• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

7. ledna 2017 
Jé to se máš,u nás je to taky s tím košem :grinning:
1. lis 2005 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já se přidávám se svou troškou do mlýna:o) 14 dní před svatbou jsem zjistila, že jsem v 6 týdnu těhotenství. Celých 7 let, co jsme s manželem spolu, jsme si říkali, že naše děti se budou jmenovat Kačenka a Matýsek. Ted když už se bavíme o konkrétním človíčku, tak se nám najednou ani jedno jméno nelíbí. Je to hodně o tom, jaké znáte nositele jmen. My máme naštěstí s manželem hodně podobný názor v těchto věcech, takže máme jasno, že chceme klasická česká jména, byť třeba hodně používaná. Ale to nám nevadí. Takže holčička má být Anička nebo Eliška a kluk bude Kubík.
8. lis 2005 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdenco, a možná ještě svůj výběr během těhu několikrát změníte, že? Moje kamaráka měnila asi 4x! Věděla, že to bude holka a najednou se nemohla s manželem domluvit na tom nej jméně. Ale to je asi docela normální. U nás to jednou bude zrovna tak! :wink: :grinning:
8. lis 2005 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já sice mimi ještě neplánuju, ale i tak přidám svůj názor :slight_smile: Co se týče toho měnění jmen v průběhu těhu, tak když se mé tetě narodila její dcera, tak jí po porodu dala jméno Eva, no a za týden si domů si odvážela Lenku... :slight_smile:
8. lis 2005 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jednej mojej tete (bolo to uz asi pred 40 rokmi) sa narodila dcera-dala jej meno Milka.
Jej spolubyvajucej sa v ten isty den narodila dcera a dala jej meno Zuzana.
Ich manzelia boli taky nateseny,ze to spolocne isli zapit a zapijali to teda riadne a nie len raz. :wink:
Isli spolu aj na matriku zapisat ich mena a cestou zasa trosku oslavovali a tak sa im (nikto nevie ako) podarilo mena zamenit.Teda ta Milka mala spravne priezvisko aj meno rodicov,len meno tam mala Zuzka a opacne.
Ti druhi si miesto Zuzky teda nechali pre dcerku meno Milka,no moja znama vzdy chcela Milku a aj Milku mala.Vsetci ju volaju doteraz Milka,no v jej dokladoch mozete najs jedine meno Zuzka :grinning:
Neviem preco si to nikdy nedali zmenit-mozno vtedy sa to moc nerobilo a teraz to uz nechali tak... :grinning:
8. lis 2005 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzanenka: no to je teda taky síla... :slight_smile:
8. lis 2005 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Predstav si,ze prides do roboty ako nova kolegyna a sef ta predstavi:"Toto je Zuzka ..."
A ty na to: "Ale volajte ma Milka" :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2005 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je silene :grinning: , to bych se asi radsi nechala prejmenovat...
8. lis 2005 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
To můj spolužák z gympu se jmenoval Antonín a říkali mu Tomáš. Taky nepochopím, proč mu toho Tomáše nedali rovnou...
8. lis 2005 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no v mém okolí se zase paní, která se jmenuje Milena říká jedině Míša...
8. lis 2005 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš, já jsem Lucie a říká se mi Lucka :grinning: To je divný, co? :slight_smile: :grinning:
8. lis 2005 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. lis 2005 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co, jeste mate porad v planu Annu a Lukase, nebo jste to pozmenili? :slight_smile:
8. lis 2005 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem mela kamarada, ten se zase jmenoval Tomáš,ale nikdo mu neřekl jinak než Tonda....ja se až někdy ve 22 dozvěděla,že se tak nejmenuje....prala jsem mu k svatku a on ho nemel...trapas
8. lis 2005 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký Petty, ty máš ale pamatováka :slight_smile: Jo jo, pořád je to v plánu, zatím žádný změny, ale to možná přijde. Znáš to: člověk míní, život mění :wink:
Kristi: :grinning: I to se stává.
8. lis 2005 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my se s pritelem o jemench nasich budoucich deti dost bavime, tak jsem do tehle diskuze taky kdysi nahlizela pro inspiraci, ale nic me tu bohuzel moc neinspirovalo, co se tyce tech jmen :frowning2:
my jsme ty jmena vzdycky menili snad kazdy tyden, ale ted uz vic jak rok mame celkem jasno :slight_smile:
8. lis 2005 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
To moja svokra-cakatelka :grinning: sa vola Alzbeta ale volaju ju Bozka.Tiez som jej raz na Bozenu doniesla kvety,moj drahy ma neopravil ked som spominala jej meniny lebo on nevie ani datum svojich :grinning:
A tak som jej blahozelala a ona sa smiala....Potom mi povedala ze uz som dnes piata,ze aj v robote jej niektori doniesli dezert :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2005 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame jasno asi tak 5 mesicu.......porad to samy....dneska se mnou sel dokonce do nejakyho obchodu s vecickama na mimi a vubec se nevzpouzel....to jsem cumela :astonished:
8. lis 2005 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristi: Jestli to nemělo něco znamenat, co? :wink:
Petty: Já pamatováka nemám, takže jaký jsou vaši favoriti na jména?
8. lis 2005 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucinecka: no, tak to nevim, zatim jsme o tom nemluvili, pristi tyden si jdu pro nove prasky, tak uvidime, jeslti je zacnu brat...ale vdavat se tehotna nechci, mimi tak za 1,5 roku
8. lis 2005 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holčička Leontýna a chlapeček Adam
8. lis 2005 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi jaká jsou ta vaše jména?
8. lis 2005 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petty: Adam je nádherný jméno, mám bratránka Adámka, ale přítel to zavrhnul :angry: A jak byste říkali Leontýnce?
8. lis 2005 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
petty: ALex a Valerie
8. lis 2005 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leontýna, Leontýnka, Lea, Týna...
no ale s Adámkama se teď roztrhl pytel, tak snad se to uklidní do doby než se narodí ten náš :slight_smile:
8. lis 2005 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Valerie je má sestřenka přes koleno, tedy dcera mé sestřenice. Taky to není špatný, říkají jí Valčo, Val, což je docela hezký.
8. lis 2005 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Týna se mi moc nelíbí, uvažovala jsem i o Kristýnce, ale zase jak jí chceš říkat zdrobněle... Leda Kristi, což už se mi nelíbí tak jak Kristýna.
8. lis 2005 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
budeme ji rikat Val, to se nam libi nejvic....a druha holka by byla asi po mamince...Kristýnka
8. lis 2005 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Valerie je hezké...
mě Týna nevadí, pokud to není Kristýna, to se mi totiž nelíbí
no když bude malá, tak to bude jednoznačně Leontýnka, to je prostě úžasné a až vyroste, tak bych ji nejradeji rikala "Lea"
no a pro druhou holčičku máme dvě jména, které to jednou vyhraje to uvidíme buď Linda nebo Laura, líbí se nám i varianta Laury - Lara, ale to nevíme, jestli by nám matrika povolila...
8. lis 2005 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak o jménech pro druhý dítě radši nepřemýšlím, jsem ráda, že jsme se s přítelem shodli aspoň pro to 1.
A holky, nekoukaly jse včera na Výměnu manželek, jak tam byly ty čtyřčátka? Člověk by měl počítat se vším a mít v zásobě víc jmen, kdyby náhodou :slight_smile:
8. lis 2005 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek