• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

26. února 2017 
presne takhle jsme uvazovali s manzelem - ze az nase Amalka bude mit takovych 17 let a bude se seznamovat s klukem, tak mu rekne, cau, ja jsem Amalka :grinning: no, asi by me Amalka za vyber jmena nemela moc rada, proto jsme radsi svolila Adelu :slight_smile: jo, Amy taky jde, ale kdyz bude nekdo chtit rict napr. 'dej tohle Amy' tak to rekne jak? dej tohle Amyne? nebo proste by se nemohlo sklonovat.... nevim :confused:
24. říj 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
chachá, bylo by to nesklonné...jako ta Ejmy z Futuramy :slight_smile:)) zase tak by jí určitě nechtěli říkat učitelé... Je zajímavé, že třeba u Amélie mi přijde normální říkat Ameli... ale Amali, to asi né.
24. říj 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahaaaa, to je napad! Amelie je taky krasne a klidne ji v detstvi muzes rikal Amalko, a pak Ameli :slight_smile: jo, to celkem jde :slight_smile:
24. říj 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak vidiš :wink: Amelie je bezva! A asociace s tim parádním filmem podle mě není vůbec na škodu :slight_smile: .
24. říj 2008 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
beta007: Ahojky, my máme Amálii a všichni jsou z jména hrozně nadšený, až na tchýni, tak pořád nadává a říká malé schválně úplně jinak. Jinak malé nejčastěji říkáme Málinko, Malči, Mal a taky Amálinko,Amálko, Amíšku. Moc se mi to jméno líbí a jsem ráda, že jsem ho dala. V nemocnici se všem moc líbilo.
24. říj 2008 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se taky moc líbí! :slight_smile: Dej vědět jak pak budete říkat puberťačce/dospělačce! Jinak já nevím, co to je za fenomén, ty tchýně :unamused:
24. říj 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, co jsem mi mamka povídala, když znala dospělé Amálie, tak jim říkali Malčo, Mali, Malinko nebo taky Mal. Dřív prej bylo hodně Amálií a teď se to zase vrací.
24. říj 2008 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vůbec se vrací dost hezkejch jmen...to "za nás nebylo" :wink:
24. říj 2008 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme vybranou Anežku. A kdyby i druhé byla holčička, tak Stela. A jak se to líbí ostatním je mi jedno. Módní jména odchází a přichází, důležité je naše rozhodnutí.
Amálie je krásné jméno. Jako malá jsem milovala knížky o Gabře a Málince. :slight_smile:
24. říj 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
To ne, my jsme chtěli dát Rozárku, ale pak jsem na internetu viděla fotku, kde bylo napsáno koza Róza a hned mě chuť přešla. :slight_smile: Ale Rozálie se mi taky moc líbí.
24. říj 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko: Gabra a Málinka je výborná, taky jsem to hltala! :slight_smile:
gimik: přesně tak, co s tou Rozálií, aby to nebyla Róza!!! :slight_smile:
24. říj 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
co poviete na meno Kevin pre chlapca?
:slight_smile:
24. říj 2008 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se líbí, ale bála bych se, aby to u nás neznělo komicky :frowning2: . Jinak mě se líbí jméno Ryan...tam vidím ten samý problém.
24. říj 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda my planovaly natalku nebo dominicka...a budeme mit dominicka :wink:
24. říj 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
a bude sám doma? :grinning: Ne, vážně, jestli máte mezinárodní příjmení a žijete v americe, tak ok, ale jinak...copak jste sociální případ? (víte jak to myslím)
24. říj 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som pozerala do slovenskeho kalendara, tam je tiez meno Kevin, paci sa manzelovi aj mne.. lebo mame radi aj ten film Sam doma a tam maju Kevina, toho blondacika.. az na to, ze nas bude ciernovlasy pravdepodobne, lebo obaja mame cierne vlasy :grinning: no ale hlavne sme nechceli cisto slovenske meno, nakolko zijeme v anglicku.. chceli sme nieco celosvetove, aj aby to pre nasich na slovensku nebolo tazke vyslovovat.. :sweat_smile:
24. říj 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kevin Bevilagua
24. říj 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
slovenske meno to teda nieje.. je to francuzske priezvisko, ale obaja sme slovaci :slight_smile:
24. říj 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
munu: Tak to ano, to je ok. U nás podobná jména vyvolávají jiné asociace. :sweat_smile:
24. říj 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby prosim vas poradte mi kedy ma meniny na slovensku chlapcenske meno Simon dakujem
25. říj 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky mne sa veľmi páčili mená: David
Chiara
Grace

Mamé chlapčeka tak je David :slight_smile:

Ale veľmi sa mi aj páči Sebastian, Samuel, ale prekáža mi to keď počujem deti ako sa hrajú a volajú na seba že Sebo-ebo, alebo Samo!
25. říj 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
na Slovensku se neříká Same? Kdyby jej děti oslovovaly jak píšeš, tak bych "SamoSebou" vymyslela radši něco jiného :slight_smile: .
26. říj 2008 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
deti si vzdy nieco vymyslia...kamaratka ma Samuela, volaju ho Samko, Samo... Same je ceske sklonovanie. A uz som pocula ze deti si robili posmech z toho mena, akoze Samo-vrazda ... deti maju fantaziu a predstavivost co by nas nenapadlo
26. říj 2008 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Docela se mi líbí jméno Maxim - co na to říkáte?! :slight_smile:
26. říj 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam Samuela a volame ho Samo,Samko,Samusko ale v skole a medzi detmi je Samuel,tak mu hovoria aj hovorime mimo domu :slight_smile: ... pravda je,ze obcas ked nieco vyvedie tak povieme "spravilo sa to Samo" ale morbidne veci ako samovrazda to sa mu este zatial neuslo :grinning:

Maxim je krasne meno a v poslednej dobe dost oblubene :wink:
26. říj 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
Už před pár týdny jsem vás pročítala a hledala
inspiraci. Mám syna Davídka a čekáme druhé dítko.
Pro holčičku jsme měli vybrané jméno Nikol, ale pro kluka
jsme nemohli nic vymyslet.
Podle amniocentézy máme jasný, že budem mít dalšího
chlapa v rodině a né a né vybrat jméno které by se líbilo všem
třem. Chtěli jsme Alexe, ale máme klasický český příjmení, tak
se to k sobě vůbec nehodilo. Nakonec jsme rozhodovali mezi
Vojtou, Jonášem a Matoušem. Matoušek to vyhrál. Spokojenost u všech
:slight_smile:
Chci všem popřát zdravá a spokojená dítka :dizzy_face:
28. říj 2008 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem taky pročetla pár stránek a koukala na jména.
Můj přítel má 2 děti,holky Anetku a Elišku.No a spolu čekáme miminko.A jména :grinning: boj :grinning:
Přítel je Josef,no tak by chtěl pepíčka...........já jsem teda zásadně proti :angry:
No a nakonec jsme se zatím dohodli že kluk bude Matyáš a holka Sára.
Ale včera mě zase přemlouval na Pepíka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. říj 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
procetla jsem kousek diskuze a taky se pridam. Jeste nevime pohlavi, ale dozvime se snad zitra :slight_smile:.
Pro kluka "musi" byt po tatinkovi Eduard a pro holcicku zatim mame Rosalie nebo Sandra. Jeste se rozhodujem. Ale libi se mi spousta jmen, jen se shodnout s manzou :grinning:. treba driv se mi hrozne libila Viktorie, ale pak se zacali moc davat,tak uz jsem ji nechtela :sweat_smile:
30. říj 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
pikuša, nedaj sa..... nič v zlom, ale je to meno, pri ktorom mi nakakuje husia koža... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
30. říj 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
menny: Matouš je krásné jméno. Kdyby byla naše Blanka chlapeček, měi bychom už doma také Matouška :grinning:
30. říj 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek