Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
zlatka
30. črc 2009
Šimarová je dobrý příjmení, k tomu jde hodně jmen🙂
zdenik89
30. črc 2009
joseline: nejsi sama 😮))). Na mimco mam jeste cas, ale jmena me bavi.
kacerka: Agnes Skinnerova ze Simpsonu 😮D
dneska davali Supermana a tam je Lojz . Takze co Aloi(j)zie? :o)) 😃
blka
30. črc 2009
Nutelko, z tvého výčtu se mi k příjmení hodí Ela nebo Elena. Ale mohla by být i Helena, Hana, Jana (myslím, že už to není tak časté jméno jako za mého dětství 🙂 )
kvetinka7
30. črc 2009
Kristi, jo ,mne by to vadilo, je ho vsude kolem az moc,jeste aby mi ho moje dite pripominalo 8-( .. ,ale Nela je pekny jmeno. Mne se Simarova taky zda jako normalni prijmeni 🙂
lucynka46
30. črc 2009
Ahoj holky... Trochu to tady pročítám a teda nevim, nevim.. My jsme měli jména Daniel a Natálka, ale termín máme 2.12 a obě jména jsou v prosinci, tak jsme je zavrhli, aby si to ten chudinka nevybral vše v jeden měsíc.. Ale teď už víme, že budem mít chlapečka, tak už máme konečně užší výběr... Daniel se mi velmi líbí, ale to prostě neprojde z toho důvodu co jsem psala... Skoro manžel vybral jméno Sebastián, ale to se mi nelíbilo a když jsem pročítala kalendář a řekla nahlas, že Samuel je podobné, tak se toho chyt a už je rozhodnuto.. Ale já pořád nevim. Ten Daniel se mi líbí.. Hezké je i Martin, ale to nebylo odsouhlaseno... Samuel je pěkné jméno, ale je pro mě velmi nezvyklé.. A k našemu přijmení by se hodilo. Z toho strach nemám.

Na tu holčičku máme vybrané jméno, tak doufám, že až se budem snažit podruhé, tak nebudem mít termín porodu v prosinci, lednu nebo listopadu.. Jinak je zajímavé jméno i Tamara..Sice trochu tvrdé, ale je zvláštní. Olívie, Emma, Ester je taky hezké, Eliška, a nebo je krásný Leontýnka a Sofie.
kacerka
30. črc 2009
Nutel, já jsem se lekla, když jsi popisovala to příjmení, že se jmenuješ Šourková, ale tohle je normální a řekla bych, že k němu jde v podstatě každé jméno z Vámi vybraných 😉
kacerka
30. črc 2009
lucy - Samuel není špatný - já bych ho osobně nedala, ale líbí se mi - prostě Sam no 🙂 😉 Pro mnohé to bude zase jak jméno pro psa
kacerka
30. črc 2009
. . . ale na to se vyprdni - jsem chtěla dodat :-N
bebel
30. črc 2009
Ahojte, ja toto tiež riešim...
Starší syn je Bruno a teraz keď to bude dievčatko bude Bibiana Benedeková, ale 2. chlapčenské neviem vymyslieť, resp. sa zhodnúť s manželom.
:-|
Ja som navrhla napr. Teo...ale naša hlava rodiny si myslí, že je to ako meno pre kocúra.... :-S
Nerada by som frekvetované, obľúbené meno...ani nejak exoticky znejúce....nájsť vhodný stred.
😎
artuse
30. črc 2009
nutelko, Daniela jsem já 😃 a osobně nemám ráda hlavně, když mi říkají Dano 8-( Dančo mi říkají taky dost, Danko ujde, nejraději mám prostě Danielu :-N jinak to příjmení je naprosto v pohodě, já taky myslela, jak Kači, že jste Šourkovi nebo tak něco 😃 k tomu jde spousta jmen, pak mě ještě napadá Jolana, Nina...to jsou jména, která se mně líbí, ale ta Elena by se mi k tomu líbala, jak máte vybráno 😉

lucynka: u mě Samuel přichází v úvahu u potenciálního klučíka, takže mně se líbí 🙂
kacerka
30. črc 2009
bebel - co Artur? Ten se líbí mně a to by šlo jak k příjmení, tak k Tvým pořadavkům 😎
marinka
30. črc 2009
bebel, nebo Max? 😉
nutelka
30. črc 2009
Holky díky, 😉 tak to asi mám jen já pocit, že je to divné příjmení. 🙂 Elena je teda favoritka. Líbí se mi i Jolana, ale manžel si s tímto jménem vybaví nepřízpusobivou občanku. :-S Nela mu příjde jak na psa. Nina se mi líbí, ale při zdrobnělině Ninuška mi to příjde takové ťuťu ňuňu =-) Jsem asi moc náročná. :-N
marinka
30. črc 2009
Nutelko, mně se moc líbí z vašeho výběru Ella a Ema 😉
petruna26
30. črc 2009
Nutel, ta Elena se mi taky líbí nejvíc. A náročné jsme při výběru jmen asi všechny, neboj 🙂
kacerka
30. črc 2009
zdeni a Agnes byla taky v Edně Bedně - takovej ten animovanej seriál o těch čarodějkách a bludičkách - za mých dětských let 😃 😃 😃
angel99
30. črc 2009
tak jsem dneska byla u doktora a asi to bude kluk, takze mam smulu protoze ja jsem mela vybirat pro holcicku a pritel vybira pro chlapecka. Takze to asi bude Angelo, po jeho tatinkovy. Kazdej mi predpovidal holcicku, takze si ted budu muset zvyknout :-S Taky jsme premysleli o dvou jmenech, ele nemuzu prijit na to co by se hodilo ke jmenu Angelo?Nenapada vas neco?Pro holcicku jsem mela Anna Sofie, ale ted nevim.
marinka
30. črc 2009
Nutelko, a co jenom Elen místo Elena? 😉
majina
30. črc 2009
Já bych byla taky pro Elen..... mě doma bohužel neprojde a to proto že ji mají v sousední vesnici :-N 😃 😃 😃
marinka
30. črc 2009
Maji, to je dobrý 😃 Elen se mi hodně líbí..
nutelka
30. črc 2009
Elen je asi fakt lepší. x-)
artuse
30. črc 2009
nutelko, kamarádka má Ellen se dvěma "l" 🙂 je to hezké, ale já většinou dávám jména podle českého kalendáře a tam Elen ani Ellen není, jen Elena, ale to je jen můj problém 🙂 myslím, že Elen i Elena je moc dobrý výběr 🙂
artuse
30. črc 2009
dávám, chtěla jsem říct vybírám 😃 jsem to napsala, jak kdybych měla 5 dětí 😃
majina
30. črc 2009
Mari.... to víš, mít vesnickýho chlapa není jednoduchý 😃 😃 😃
nutelka
30. črc 2009
Artuš, Elena mi příjde tvrdší než Elen, ale u Elen mám zase problém stejně jako u Nikol - příjde mi neúplné, useknuté bez toho A na konci. Jinak svátek by slavila na Elenu, kdyby to teda nakonec byla Elen.

Mari, Ella je taky fajn, ach jo, to je dilema. 😃

Maji, tak na to, kdo má stejné jméno se radši ani nedívám, protože to bych žádné nevybrala. 🙂 Jo vlastně, u nás ve vchodě je pes Elinka. :-| :-N
majina
30. črc 2009
nutelka... no to bychom nevybrali ani my... ale Elen prostě prý NE!
smardik
31. črc 2009
nám se s manžou začla líbit jméno na holčičku Mia ale nějak nevíme jak bychom ji říkali, pro kluka už vybráno máme ale holčička nám dává zabrat. doma už bude čekat bráška Tomášek a příjmení bude Šmarda-Šmardová
artuse
31. črc 2009
nutel: když si ta dvě jména říkám,tak se mi asi přece jen víc líbí Elen 🙂 ale i Elena je fajn 🙂 🙂 zdrobněle to bude Elenka tak nebo tak :-N
susisus
31. črc 2009
smardik - no my dávame meno Mia práve preto, že ho nikto nebude komoliť a budú-budeme ju volať proste Mia 🙂 Prípadne pusinka, zlatíčko, miláčik a podobne 😉
smardik
31. črc 2009
susisus my na něj dneska narazili na netu a oběma se nám zalíbilo 🙂 tak o něm uvažujem kdyby to ta holčička byla, kdy slaví svátek nevíš?

Začni psát odpověď...

Odešli