Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

rozi.nka
19. dub 2009

ygreen na tom něco bude 😕 😉

gtver
19. dub 2009

holky, jaký máte názor na situaci, kdy jméno dítěte má určitý tvar, zdrobnělinu, která je sice u toho konkrétního jména notoricky známá a používaná, ale vy byste si nepřály, aby bylo vaše dítě tak oslovováno? Upozornily byste na to dotyčného, nebo je jeho "právo" oslovovat jak uzná ua vhodné?

berryl
19. dub 2009

ano určitě bych na to upozornila a trvala bych aby mu říkali jménem a ne zdrobnělinou

ahoj rozi

berryl
19. dub 2009

včera jedna paní volala na holčičku Lauro, Laurinko taky pěkné co?

rozi.nka
19. dub 2009

berryl Laurinka je krásná 🙂
od včerejška co jsem tady poprvé napsala tak pořád uvažuju nad tím jménem 😅 taky Lucinka je hezkán 😎

nunacek
19. dub 2009

Laura je krásné jméno 🙂

ygreen
19. dub 2009

já si myslím, že každý má právo říkat dítěti jak chce, hlavně proto, že to co se tobě nelíbí - zdrobnělina - se naopak bude líbit babičkám a dědečkům, a zase původní tvar jim bude třeba proti srsti. důležité je, aby to bylo řečené hezky 😉

gtver
19. dub 2009

ygreen, ovšem jde o tvar, která nemá podobou nic společného se základním tvarem jména (nemám na mysli např. Michal - Míša, Jana- Janička)

gtver
19. dub 2009

spíš bych řekla, že se u nás jedná o zažitý stereotyp

katrin111
19. dub 2009

ahoj holky a ahoj rozi.ja uz mam samuelka a ted cekame mimco a pokud to bude holcicka tak to bude natalie ale jestli klucina tak to zatim nevime..............

ygreen
19. dub 2009

moje neteř je josefína a stejně jí dědečkové říkají Pepino a Pepo - a co s tím uděláš, nic 😀 hlavní je že to říkají z lásky 😉

ygreen
19. dub 2009

gtver: ale samozřejmě můžeš požádat o to, aby jí tak někdo neříkal, že je ti to proti srsti,a le zda to budou respektovat, to je na nich a nebrala bych tojako něco tragického 😉

ani3012
19. dub 2009

Dlho som rozmýšľala, ake meno dám môjmu dieťatku. Strašne sa mi páčilo meno Patrik Hneď po narodení svokra hovorila Paťuško, Paťulinko. Manžel jej povedal, že Patrik je pekne, tak nech mu tak aj hovorí. Sem tam sa mu povie Paťko ale keďže sestra ma Martinka a hovorí sa mu Maťko, tak aby sa nám to neplietlo Maťko- Paťko tak hovoríme našemu iba Patrik. A keď mal 41 stup. teploty, tak bol Patriček.
Paťo sa mu nehovorí vôbec, v rodine mame uja Paťa.
Ja som Anna a vôbec by sa mi nepáčilo, keby mi môj muž hovoril Anča, ľúbim ťa. Aj keby to bolo z lásky

mayka
20. dub 2009

Ahojte dievcata, neviete nahodou ci sa na internete nenachadza nejaka stranka s menami - odkial pochadzaju a co znamenaju?
Dakujem 😉

jeudi
20. dub 2009

ahojky mam dotaz mame vybrane jmeno : Dominik,ale ja bych chtela dat Dominik Sebastian ..jde to??nebo druhe jmeno se dava jen pri krestu??

jeudi
20. dub 2009

mayka:zkus Jmena@fit-porod.cz ja tam tankrat byla a myslim ,ze jsou tam vyznamy jednotlivych jmen,a taky si tam muzes zadat emailovou adresu a kazdy tyden ti bude chodit jak se bude jmenovat tve dite chodi ti vzdy dve chlapecke a dve holcici jmena jedno je vzdy ceske a druhe mene pouzivane..a je k tomu vzdy napsany vyznam toho jmena

kristi
20. dub 2009

jeudi, to je hrozne dlouhy, ne? myslim ty obe jmena....

jeudi
20. dub 2009

taky jsem nad tim premyslela ale na druhou stranu kdyz se bude podepisovat ve skole tak nemusi pouzivat obe ne??a jaky by se jeste hodilo druhe jmeno??je to me druhe a asi posledni mi minko tak chci vybrat to nej jmeno

rozi.nka
20. dub 2009

jeudi k čemu mu teda budou dvě jména když je nebude používat? a asi bych volila jedno dlouhé a jedno kratší, ještě záléží na příjmení 😉

jinak u nás po dlouhém rozvažování vyhrála Adélka, takže žádná Rozálie nebo Amélie. Vybral si ji samotný taťka po prostudování kalendáře 🙂 . jsem zvědavá jestli je to konečné jméno 😀 😀

misakulicka
20. dub 2009

Ahoj holky-jen pro info-kdybyste některá chtěla dát jméno Vojta---ne Vojtěch---tak můžete....zjišťovala jsem to na matrice........

misakulicka
20. dub 2009

Mě manžel "zlobí" se jmény pro miminko: Vilma a Ervín.....no není to legrace 😝 😀

nunacek
20. dub 2009

jeudi: Dominik i Sebastian jsou obě nádherná jména, ale dohromady bych je nedávala.

nunacek
20. dub 2009

misakulicka: Mě zas manžel "zlobí" se jménama Jarmil a Hedvika 😀 😀 😀 😀 Jarmil z Bestiáře a Hedvika z Hogo fogo Homolka 😀 😀 😀 😀 😀

laska.nezna.hranic
20. dub 2009

Dominik Sebastian se mi líbí. pokud nemáte nějak extra dlouhé příjmení, je to moc hezká kombinace.

dosa
20. dub 2009

jeudi, neviem ako u vas, ale na SK ked aj ma dieta v matrike dve krstne mena, na doklady sa pouziva iba prve 😒

vybrala si pekne mena, ale obe su dost dlhe - ku kazdemu by som si vybrala este najake kratke, ktore sa ti bude pacit a skusila pokombinovat. a samozrejme, zalezi aj na tom, ako to pojde dokopy s priezviskom - chlapi maju tu vyhodu, ze im priezvisko ostava na cely zivot (vaccsine). darmo vyberiem dievcatu pekne meno, aby sa hodilo k priezvisku a ked sa vyda, bude mat pakaren 🙂

astrane
20. dub 2009

My jsme měli Hedviku ve výběru-podle sovy z Harry Pottera 😀 .Vymyslel to syn a kupodivu to jméno nikomu nijak nevadilo.Stejně to byl kluk....Nevím vůbec,co bysme dali holčičce/a vlastně ani dalšímu klukovi),jestli se ještě jednou zadaří.....

jeudi
20. dub 2009

me to rika kazdy ,ze je to moc dlouhe tak ja nevim zkuste mi poradit druhe jmeno...Dominik to bude stopro ,ale chtela bych i druhe ..mate nake typy??

gabrielkabj
20. dub 2009

alexis, ella, sven ,maximilián

jeudi
21. dub 2009

gabi Dominik Sven by slo ale mame prijmeni od S..nakonec dam stejnak jen jedno jak se znam 😒

winielka
21. dub 2009

ahojky.
jaký máte názor na jméno Noemi Ebneth.pro holčičku.??
chtěli jsme nějaké zvláštní jméno...

nebo manžel by chtěl Chiara Ebneth (Italské "Kiara")