Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
syll.
7. lis 2010
@martankas taky jsem chtěla Lucase, dokonce jsem ho měla napsaného v porodnici na papírech, ale nakonec jsme to škrtli a přepsali na Sebastiana 😃 za 5min. dvanáct :-N
fangi
7. lis 2010
@martankas: S Itálií nemám nic společného, ptám se jen, že jsem to v životě neslyšela, tak docela koukám :-N Děkuju za odpověď 😉
martankas
7. lis 2010
@fangi já to také nevěděla 🙂 nevím,z jakého je to důvodu,jestli aby se jim to třea na úřadech nepletlo...zeptám se manžela a dám vědět 😉 abych tady neříkala nějaké kraviny... =-)
martankas
7. lis 2010
@syll. pořád doufám,že si ho ještě prosadím 😉 a proč jste jméno nakonec změnili?...nejhorší je,že když jeden z nás navrhne nějaké jméno,ten druhý si ho s někým spojí...teď si přeji,aby to byla holčička,protože tam máme jasno 😃
syll.
7. lis 2010
@martankas nevím, nakonec jsme ho změnili, protože manžel se furt k jménum nechtěl vyjádřit, a mě se líbil Sebastian první, a na to se moc netvářil, tak že Lucas, ten že jo, tak jsem začala malému říkal Lucasku, no a pak manžel řekl, že ten Sebík není špatný, to jsem myslela, že ho trefím, v tom došla sestra a chtěla papír o jménu, tak jsme to přepsali na toho Sebíčka, takže tak 🙂 jo když jsem kamoškam napsala, že to bude Lucas, tak mi psali, jééé Lukášek !!! a já nechtěla aby mu říkali Lukášku, ale Lucasku, nebo Lucasi, takže mě to začlo štvát, že z toho dělají všecí lukáše, ale je to ozvyku, kdyžtak bych je opravovala, až by si zvykli.
Doufám, že druhé mimi bude holka, tam jsme měli jasno, byla by to Simonka :o) jinak se mi líbí hodně dívčích jmen. 🙂
syll.
7. lis 2010
@martankas Další jméno jsem měla Alex pro chlapečka, jenže jsem zjistila, že maji sousedi psa Alexe, blbouni, mi to tak zkazili všechno :-|
martankas
7. lis 2010
@fangi takže je to prý opravdu proto,aby pak nebyl bordel v tom,kdo je kdo...nechápu to,protože přece existují rodná čísla. Ale zákon je prostě takový,,Jméno po otci se smí dát jen v případě,žeotec dítětě již nežije...Na druhou stranu jméno po matce být může (u holčiček)..no prostě nechápu to!!!
martankas
7. lis 2010
@syll. to by mě nevadilo,že by mu říkali Lukáš....Sebastian je taky moc hezky,nebo Samuel...jenže cokoliv narvhnu,manželovi se to nelíbí...on vybírá samá typicky italská jména. Mě se třeba líbí,ale žijeme v Čechách,tak bych chtěla,aby to jméno bylo používané i tady...
fangi
7. lis 2010
@martankas: Děkuju, no teda ale tu logiku jsem zatim taky nenašla :-N I když u nás by se to možná občas šiklo, protože je hodně rodin, kde např. od prapraprapradědy Josefa traduje Josef až po právě narozené mimi a myslím, že některé maminky by rády daly jiné jméno, ale pod nátlakem celé rodiny Josefů podlehnou :-S V Itálii by to měly snažší 😎 V naší rodině se toto naštěstí nevede a nic proti českým jménům, spíš mi přijde, že už je to moc, pokud na rodinné oslavě se všichni chlapi jmenují stejně a jsou zbytečné zmatky a mám pocit, že by každý člověk měl mít nějakou svoji identitu, kterou utváří i to jméno a pokud jsou všichni v celé rodině Josef Novák, tak to tam trošku postrádám :-N Něco jiného je, pokud se mi moc líbí jméno manžela a z lásky k němu mi to jméno přijde prostě nejkrásnější a dám jméno po něm, které má třeba i více podob a tak manželovi neříkám třeba ani neříkám stejně 😉
nunacek
7. lis 2010
@martankas To mi trochu připomíná mého manžela 😃 Jen s tim rozdílem, že my jsme oba Češi. Ale taky cokoli navrhnu, tak mi zamítne (jméno pro holku) 😃 Na jménu pro kluka jsme se po velkých bojích už naštěstí shodli 😉
romik123
7. lis 2010
Prosím o radu jak vybrat to správné jm.já už vážně nevím a doma se ne a ne dohodnou jak postupovat aby se už k něčemu došlo Naše příjmení začíná na písmeno K.a končí A a přítelovo začíná na S.a končí K podle čeho se třeba řídit moc prosím o reakce za každou budu vděčná 🙂Mimi bude nejdřiv po mě přitel jen v RL.Jm.co jsem měla jsem už dala a další mimi se neplánovalo a teď v tom lítám😞
sebestka
7. lis 2010
romik 123, my jsme se s manželem taky nemohli dohodnout. nakonec jsme to udělali tak, že on napsla jména, která by dal a jáí jsem si z toho jeho seznamu jedno vybrala. věděli jsme, že budeme mít holčičku, tak jsme to měli lehčí. Ale kdyby jsme pohlaví nevěděli tak bych psala seznam klučíčí a manžel by vybral a naopak.
nunacek
7. lis 2010
@romik123 Na seznam napsat každý jména, která se mu líbí, pak seznam dejte dohromady, stejná jména si vypište zvlášť a z nich pak "rodinnou radou" vyberte konečně pro holku a konečné pro kluka. Konkrétní jména se těžko radí, protože každému se líbí něco jiného. A zrovna u vás ani nejde moc poznat, jaký druh jmen upřednostňujete, když máte jména Petr a Natali, protože ta jména nejsou ze stejného "soudku". Petr je klasika, Natali je moderní vlna. Takže teď můžete vybrat fakt cokoli 😉 Jak zase něco klasického, tak i něco z moderních vln 😉
romik123
7. lis 2010
@sebestka to už jsme taky zkoušeli , ale napsal jm.která končila písmenem Š a to konkretně Tomáš,Lukáš a to by si asi drobek dal s výslovnosti a ono ze dvou jm.toho moc nevyberu a mě vše proškrtal
romik123
7. lis 2010
@nunacek Asi to bude tak že se jm.vybere při porodu jediné jm.Petr to bylo 100% pro holku mělo být Natálie , ale já napsala na papír Natalie a po porodu za mno přišla matikářka a ptala se zda to mám správně nebo chybí čárka 🙂 že se ptá protože jde víc variant a rovnou řekla i ty možnosti mě uchvátila Natali není to tak tvrdé jm.jako Natalie bude to pořad tako květinka Natali a Natalie bere jako nadávku 🙂 Pro holku bych měla jm.Nelinka,Nikolka,ale taky se mi líbí Terezka,Charlota pro kluka je to boj nic konkretního mě nezaujala 😞 Krom Honzika , ale teď ho dala kamarádka takže mám jaksi utrum
nunacek
7. lis 2010
@romik123 My máme příjmení na S a můj manžel má křestní jméno končící na -áš a svýslovností nikdy problém nikdo neměl 😉
nunacek
7. lis 2010
@romik123 Nela by se k Petrovi a Natali hodila 😉 A co třeba Jakub?
romik123
7. lis 2010
@nunacek Tak to je super že dobrá zkušenost s áš 🙂já to brala z pohledu dětí aby to zvládli říct a neměli samé S , Š tak asi ustoupím pro Tomáše ještě jsem koukala že jde i Tom 🙂o Jakoubkoj jsem taky pokukovala , ale muj Kubu zamítl prej hloupého Kubu z něj nikdo dělat nebude 😞 Opravdu se Nela líbí do trojce ?? 🙂
martankas
7. lis 2010
@nunacek a jaké bude jméno pro kluka? možná už jsi to sem psala,nějak ztrácím přehled...

@romik123 mě by se líbila Nikolka...(asi proto,že u mě to byla 2.varianta 😃 ale psáno Nicol)..Terezka je také moc hezké jméno,ale teď je nějak přeterezkováno...
marketnieuw
7. lis 2010
@martankas potvrzuji, ze ani v Belgii se nesmi davat jmena po rodicich, taky mne to prekvapilo 😉

manzel je Belgican a taky se nejak nemuzeme shodnout na jmenu - puvodne jsme se oba shodli na jmenu Emma (uz vime, ze cekame holcicku), ale tech Em je tolik.....

navrhla jsem Maya - tak to absolutne zavrhnul, ze pry je to nejaka lehka holka tady z vesnice 😃 😃
manzelovi se libi Mila - to se zase nelibi mne...
libila se mi Greta - ale zijeme v Belgii a tady se to vyslovuje Chreta a to se mi nezamlouva .... takze jsme zase tam, kde jsme byli ...
martankas
7. lis 2010
@marketnieuw tak to mě překvapuje,že je to i v jiných zemích..myslela jsem,že jen italové mají takové "speciální " zákony 😉 a mají v Belgii jména,která by byla podobná těm českým? ikdyž vlastně píšeš,že žijete v Belgii, tak můžete dát nějaké belgické jméno...kdybychom žili v Itálii,taky bych asi neřešila,že se dítě jmenuje např. Guiseppe 😃
marketnieuw
7. lis 2010
@martankas to mas pravdu, ze to mame asi s vyberem jednodussi nez vy.... pro kluka jsme meli jasno - Matteo (a to je zrovna italske 😃 😃 )
kuriatko33
7. lis 2010
ahojte mi mame Damiánka, uz ked sme ho chceli tak sme sa zhodli na mene 😉 celkom sa mi pacil aj Oliverko ale muzovi nie a teraz sa mi zacal pacit aj Tadeáš, keby raz bol druhý śyncek tak budem sylno zvazovat. a dievčenske si vyberal tainko Ninku a ja som mala iba chlapcenske a celkom sa mi páci Debora 😉
martankas
7. lis 2010
@marketnieuw jj,italské a hezké 🙂 jenže bohužel se už takhle jmenuje synovec 😞 druhý je zas Davide...prostě jména,která by se mi líbila už v rodině jsou a nebo se nelíbí manželovi..asi nakonec skončíme u toho Michala.bude po tatínkovi,ale v "českém znění" 😃
martankas
7. lis 2010
@marketnieuw a ty už víš,že to bude holčička? 🙂 třeba nakonec budete mít malého Mattea 😉
marketnieuw
7. lis 2010
@martankas tak to bude tatinek rad, ne? 😉
jojo, pan doktor rikal ze to bude slecna ... a tenhle pan doktor je vyhlaseny, ze se pry skoro nikdy neplete
tak mu verim
romik123
7. lis 2010
@martankas Jé Nikol s c to je taky hezké pod jakým jm.má svátek já našla že Natali je pod Naděžda aspoň to není v prosinci
romik123
7. lis 2010
@kuriatko33 Jak řikate Damiánkovy??Tadeáše mi můj nepovolí prý nebude na prcka volat Tady a že se ozve kde 😃 no Tady 😞a takto mi to děla na každé jm.😞
martankas
7. lis 2010
@marketnieuw můžeš hádat,čí to byl nápad.... 😃 sice moje sestra je Michaela,takže v tom bude docela bordel...úplně původně jsme chtěli,aby naše děti měli stejné iniciály jako my tj. M.M.,ale holčička je jasná Laura 😃 tak aspoň u toho chlapečka zachováme původní plán 😉 a ty budeš rodit v Belgii? (jinak,koukla jsem Ti do alba,ty kočárky jsou úúúúžasnýýý!!!! mám ráda klasiku, bohužel čím víc klasičtější kočárek,tím dražší 😞 )

@romik123 no,asi bych to slavila na Nikolu 20.11. ...myslela jsem,že Natali se slaví na Natálii 😕
nunacek
7. lis 2010
@romik123 Můj manžel mluvil prý brzy a dobře, takže s tím nikdy neměl problém. Navíc jako malý říkal své jméno zdrobněle, takže to bylo vůbec dobré a pak když ho začal říkat v úřední podobě, tak už mluvil dobře. Hloupý je Honza nebo Matěj, ne? Hloupý Kuba to jsem asi snad ani nikdy neslyšela 😃 Nela se mi k Petrovi a Natali fakt líbí 😉 Nicol je moje neteř a slaví to normálně na jméno Nikola v listopadu 😉

@martankas Máme dva favority - Samuel a Daniel a jedno z toho vybereme. Pokud tedy nepřijdeme ještě na něco jiného, ale myslim, že už ne, protože tahle dvojice je vybraná už dlouho. A dáte Michal nebo Michael?

Začni psát odpověď...

Odešli