Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jeudi
21. dub 2009

me se libi take takovehle jmena pokud nemate klasicke ceske prijmeni jako je novak atd tak si myslim,ze je to hezke....to je jako ted pan Topolanek ma syna Nicolase Topolanka to je neco hrozneho jmeno je hezke ,ale prijmeni k tomu jaksi nesedi 😒

kukuca
21. dub 2009

Jeudi, to jo, asi jako Vanesa Volopichová od Verešové 🙂

evena
21. dub 2009

Ahoj holky, vpadnu na chvíli k vám ...
Co si myslíte o jménech Marian / Mariana?
Hodně lidí mě od Mariana zrazuje, že to zní blbě a není na to zdrobnělina 😝

blka
21. dub 2009

Eveno, na všechno je zdrobnělina 😉 . Mariánka 🙂

jitutuli
21. dub 2009

Mě se taky začala docela líbit Mariana. Marjánka nebo Márinka...
Jen můj Drahý se tak trochu ušklíbá a dělá si srandu, že si radši
nějakou "trávu" zasadí... 😝

jeudi
21. dub 2009

🙂 marianka je moc krasne a nezne jmeno a vubec kazde jmeno je krasne kdyz se hezky vyslovi.

gabrielkabj
21. dub 2009

dajte si do googlu tipologia mien a možno vas to ovplivní pri výbera mena 😀

dagmarkaaa
22. dub 2009

Mariana je hezke, me se vic libi s 2 n a kamardce se nedavno narodila Marie Anna a rika se ji Marjanka.

diddi
22. dub 2009

My mame Miu a Ellu 😵

kukuca
22. dub 2009

Holky a co ve vás vyvolává jméno Denis(na kluka)? Manžel je z něho unešenej.

evena
22. dub 2009

Mariana je pěkné jméno, ale spíš mám /nebo mé okolí/ problémy s Marianem, že to zní blbě a že na to nejsou zdrobněliny. Mariana se mi líbí protože je to obdoba Marie - ta se mi také líbí, ale dnes se dává strašně často a proto jí nechci. Tady je strašně možností jak jí říkat .. Májo, Majko, Maruško, ... takhle bych mohla pokračovat ... asi mi nezbyde než doufat že čekáme holku, jinak u nás asi o klučičí jméno budou boje 😀 😀
Jinak co se týče Denise, tak mě se tyto americký jména vůbec nelíbí, ono asi aji záleží jak se bude jmenovat příjmením, ale víceméně mi to zní dost hloupě, zvlášť když má pak dítě typicky české příjmení 😒

marinka
22. dub 2009

Evano, Mariann je skvělé, kdybychom už neměli doma Aničku, tak bychom druhé cácorce asi Marianna dali 😵
Jinak já jsem Marika, to je trochu podobné a říká se mi Mari, Mariánko, Márinko, Májo, Maričko..

evena
22. dub 2009

A kolegovi z práce od přítele se narodil teď nedávno kluk a jmenuje se Denis ... Denis Kudla .. no nezní to přímo božsky 😅 😅 😅 😅

evena
22. dub 2009

Jé, tak o Marice jsme taky uvažovali, krásné jméno, ale zní to "tvrděj" než mariana, tak jsme od toho upustili 🙂

dosa
22. dub 2009

... kukuca - ked pocujem meno Denis - spomeniem si na film postrach Denis (alebo tak nejak 😀 ). ale moja dobra kamoska ma synatora Denisa (sice je to tiez postrach ulice), aj priezvisko ma celkom dobre k tomu, tak som na neho zvyknuta.

marinka
22. dub 2009

Evi, to je pravda, že je to docela tvrdé, ale zase origoš, Marik je strašně maličko 😀 A Mariko mi fakt nikdo neříká, všichni těma zdrobnělinama 🙂

evena
22. dub 2009

dosa jj - Denis postrach ulice nebo nějak ták - americkej film o zlobivým děcku 🙂
mari - to je fakt Marika je moc hezké, ale mi jsme pak zakotvili i u té Mariany pak ješět kvůli tomu, že se tak jmenovala stařenka, takže je to v rodině
ale pokud bysem měla dvojčata holky, tak je to jasné - Marika a Mariana 🙂

beranek
22. dub 2009

Ahoj, jsem ráda, že se Marika líbí, my jsme u první holčičky volili mezi Beatou a Marikou, obě jména vybral tatínek a sám nakonec i vybral.

majka221
22. dub 2009

beranek-ahoj vidim ze mas jedno dietatko chcela by som sa opytat ze ako ti prebiehal porod a ako si ho prezivala lebo ja som prvorodicka a strasne sa bojim 🙂 dakujem

reni7
22. dub 2009

beranek-Beatka se mi taky líbí,a jak jí říkáte zdrobněle?
přítel si teda prosadil Barborku ale já stím pořád bojuju,nemůžu si nato zvyknout 😒 Mariana je hezký jméno,Marika mi přijde moc tvrdá

beranek
22. dub 2009

Beatce říkáme Beatko, Beťko, Beťuško, Bety, Beťánku, Beťulo 😅

wsmoulinkaa
22. dub 2009

a já chtěla Elizabeth a neprošla...tak bude Nela 😉 pak jsem myslela Markétka po mě, ale tu zavrhly hned-drzouni!!

nunacek
22. dub 2009

jeudi: Dominik je krásné samo o sobě, takže druhé jméno mi k němu přijde zbytečné a navíc, ať si k tomu dám jakékoli jméno, tak mi to prostě "nesedí". Ale napadá mě třeba Dominik + jméno po otci.

winielka: Noemi Ebneth je hezčí než Chiara Ebneth 😉

evena: Jména Mariana a Marian mě nějak neuchvátila 😅

marinka: Marika je krásné jméno. A nejvíc se mi líbí právě v tomto tvaru. Ty zdrobněliny jsou taky pěkné, ale Marika zní nejlíp 😉 Ale je to o zvyku, jak je člověk prostě zvyklý toho dotyčného oslovovat...

kristi
22. dub 2009

diddi: krasny, hlavne Mia a vis ze ja mela Ellu vybranou jako druhou?? ale uz nemam, je jich nejak hodne posl. dobou....

marinko: a co mate v planu vy???

briketa
22. dub 2009

Nas prvorodeny syn je Neal a druhorodene babo bude bud "Liam" pre chlapca a "Aili" pre dievca. Mame cisto anglicke priezvisko. 🙂

winielka
22. dub 2009

Dominik je krásný jméno.
a Ella,nebo Evelin bylo moje taky první jméno ale manžel vůbec nechce.
nebo Michelle...ale nelíbí se mi že by třeba vícero lidí říkalo prostě Míša"kulička"

proto sem přemýšlela o Noemi.je to hebrejské jméno a znamená čístá,krásná....
a řikali by jsme ji Noe..a nebo Mia.
a asi by byla jedniná ve škole...
jediné co mě napadne jak by se tohle jnéno dalo ošklivě přirovnat je Noemova archa...🙂
Tak vážně nevim,mam tři měsíce do porodu a pořád bloumam. 😒

kamárádka dala třeba Leontýnku... taky jí říká Leo, nebo Týnko....

nunacek
22. dub 2009

My máme Dominika v záloze jako jméno pro případného druhého chlapečka, teda zatim 😀
Ella je hezké, ale Elena je nejhezčí 😵 😉
Noemi se mi taky líbí, ale manželovi nějak moc ne 😒

nunacek
22. dub 2009

Bratrovi mé šéfové se má v těchto dnech narodit dítko a bude to buď Šimon nebo Natálie. Šimon je moc pěkné, Natálie není můj vkus...

dosa
22. dub 2009

neviem ako u vas, ale konkretne v nasom meste je tusim kazdy treti Šimon. kedysi sa mi to pacilo, ale som mala dievca, tak mame Hanku. a teraz čakame chlapca a Šimona uz radsej nie, chcem Oskara.

babullka1
22. dub 2009

My budeme mat chlapceka a meno sme mu vybrali Matúško 😀 Pre dievcatko sme mali nachystane Michaela