Nechci, aby babička přeučovala dítě z leváka na praváka

mis
8. říj 2006

Ahoj všichni, máte prosím nějaké zkušenosti s tím, jak vysvětlit babičkám, že vážně nechcete, aby vám přeučovali dítě z leváka na praváka?Dceři je teprve rok a půl a jeví se jako levák, vím, že se to ještě může změnit,ale ani tchýni ani mamce to prostě nemůžu vysvětlit.Neustále jí vytrhávají hračky,pastelky,i lžičku z levé ručičky a strkají do pravé. Nepomohly ani hádky ani domluvy.A malá se mi už zdá úplně zmatená.Ach jo.

crca
30. lis 2010

@hancazivocich právě,že mě je to taky jedno co bude,jestli levák nebo pravák 😉 ,ale docela mě to spíš od nich zrazilo,že tak zareagovali 😲 teď už je klid,já ho právě nechávám ať si dělá co chce s jakou ručičkou 😅 A o těch tkaničkách....ještě naštěstí vyrábějí boty na suchý zip 😀 😀

wjerushka
30. lis 2010

@hancazivocich Jo to stříhání máme taky společný, já prostě stříhat neumít 🙂

zzuzinda
1. pro 2010

Zdravím všechny, tak u nás je přítel levák. Široko daleko v jejich rodině žádný není, jen on. Tak se těší, že náš Adam bude taky levák. Zatím to tedy vypadá, že je obojetník 🙂 . Když se mu zachce, tak kreslí levou,jindy pravou. Líp se nají pravou. Takže tatínek je trošku "zklamaný", že není levák 🙂 , že bude sám. TAk třeba druhé dítko bude levák. Já jsem zase absolutní pravák, levou ruku mám, abych byla symetrická 🙂 . Všechny činnosti, které je potřeba dělat i levou jsem se musela tvrdě učit 🙂
A dřív se říkalo, že v levákovi sídlí ďábel 🙂 Tak proto chtěl chlap dalšího leváka v rodině, nechce být čertík sám mezi náma andílkama 🙂