Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
emamamamu
21. črc 2009
kamosce se narodila Ruby, me se to normalne tak libi....😃 😃 😃
ja jsem jeste zadnou Ruby nikde nepotkala (mozna ta z Gilmorek? bylo to vubec Ruby?:-N)....

no a Phoebe bych dala hned..to by me mama i bracha snedli laskou asi...😃
ale to nepujde...:-N

a co ten kluk?😞
makelka
21. črc 2009
A nemyslíš Rory? :-N 😃 😃 😃 😃 😃 😃
emamamamu
21. črc 2009
taky je to od R 😃 😃 😃 😃 😃 😃
kacerka
21. črc 2009
U Alči bych si tipla Ester - ale těch není tak málo v ČR. Mě to jméno nikdy moc nebralo, ale teď náme malou Esterku a začalo se mi doooost líbit. By se hodilo i k té Stele, ale Artu nechce "R" =-)

Já zatím jen přemýšlím - ještě to není na programu dne, ale všude říkám, že holčička bude Klárka, aby pasovala ke Karlíkovi, no ale někde vzadu v hlavě mám stejně založenou Lindu - ta se mi líbí moc, nebo když se nepřemnožej ty Esterky, tak bych byla i pro ni - no ale třeba to dopadne jako u Marinky a Alči a vybereme úplně něco jiného. No a pak je tu ještě varianta, že to bude druhej chlapák a tam jsem ulítlá na Artura x-) x-) x-)
artuse
21. črc 2009
😃 Kači, Ester je krásný jméno, to bych dala já osobně hned, ale nemůžu, protože právě končí na "r" a to by bylo sakra hrčivé a ostré s tím proklatým příjmením 😃 jo a taky význam jména Ester je hvězda a význam jména Stela je také hvězda, takže bych měla doma hvězdy dvě haha😃 a u tebe hlasuju za Ester určitě víc než za tu Klárku 🙂

a u Alčátka mě ještě napadla Zoe, těch je v ČR taky málo 🙂
mrs.bistra
21. črc 2009
Ahoj,u nás se také diskutuje na téma jak se bude naše mimi jmenovat.Zatím nevíme,jestli je to holčička nebo chlapeček,ale máme vybrané jména Jakub a Vanessa
kacerka
21. črc 2009
artu, s tou Zoe to je dobrý - těch je 79 :-N , takže 😉 Já jsem přemýšlela u Alči nad Zojou, ale spíš by to mohlo vypadat na tu Zoe 🙂
artuse
21. črc 2009
Kači, že by 😃 no napadla mě i ta Dora, že by se Alčátko inspirovalo Kyticí, kterou nedávno dávali v tv :-N
kacerka
21. črc 2009
artu, koukla jsem na četnost - těch je dost 😉 celých 298 🙂 Alča psala kolem 70 ne??? =-)
mobina
21. črc 2009
Pane jo, já už se taky nemůžu dočkat, co to bude za jméno. Nelenila jsem a našla si četnost jmen a první mi do oka padla Rút,takže jestli se tady uzavírají nějaké tajné sázky, tak já sázím na Rútinku 😃
artuse
21. črc 2009
Kači, jo, ale inspirovala se tv, tak mě to napadlo 😃
mobina
21. črc 2009
Jo a mimo téma Cairo moc gratuluju k těhu x-) S klučičím jménem neporadím. Přijde mi, že žádný pěkný nejsou :-N Jak jsem psala, tak u nás je favorit Vincent, František (je to ale můj táta, takže spíš ne), pak se mi líbí Erik no a tím můj seznam končí :-N Ale já bych byla bezradná i u druhého holčičího :-|
kacerka
21. črc 2009
Mně se z klučičích líbí - Richard, Albert, již zmiňovaný Artur - prostě ty tvrďárny - chlapská jména 😃 A kdybych měla mezinárodní příjmení tak asi Alex, Erik taky není špatný, ale k našemu českému příjmení by to nebylo hezký :-p
artuse
21. črc 2009
já jsem u chlapeckých celkem bezradná, chtěla bych zase bez "r" :-N líbí se mi Samuel, Vilém i Vincent, ale žádné není to pravé...
markytkaaa
21. črc 2009
Mně se docela zalíbilo jméno Alfréd 😎 Jako malý by byl Alfík a velký by byl Fredo 😎 😃 😃 😃 ale to mi taky neprojde ... budu ráda za Jiřina po manžovi 😃
mobina
21. črc 2009
Ještě jsem docela čuměla, že se rozmohlo jméno Vavřinec = Vávra. K tomu bych asi cestu taky nenašla :-N
kacerka
21. črc 2009
mobi - jo tak to je pro mě taky z říše pohádek.

Jeden kolega má Anáše - chtěli holčičku Annu a byl chlapeček, tak flexibilně zareagovali :-N :-N :-N :-p
makelka
21. črc 2009
Tý jo, tak Rút a Zoe jsou ještě v kurzu, bychom měly začít uzavírat sázky, co? 😃
mobina
21. črc 2009
Podle mě je Zoí (ani nevím jak se to skloňuje :-N ) 79, takže ta to nebude 😃
caira
21. črc 2009
kacerka: to jako vazne Anás? ( nejdou mi hacky) to by mi prislo uz jako anál... :-N

Emma: Ruby a Rory se mi taky moc libi..jenze ta anglicka vyslovnost pismene R je takova divna takove to R s horkym bramborem v hube...takze se snazim vyhnout jmenum s R...i kdyz z klucicich se mi desne libi Ryan,ale to erko mi to proste kazi...Manza by docela bral Jamie pro kluka a prostredni jmeno Lucas.. ale ja bych radeji dala James Lucas a rikat mu Jamie, neumim si predstavit dospeleho chlapa jak mu rikaji Jamie ( teda krom Jamie Olivera a i tak mi to prijde detinske) takze pokud by byl James tak si v dospelosti sam muze vybrat co se mu libi- ale zase mi to prijde desne obycejne, James je kazde druhe dite tady...ja bych chtela neco neobvykleho..libi se mi fakt jmena, ktera nema kazde druhe dite v okoli x-)
kacerka
21. črc 2009
cairo, jj, Anáš - je jich 12 v republice 😉 Ale on je tak celkově odlišný, takže se to k nim hodí - i k příjmení se hodí 😉 Ale v jeho kůži bych být nechtěla =-) |-|

Tak potom ta Lara nebo Tara - těch je méně než 70 :-p
caira
21. črc 2009
ja si myslim,ze to bude Lara..i kdyz ja miluju jmeno Tara x-)
makelka
21. črc 2009
Mě se moooooooc líbí jméno Darien, Helena Houdová tak pojmenovala svýho chlapečka a já nad tím vážně začínám uvažovat, pokud jednou budu mít druhý x-) x-) x-) x-)
kacerka
21. črc 2009
oni dávali v TV Laru Croft?? =-) :-N
kacerka
21. črc 2009
Ale vím, že dávají Návrat do ráje a tam je Tara 😃 😃 😃
artuse
21. črc 2009
no můj další tip vedle Zoe je Thea, těch je v ČR 68 :-N
kacerka
21. črc 2009
artu - jsi nápaditá 😃
artuse
21. črc 2009
holky, Lara i Darien je dobrý, ale ta jména nejsou vůbec v kalendáři, já bych ráda jméno co je v českém kalendáří, ale vím,ž e někomu to vůbec nevadí...
artuse
21. črc 2009
Kači, já jsem na jména trošku úchyl 😃
kacerka
21. črc 2009
alča se asi baví, jak nás tu zaměstnává, co? :-N :-N :-N