Nekojím. Mám výčitky

intacta
23. kvě 2014

Zdravím zvláště maminky nekojených dětí.Mám doma 5týdenní dceru a po měsíci snahy o kojení jsem přešla na UM.Malá málo pila, usínala u prsa,pak plakala.Každé kojení byl boj,zpocené jsme byly obě.Ze začátku jsem jen dokrmovala Nutrilonem,ale postupně jsem přešla plně na UM.Prostě jsem psychicky nezvládala ten kolotoč přiložení k prsu,přendávání z jedné strany na druhou následně přípravu dokrmu, mytí lahvičky s vidinou, že za dvě až tři hodiny se to bude opakovat.Prostě jsem to nedávala a byla z toho vystresovaná.Občas to na mne padne a mám výčitky, že svému dítěti nedávám to nejlepší, ale fakt jsem to nezvládala.Mamči, měla jste to některá podobně?Prosím o povzbuzení 🙂

1renca
31. led 2015

Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi. Teprve se budeme začínat snažit o první, takže s kojením nemám žádnou zkušenost. Ale napíšu to z druhé strany - moje mamka chytla brzy po mém porodu horečky a ztratila mléko, takže jsem kojená minimálně. Imunitu mám dobrou, po celý život skoro nejsem nemocná, vážné zdravotní problémy žádné, bez alergií, vystudovala jsem VŠ ("prý" kojení ovlivňuje i inteligenci) a žádné trauma z toho taky nemám (a mamka taky ne 🙂 ) 🙂 Výčitky ničemu nepomůžou, někdy prostě věci nejdou tak, jak by člověk chtěl 🙂 A na tomhle spokojené miminko "nestojí" 🙂

hvezdnenebe
12. únor 2015

taky jsem nečetla celou diskuzi a předpokládám, že si to už dávno zakladatelka vyřešila. chci jen přidat svou zkušenost. kojila jsem čtyři měsíce, pak jsem přišla o mléko. přešlo se na umělou výživu a nic zásadního se nestalo. dcera je zdravá, dokonce neprodělala ani dětské nemoci jako neštovice, příušnice a spol. tak silnou má imunitu.... oproti tomu do dvou let kojená neteř má celou sbírku alergií a navrch astma. podle mě celé to hnutí za kojení vymyslel chlap, který v životě u prsu dítě nedržel 🙂 maminky kojící i nekojící - hlavní je vaše vnitřní pohoda a pak je spokojené i miminko.

tak2014
12. únor 2015

Já mám nedonošenou holčičku, jsou jí teprve necelé tři týdny...protože nemá dost síly na sání, tak odstříkávám a a dávám z lahvičky. Je to časově náročnější, než kojení přímo z prsu a doufám, že se nám to kojení časem přeci jenom zadaří...jsem ochotná obětovat všechen čas ( a že ho skutečně moc není, krmím po třech hodinách, půl hodiny odstříkávám, cca 20 minut krmíme a půl hodiny odříhává, aby to nevyblinkala), ale stojí mi to za to, protože vím, že jí dávám a chci dávat to nejlepší...ale je to každého věc, nesoudím