Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
caira
21. črc 2009
kacerka: copak Laura nejde k ceskemu prijmeni? me prijde, ze by melo ne? taky krasne jmeno...ale tady to vyslovuji jako Lóra a to je jak na papouska :-|
artuse
21. črc 2009
já si taky myslím, že Laura jde normálně k českému příjmení =-)
kacerka
21. črc 2009
caira - asi jde, třeba Laura Novotná, ale k tomu našemu by se mi prostě nelíbila - přijde mi, že jde k "neháčkovejm" příjmením 😉
emamamamu
21. črc 2009
ze by tady nekdo konecne nahodil klucici jmeno k prijmeni na M obsahujici R?😃
artuse
21. črc 2009
Kači, já znám Lauru Janouškovou 🙂
caira
21. črc 2009
je fakt, ze cloveku se musi libit jak to zni, ja byla za svobodna Zítová a moji mame se strasne libilo jmeno Sandra ale proste jim to neznelo...tak jsem ostala jako Petra 😃
mobina
21. črc 2009
Tak tam to taky nebylo. Jmenovala se buď Šarlota nebo Helga...
artuse
21. črc 2009
ema: Viktor, Theodor, Oliver, Richard, Albert...těch je hodně 😃
kacerka
21. črc 2009
artu - no to už se mi moc nelíbí 😉 Třeba moje těhu kolegyně má pro Lauru naprosto vhodné příjmení, ale její muž jí nechce ]-(
makelka
21. črc 2009
artuse a to má hodně podobný s alčátkovým příjmením, tak to by šlo
kacerka
21. črc 2009
Oliver je taky dobrej, ale to by u MM neprošlo :-p To se spíš tváří na Alberta :-N
artuse
21. črc 2009
Kači, no mně se Laura až zas tak moc taky nelíbí :-N a k tomu příjmení to musí zní, to máte pravdu, ale člověk si tak zvykne, mně už to ani nepřijde...
mobina
21. črc 2009
S OLiverama se teď taky roztrhl pytel....
emamamamu
21. črc 2009
artus promin, jsem to blbe napsala..v prijmeni je R, tak bych se tomu chtela vyhnout, narozna ukazka je DoRa, ze? 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
emamamamu
21. črc 2009
muj synovec se chudak jmenuje Oliver Tiger a po roce mu rikame Oldiku 😃 😃 😃
makelka
21. črc 2009
Emi a vy fakt budete mít Doru, nebo je to jen krycí jeméno? =-) =-) =-) =-) =-) =-) =-) =-)
emamamamu
21. črc 2009
makel hadej😃
artuse
21. črc 2009
ema: aha 😃 😃 😃 nojo, tak snad nebude ráčkovat 😃 to jsme na tom stejně, mně se líbí hodně jmen s "r", ale chci se jim právě vyhnout kvůli příjmení :-N
kacerka
21. črc 2009
Já jsem za svobodna měla v obou jménech Ř a přežila jsem - já bych se toho nebála 😉
artuse
21. črc 2009
ema: to pak ale s tím klučičím moc neporadím, protože obstojným jich fakt moc není... =-)
caira
21. črc 2009
emma jako tiger je druhe jmeno nebo prijmeni???
emamamamu
21. črc 2009
cairo je to druhe jmeno...tak jak je nekdo Anna Marie, on je Oliver Tiger :-N 😃 😃 😃
me se libi Matyas, Matous a tak, ale prijmeni mame Maryško..no tragedie😃
artuse
21. črc 2009
Kači, no mně se to ale právě nelíbí, jak je to moc ostrý a takový hrčivý |-| ale záleží jak to celé jméno a příjmení zní...
kacerka
21. črc 2009
artu, mně se to jméno docela líbilo - a když jsem k tomu potom přidala ještě název ulice, ve které s MM bydlíme, tak si mnozí mysleli, že si dělám srandu 😃 😃 😃
janinac
21. črc 2009
Holky tak mi poraďte co dát k příjmení Červenka 😃 Jako na holčičku se mi líbí víc jmen, ale jestli to bude kluk, tak fakt nevím :-N
kacerka
21. črc 2009
janinac - Čeněk 😉
emamamamu
21. črc 2009
Čeněk 😃
berryl
21. črc 2009
co Richard Červenka nebo Radim
kacerka
21. črc 2009
ema - dobrá telepatie 😉
artuse
21. črc 2009
janinac: k tomu jde hodně,záleží co se ti líbí...třeba Alex (když máte Adámka🙂, Filip, David...záleží, jestli to má být jméno obvyklé či méně...