Návrat do práce po pěti letech na RD

kacikaci
4. únor 2016

Jsem 5. rokem na rodičáku (resp. proběhla mateřská, pak rodičák s dcerou, pak znovu mateřská a rodičák s dvojčaty). Blíží se čas, kdy se budu vracet do práce. A já se ptám, kdo máte zkušenost jít zpět do pracovního procesu po tak dlouhé době, jaké to je? 🙂 Jak jste to Vy jako maminky zvládly? Jak jste to zvládli jako celá rodina? I když se na jednu stranu moc těším, že zase půjdu někam sama za sebe, budu se realizovat, něco vytvářet, apod..ale na druhou stranu mám příšerný strach, jak to ustojím, jak to zvládneme doma s dětmi zkoordinovat..

Navíc se mi teď naskytla možnost jít pracovat na místo, které se mi moc líbí, je to kousek od domova, za dobré peníze. Vystřídali bychom se s manželem, on by zůstal zbylý půl rok na rodičáku s dvojčaty..Máte někdo podobnou zkušenost, tzn. vyměnit se na rodičáku s mužem a jít do práce místo něho?
Předem děkuji za Vaše zkušenosti..

kacikaci
autor
4. únor 2016

Nikdo nemá podobnou zkušenost? 😒

renca_hanych
4. únor 2016

@kacikaci já mám 2 kluky a před měsícem a něco jsem nastoupila do nové práce také po pěti letech 🙂 a musím říct, že super, mám tedy zkárcený úvazek na 0,8 ale dělám co umím a co mě baví, v místě bydliště, 2 minutky od školky. a pohodově zvládám kluky , domácnost i práci. Jsem matka samoživitelka a nic jiného nezbylo než si to zorganozovat tak aby vše klapalo 🙂 Já jsm celkově ráda v pohybu a nevadí mě že pořád poletuju - školka, práce, nákupy a pod. Jsem moc ráda, protože práci a jiný prostředí než to na "mateřské" jsem už potřebovala jako sůl 😀

jahodi
4. únor 2016

@kacikaci můžu jedině říct, že po 5 dětech "šla do práce" moje mamka. Dopadlo to tak, že +- před jejím návratem se stal taťka ředitelem nadace, kde ale nebyl žádný další zaměstnanec 😀 Mamka mu nejdřív pomáhala, postupně vyšlo najevo že to v jednom člověku nejde, tak od 2hodinového úvazku se postupně zvedla na plnej (a dál ta nadace na 3,5 zaměstnance dneska 😝 ) takže díky tomu to bylo fajn. takový pozvolný přechod a navíc nem usela řešit jak se "zalíbit" zaměstnavateli.
Určitě ta tvoje možnost - kousek od domova, práce se ti líbí - zní skvěle. Víc neporadím, ale moc držím palce!

jahodi
4. únor 2016

@kacikaci sorry, přečetla jsem "po pěti dětech" a ne letech 😀 😀 😀 😀 aaach 🤐 😀

vicky007
4. únor 2016

celkem ok, jen jsem začínala na zkrácený úvazek, protože jsme měli každé dítko v jiné školce, teď už jedu na plno, někdy i víc než jeden úvazek,
zvládáme to celkem ok. Jen teda, když jsou děti nemocné, tak nastupuje babička. Jinak s vyzvedáváním pomáhá manžel. střídáme se, kdo ráno dává do školky, je déle v práci

kacikaci
autor
4. únor 2016

@renca_hanych to jsi dobrá, že to zvládáš dobře a ještě jako samoživitelka! já půjdu rovnou na plný úvazek..
@vicky007 to, že děti budou nemocné, z toho mám taky strach, ale snad se nějak vystřídáme kdyžtak s mužem, zatím dcera byla jen dva dny doma (musím zaklepat), za půl rok ve školce..tak nad budeme pokračovat v tomhle trendu dál..

mabe
21. bře 2016

@kacikaci ahoj, tak ja se vracim do prace po 7 letech po dvou detech v zari. uz tedka z toho mam hruzu. tesim se, ale jak pises, jsem nervozni z toho abych to zvládala. jako nepripadam si hloupa, ale preci jenom...vracim se do stejne prace, pod stejného sefa, ale na jinou pozici. budu od cervna chodit 2x tydne se zaucovat, takze rozjezd dobrej. starsi v zari do skoly, mladsi do skolky. od zari bych mela mit do konce roku zkracenej uvazek, nez se zajedeme, ale i tak jsou to nervy..drzim palec, at to jde hladce.. 😉

aha, tak vidim, ze uz si zacla pred 6dny. tak jaky to je? pocity..? rada uslysim rady z realu..🙂

kacikaci
autor
22. bře 2016

@mabe Ahojky, díky za reakci!!!
Jedu druhý týden v úplně nové práci, takže zatím mazec 🙂. Je to obrovská změna pro celou naši rodinu. Kluci si zvykají, že ráno odcházím, a že zůstávají s tatínkem, manžel si zvyká, že je doma, že převzal některé povinnosti, které byly doteď na mě. Já si zvykám, že ráno vstanu a musím se obléknout a odejít včas z domu (s dětmi doma jsem samozřejmě taky vstávala, ale nebyl stres, že musíme honem snídani, oblékání, cesta do školky, pak do práce..člověk má pohodičku v tomhle smyslu).
Jinak já se do práce vlastně už hodně těšila, potřebovala jsem mezi lidi, být zase sama za sebe, ne jen máma tří dětí. Práce zatím vypadá dobře, tak uvidíme, jak to půjde dál. Co trošku řeším, že si musím zvyknout, že nevidím děti celý den, to mi vadí a musím to pobrat, že to tak už bude asi vždycky, tak moc rychle rostou! Užijte si zbytek rodičáku, je to fajn období, i když někdy na budku 😝
V září nás čeká ještě další změna a to nástup kluků do školky a manžel návrat do práce, to bude teprve kolotoč 🙂.

Jde o to, jak si to člověk nastaví, hlavně myslet pozitivně 🙂