Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
kristi
17. lis 2010
@beta007 nevim, co tim chteli sledovat.....a prijmeni Valter, no fakt super
katzi
17. lis 2010
kristi: buď ráda, že seš holka 😃
mv
17. lis 2010
@katzi u nás jsem Samuela nadnesla jen jednou a stačil mi ten výraz manžela, co udělal.... 😃 Pro mě krásné jméno, pro něj hrůza.
mv
17. lis 2010
@kristi tak to je mazec.... 😃
kristi
17. lis 2010
zajímavý je, že brácha je Adam 🙂 si to nějak rozmysleli....holka by byl Dominika
beta007
17. lis 2010
@mv jak ta Alžběta...ušišlaný, nijak to nezní, samej háček... to aby člověk byl buď staromil nebo intelektuál (ten, co si na tom zakládá). No prostě to vážně není cool. A v zahraničí je z něj Stepan. Geil!
beta007
17. lis 2010
@kristi asis na ně blahodárně zapůsobila 😃
katzi
17. lis 2010
kristi: vaši byli dost moderní a pokrokoví na tehdejší dobu:Kristýna a Adam, super jména vám dali.
beta007
17. lis 2010
@katzi mě se líbí i Ríša x-)
Borise znám jednoho a je to tintítko 😃
mv
17. lis 2010
@beta007 tak doufám, že ten náš bude ten intelektuál.... 😃 😃
many
17. lis 2010
@beta007 tak Alžběta je z nich nejpěknější 🙂 ale neznám u nás ani jednu 🙂 Magdu jsem měla ve třídě 🙂

jinak Ríša je moc pěkný jméno 🙂 no my jsme Kozlovi 🙂 takže Ladislav Kozel 🙂 Lukáš Kozel 🙂 Michaela Kozlová 🙂
many
17. lis 2010
Adámek je taky moc krásný jméno 🙂
many
17. lis 2010
a Michal a Kamil 🙂 a Kamila 😉
kacerka
17. lis 2010
@katzi budeme mít Richarda - přesně z toho důvodu, co píšeš - zní to mužně. Ríša už není takovej trhák, ale už jsme se s tím sžili - hlavně nám v tom pomohl syn, když vysloví láskyplně "Líša", tak máme oba slzy v očích. Takhle vlastně přesvědčil MM o tomto jméně 😉

add mé jméno - mám klasické jméno pro dobu, kdy jsem se narodila - Kateřina a musím říct, že jsem s ním byla vždy spokojená. Ale jmenovat se Jana, Lenka, Božena, Růžena, Dana, Vladimíra, Ladislava apod. tak už bych moc nadšená nebyla :-|
gtver
17. lis 2010
@beta007
@katzi
náš Richard je tintítko, takže za chlapským jménem dlouho nic a pak s lupou vidíš prcka 😃
kacerka
17. lis 2010
@many původně jsme chtěli i pro druhé dítko jméno od "K", ale žádná hitparáda to není a pro kluka Kamil si tedy fakt neumíme představit ani jeden :-N To je super, jak má každý vkus někde jinde 😉
mv
17. lis 2010
Adam se mi líbí , z Alžbětky v podobě toho, že by vlastně pro každého byla Běta mi naskakují pupínky... 😃
mv
17. lis 2010
@kacerka Richard super, ale ten Ríša...to bych prostě nevydejchala.
Pro holčičku máte Ellu. x-) Kdyby my ještě měli holku, tak Ella budeme zvažovat druhé jméno.Prvně jsem toto jméno slyšela u kamárádky, co tak pojmenovala dceru předc 12lety a líbí se mi stále.Jen se z něj bohužel už zase stává "hitovka" v holčicích jménech. :-|
kacerka
17. lis 2010
@mv no Ellu sice mám v pase, ale nakonec by to asi nešláplo - je jich na můj vkus hodně. Ale nakonec víme, že to bude ten Ríša x-)
kristi
17. lis 2010
@mv ja myslim, ze Ella hodne jela pred 3-4 lety, ted myslim,ze jich na konovi ani moc nevidim.....to byl ten boom Ella, Nela, Sofie a Sara....ted uz to tak hrozny neni
i ja mam Ellu pro holku, moc se mi to libi k Mie
kacerka
17. lis 2010
Začali jsme uvažovat nad Elen, ale ta už začíná v popularitě dohánět Ellu, takže by to byla asi ta Klárka 🙂
beta007
17. lis 2010
@mv Běta seš, pokud se tak představíš. Jenže ono jak jinak...
beta007
17. lis 2010
@mv já zas nechápu co je špatnýho na Ríšovi...vždyť to je jak Míša 😃
kacerka
17. lis 2010
add Ríša - pro malého kluka mi to nevadí, kdyby tak měli říkat padesátníkovi, tak je to divný, ale chápu, že když je to tak v rodině zažitý, tak sedmdesátiletí rodiče se asi najednou na Richarda nepřeučí a hlavně už jim to ani nepřijde zvláštní :-N
mv
17. lis 2010
@kristi jenže my jsme teď přestěhovaní do buranova z Prahy, a sem to jméno teprve dochází...Vesničani jsou v tomto trošku zpomalenější... 😃
mv
17. lis 2010
@beta007 za mě právě ten Ríša ztratí vše, to co se mi na jméně Richard líbí.Tu osobitou, statečnost, hrdost...
A Míšu ani nekomentuju, každej druhej pes ve vesnici se tak u nás jmenuje... 😃 To je jak s Filipem.

@kacerka přesně, jak píšeš, rodinu nepreučíš na jméno u dospívajícího či dospěláka jinak.
My třeba máme v práci Amálku a jako všichni jí stále tak říkají, i když už jí je xxlet.Amálie by k tomu věku pasovala lépe.Ale lidi se nepřeučí.
kacerka
17. lis 2010
@mv no zase musíš uznat, že říkat novorozenci Richarde je taky úlet 😃 😃 😃
mv
17. lis 2010
@kacerka uznávám... 😃 😃 😃
mv
17. lis 2010
@kacerka a ta Elen je taky dobrá, podobná Elle a moc jich neznám.My máme nakonec jiného favorita pro holčičku, taky od "E"... 😉
kacerka
17. lis 2010
@mv známí od tchánovců mají Elen a Editu - to spojení se mi líbí, hezky to vymysleli 😉 Mně se taky líbí jména od "E" - vlastně dívčí, kde je E, L a N jsou pěkná - dlouho byla mým favoritem Magdalena, ale bohužel moc dlouhý k našemu příjmení 😉