýkaček, čokolád a taky nanuků, tácky pod pivo a limonád :slight_smile:
27. led 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy, jsi muj clovek..malokdo mel rad Pikao, vsichni zrali Jesenku nebo Salko lzici....
27. led 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi a lendy1 já měla a mam ráda pikao :grinning: :grinning:
27. led 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem taky pro ,jesenka mi nikdy nejela :grinning:
27. led 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lakme *Spadla z oblakov* se jmenoval ten seriál slovenskej o té mimozemšťance :slight_smile:) to bylo něco :slight_smile:)

a já milovala seriál novozélanský *Děti z kouřové hory* ten jsem úplně žrala a milovala toho jednoho hrdinu :sweat_smile:

jo a pak začali dávat *Dva roky prázdnin* a s holkama ve škole jsme si ty kluky rozdělovaly :grinning: :grinning:
27. led 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
joo Pikao, mnam, mnam
27. led 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A když začaly voňavý fixy, tyjo, to bylo něco:slight_smile:

A vzpomínka ranější, ze školky-Marcelka přinesla boty se suchým zipem-za bonbon, žvejkačku či funkci prodavačky jsme je směli před procházkou zapnout a po ní rozepnout:slight_smile:
27. led 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kdyz jezdil tatinek na vojensky cviceni, tak mi pak vozil hvezdicky a odznacky - a kamaradka mela dokonce celou vojenskou cepici a pak byli s rodinou asi mesic v Moskve, tak to bylo neco! :slight_smile:
27. led 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Draga nojo, tak se to jmenovalo. :slight_smile:
Ty ostatní si taky pamatuji. :slight_smile: A ještě Sandokana. :slight_smile:

Přidávám se do klubu pojídačů Pikaa. :slight_smile:
27. led 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek