Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

gimik
21. říj 2008

Tak to já jsem vždycky ráda na večerníček o Stázce koukala a do teď říkám moto z večerníčku " Nakonec všechna voda zteče dólů"

aerin
21. říj 2008

Joooo 😀 Tak nejak se s tim dlouhym jmenem popere,ne? (Jo a to uz jsem upustila od dvou jmen - Anastazie Alexandra Kulhankova) 😀 Ja taky ziju, Kristyna Klimkova taky neni zrovna kratky a Kulhankovou si taky neprilepsim🙂 Myslim ze vetsi problem je treba hodne r nebo ř a tak....

gabka32
21. říj 2008

ahojky 🙂 mi se moc líbila Natálka ale během těhu jsem zjistila že je to nejčastější dávané jméno u nás ve městě a fakt ted kolem sebe slyším volání na samé Natálky, Natty.... takže máme Alexandru (sašku, Sašenku, Aju, Alex - líbí se mi i říkat jí Lexie ale to zas nechce MM - ten chtěl Adrianu, ale nepřišli jsme na zdrobněliny...
no a případné další bude Daniel nebo Danielka 🙂

aerin
21. říj 2008

Alexandra je u me taky horka favoritka, fakt nadherny jmeno...prijde mi takovy....uslechtily 😵

gabka32
21. říj 2008

aerin holka může jméno změnit po svatbě 🙂 naše taky nemá nekratší - Alexandra Wajdová....

jo ještě byl favorit Kristýnka ale před rokem jsme si pořídili psa - Christie takže to taky padlo...

aerin
21. říj 2008

To je hezky jmeno, Kristyna, ze? 😀 No nic, samochvala smrdi.... Zvlastni je, ze jsem ho nesnasela, kdyz jsem byla na ZS, myslim, ze maloktery dite je spokojeny, at se jmenuje jakkoli🙂

pondelok
21. říj 2008

Ahojte dievcata, no mne sa odjakziva pacilo meno MICHELLE, ja sa volam Michaela, a strasne som si priala dceru, ja som pohlavie, nevedela do porodu, a tak sa mi to splnilo, mam krasnu dcérku zajtra bude mat 4 mesiace a volame je MICHELLE, alebo michellka, michellinka, michella, strasne som stasnta, a kazdy mi chvali, ake pekne meno som vybrala, keby to bol chlapec tak sme mali Rastislav...

gabka32
21. říj 2008

mi se moje jméno líbí a líbilo i dřív, hlavně kvůli hodně variantám a že je mezinárodní 🙂 a taky jsem měla delší příjmení a dalo se 😉

pondelok
21. říj 2008

No ja som tiez vyberala dlho, lebo nase priezvisko je dost take tvrdé, teda, po svadbe 😀 😀 😀
ja som bola Michaela M, do bolo super MM, a teraz som Michaela Grznárová, vsetci mi pletu priezvisko 😠 😠 😠

aerin
21. říj 2008

Koukala jsem do albicek, mate krasny dcerky 😵
A koukam ze latkujete, gabi🙂 To mam taky v planu...tak nejak zjistuju co a kolik a za kolik a jde mi z toho hlava kolem🙂 No ale to sem nepatri😉 Takze ja vas opustim, jdu do peelechu, dobrou🙂

gabka32
21. říj 2008

díky 🙂 no látkujeme tak ze 3/4. určite k tomu najdeš plno diskusí, mi z toho taky šla hlava kolem a strávila jsem hodně času.... první objednávka byla za 5,5tis 🙂 ale pokud tomu nepropadneš, tak se to dá 🙂

a jinak určitě vybereš to nejkrásnější jméno neboj 🙂

aerin
21. říj 2008

Ja jsem tomu propadla uz ted, a nejen latkovani, pritel ze me ma srandu, ze pry az budu fakt tehotna, uz se mnou nebude vubec k vydrzeni😀 Tak se tu mejte a at se detickam dari, hlavne at jsou zdrave😉

ajajanku
22. říj 2008

Ahoj tak já se taky přidam se jmeny ktery se mi libi pro holky je jich dost zatim vede Esterka pak mame Andrejka Adrianka,Anetka s klučičími je to horší ale asi by to byl Filipek sice by mel svatek asi 14dnu před narozeninami ale zatim jsme nic jineho nevymysleli ještě se mi libil Sebastian a Nicolas ale nevim jak bych mu říkala

kocourka170
22. říj 2008

Ahoj holky, tak já jsem těhotná, ale nevíme co to bude, takže máme obě varianty. Když to bude holčička, tak to bude Johana a kluk Vojtěch. S manželem jsme měli vybrané jména už dávno a už nám to zůstalo. Mimčo, ale před ostatníma pojmenováváme jinak, protože to nechceme prozradit, aby to bylo překvápko.

beranek
23. říj 2008

Kocourko, s tím jménem děláte dobře, udělali jsme to stéjně 😉

beta007
24. říj 2008

Holky, nevíte jak se říká Rozárce, Natálce, Amálce či Adélce když vyrostou?

kristi
24. říj 2008

Rózo, Natílie, Naty, Amálko, Amy, Adélo

beta007
24. říj 2008

Róza mi připadá dost drsná (ve srovnání s Rozárkou 🙂 )

kristi
24. říj 2008

moc na vyber tam neni, Rozo, Rozi...dal nevim

lehna
24. říj 2008

tak my máme vybranou Alexandru 🙂

ina210
24. říj 2008

Ahojte, som tu prvýkrát, a pridavam mená deti Leoš a Adela. A Adelám hovoria Adelka, Adel.

lehna
24. říj 2008

když slyším Leoš,tak se mi okamžiitě vybaví Mareš🙂.ale jinak nic proti tomu jménu 😉

ina210
24. říj 2008

na sk si myslim, že nie je mareš taky popularny, ale meno má po tatovi 😉

lehna
24. říj 2008

to asi ne, jen si opravdu nemysli nic špatného 😉

ina210
24. říj 2008

ja si ani nic nemyslim 🙂

andra76
24. říj 2008

nám se líbí klučičí Dominik, Patrik,Matyáš,Sebastian a u holčičího máme trochu problém líbí se mi Natali,Nicol,Vanessa a Valerie ale mám obavy aby pak Vanesse neříkali Vano.

lenkaaa
24. říj 2008

beta - my jsme meli vybranou Amalku, ale dospele holce rikat Amalko 😒 no nevim nevim... nebo se ji pak rika Amalo, Amčo... a to uz neni hezke. Takze mame vybranou Adelku, ktere v dospelosti budem rikat Adi, Adel, Adelo.... 🙂

beta007
24. říj 2008

Adéla je vlastně v pohodě 🙂 . Jen jsem slyšla Aďa - a zdálo se mi to trochu srandovní. Právě u té Amálky a Rozárky mi připadá obrovský rozdíl mezi "dětskou" a "dospěláckou" variantou!

lenkaaa
24. říj 2008

beta - myslim ze to i zalezi, jak si ta Adelka pak necha rikat 🙂 ja jsem mela spoluzacku Adelu a rikali jsme ji Adel, Adelo nebo Adi - to Adi jsme vyslovovali s tvrdym d... a presne jak pises, u te Amalky je velky rozdil mezi detskou a dospelackou variantou. Jak bys Ty rikala dospele Amalce?? mne nic jine nenapada, krome toho co jsem popsala vyse. Jinak, manzel chtel Rozarku, ale to jsem hned zavrhla protoze to byla moje babicka, kterou jsem nemela moc rada... ale jinak je to taky hezke jmeno! manzel ji ale chtel rikat Rozinko 🙂 hmmm 😕

beta007
24. říj 2008

Představím si sama sebe v pubertě, jak se seznamuju s nějakejma fakt dobrejma "lidma" a říkám "čauec, já jsem Rozinka" 🙂 Amálce právě nevím...asi bych jí přezdila na Amy - [Ejmy]...??? Třeba až ty dnešní malé Amálky dospějou, objeví se nějaké přijatelné varianty, ale zatím jsem bezradná 😉 .