Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
gimik
4. říj 2010
Ahojky, tak známá má Alexe a nějak jsem si na to jméno zatím nezvykla 😞 😞 .
My máme doma Amálku, mysleli jsme si, že jich bude jen pár, ale je jich docela teď i hodně. Až bude starší, tak jí budeme říkat Malí, Amalí 😉 .
kristi
5. říj 2010
@gimik a proc by sis na to mela zvykat, tvoje dite to prece neni
gimik
5. říj 2010
@kristi
to je pravda 😉 😉 😉

sirael4
5. říj 2010
@gimik nebo Amy 😉 pro slečnu v pubertě
mona01
5. říj 2010
Čauvec my máme doma Mikuláška 🙂 Když to doma poprvé slyšeli, jaké chceme dát jméno, nebyli z toho moc nadšení. Teď se jméno všem moc líbí, dokonce už Mikulášků u nás ve městě přibývá 😉 Teď plánujeme druhý a vůbec nevíme, jaký dát jména (nejhorší je to na holčičku). Mně se líbí Darina, Elena a Ema a na chlapečka Šimon, Simon. No ještě máme nějaký ten čas na vybírání x-)
lordicka
6. říj 2010
ahoj my se nakonec rozhodli pro Haničku, tohle jméno se moc nedává a přemýšleli jsme i o Klárce ale pak nám přišlo,že malá by to mohla špatně vyslovovat ono to je docela těžké to Kl a ještě do toho r , A kupodivu se to všem líbí a nikdo v okolí to nemá 😉
gimik
6. říj 2010
@mona01 Mikulášek je moc hezký jméno. Začalo se mi líbit, když jsem sledovala seriál Helena a její chlapci, tam byl Mikuláš.
martankas
6. říj 2010
@didi07 ahoj,narazila jsem tady na tvé příspěvky a nejspíš řešíme stejný problém. 🙂 taky nemůžeme přijít na žádné italsko-české jméno pro chlapečka 😞 co navrhnu já,to se nelíbí manželovi a naopak. mě by se třeba líbil Damian(o) 🙂 ale to bylo zavrhnuto :-| stejně jako Daniel nebo Lucas...u holčičky jsme se kupodivu shodli na Lauře 🙂 pokud vyčteš v knížce nějaká zajímavá italsko-česká jména, budu ráda za inspiraci 😉
pepi_petra
9. říj 2010
Tak u nas je asi skoro na meno babatkovy,ale predsa 😃 dievcatko asi Sára a chlapecek asi Erik.Manzel povedal ze to necha na mna co neviem ci je pre mna plus alebo minus 😃 😃 😃
kukujka
10. říj 2010
ivca my mame s priatelom vybrate meno valentyna ale kazdy nas od toho odraza my sa vsak nedame paci sa nam.meno pre chlapca nemame ale som len v 6.tyzdni tak mame casu este dost
gimik
10. říj 2010
@kukujka Ahoj, známá má 4 letou Valentýnku 😉 😉 ,pěkné jméno 🙂
kukujka
10. říj 2010
mna zas vsetci od mena valentyna odhovaraju ze mam mysliet na dieta aj ked bude dospele ,ale ja v tom nevidim problem to meno sa nam paci
lucisa
10. říj 2010
@kukujka krásné jméno, proč by nemělo slušet i dospělé slečně nebo ženě? Vždyť my tady v CZ máme herečku Valentinu Thielovou a jaká je to dáma v letech.
Nenech si do toho kecat - pěkné jméno, spousta obměn a zní krásně i v původním tvaru, tak proč ne? Nikomu už nic neříkejte a ať si pak mluví kdo chce, bude mít smůlu, mimčo bude na světě. Známá si takhle nechala od příbuzných vymluvit Patrika, už byl dokonce na světě a energická babička generál to šla na matriku změnit na Marka (sice nechápu, jak je to možné, ale je to tak).
A maminku to dodnes mrzí, Marek má dnes už kolem 20 a Patrik je poměrně běžné jméno, jenže tehdy se to babičce zdálo akorát pro smích.
kukujka
10. říj 2010
@lucisa dakujem nenecham si to vyhovorit ak to bude dcerka tak bude urcite valentynka
lucisa
10. říj 2010
@kukujka 😉 není zač
gimik
10. říj 2010
@kukujka Valentýnka je moc hezký jméno a já bych si to taky určitě rozmluvit nenechala. Nám taky rozmlouvala tchýně Amálku a když se malá narodila, tak jí schválně první tři měsíce říkala Anetko, Aničko a Alenko, prostě říkala, že si na Amálku nezvykne. Ale jsem ráda, že máme Amálku a s tchýní už se raději nestýkám, pač jsem to hodně obrečela a vím, že se prostě se jménem nemužeš každému zavděčit.
kukujka
10. říj 2010
@gimik amalka je krasne meno dobre si urobila,ze si si ho nedala vyhovorit
gimik
11. říj 2010
@kukujka jojo, jsem ráda, že mě tchýně nezvyklala 🙂
lucisa
11. říj 2010
@gimik a tchýni jinak zdravíčko slouží? Je praštěná nebo jen tak blbá? Jméno dítěte je věc jen a jen rodičů a ostatní jejich volbu musí respektovat, nic s tím neudělají. Kdyby se takto choval puberťák, je to aspoň pochopitelné, ale u dospělé ženské?
Neřeknu, kdyby to byl opravdu starší člověk a vy dali nějaký modní výstřelek s cizí výslovností, ale Amálka je krásné jméno s dlouhou tradicí a nechápu její chování. A to, že ji schválně říkala jinak, ji opravdu zařazuje do kategorie blbců, s prominutím, na to se nedá jinak dívat.
didi07
11. říj 2010
@martankas - já teda v knížce nic nevyčetla 😞...takže malý je stále bez jména... Na holčičku je to relativně jednoduché, zrovna v neděli jsem byla na oslavě kamarádky dcerky a byli jsme tam všechno italsko-české míchané páry - holčičky byly Valentina, Laura, Veronica, Lara, Melissa a Clara. Chlapečci byli v menšině 🙂, jen tři, a to Carlo, Alberto a Luca.
Damiano se mi tedy taky nelíbí, takže souhlasím s tvým manželem 🙂. Daniel v obou řečech super, ale máme v rodině... U nás je to stejné, co se líbí mně, to se nelíbí manželovi - mně se docela líbí Enrico/Erik, manželovi vůůůůbec, jemu se zase líbí Ascanio/Nino...no v české školce super ]-( ...- takže zatím pracovní verze Alessandro/Alex, to je jediné, na čem se relativně shodneme, ale nijak zvlášť nejásám a obávám se, že pokud se budeme rozhodovat tímto tempem, budu dopisovat na sále...
gimik
12. říj 2010
@lucisa tchýni se raději nebudu vyjadřovat, raději se s ní nestýkáme :-| .
hamsule
12. říj 2010
Ahojky, zaujala mě tahle diskuze o jménech. Jsem v sedmém měsíci a stále nemáme jasného favorita jména pro chlapečka 😉 No, teda manžel by chtěl Ferdinanda po dědečkovi a já už nevím, z počátku jsem byla hodně proti a teď je to tak půl na půl. V poslední době mám pocit, že mě to jméno pronásleduje, kam se hnu, tam narazím na nějakého Ferdinanda 🙂
Já chtěla Honzíka. Tak přemýšlím nad kompromisem chlapečkovi dát dvě jména Jan Ferdinand a že si časem vybere, jak se mu bude říkat.
No porod se blíží závratnou rychlostí a já si bláhová myslela, že vybrat jméno bude to nejlehčí 🙂
beta007
13. říj 2010
Taky nechapu, co je na dospele Valentyne zvlastniho, naopak, v detstvi vyvstava potreba ruzne zkracovat a komolit, pak uz to muze byt proste Valentyna. Ferdinand je v pohode, jednoho jsem znala na vysce. I se to da v nejhorsim zkratit na Ferda nebo Ferry. Zni to trochu aristokraticky, ale v kombinaci s druhym jmenem, treba to Jan Ferdinand, to uz primo cisarsky 😃
petrabe
13. říj 2010
Nektery lidi jsou dost konzervativni, babicce se nelibilo kdyz mama dala brachovi jmeno Tadeas a ted je to jmeno docela bezny. No a ted se brachovi (tomu Tadeasovi) nelibi jmeno co mam vybrany ja- Julian, ze prej to zni moc teple, pubertak jeden. Nejdulezitejsi je ze se libi nam s manzelem.
lucisa
13. říj 2010
@petrabe 😃 😃 teple?? to je pako 😃 😃 (z legrace). Náhodou Julián je pěkné, Julius tedy nic moc (připomíná mi Fučíka :-S )
margaritka
16. říj 2010
Máte úplnou pravdu, že na kluka těch pěkných jmen moc není, můj přítel by chtěl Františka, jméno František je pěkný a moc jich není, ale pak na něj budou volat Fando, Franto, Fraňku..atd a to už tak pěkný není tak pro kluka vůbec nevím..šel by Adam, ale příjmení nám končí na m , tak je to taková rýmovačka což se mi taky moc nezamlouvá...jedině Kryštof, Štěpán...
U holek bych to viděla na Anna a Barbora, jenže teď těch Aniček je hrozně moc.
...Šarlota, Elizabet a teď jsem slyšela i Izabela ty taky nejsou špatný.
Já se jmenuji Markéta, když jsem chodila do školy moc nás nebylo, ve třídě vždycky sama a teď v dospělosti se s Markétkama moc nesetkávám, ale nevímm jak je to teď u malých dětí!
didi07
17. říj 2010
@petrabe - můj brácha zas za "teple" znějící jméno považuje Kristána 😉, a není v pubertě ... to neřeš, hlavně, že se to líbí vám.
margaritka
17. říj 2010
@gimik Udělalas dobře Amálka je opravdu nádherný jméno a potom Leontýnky tyhle dvě jména mi k sobě prostě pasujou. Některý tchýně jsou opravdu na pěst, nechápu o cojim jde vždyť je to vaše dítě a když ona čekala mimčo tak si do toho taky jist nenechala kecat!! Já mám naštěstí skvělou budoucí tchýni.
silvik
17. říj 2010
@margaritka My máme Markétku a můžu říct, že žádnou další Markétku neznám... jako dospělou, to jo, ale malou holčičku, to fakt ne... takže to až tak běžné jméno v dnešní době není..... 😉

Začni psát odpověď...

Odešli