• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

13. ledna 2009 
já slib pionýrů složila, ale hned po revoluci moje kariéra skončila :slight_smile:

Můj nej zážitek byl, když jsem ještě v 7 letech chodila na písek s moji nej kamarádkou a stavěly jsme hrady (bylo nové pískoviště), tak jsme si nosily v teplákách za gumou v pase hliníkovou lžíci. No a jednou jsme se s tou lžící za pasem vypravili do konzumu a že něco ochutnáme. Tak jsme se přehouply přes mražák a otevřely si nanukovej dort. Něco jsme snědli a utekly jsme pryč.
Jo a taky si pamatuju na plechovou krávu v obchodě, měli jsme na to special. sklenici se zeleným víčkem :grinning:
24. led 2008 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to ja uz pionyry nestihla
24. led 2008 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
na mlíko ve skleněných lahvích,později v sáčku,na oříškovou čokoládu Barilu,v bedně běželo i Cvičme v ritme,Studio kamarád a v něm hary šoumen,Jitka je jí jooojooo,šamšula a ten žlutej pták na jméno si nevpomenu,frkačky za kačku a malý televizní kabaret,žvýkačky Pupu s obrázkama a jeden nebyl barevnej,ten jsme si vždycky vyškrkali desetníkem,aby se objevil :grinning: :grinning:
24. led 2008 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a ještě Spartakiáda....poupata starší žákyně..jsme je děsně žrali...já stihla jen nácvik za mladší žákyně na Strahov už jsme se ale ten rok nedostali :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:
24. led 2008 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
jéé to je super téma
moje nejhorší vzpomínka ty již zmińované otřesné punčocháče, vždycky jsem říkala, že já rozhodně nebudu svoje děti týrat a nutit je nosit pucháče(moje pojmenování) a děsně sem u toho brečela
dále ke snídaní teplé kakao s medem, máma hrozně nadávala že snídám hodinu, ale já hodinu čekala až odejde z kuchyně a budu ten hnus moct vylejt blééé
lancová a rudolf nic jinýho sem nečetlaskákání gumy vždy a všude
na chatě družstvo kdo snědl jablko i s ohryzkem, ten vyhrál, lezení po stromech, vaření z písku a hlíny všichni pak museli dělat že jedí
hra na doktora
bunkry z křesel a dek
baráčky pro barbíny ze židlí, vydrželi jsmesi s tím hrát celé dny
magion a vega
24. led 2008 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, ja uplne uchcavam---- :dizzy_face: Ja jsem asi zas mala :grinning:
24. led 2008 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
jo, a jeste jak babicka plivala do kapesniku a otirala me s nim, fuj.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2008 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
kristi no jóó.. u nas to delal fotr, fůůůj bleee
taky jsme si delali bunkry z dek, dali jsme doprostred mistnosti vsechny zidle, pres to, co to slo a cim byla v bunkru vetsi tma, tim lip :grinning:
24. led 2008 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
no fakt super téma, vrátit se do starých časů.

Tak já si pamatuji
:hearts:stuck_out_tongue_closed_eyes:unčocháče
:hearts:-hrozný kamaše
:hearts:-igráčci, mončičáci, úplně první, nehorázně drahý barbíny
:hearts:-vega, magion
:hearts:-céčka
:hearts:stuck_out_tongue_closed_eyes:edro, ledňáčky za 0,90 halířů,mlíko ve skle

No ještě budu vzpomínat :grinning:
taky jsem z toho taková na měko,byla to super doba aspon pro nás pro tehdy ještě prcky,kolikrát bych to strašně ráda vrátila :sweat_smile: .joo a elasťáky....krátký,dlouhý,fialový,a já nevím,jaký ještě :sweat_smile:
kristi fůůj to sem nesnášela
jo a u dědy a babičky sem je vždycky řadila do toho konvoje co se dělal na těláku před hodinou jak se hlásilo kdo chybí a tak a děsně sem je buzerovala když nebyli přesně seřazený a pak byla rozcvička děda na to moc vzpomíná
24. led 2008 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
kristi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a nebo roury, siroky dziny a farmarky
když jsme u toho tělocviku...jsem nesnášela ty modrý trenky,bílý trička a jarmilky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2008 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
fuj jarmilky ty byli děsný
24. led 2008 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a jezdila jsem do ozdravovny a jeden rok jsme tam sbírali s jednou holkou smůlu ze stromů a dohromady s pískem sme z toho matlaly koule tak průměr 8-10cm schovávali jsme to jako děsnej poklad nakonec sem to zabalila do kufru a když sem to doma rozbalila mámu málem sklátila mozková mrtvice

jo a když sem v 7 třídě dostala z fyziky dvě koule za sebou tak sem schovávala žákajdu ve skříni a kdykoliv se kdokoliv blížil do pokoje tak sem hned startovala nervy na dranc protože asi 14 dní na dotaz přines žákovskou nám jí uč vybírala nebo sem jí zapomněla v lavici když to pak prasklo měla jsem 2hodiny přednášku ale tak hnusnou že kdyby mi rodiče nařezali bylo by mi líp
24. led 2008 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
pleteny svetry od babicky, ktery kousali a byli uzky a dlouhy
24. led 2008 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a já měla od mámy ušitý vyteplený manžestráky vevnitř růžový a zvenku hnědý na kšandách byli hrozně teplý a všichni se mi smáli
24. led 2008 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
A kdyz jsem byla v sedmy tride, tak byla desna moda kostkovany flanelovy kosile, kdo mel, byl king, ja mela samozrejme hovno...
24. led 2008 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
jsem teprv na 3.straně a už nemůžu :grinning: :grinning: brečím smíchy....
Alčo, ta zaseklá noha v kole "sem tam sem tam" :grinning: :sweat_smile:
24. led 2008 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
jo kristi to jsi mi připoměla plísnový mrkváče..čím víc dole zužena a nahoře široký tim víc in..a k tomu plísnová džísky.. :grinning:
24. led 2008 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
gedren já měla a byla sem king ale musela sem je vydyndat na dědovi :grinning:
jo a elastáky svítivě růžový a fialový a pak mi máma ušila svítivě růžový šusťáky ale to už se to nenosilo tak sem byla za blbku
24. led 2008 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
gedren: já ji měla :sweat_smile: a farmy taky :sweat_smile:
24. led 2008 ve 12:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já měla dlouhý černý elasťáky, barevný rifle - červený, zelený, žlutý, modrý. Farmářky taky, kotničkový na zimu a nízký na podzim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zato jsem měla v osmý třídě koženkovou tašku do ruky a byl u toho pásek přes rameno. Na dvě přazky, dvě kapsy v předu. No děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2008 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě k těm jídelnám, my měli ty malinkatý stravenečky a nesměly se strati, jenže než jsme vystály ty mega fronty, byly ty stravenky hrozně zmuchlaný :sweat_smile:
a taky ve druhé třídě na táboře se mě líbil jeden kluk, zátahla jsem ho za chatku, opřela ho tam a dala jednu ruku v bok, druhou se opřela o zeď (jak ti frajírci z filmu) a chtěla jsem po něm adresu :grinning: :grinning:
na ŠVP jsem zase překecala jednu holku a když se stmívalo a šlo se do baráku, tak jsme se schovaly a pozorovaly jsme z venku děcka oknem, jak si hrají s učitelkama :grinning: pak jsem té holce musela vlézt na záda, abych došáhla na zvonek, nějak nás nepostrádali :confused: :slight_smile:
Taky jsem lezla na trom a po laně se spouštěla dolů, přitom jsem si o kůru spálila celou ruku, to bylo řevu :grinning:
Fazulky na smetaně, to byl boj ve školce...
vzpomínka jak jsem nahulatá stála u topení a mamka mě natírala studeným! tekutým pudrem neštovice a pak jsem omdlela...

mončičáků jsem měla hodně i jednu mončičákovou opici, která si prsty strkala do nosu, to jsem byla frajer...
24. led 2008 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a můj první mobil Siemens ( no ale to je jen 10let zpátky) a číslo mám furt stejný :sweat_smile: Každopádně jsem byla in :sweat_smile: :grinning: S takovou plácačkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2008 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
šusťáková neonová souprava na běhání(sportovala jsem) k tomu ještě elasťáková kombinéza :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak ty flanelka, nebo elasťáky a dlouhý trika pod zadek.
farmářky byly mooje jediný boty, když jsem dostala maratonky na běhání, byla jsem v 7.nebi :dizzy_face:
24. led 2008 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já jsem se ve druhé třídě vdávala ve sklepě, prstýnky jsme měli kroužek na klíče a stáli jsme za katrem z kartonovejch krabic. Ženicha do teď potkávám, dokonce jsme byli jeden čas sousedi.
24. led 2008 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
v I.stupni ZŠ jsem nechtěla dojíst maso a úča mě vrátila ke stolu a posali na židli, kde byl vylitej čaj!! :angry: a já měla mokrou svoji úúúúžasnou pletenou sukni, která byla do kruhu, takže holky pořád chtěly abych se točila!!!
24. led 2008 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
nyky: ježiš..ty stravenky..jsme si museli každou zvlášt podepsat :sweat_smile:
24. led 2008 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek