Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
karmenta
7. únor 2011
@dlabinecka proč úlet 😃 Já jsem taky Bohdana 😃 a v mém okolí vím o 3 🙂 Ale to je asi vše 🙂
kami1984
7. únor 2011
Tak my se rozhodli. holčička bude Kristina a chlapeček Patrik🙂
teď už jen, ať prcek ukáže, co vlastně je🙂)
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka No vděčnej by ti fakt asi moc nebyl no 😃 Ale zas kdo ví, třeba by byl nakonec ještě rád, že se liší mezi dnešními Tadeáši, Matěji, Matyáši, Jeníky, Adámky, atd... 😉
kristi
7. únor 2011
@dlabinecka my meli Alexe...ted jsme po veeeeeelmi dlouhe debate vybrali variantu B - tu uz radsi nikde moc rikat nebudu 😃
karmenta
7. únor 2011
@kristi no nevim jak 😃😃 já jsem taky Bohdana 🙂
kristi
7. únor 2011
@kami1984 pekne 🙂
kami1984
7. únor 2011
@kristi že jo:))
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka Alici bych říkala Alice, Ali, víc nijak. To jméno je krásné v té původní podobě a není potřeba ho nijak přetvarovávat 😉 Elis bych ji určitě neříkala. To se hodí spíš na tu Elišku.
dlabinecka
7. únor 2011
@karmenta jej, promin, já se tě nechtěla nějak dotknout, ale zdá se mi, že by se to hodilo, tak k tomu vendelínovi 🙂 Já neznám žádnou, tak mi to přijde asi zvláštní 🙂
nunacek
7. únor 2011
@kami1984 Kristina takhle napsané vypadá pěkně 😉
kristi
7. únor 2011
@karmenta jasny, vsak tobe to asi neprijde....zijes s tim jmenem a zvykla sis, mne to jaksi nejde pres tlamu 😃
dlabinecka
7. únor 2011
@nunacek No, to nevim, jestli by mi byl až takhle vděčný 🙂 Ale máš pravdu, že ted je ta moda taková všelijaká. Ale ten Tobi¨áš mi vrtá hlavou, já fakt o žádném nevím...
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka Mně se Darja jednu dobu líbila, ale když první, co manžel řekl, že by ji lidi říkali třeba Darinko, tak jsem to okamžitě zavrhla 8-( 😃 😉
kami1984
7. únor 2011
@nunacek mě se to libilo odjakziva, ze pokud Kristina, tak mekke a kratke🙂hodi se to i k prijmeni🙂 a je to kompromis s Tinou🙂)
karmenta
7. únor 2011
@kristi jj, mě to přijde úplně normální, ale je fakt že spousta lidí neví jak na mě má zavolat 🙂 Ale má to svou výhodu, musí přijít ke mě a říct třeba "prosím tě" a ne na mě hulákat kilometr daleko 🙂
dlabinecka
7. únor 2011
@kristi Tak mi to pošeptej 🙂 pro inspiraci, bydlim uplně jinde 😃
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka Pokud v okolí žádného Tobiáš nemáte, tak ho klidně dej 😉 A pokud se vám to zdá jako nejlepší jméno, tak ho dejte, i kdyby v okolí nějaký byl 😉 Je to jen na vás 😉
snehurka11111
7. únor 2011
No, holky, je to těžký.....já jsem teda zastáncem "zlaté střední cesty"
kami1984
7. únor 2011
@karmenta tak je maminka me kamaradky a ze srandy říkame Bohďa.)
dlabinecka
7. únor 2011
@nunacek Mě by asi Elis taky nenapadlo. Je ale fakt že kompilovat by to mohlo -Elí a Alí 😞
dlabinecka
7. únor 2011
@nunacek To mě nenapadlo, ale manžel mi řekl, že je to tvrdé a divné jméno. tak nevim. máme dobrý příjmení, dovolit si můžem ledacos, ale on si mele svou 😃
dlabinecka
7. únor 2011
@karmenta a to by mě zajímalo, jak Ti teda říkají? třeba manžel?
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka Ještě mě napadlo, hodně se mi líbí jméno Marina...Eliška a Marina by se k sobě taky docela hodilo.
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka Elí a Alí se mi zrovna k sobě hodně líbí 😉
dlabinecka
7. únor 2011
@nunacek Když já žádnou Elišku před porodem taky neviděla a je jich jak... Ale ten Tobiáš - no, asi to dopadne. jen s tím svátkem jste mě zarazily. obzvlášt, když mam rodit nekde cca v říjnu :-p
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka Svátek může slavit klidně jindy, ne? 😉 Na svátku nezáleží 😉
dlabinecka
7. únor 2011
@nunacek marina je docela taky dobrý. Ale to mi asi neprojde doma. Ono se to k sobě hodí, ale je to nepraktický. Moje mamka je Hanka a segra Lenka, když táta přes půl baráku volal tak nikdo nevěděl, jestli volá Hani a nebo Leni...🙂
dlabinecka
7. únor 2011
@nunacek když já to řešila i poprvé. malá je 25,5 a 26,5 má svátek Filip, který se mi původně zamlouval. Letim, drak se vzbudil, ale návrhy házejte - já se vrátim 😃 😃
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka Rozhodně je to ale zas lepší než když se děti jmenují po rodičích, to se pak tuplem občas neví, na koho se vlastně volá 😃
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka No tak pokud svátky hodně řešíš, tak to asi Tobiáš teda nebude to pravé, když máš TP v říjnu.

Začni psát odpověď...

Odešli