Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
karollinka
5. led 2012
..Aly dekuju moc...ale na neco podobneho uz jsem koukala.....a jsou to porad ty same jmena😞 Kdyz si zadam arabsky puvod...tak proste se mi tam zadne nelibi..:/ Tak jsem rada ze manzel souhlasi s Adamkem,a ze se mu to jmeno taky libi🙂))
kaeth01
5. led 2012
ahoj holky, cekame druhe mimi a toto je prvni diskuse vseho druhu kam pisu.. vzdycky jsem si jen vse procitala ale jmeno pro tohodle druheho cvrcka je pro me takovy orisek ze jsem tu temer denne 🙂 tak proc se nepridat 🙂 prvni holcicka se jmenuje Talya Katerina.. ted cekame nejspise druhou (partner stale doufam v ultrazvukovy omyl hahaha) ale na druhem jmene se nemuzeme shodnout.. :-S ja doufam ze to nakonec holcicka bude, protoze klucici jmeno u nas vyvolava silene hadky 🙂
ludkastofi
5. led 2012
Ahoj lion, my máme dvoch chalanov a pre nás sú to najkrajšie mená Zachariáš a Marko....
kaeth01
5. led 2012
@mikulka
nevim jestli ti nekdo odpovedel na Elianu, nebo mozna uz mas holcicku na svete.. ale za me: je to moc hezke jmeno, jen opravdu malinko slozite.. ale to je jmeno me dcerky taky 🙂 Talya.. a dnes mi to ani neprijde, jen nekdy kdyz to musim nekomu opakovat vicekrat 🙂 takze je to jen a jen na tobe ktere z tech 3 jmen vyberes - za me se mi libi vsechny 3!!!! 🙂 stastne rozhodovani!!
mikulka
5. led 2012
@kaeth01 Díky moc, já se nechala přemluvit okolím, většině se jméno Eliana zdá cizí a složité na zapamatování, takže z toho dost opustila.
Teď uvažuju o Ella, nebo Ela. Chci jí říkat Eli a Elinka.

Ale jsem ráda, že se ti jméno Eliana líbí, povzbudilo mne to. A tvoje jméno je teda krásné!!!!
bouny
5. led 2012
my mame Kvída🙂
jeudi
5. led 2012
me se pro chlpce libi chavier ale nehodi se nam to k prijmeni ted jestli budem cekat holcicku tak chci nake krasne jmeno ne typicke ceske poradi nekdo jinak elianka je moc hezke 🙂
dask
5. led 2012
karolinka: my máme doma také Adámka 🙂
aly
5. led 2012
Ahojte kočky, tak my s manželom sme sa predbežne dohodli na mene Aiden 🙂
Nieje to síce na 100 percent ale zatial vedie, čo vy na to?
aly
5. led 2012
@jeudi no my sme plánovali Alya alebo Alyana alebo niečo podobné ale vyzerá že čakáme druhého chlapčeka 🙂
karollinka
6. led 2012
Aly : Aiden je hezke jmeno..nevis jakeho je puvodu?? 😃 😃 a i pro holcicku Alya-na obe jsou hezke...zijete v cr?
natalia777
6. led 2012
caute baby aj my mame radi neobvykle mena a nasa prva dcerka sa vola Chiara Ella, teraz cakama druhe babatko a nevieme vybrat meno pre dievcatko :-| ale zatial vedie Loriana alebo Isabella hmmmmmmmmmm
a chlapceka neriesime lebo meno mame uz davno 🙂
natalia777
6. led 2012
@mikulka meno Eliana viedlo aj u nas 🙂 je nadherne a nie je tak cudzie kedze ho mame aj v slovenskom rozsirenom kalendari 🙂 my sme z neho upustili iba preto ze nasa prva dcerka sa vola Chiara Ella a ta ella je dost podobne s tou elianou teda prezyvka urcite 🙂 :-N ale inac je nadherne 😉 my sa teda nasim okolim neriadime, najlepsie je nepovedat meno nikomu az ked sa male narodi potom si hned kazdi zvykne a bez reptania 😃
bambola
6. led 2012
@mikulka ak chces hovorit Eli tak moze byt aj Elizabeta 🙂
sysysy
6. led 2012
@mikulka - máme Elen a říkáme jí Eli, Elinko, Elčo, Elenko.....

Eliana je krásné jméno:-) i Aliana.....nádherné 🙂
aliza
6. led 2012
@aly ahoj, moj syn je Aydin 😃. Rozmyslala som aj nad Aidenom, ale k priezvisku islo lepsie Aydin. Aiden je krasne meno, tu v UK dost caste. Takze u mna toto meno ma 100 bodov 🙂
adelii
6. led 2012
Co hovorite na meno Noel? Nikomu z rodiny sa nepaci,tak teraz nevieme,ci sa nechat ovplyvnit alebo ho dat... :-|
natalia777
6. led 2012
@adelii mne sa velmi paci a ja ako som pisala vyssie ja sa nestaram co si iny myslia 🙂 zvyknu si a je to moje dieta nie ich a nasa volba 😉
aliza
6. led 2012
@karollinka ahoj, pozri si mena na tejto stranke: http://www.muslimbabynames.net/, mozno sa ti nieco zapaci. Leyla je fakt pekne a hodi sa vam k priezvisku. Adam je tiez fajn.
adelii
6. led 2012
@natalia777 len ked na mna vsetci pozeraju ako na sibnutu,tak ma to trochu mrzi,akokeby som chcela dat nejake hrozostrasne meno :-|
adelii
6. led 2012
Vcera som sa trochu nudila a listovala v kalendari. Takze pre pobavenie sem pridavam najkurioznejsie muzske mena z rozsireneho ceskeho kalendara pre rok 2012...tak ktore sa vam pacia? 😃
Absolon, Agaton, Amatus, Alvar, Anděl, Anselm, Aristid, Arzen, Anatas, Bertram, Bivoj, Bohuchval, Bojan, Budivoj, Cedrik, Čestislav, Čistoslav, Darek, Davor, Děpold, Davor, Dino, Diviš, Dluhoš, Enoch, Eustach, Evald, Evarist, Filemon, Fortunát, Garik, Genadij, Gerazim, Gleb, Gracián, Grant, Gudrun, Hagar, Haštal, Háta, Hjalmar, Horymír, Hostisvit, Hypolit, Chrabroš, Chrudoš, Chval, Irenej, Ingeborg, Jasoň, Jošt, Kajetán, Kasián, Kastor, Kilián, Křesomysl, Křišťan, Kvirín, Lars, Leandr, Leonid, Lešek, Lev, Lino, Lotar, Magnus, Makar, Manon, Mansvet, Milíč, Milivoj, Modest, Mstislav, Myrtil, Narcis, Něhoslav, Neklan, Nepomuk, Nezamysl, Nil, Odolen, Palmiro, Panteleon, Parsival, Peregrin, Polykarp, Prosper, Renát, Roch, Sámo, Saturnin, Serenus, Sixt, Smil, Spytihněv, Sigfríd, Šavel, Taso, Torkvát, Udo, Uve, Vadim, Vědun, Velen, Vidor, Viol, Vlk, Vojen, Vok, Vsevolod, Záboj, Záviš, Zbyhněv, Zdík, Zvonimír, Žarko, Ždan, Želibor.
natalia777
6. led 2012
@adelii my sme nepovedali nikomu nic az ked sa mala narodila 🙂 a nakoniec jediny kto s tym menom mal problem bola z mm strany babka ona to meno nevie povedat do teraz a furt sa ma pyta ze preco som nedala meno ako Lenka alebo Zuzka, katka atd..........no sorry ale mne sa tieto mena napacia absolutne
daj im cas aby si zvykli a ak sa vam vazne tak paci tak si za nim stojte, my cakame teraz druhe babo a tiez bude mat zaujimave meno x-)
adelii
6. led 2012
@natalia777 jeej a vy mate dievcatko Noel? Lebo ja chcem meno Noel pre chlapca 🙂 V ceskom kalendari je 21.12.,kedy to oslavujete vy?
natalia777
6. led 2012
@adelii nie nie my mame dievcatko Chiaru 🙂
riana12
6. led 2012
@adelii isto daj na seba, oni si tak ci tak na to meno zvyknu, ked budu chciet drobca oslovit... alebo sprav kompromis a date druhe krstne, nejake slovenskejsie, ale ktore sa zaroven hodi k Noelovi...
adelii
6. led 2012
@natalia777 jaj tak,prepac,ja som si neprecitala,co si uz pisala 🙂 inak,s tymi dievcenskymi by som uplne suhlasila 🙂 Chcela som Ellu alebo Izabelu-Bellu 🙂 Takze chlapcenske mate vybrane take,ako my 😃 Dobre to uz chapem? A povies ho ostatnym az ked sa narodi 🙂
adelii
6. led 2012
@riana12 no priezvisko mam ceske 🙂 tak by bolo asi fer dat jedno ceske a jedno slovenske,ale ved zvyknu si 😃
riana12
6. led 2012
@adelii no tak daj ceske, pokial das nejake klasickejsie, preco nie? ale ak ti ani to neni po voli, daj na seba... oni si zvyknu 😉
anjelik0907
6. led 2012
@adelii Noel sa mi veeeeľmi páči aj ja som rozmýšľala ,že keby som mala druhého chlapca tiež by som mu dala meno Noel ,ale tiež sa nikomu z rodiny nepáči 😞 tak neviem, ale podľa mňa je to krásne meno 😉
nikayla
6. led 2012
@adelii pokiaľ sa Cedrik číta ako francúzske "Sedrik" - tak to je krásne 🙂