• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

26. února 2017 
no vcera ta vymena byla docela kruta...
8. lis 2005 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petty, já myslím, že dneska už je možný skoro všechno. Když odsouhlasí Bibianu nebo Kordulku, tak Laru určitě :slight_smile:
8. lis 2005 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petty, to byla. Já tu ženskou s těma čtyřčatama fakt obdivuju, že to zvládá. Asi se nebudu na takový pořady koukat, páč když to vidím, jak moc je někdy náročný se starat o miminko, tak si říkám, jestli bych ještě neměla počkat. Ale to já nechci, asi stejně vyhraje ta obrovská touha, mít už toho špunta doma :slight_smile: Tak hned jakmile to půjde...
8. lis 2005 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale Bibiana a Kordula jsou povoleny normalne, nejsou sice v kalendari, ale jsou v knize povolenych jmen pro ČR, ale Lara tam bohuzel neni, a kdyz tam to jmeno neni, tak musis zadat o povoleni, coz se musi zaplatit a trva to dlouho a dost casto to nakonec ani nepovoli :frowning2:
8. lis 2005 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam tu knihu povolenych jemn zrovna pujcenou, tak proto to vim o te Bibiane a Kordule, znama totiz ceka mimi a tak ji chtela pujcit v knihovne ( ona do knihovny nechodi) ze si ke me prijde pocist :slight_smile:
8. lis 2005 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak to nejsu dostatečně informovaná, vůbec nevím, že existuje nějakej seznam povolených jmen. Tak to můžete vyřešit tak, že to bude Laura a vy jí budete říkat Laro. Proč ne.
8. lis 2005 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nad tou variantou uz jsme taky premysleli... :slight_smile:
8. lis 2005 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim, ze Laru taky povoli, bez problemu......jenze ja mit Laru Valterovou, tak by me urcite zabila...
8. lis 2005 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristi, myslím, že si nevybereš. To co se tobě líbí za jméno se pak stejně nemusí líbit tvým dětem a až vyroustou, stejně tě sprdou, cos to vybrala :grinning:
8. lis 2005 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se na nase nezlobila, aspon jsem byla jedina...ve tride 4 Petry a 3 Jany, takze jsem byla rada, ze jsem original....s brachou Adamem se sekli, je mu 11 a ve tride jsou 2,ale v ulici dalsi 3....proste jsou to modni jmena....
8. lis 2005 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se na naše taky nezlobím, měla jsem být Věra nebo Barbora, tak jsem aji ráda, že to dopadlo takhle. I pro svou dceru bych si klidně představovala své jméno.
8. lis 2005 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se na nase taky nezlobim, jsem rada za to, jak se jmenuju
8. lis 2005 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem mela byt Zuzana, coz je sila....
8. lis 2005 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja jsem mela byt kluk :slight_smile:
8. lis 2005 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to by se vasi hodne sekli,vid?? ja mela byt kluk Lešek....tatuv napad....
8. lis 2005 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja mela byt kluk Petr... a kdyz mamka cekala brachu, tak zas chteli druhou holku - Pavlu, no a ejhle :slight_smile: nakonec jsme Petra a Pavel :grinning:
8. lis 2005 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja v tom mam jasno od peti let :grinning: Holcicka Nela, kdyby byly 2 tak jeste Barborka, a chlapecek Martin nebo Filip.A pres to vlak nejede :grinning: Manzel sice nechce Barboru, zname jednu takovou protivnou :grinning: Ale snad ho presvedcim.
11. lis 2005 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě bych chtěla holčičku a to bude buď Elen a nebo Victorie, tu Elen mi i odsouhlasil přítel. Chlapeček by byl asi Honzík.
8. pro 2005 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee holky, tak sem se tu o docetla, ze existuje kniha povolenych jmen pro ČR - fakt se jmenuje takhle a sezene se v knihovne? abych tam pak nebyla za blazna az se na ni pujdu ptat :grinning:

jinak mam kamaradku ellen - ale pise se s dvema L :slight_smile: ale i s jednim je to moc hezky jmeno, me se ale hrozne libi takovy ty zidovsky jmena jako ester, ráchel apod. jen se bojim aby to v nasi xenofobni spolecnosti nekomu treba nevadilo :unamused:
9. pro 2005 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, my už máme jména pro naše dětičky, které snad jednou přijdou. Holčička Lenka nebo Linda, no a kluk Jirka nebo Tomáš prvně napsaný je favorit. Hlavně nikdy Denis, pak by to dítě hodně trpělo posměšku Denis p...s, doplňte si :grinning: je to slovo nepublikobatelné :grinning:
9. pro 2005 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my zatím od jmen ani jeden neustoupili:slight_smile:)),ale třeba,až to bude aktuální,tak se na něčem shodneme na nějakém kompromisu:slight_smile:))....
9. pro 2005 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majko, jak jsi říkala s tím Denisem, tak Linda p...a taky není nic moc (kdybys nevěděla, co myslím, postup je stejný jako u Denise...). Všem Lindám se omlouvám, ale prostě když to jméno slyším, taky mi to hned naskočí.... :zipper_mouth:
9. pro 2005 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aajko, tyhle posměšný komolenice jsou skoro na všechny jména. I když ne takhle tvrdý :sunglasses: Lenka - plenka, podkolenka a Jirka - sirka, bublinka...

My jsme se s manželem kupodivu rychle shodli, nechtěli jsme žádná netradiční jména (Susan, Anie, Nicolas..) ani jména co slušej jenom malým dětem (Rozárka, Amálka, Natálka..) Vybrali jsem Barborku a Adámka, jenom mě mrzí, že mají svátek v prosinci. :unamused: Ale to si zvyknou.. :wink:
9. pro 2005 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, už jsem tu dlouho nepsala, ale jak vidím vaši diskusi, musím se taky pochlubit. Já si strašne moc přeju dvojčátka - holčičky a měly by se jmenovat Viktorie a Natálie, chlapeček pak Adam. Přeji vám dost sil ve výběru jmen, protože to ted zažíváme v rodině na vlastní kůži - švagrová čeká mimi, chce mít Emu a teď horlivě diskutujeme, jestli se nám to jméno líbí nebo ne. MNě celkem jo, ale nejde ji nijak říkat po domácky a Emičko je hodně blbé. Tak zase někdy ahoj :wink:
9. pro 2005 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím, že se dá na každé jméno něco najít. Jen mi přišlo, že Majka nechce z určitého důvodu Denise a chtěla by Lindu, což je stejný "případ" jako u Denise.....

Ale vybrali jste pěkná jména. Barborka by mi sice doma neprošla, ale Adámek se asi bude jmenovat synovec. Akorát se mi to moc nezdá k našemu příjmení, protože začíná na M a Adam na M končí, takže se to těžko vyslovuje dohromady. Ale také jsme zastánci "normálních" jmen :slight_smile: A s tím svátkem, tak si řekněte, že svátky budete slavit třeba v červenci nebo třeba půl roku po "skutečném" svátku a je po problému....
9. pro 2005 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když ono se nám to miminko narodí právě v tom červenci :wink:

Holky, nechci rejpat, ale jak budete říkat Natálce až jí bude třeba 16 a nebo jí budete chtít za něco vynadat? Můj bratranec jí má a říkají jí Naty nebo Natálo, což mi přijde děsný :angry: . Ale je to každýho věc, to je jasný :sweat_smile:
9. pro 2005 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emko, tak to nevím, co třeba únor :grinning:

Jinak na Natálku, Rozárku apod. mám stejný názor jako ty..Vždycky si představím, kdyby z toho dítěte vyrostla dospělá stokilová ženská, tak jí pak budou říkat taky Natálko? A Natálo je příšerný, taky mám ze svého okolí tu zkušenost.....
9. pro 2005 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, jestli jsem to pochopila dobře, tak máme držet palečky, aby ti tušení vyšlo???
9. pro 2005 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, držím pěsti..... :slight_smile: Ať to vyjde :wink:
9. pro 2005 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
AAJKO, u nas se to rika kratce a to zni jeste hur ... Natalo. A Rozarce rikat Rozo....den. A nebo Dorotka, podobny pripad.

Ja chci taky Emu, nebo lepe Emmu...a zase si rikam, ze jen par let bude Emicka (ale spis vymyslime neco jineho) a zbytek zivota proste Emma....
9. pro 2005 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek