Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lillah
15. říj 2011

@kuratko Hector alebo Hugo.... ked som bola tehotna prvykrat a dozvedeli sme sa, ze je to chlapec tam muz hned vybral ROMEO...ale kedze on bol proti mojmu Hectorovi tak som vetovala jeho vyber.... nakoniec mame Tobiasa.

irriss
15. říj 2011

Jmena pro holcicku: Perla, Luce, Fiametta,Alba (preklad: Perla, Svetlo, Plaminek,Svitani..tady v Italii
jsou ted moderni😉 )

vafle
15. říj 2011

Bible je studnice krásných a zajímavých jmen...........některá už se používají: Šimon, Matouš, Tobiáš Michael.....jiná moc ne Gabriel, Mojžíš, Izaijáš, Juda, Šalamoun,Ábel,Nikodém, Nátan Ezdráš, Lot, Malachiáš některá jsou nádherná Eliáš, Jozue, Samuel, Izák, Joel Benjamín (tohle miluju ale musí to být pro nejmladšího....a to ještě nemáme 🙂 ) Ezechiel, Eliakim, i pro holčičky Noemi, Sára, Růt, Ester, Johanna, Naama, Ráchel.....a mnoho mnoho dalších jen si vybrat 🙂

dara29
15. říj 2011

Páčili sa mi Zara, Lara, Tara. Teraz mi pekne znie Justína a Šarlota. Ešte aj Chiara - ale to je dosť ťažké meno.

irriss
15. říj 2011

@dara29
a napsala bys je take tak nebo jsi to psala v rychlosti? Podle meho by to totiz nebylo moc pekne..😉 Ono "poslovencit" cizi jmeno ve psani neni dobre, bud original a nebo radeji prave slovenske(ceske🙂) Muj nazor...jen mne to dost zaseklo a trklo do oci - mam na mysli Justyna a Charlotte - Carlota 😉

a Chiara je vlastne Jasnenka

irriss
15. říj 2011

@vafle kamaradka ma Achille a nad nami je devce z Keni a jmenuje se Ruth

haslerka31
15. říj 2011

kamoska chcela dat dcerke meno Aurora🙂ale to sme ju prehovarali-chcela ju volat Aura,ale ma nakoniec Nataliu 😀

ivka30
15. říj 2011

kamarátkam sa teraz narodili chlapci a jeden sa volá Niko a druhý Alek. Celkom pekné a nezvyčajné mená

irriss
15. říj 2011

@haslerka31
Aurora je dcera Erose Ramazzottiho a zaroven jmeno Princezny - Sipkove Ruzenky.🙂 Jestli se muzu zeptat, proc jste ji premlouvali??? Aura znamena "duse"..rekla bych pekne oboji🙂

dara29
15. říj 2011

irriss Písala som to aj v rýchlosti. Ale Justína a Šarlota sú v slovenskom kalendári tak ako som ich napísala. A dokonca Justína je na slovensku používané meno, ktoré majú aj naše babičky. Ale ich pôvod som až tak dopodrobna neštudovala(máme chlapca) len som napísala, že sa mi páčia.

irriss
15. říj 2011

@dara29
dost mne to prekvapuje...prijde mi to dost "odvazne"napsane😉

haslerka31
15. říj 2011

@irriss lebo my sme sa v skole ucili,ze Aurora bola ruska lod-kriznik🙂))Aura je pekne 😉

irriss
15. říj 2011

@haslerka31
Pravda..zapomnela jsem ... 😀 😀 😀 😀
Uz jsem zblbla z "drbu" a Aurora Ramazzottiho mne doslova uchvatila...a Aura taky...
Ja bych treba nedala jmeno Chiara kvuli Jasnence z Mrazika..zrejme se jedna o stejny problem a pruser doby, ze???Podle vzpominek na "Rusko" mi prijde, ze budeme plus minus stejny rocnik...taky je ve mne rustina zakotvena ale kriznik Auroru jsem nechala proste ze vzpominek odplout... 😉

vafle
15. říj 2011

@dara29 Tara je starý slavný dostihový kůň :D

haslerka31
15. říj 2011

@irriss ja mam tiez ruske meno🙂Vladimira,moj partner je Vladimir a nas syn tiez "rus"🙂))Alexej-ale toto meno sa mi veeelmi paci🙂 😀

nelicefo
15. říj 2011

Marína. 🙂

irriss
15. říj 2011

@haslerka31
Nedavno jsem zrovna tu byla opravena, ze "Alex" neni ruske jmeno,ale pochazi z rectiny😉
Jinak Vladimiro je i tady v Italii... 😉

irriss
15. říj 2011

@nelicefo ahojky 😉 🙂

marina = morska (preklad)

haslerka31
15. říj 2011

@irriss Alex mozno,ale Alexej je ruske...este sa mi pacilo vase Aleš,a ked som to potom studovala,ktore mena co znamenaju,tak som zistila,ze Aleš je česka forma ruskeho Alexej 😀 😀 😀

irriss
15. říj 2011

@haslerka31 Ja si zase spojuju jmena s lidma..pokud je krasne jmeno, ale nosi ji mne nesympaticka osoba, je konec..zosklivy se mi... ☹

haslerka31
15. říj 2011

@irriss to ja tiez,ale pamatam skolske casy,ked sa deti prezyvali...najhorsie dopadla Linda 😀

irriss
15. říj 2011

@haslerka31 jej to jako Pinda? 😉 😀

alicci
15. říj 2011

já mám tyto favority:pro holčičku - Alice,Stela,Johana,Silvie - top one Beáta 🙂
pro chlapečka: Maxmilián,Bartoloměj,Benedikt,Alex,Vincent,Vendelín, Jeroným - už mám Jáchyma 🙂

haslerka31
15. říj 2011

@irriss ano 😀 ja som mala velku dilemu...pre dceru sme mali vybrate meno Zina 🙂

niulda
15. říj 2011

pre dievcatka sa mi pacia- Soraya a Amelia a pre chlapceka Alex 🙂

mirisel
15. říj 2011

my mame Nikolku...a ked bude dalsie a bude to chlapcek..bude po tatikovi Michal 🙂

nelicefo
15. říj 2011

Alebo ešte Amália sa mi moc páči. 😵

mualem
25. říj 2011

tak se muzu konecne podelit o nase vybrane jmeno, nas syn se jmenuje Manolo Bernard 😵

kristi
25. říj 2011

@mualem ja víííííííím 😎 😎 😎 dost dobry to je

mualem
25. říj 2011

@kristi dik 😵