Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
beta007
20. říj 2010
Mne by se jen nelibilo, ze nakonec Leontynku budou vsichni zkracovat a ty kratky formy nejsou nic moc. Co by mohlo byt? Lea, Leona, Tyna?
misha82
20. říj 2010
@hamsule Libi se mi varianta, kterou jsi vybrala - taky bych radeji dala Jan Ferdinand. Jméno Ferdinand zní v základní podobě moc krásně, ale když si představím, že se mu bude říkat Ferdo... :-|
misha82
20. říj 2010
@beta007 Mne se zrovna moc libi, ze se da Leontyne rikat Leo a Tyno. Jmeno Lea se mi totiz libi jeste vice nez Leontyna 🙂
erika9
20. říj 2010
@lucisa dakujem za odpoved
fangi
20. říj 2010
@hamsule,@misha82 Znám dospělého, asi 35ti letého Ferdinanda a nikdo mu neřekne jinak, než Ferdo :-|
beta007
20. říj 2010
@misha82 nemusí. my spolužákovi říkali Ferdinande. a hotovo. Ferdo jen v nejdůvernějších chvílích 😃
beta007
20. říj 2010
@misha82 mně právě ne a proto bych to zvážila, i když Leontýnka sama o sobě se mi líbí.
baca
21. říj 2010
Já mám 2 setřenice Markéty, jedna z nich má malou Markétku a soused kousek od nás má taky malou markétku. 🙂
silvik
4. lis 2010
@baca 😃 😃 No vidíš, a u nás zase moc Markétek není.. asi proto jsme si i toto jméno vybrali..... že tady u nás není tak běžné x-)
marinka
4. lis 2010
My říkáme Leontýnce nejvíc Leontýnko, Leli, Lelinko, Lelíšku, Lelíku, Leonko.. 🙂 Dá se říkát Leo a Týnko, ale to zatím u Leontýnky nikdo nepoužil 🙂
karmenta
4. lis 2010
Ahojte. já se jmenuji Bohdana. Jen v naší ulici jsme 3 (já nejstarší), pak na středisku je jedna sestřička Bohdana. Přitom každý komu se představím tak říká že jinou Bohdanu nezná.. Naší holčičce jsme dali jméno "Victoria", tedy Viktorka s tím, že jich moc není a ejhle, už ted víme o třech a to jen v širším okolí bydliště. 😃
baca
4. lis 2010
Tak já znám Bohdanu jednu z gymplu a druhou z vesnice, odkud je manžel, ale to fakt všechno. Považuji to za ojedinělé a hezké jméno.
ewcik
4. lis 2010
Holky, poraďte mi jméno pro holčičku, kterou čekáme. Doma už mám Lilianku, tak bych chtěla něco podobného. Jen ne nějaké tvrdé. díííííííííky x-)
kristi
4. lis 2010
Mia, Klaudie, Linda ;-
Amálka
lenkabu
4. lis 2010
@ewcik Valentýna,Evelýna

baca
4. lis 2010
Justýna, Miriam
fangi
4. lis 2010
ewcik: Daniela, Natálie, Silvie, Julie, Mariana (asi ale tvrdé,že), Juliana, Justýna, Isabela, Pavlína....a už nevim, ostatní už padlo 😉

(kristi: Dneska nejdem asi spát,že 😃 )
kristi
4. lis 2010
@fangi se mi nejak nechce, no 🙂 🙂

Isabella je mooooc pekny,muze mi nkdo zaridit samy holky, prosim?
fangi
4. lis 2010
kristi: No my asi ne 😃 😃 Spíš manžel 😃 Si dělám legraci. A jak by se jmenovaly další dvě tvoje holčičky? Třeba to vyjde. Znám sestřičky: Natálka, Adélka, Danielka....po 2 letech a je to krásný 😉 Já bych chtěla ale klučíka, nejradši páreček 🙂

ewcik: Některá se ti líbí nebo jsme úplně vedle?
kristi
4. lis 2010
@fangi druha by byla Ella Victorie a treti bych fakt klidne kluka....ovsem tam se neshodneme....ja bch rada Nathana, manzel by Alexe

s treti holkou bychuzmela problem, ale tak aby se nehadaly tal Lea nebo Allegra nebo Amy
kristi
4. lis 2010
nebo Collete
fangi
4. lis 2010
kristi: To už je na mě docela exotika, ale líbí se mi Lea, ta se líbí i muži (dokonce to byl jeho nápad, ale my to pořád měníme), mně se líbí i Nathan, taky mě to napadlo, ale to by mi doma určitě neprošlo....dvě jména já bych nedala a Allegra a Amy mi přijde už moc cizí, ale to je jen, když to beru, jestli bych to dala nebo ne...Alex je taky fajn 🙂 Tak uvidíme za pár let, u mě se to pořád mění ta jména :-N
kristi
4. lis 2010
@fangi to se nesmis ptat, proste Nathan a nazdar- ja si do toho nenecham nejak moc kecat, svuj nazor muze mit,ale je to irelevantni, ja tomu rozimim vic 😃 😃 😃

kazda mame nejaky favorty, pak ti kamosky ukradnou a ve skolkach je to kazdej druhej,no je to tezke.....

tak hodne stesti 😉
fangi
4. lis 2010
kristi: No já právě vždycky "objevim" nějaký jméno a potom ho najednou slyšim všude, tak mě to přejde a tak stále dokola, variant milion, ale ještě to není aktuální, tak mám čas to vymyslet 😉 Jinak já si nenechám kecat nijak moc do ničeho, přesně tak, svůj názor muž mít může, já si to ráda poslechnu, já ten jeho názor beru, ale mám svůj a protože tomu rozumím víc, víc jsem se tomu věnovala (výběru jména, nábytku, čehokoliv 😃 ), tak mi z toho jasně vychází moje varianta jako lepší a tak to tak bude, ano, miláčku? A je to !! 😃 😃 😃 😃 😃 😃
kristi
4. lis 2010
@fangi a je to..mas nejaky poznamky ( nejlepe kdyz je hokej, fotbal, tenis)?????? presne jak rikas - ja to vim lip 😞 😉
fangi
4. lis 2010
kristi: Chudáci chlapi 😃 😃 😃 Všechno na ně uhrajem 😎 Tak už jdu fakt spát, ráno do práce :-N
marinka
4. lis 2010
@ewcik Nejvíc by se mi k Liliance hodila právě ta Amálka, Valentýnka a Leontýnka 😉
lenkabu
4. lis 2010
Allegra je boží 🙂 jestli porodím další holku tak bude Darja,se příbuzný poserou 😃
lenkabu
4. lis 2010
a další v řadě by byla Beáta,Agáta, kluk jedině Dan,víc jich nedám 🙂
karmenta
5. lis 2010
@lenkabu Darja je super, také jsem o tom uvažovala, ale v kombinaci s naším příjmením to znělo divně 😞

Začni psát odpověď...

Odešli