Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nechováte některá činčilu?

miaellen
1. srp 2017

krasny den, snad nevadi, ze zde dam tema, kt. tady az tak uplne nepatri...jelikoz mi ze snazeni uz hrabalo, rozhodla jsem se zabavit si hlavu trosku jinak a dcera me uprosila o zviratko- cincilu.nechovate nektera? rada bych se poradila ohledne chovu..

ivular
1. srp 2017

Chovatelské rady a diskuse o činčilách je např. tady, ale ani tam asi moc lidí nechodí..
http://www.kralici.cz/cincily/diskuze.asp

florenciak
1. srp 2017

Ahoj. Já jsem chovala činčilu tak můžu poradit.

miaellen
autor
1. srp 2017

@florenciak dekuji. proc uz je ted nechovate? je to moc narocne ?

verusak87
1. srp 2017

Máme dvě samičky, jednu už 10 let a druhou 8 let. Je lepší je chovat v páru, samičky se snesou dobře. Nejsou to ale vůbec mazlivá zvířata a aktivní jsou v noci. Pro dítě teda spíš nevhodné. Potřebná je vysoká, prostorná klec a pravidelný výběh po bytě, kde se snaží ohlodávat co jde. Máme i králíka a morče a to jsou podle mě lepší zvířata pro dítě.

miaellen
autor
1. srp 2017

@verusak87 ja bych nejradsi nevzala nic, ale co mam s ni delat ( s dcerou). nejradsi bych vzala kotatko a nazdar ( ale mame psa...). pani - chovatelka mi tvrdi, ze narozdil od kralika a morcete to vubec nesmrdi...

verusak87
1. srp 2017

Činčily samozřejmě taky vylučují, takže smrdí. Dost často čtu, že močí po dřevěných poličkách, po kterých skáčou a ty naše to dělají taky. To se dost špatně čistí. Jsou to krásná zvířata, ale dítě bude spíš zklamané, že nejsou přítulná. Nevím teda kolik dceři je. Pokud se pro ně rozhodnete, tak napiš IP s jakýmkoliv dotazem a poradím. Doporučuji velkou dřevěnou klec a ne ty malé plastové ze zverimexu. Stejně tak zvíře od chovatele. Velice důležité je krmení. Hlavně tedy seno a pak pelety, ale ne ty barevné směsi se sušenými banány a ořechy, to činčilám ubližuje. Milují křížaly a bylinky. Ty bylinky bývají ve zverimexech a to i třeba s bodláky, protože tím se v přírodě živí. Pak něco na ohlodávání, tj. větvičky ovocných stromů. Potřebují pravidelně koupel v písku, aby jejich kožíšek zůstal hezký. A jak říkám, nejsou moc čistotné a chodí i jinam než na záchodek.

verusak87
1. srp 2017

Jo a činčila může při dobré péči žít i 18 let, s tím je taky dobré počítat. Možná totiž péče zůstane hlavně na tobě.

miaellen
autor
1. srp 2017

@verusak87 no prave.... a smrdi nebo ne ?

florenciak
1. srp 2017

Činila mi umřela, to jsem byla ještě bezdetna, dítěti by jsem radši pořídila morče činčila je hodně aktivní v noci, někdy to byl pěknej kravál a cez byl jen zalezlej v domečku a aktivní byl až k večeru, co jse dítěti moc zamlouvat nebude / taky to záleží od věku dítěte/. Je náročnější na starostivost, ale až tak hrozny to není, verusak87 napsala vše důležité.

verusak87
2. srp 2017

@miaellen Podle mě smrdí stejně jako každý jiný hlodavec, čili při pravidelném čištění minimálně. Samotné zvířátko nesmrdí. Ale někdo cizí při vstupu do místnosti přítomnost zvířete nejspíš pozná.

pivonka2
2. srp 2017

Aoj, já měla 4 roky dva činčiláky, darovala jsem je jedné chovatelce. Neměla jsem na ně tolik času, jak by potřebovali, a teď se mají moc dobře.. Už bych si je nepořídila. Jsou krásný na koukání, ale pro dítě ne. Nebyli chovací, v noci kousali poličky, takže dost hlučný. Návštěvy se u nás nevyspaly. Dolů jsme dávaly kukuřičnou drť. Čůrali na jedno místo, takže to bylo dobrý, do toho rohu jsme dávali podestýlky více. Že by smrděli, to mi nikdy nepřišlo a ani si nikdo nestěžoval ani nekomentoval. Spíš než moc je třeba cítit to seno a granule. Prostě zvířátko. Teď máme křečka a taky dobrý. Nesmrdí, nikdo ani nepozná, že máme doma zvířátko. Děti si s ním vyhrajou, pod dozorem. To by s činčilou nikdy nemohly. Jinak s tím smradem - mnohem víc mi třeba smrdí mokrý pes..

Sem začni psát odpověď...

Odešli