Nemůžu mít miminko

luckam.
17. led 2008

ahoj holky, není to žádné smutné téma, není to o tom, že příroda nedá a lékaři jsou bezradní. spíš bych chtěla rozjet diskuzi s maminkami, nebo i nemaminkami, které si z různých důvodů, ať už je věk, partner, bydlení, práce nemohou miminko dovolit a přitom by si ho přály 🙂 přidáte se?

murynka
17. led 2008

luckam a proč ho nemůžeš mít?já bych také moc chtěla miminečko ale máme před svatbou a navíc ještě po svatbě nebudu moc kvůli práci ☹

luckam.
autor
17. led 2008

já nemůžu z více důvodů, jedno dítko už mám. před svatbou lze zadělat, ne? 😵 s prací je to většinou horší. my zase máme problémy s bydlením. taky partner má nízký věk☹

murynka
17. led 2008

tak bud ráda že máš alespo to jedno to druhé časem přijde 🙂 pře svatbou bych nechtěla,navíc beru HA a po vysazení chci ještě počkat aby to nemělo na dítko účinky,a práce děs budu to muset vydržet
a kde bydlíte?jestli se mohu zeptat?

luckam.
autor
17. led 2008

teď se musíme vystěhovat a nevíme, jak to bude s bydlením. něco hledáme, ale jsou to pálky, to je děs 😠

luckam.
autor
17. led 2008

jinak jsem slyšela, že prý po vysazení se čekat nemusí, takže.... 😅 dítěti by se nemělo nic stát, ale nevím, já brala antikoncepci asi 2 roky (po tom co jsem porodila) a teď ji zase neberu teď asi 4 nebo 5 měs. měla jsem z ní zdravotní potíže. teď je to dobrý. ale zase jsou nervy.

murynka
17. led 2008

já beru HA asi 7 let,ale pěkně postupně svatba,zařízení bytečku a pak mimiško 😀 navíc si chceme vzít hypotéku a ta se snadněji získává bez miminka takže já to ještě vydržím-jinak s těma pálkama máš pravdu není to nic levného chtít bydlet 😠

prdecek
17. led 2008

jo holky, tak to nás je takových víc, co by chtěli, ale nejde to 🙂
my ted koupili byt, takže máme hypotéku, opravujeme ho a ještě nebydlíme, nemám stálou práci, jen na dobu určitou a peněz je taky málo 😒 takže co dodat, ale jak budeme bydlet a budu mít stabilní práci tak šupky dupky na snaženíčko 😀

schnek
17. led 2008

murinko, já otěhotněla hned po vysazení HA a ok, čekat nemusíte. A bydlení? nejdřívn jsem otěhotněla a pak jsme teprve začali něco hledat. Takový jsme byli blázni. A papíry z katastru jsem nesla do banky už s bříškem měsíc před porodem 😀 chtěla bych druhý, ale bohužel budeme muset počkat, ale neva, já si počkám 🙂 a už se moc těším 😵

murynka
17. led 2008

jo to bydlení a ta práce 😠 vzít si hypotéku to je zadlužení se na celý život ☹ ,určitě je tady více holek co by chtěli a nejde to,já si pořád říkám že mám ještě čas jsem mladá 😉

prdecek
17. led 2008

jo to já sem taky mladá, před pár dny mi bylo 21 😀
no my už se o mimčo snažili a i se podařilo, tak sme začali shanět bydlení, no ale o miminko sme přišli, ale bydlení sme shaněli dál a sehnali. už finišujeme a v únoru se snad už budeme stěhovat 🙂

murynka
17. led 2008

k bydlení gratuluji a to s tím miminkem mě mrzí,mě je 22 😉 život je zvláštní ty co miminka nechtějí a vzdávají se jich 😠 je mají a ty co je chtějí a milovali by je je mít nemůžou.má kolegyně a nebo o ně přijdou je to nefér ☹

anta
17. led 2008

Jo ale holky, já jsem tedy budoucí maminka, my máme taky hypotéku na celý život, zatím platíme 12.000,- Kč měsíčně, nevím, jak to bude, až nám dojde tříletá fixace, ale kvůli tomu se rozhodně neohlížím na to, zda mít či nemít mimíse, to budete čekat, až to splatíte? 😉 Ale koukám, že jste tady nějaké všechny mnohem mladší než já, tak se hezky zařiďte a vzhůru s tím správným partnerem do snaženíčka. 😉 😉

murynka
17. led 2008

anta-já to tak rozhodně nemyslela to bych měla mimiško tak v 60 😀 ale když zařizuješ hypotéku je lepší když nemáš mimnko to ti dají na 100procent,jinak my do hypotéky nepůjdem potřebujem jen půl milionu na opravu baráčku,takže to ani nemůže být výmluva,ale miminko chci opravdu po svatbě až to budeme mít zařízené a já se budu moc těšit z každého dne,jinak správného budoucího manžela snad už mám 😀

anta
17. led 2008

murynka - chválím tě 😉 , já to samozřejmě nemyslela nijak špatně, ale sama jsem si říkala, jak to budeme zvládat, až se nám malý prďola narodí, přijdeme prakticky o jeden plat, no těším se na mimíse, ale nevím, co to s náma udělá 😀 😀 Věřím tomu, že máš určitě správňáckýho manžílka, tak to má být a přeju to všem holčinám. Je ale dobrý, že takto na druhou stranu uvažujete a že nic neděláte zbrkle. Tak doufám, že se těšíš na snaženíčko 😀

murynka
18. led 2008

anta.děkuji za pochvalu,určitě to budete zvládat 😉 musí se to zvládat jinak by se nerodili mimiška ☹
na snaženíčko se těším jen nevím jak na to jestli dělat něco speciálně nebo to nechat normálně a bud a nebo 🙂
a jak zvládáš těhotenství???a v kolikátém jsi??

tanuki
18. led 2008

ahoj holky, tak se přidávám do klubu. Naše situace je ještě trochu jiná, než ty vaše - byt máme slíbený od rodiny, ale spíš bychom bydleli u našich... takže bez hypotéky a těchto nákladů. Problém je, že jsme ještě na škole. Jenže už jsem chvililinku těhotná byla, tak není lehké se té myšlenky a touhy vzdát... 😠

murynka
18. led 2008

tanuki-my také dostaneme velký baráček,takže si půjčíme jen minimum na opravy,některé holky si musí brát milionové hypotéky je to děs ☹ takže miminko chci co nejdříve po svatbě,ty už jsi miminko čekala??nebo jak to myslíš?

tanuki
18. led 2008

takhle na začátku se tomu ani miminko říkat nedá, ale v krvi jsem hCG už měla 🙂 A svatbu už máte naplánovanou - termín a tak? nebo je prioritou ten baráček...?

anta
19. led 2008

murynka - To máš pravdu i za války se rodily děti, no ale já jsem dnes dosáhla pátého měsíce, už mám vepředu slušný balónek. Ale jo, těhotenství zvládám bez problémů, neměla jsem od začátku žádné potíže jako zvracení, takže doteď mám občas pocit, že snad ani těhotná nejsem, ale podívám se dolů na bříško a už to zase vím. 🙂 Napíšu to děsně, ale my jsme na mimísovi začali pracovat tak, že buď anebo. Povedlo se nám to na druhý pokus. Žádné speciality u toho ale nebyly, to ne, 😀 😀 nechtěla jsem se totiž na to nijak psychicky upínat. Pak přišlo to zjištění a veliká radost. Sama pocházím z pěti dětí a dva mí sourozenci už mají po jedné holčině a já sama mám pocit, že budu mít bimbase 😀 Tak uvidíme po porodu, protože to nechceme vědět, co to bude 😉

murynka
19. led 2008

tanuki ano svatbu máme naplánovanou na červen 2008 😀 to je pro mě priorita vzít si muže kterého miluji

anta-je tak to gratuluji k těhotenství bez potíží 😀 já bych se asi také nechala překvapit,no jestli to vydržím 😉 já si myslím že jste to udělali suprově,přesně tak na nic se neupínat hlavně psychicky

kozimura
19. led 2008

Holky,moc vám fandím,ať vám všechny ty chmury(práce,bydlení,peníze) odfoukne vítr a můžete se co nejdřív začít snažit.My jsme zvolili zlatou střední cestu.Odpracovala jsem si 2 roky,vzali jsme si úvěr,když jsme byli v polovičce přestavby,dohodli jsme se na svatbě i na miminku.2 měsíce před svatbou jsem vysadila HA a na svatbě jsem byla už v 5tt.Baráček je ještě stále rozestavěn,bydlíme s našima

kozimura
19. led 2008

splácíme úvěr a 2půjčky,úvěr budem splácet ještě 18let a mimi bude brzy mezi náma.Rozhodně ničeho nelitujem a už se moc těšíme.

aponchie
19. led 2008

vyrizovali sme uver na bydleni za svobodna ted bychom nic nedostali platime skoro 14tis mesicne se vsim vsudy i sporenim.a manza zrovna tolik vydelava takze z meho prijmu se zije a jde to do 6let dite moc nestoji az ve skole takze tak jinak platime 20let byt takze to tak proste je pokud neco nezdedis nebo nevyzenis bohateho chlapa nebo nevyhrajes nebo co ja vim nezbyva ti nic jineho nez se zadlucit a splacet.ale rozhodne bych o to zazadala pred ditetem kvuli bonite.

anta
19. led 2008

Murynka, děkuji, koukám, že plánuješ svatbu na červen, to je dobře, já jsem se vdávala taky v červnu, konkrétně 15.6.2007, no a jak nám to pěkně vyšlo 😉 Držím palce, ať vám to taky všechno vyjde.

murynka
20. led 2008

anta-my to máme 28.6 a moc děkuji,tobě at vyjde porod a miminko je zdravé 🙂

anta
20. led 2008

Tak to se mi malé asi zrovna v té době narodí, to je dobré datum 🙂 Díky, budu se snažit se u porodu nezničit, ale přiznám se rovnou, že se na něj příliš moc netěším. Já tobě přeji vstup do nového života tou správnou nohou a pokud nebudeš těhu, tak to taky s ženichem pořádně oslav 😀

murynka
20. led 2008

jéé vážně ty máš termínek na 28.6?na porod se také netěším ani na tich 9 měsíců hlavně ty začátky kdy je ti špatně 😒 těhotná na svatbě asi nebudu vysazuji prášky až v červnu že by se to tak rychle povedlo to nedoufám 😉 ale oslavíme to už se na to moc těším,já stejně moc nepiji ani normáln bývá mi pak děsně,a tu svatbu si chci užít

makrule
27. led 2008

ahoj holky,můžu se k vám přidat?
Já už bych taky chtěla, letos mi bude 25. Přítelovi je taky 25 a on o tom ještě nechce ani slyšet. Prý tak za 3,4 roky možná. Nejhorší jsou jeho řeči, že dítě stejně stojí jen peníze a že kvůli dítěti přijde o svoje koníčky.
Strašně kvůli tomu teď zvažuju,jestli není nejvyšší čas se s ním rozejít a najít někoho,kdo má na děti jiný názor.
Holky, poraďte. Myslíte,že to je jen věkem a že z toho vyroste, nebo to je povahou a nikdy to nebude moc dobrý otec?

saralinda
27. led 2008

Markule: Těžko říci, jestli z toho Tvůj přítel vyroste. Ale pravda je, že když příteli bylo 24 ( a mně 21 - dítě jsem ještě nechtěla), tak říkal, že lidi si pořizujou děti akorát z nudy. Že si neumí najít jinou zábavu. Postupem času se to změnilo na dítě ano, ale později. A teď je mu 29 (mně 26) a oba mimíska chceme. Tak třeba to budeš mít podobně.

julie123
27. led 2008

Saralinda, mas uplnou pravdu, uplne stejny to bylo s mym pritelem...nejdriv ne, pak jo, ale pozdeji no a ted ze uz snad ano 🙂 Je mi 25, mymu nastavajicimu 28 a chteli bychom se zacit snazit za rok. Teda ja bych chtela klidne hned, ale nejde to ☹ a tak se pridavam k Vam do klubu!
Musim dodelat skolu, doresit bydleni a praci...
Markule, je mozne,ze casem zmeni nazor ale treba taky ne, to ti nikdo nepovi. Ja ale za sebe vim, z kdyby mi ted muj pritel rekl, ze az tak za 3,4,5 let tak bych se s nim asi rozesla...ja proste deti chci a nechci cekat do 30ti.
....i kdyz na druhou stranu pokud Te miluje a nechce Te ztratit tak pristoupi na kompromis a dohodnete se, ze mimiska budete mit treba za 2 roky.