Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
patinek
6. lis 2010
Ahojky HOlky, můžu se k vám přidat. Též mám docela problém vybrat jméno pro našeho chlapečka, zatím máme Adam a Tobias - ale ještě jsem se snažila koukat, ael nic moc jmen se mi nezamlouvá 😞
patinek
6. lis 2010
@marinka My jsme na holčičku měli taky Lauru - je to dokonalé jméno, ale bohužel holčička nebude 🙂
marinka
6. lis 2010
@patinek Adam je super, to jsme měli na chlapečka při prvním těhu a pořád se mi to líbí 😉
sany6444
6. lis 2010
ale neni to pravda, prave ze muj pritel se jmenuje massimo a me se to jmeno strasne libi...ostatni,at mi polibi rit slusne receno...bude junior massimo a nebo jen massi a nebo taky se mi jeste libi podobne massimiliano...jinak co bych jeste dala je Lukas es bez hacku podotykam, Andrei nebo mozna i ten Andreas a libi se mi taky Damian (Damianek) 😉
martankas
6. lis 2010
@patinek mě se právě Laura strašně moc líbí a jak nemáme jméno pro chlapečka,mluvím o miminku jako o Laurince...říkám si,chudák chlapeček,pokud to je 😃
martankas
6. lis 2010
@sany6444 koukám,že más stejný vkus na jména jako já - původně jsem mluvila pořád o Damianovi a pak jsem chtěla Lucase..obojí mi bylo zamítnuto :-| takže už jsem s vymýšlením přestala
patinek
6. lis 2010
@marinka Máme to jako adepta no, tam je jen malý problémeček, že bychom měli nastejno svátek (to by teda nevadilo) ale do měsíce by měl i narozeniny. Takže všechno při jednom: svátek, Vánoce, narozeniny. tak váhám. Kdyby se narodil někdy jindy, tak asi není o čem přemýšlet. Ještě jsme měli Matěje, ale toho jsem minulý týden vyškrtla.
patinek
6. lis 2010
@martankas Přesně takhle jsem mluvila k mimču já. Jaký pak byl div, když mi dr. na ultrazvuku řekla, že to je jasnej chlap 🙂) tak jsem musela přestat a říkám mu jen Broučku - než se dohodneme 😃
patinek
6. lis 2010
@marinka tyhle klučičí jména jsem měla taky, ale jen co jsem je napsala na seznam, tak je mužík škrtnul 🙂)
beta007
6. lis 2010
@ewcik ale blbost, znám několik Lind a žádné z nich se neříkalo Pinda. A obě jsou hrozně fajn, chytrý a správný. A zní to pěkně tajemně a sofistikovaně. Taky se jim může říkal Lili.
sany6444
6. lis 2010
@martankas 🙂 jeste co se mi libi je Tobias, ale toho ma moje kamaradka a i kdyz ja ziju v Italii a ona v Cesku,tak nevim bylo by mi to takove blbe.... :-| chtela mu dat prvni thomas ale to se nelibi me
patinek
6. lis 2010
Tobias je úžasné, máme ho taky jako adepta, ale manža je furt drobek proti 😞
aknad
6. lis 2010
@ewcik a co by si povedala na meno Eliana? Mala by si dievcatka Lili a Eli 🙂
martankas
6. lis 2010
@sany6444 Tobias mi nějak nesedí..je to hezké jméno,ale prostě si ho nedovedu představit..zatím mám ještě spoustu času,tak snad něco vymyslíme 😉 možná až se dozvíme pohlaví,bude to snažší...a hlavně doufám,že se pak do vymýšlení více zapojí tatínek a nebude jen "kritizovat" 😃
ewcik
7. lis 2010
@martankas Tobias je fajn 😉 taky jsem si říkala,že si nebudu namáhat hlavinku s klučičím jménem, dokud nevím, co čekáme, že holčičí vymyslím hned. Teď to vím a je to nějaký těžký 😃
nunacek
7. lis 2010
@ewcik Co třeba Edita Kociánová?
martankas
7. lis 2010
@ewcik zeptam se ted trosku mimo tema,kdy vam rekli pohlavi? Abych vedela,kdy to prijde...ja na klucici jmeno ted proste rezignovala 🙂
sany6444
7. lis 2010
@martankas jde to zjistit uz od ttretiho mesice pokud je mimco spravne otocene ja se to dozvedela az ve ctvrtem mesici protoze muj maly se porad otacel k nam zadeckem.... 🙂 takze vubec neni pravda jak mi kazdy rikal az v 5 mesici ti to reknou....to ti akorat tak potvrdi v 5 mesici na 100% procent.
sany6444
7. lis 2010
@martankas a tobias ti nesedi k cemu a kde zijes v italii jako vetsina v milanu? a ve kterem jsi tydnu tehotenstvi?
martankas
7. lis 2010
@sany6444 no,spis mi vadi,ze je to ted vsude samy matyas,tobias,tadeas...takze uz zacinam byt "alergicka" na koncovku -as 🙂 pritom matyas i tobias se mi strasne libilo...my zijeme s manzelem v cechach,on je ale ital...a ty jsi jak dlouho v italii?..jinak ja jsem ve 13tt,ted ve stredu jdem na NT screening,tak treba nam uz pohlavi take reknou 🙂
sany6444
7. lis 2010
tak to mas luxusni ze zije s tebpu v cesku, taky byh byla v cesku. ale tak aspon co tri mesice litame do ceska. ted jedeme na vanoce i na silvest tak uz se nemuzu dockat. se prejim fakt vseho ceske jidlo mi uplne chybi..a jak mluvi pritel asi cesky ne? a mozna ti to reknou co by jsi chtela? a ja jsem v italii necely rok.
anjelicek26
7. lis 2010
@martankas - nam to povedali 12tt+4, teda v 13. tyzdni... ale ze tak na 70%... a nemylili sa... potom to uz len potvrdzovali 😎
ewcik
7. lis 2010
@martankas mně to řekl v 17tt, ale u první později.
@nunacek to mi přijde docela tvrdé :-S
marinka
7. lis 2010
Holka a jen tak pro zajímavost, jaké holčičí i klučičí jméno by se vám hodilo k Anně a Leontýně 🙂
kacerka
7. lis 2010
@marinka Magdalena x-)
nunacek
7. lis 2010
@marinka Napadá mě Adam, David, Eliáš, Jakub, Jonáš, Matěj, Matouš, Michal, Tadeáš, Šimon, Filip, Kristián, Ondřej, Alžběta, Daniela, Sára, Magdalena, Barbora, Tereza.
fangi
7. lis 2010
@martankas: V Itálii se nesmějí dávat jména po otci??? 😕 =-)
tatiana1985
7. lis 2010
@marinka leontyna... hmhm..zaujimave meno, pekne 🙂 mozem sa opytat ako ju volate? aj nejakou skratkou? 🙂
martankas
7. lis 2010
@fangi prý ne,včera jsme to ještě hledali na netu,jestli už třeba není nový zákon...teď si ale nejsem jistá,zda můžeš dát stejné jméno a k tomu přívlastek junior ..jno kolikrát žasnu,jaké jsou tam zákony 😕
marinka
7. lis 2010
@tatiana1985 My jí nejvíc říkáme Leontýnko, Leli, Lelinko, Leonko, Lelíšku x-) Dá se říkát Leo a Týnko, tak se jí asi bude říkat až bude starší..
@kacerka Hm, Magdalena se mi hodně líbí 🙂
@nunacek Tak z klučičích bych klidně dala Adama, Jakuba, Filipa, Tadeáše a z holčičích se mi líbí snad všechno 😃 O Sáře jsme uvažovali u Aničky, hodně moc se líbila Peťovi, líbí se mi i ta Alžběta, Barbora..