Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

aguaverde
31. pro 2011

@nela82 😅 jmenuji se Alena....jméno je řeckého původu, tudiž bych měla být hrdá nač? Nežiji v Řecku, nýbrž zde ale jméno české teda rozhodně není... mmch za jméno sem posměch slýchávala proč netuším 😠
do budoucna uvažujeme o odchodu do zahraničí a pak bych třeba Štěpánku vysvětlovala v zahraničí jak? jak by jí říkali? Bylo by to pro ně prostě posměšné....ale souhlasím že člověk by měl být hrdý na své jméno ať už je jakékoliv 🙂

nela82
31. pro 2011

predsudky boli-su a budu..nie kazdemu sa pacia aj nase mena-navzajom..no s tym nikto nic neurobi..100 ludi-100 chuti.. 😉

gumimaci
31. pro 2011

Ahojte,
nejak som sa zacitala do tejto diskusie, zaujalo ma to, lebo s muzom sme sa vlastne do poslednej chvile nevedeli dohodnut na mene 😅 Vlastne az v porodnici... Ja som velmi chcela Leonarda, on Bartolomeja 😝 No a nakoniec je Ondrej 😀 Ak by bolo dievca, bola by Vanda 😵 Vela mien je znovaobjavenych a ludia sa nad nimi cuduju. Moja babka ma priatelky s menom Genoveva, alebo Floriana. 🙂 a nikomu sa nezdaju cudne... Mne nevadia "cudzokrajne" mena, ale casto k sebe nepasuje meno a priezvisko napr- Seherezada Malikova 🙂

@aguaverde vasa mala ma krasne meno, len ma zaujalo ako ju volate? Char? preco nie Sofi, alebo Šarlote?...

aguaverde
31. pro 2011

@gumimaci mluvíme na ni oběma jmény...slyší na obě 🙂 naprosto v pohodě. Chár jen píšu jinak vyslovujeme "Čárlí, Šarlotko, Sofí, Sofinko, Šarlouši, a Só atd" to Ch je jen v té psané podobě 😉

gumimaci
31. pro 2011

@aguaverde aha tak uz mi to je jasne 🙂 🙂 🙂 🙂

aguaverde
31. pro 2011

@gumimaci 😀 přiznám se že tohle byl první dotaz na výslovnost 😀 každý automaticky vyslovuje Š 🙂 😉

gumimaci
31. pro 2011

@aguaverde Nie som som blondina 😀 😀 😀 ja mam zas take priezvisko, ktore je uplne jednoduche a ludia ho aj tak nevedia citat, a nema ani makcen, ani dlzen (okrem ová) 🙂

aguaverde
31. pro 2011

@gumimaci v pohodě jen si opravdu první 😀 😵 což mě překvapuje 🙂
zajímavé...jednoduché příjmení komolí a složité jméno ne 😀 😕 😕 😕 😕 😕

gumimaci
31. pro 2011

@aguaverde hura prva 😀 idem si na to buchnut bublinky. vsetko dobre 2012 zelam 🙂

aguaverde
31. pro 2011

@gumimaci tobě též 😵 už taky letím 😵

irriss
31. pro 2011

Ve zdejsi TV prave zni pisnicka meho oblibeneho zpevaka (Antonello Venditti)..
pisnicka ma nazev

"Od kuze k srdci"

myslim si, ze tento nazev je vhodny i pro toto tema...

Loucim se...vzdalim se...dekuji Vam za prijemne zpestreni poslednich okamziku 2011 ve Vasi spolecnosti...

a pouziju svuj posledni "status kratke zpravy"
Pssssssssssssssssssst..uz prichazi.....zatim je jen nesmely....chranme ho jako miminko...snazme se ho "kolebat" a ve Zdravi,Lasce a Stesti vyrustat.....opatrujme ho....vzdyt zalezi jen a jen na nas.... at nam (VAM) ve zdravi "uspesne roste" NAS 2012 🙂

p.s. Spalila jsem cocku..zrejme budem bez penez.... 😀 😀 😀

verbalinka
31. pro 2011

Já nějak nechápu, proč se ta písmenka tak řeší? Vždyť čínské děti se také jmenují "srandovně" a nikdo se nesměje. Prostě je to pár písmen, která dají dohromady slovo. A v zahraničí je běžné, že lidé spelují svá jména a je to normální. Proč jen my musíme řešit, že určité jméno je divné, když o pár kilometrů vedle je to normální a neřeší se to?
Jediné, co moc neuznávám je to, když to jméno něco znamená ve známém jazyce...

Hezký nový rok 🙂

rojla
1. led 2012

Tak já mám Natálku,moc se mi to jméno líbí a to další bude buď Petřík nebo Jitulka

marupe
1. led 2012

Zdravim vas🙂.. a jak se vam libi jmeno Edita?🙂

megy
1. led 2012

dobré ránko v Novém roce - tak my máme ve jméně jasno - žádný Matěj, ale Matouš - nějak se nám to zalíbilo - je to v podstatě obdoba Matěje, ale zní to pro nás libozvučně - takže Matoušek a hotovo.
Edita je také moc pěkné jméno 🙂

aliza
1. led 2012

@nela82 ja neviem, ale odkial mas, ze sa chceme podobat nejakej amerike??? len za to, ze dame netradicne meno? ja napriklad nemozem slovenske mena, vobec sa mi nepacia, nepaci sa mi ani moje vlastne, no co narobim? nema to nic spolocne s amerikou, ani tu nemusim 😝. A tiez suhlasim s nazorom, ze posmech ide od rodicov, nie od deti, deti len kopiruju to, co vidia a pocuju doma. Ak mas ty taky nazor, aky mas, myslis, ze tvoje deti budu mat iny? nie, nebudu, budu takisto 'ine' mena povazovat za smiesne a budu sa smiat druhym. My sme mali na zakladke Stellu, vtedy absolutne atypicke meno a vsetci sme ju 'zrali' kvoli tomu menu, nikto sa jej nikdy nesmial. Moje deti nemaju slovenske mena, dcera ma dokonca velmi komplikovane, pise sa inak ako cita a predstav si, naucila sa ho bez problemov napisat ako 5 rocna a nema s nim ziadne problemy, ma svoje meno rada a je nan hrda. Tu v zahranici davaju anglicke mena k indickym priezviskam, moslimske mena k anglickym priezviskam, dokonca k cinskym a nikoho ani nenapadne sa nad tym pozastavit a uz toboz nie vysmievat. Vysmievanie akehokolvek druhu rozhodne nepatri medzi dobre vlastnosti, skor naopak.

norwayka
1. led 2012

Jedno je zaujimave, ja mam ceske meno (Radmila) a nikto sa tu tak nevolal. A ani inych Radiek pred 30 rokmi moc nebolo. Najprv mi to bolo trosku luto, ale chvala bohu, ze som mala ine meno ako vsetci ostatni. Takze clovek nemusi chodit daleko, staci vybrat ceske meno 🙂 na Slovensku a je to zvlastne, mozno zaujimave, ine, divne, kolko ludi tolko chuti.

janapavlik
1. led 2012

pro holku Nina, pro kluka Leoš 😀

jlp
1. led 2012

Pre chlapca - GORAN (z chorvactiny = chlapec z hor, resp. horsky chlapec), ERICH,
Pre dievca - SASKIA, NATASA (to davam ja), KSANELA (ma kamoska),

brufinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aly
1. led 2012

@nela82 no chudatka niesu, narodili sa vsetci v Irane a teraz ziju v anglicku, su to vsetci uz dospelí chlapi a myslím ze mená majú pekné

aly
1. led 2012

@aliza súhlasím 🙂

aly
1. led 2012

@jlp Goran je pekné 🙂

karollinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
irriss
2. led 2012

@karollinka

Ja osobne nevidim "rozdil" mezi Leyla a Aisha 😉
ja ale bydlim v cizine, vnimam tyto dve jmena dost "jednotvarne" - pro mne jsou znamenim orientu a exotu, "krasne cokoladove panenky" 🙂
Manzel bude mit zrejme prijmeni s mnoha "h"..ale muzu se mylit, beru to podle spoluzaku mych deti..kdy jsou tyto jmena urcene detem arabskych ci marockych, tuniskych prislusniku 🙂
Kazdopadne princezna Leyla a nebo Aisha bude jako z pohadky...
(spis "nerozumim volbe" jmena Adam, ze na ni manzel pristoupil...) ale neznam podrobnosti a mozna moje uvahy jdou uplne jinym smerem a uplne do jinych zemi a kraju..
🙂

aly
2. led 2012

@karollinka Leyla, Aysha - suhlasim krasne mena ak sa k nim prida aj netypické priezvisko, Adam už až tak moc nie

eda2
2. led 2012

@megy Ahoj,megy! 🙂 Potešila si ma, že sa ti páči meno Edita. Ja sa tak volám a toto meno je v našej rodine veľmi obľúbené, nakoľko sa tak volala aj moja mama, a v septembri nám do rodiny pribudla vnučka, ktorej moja dcéra tiež dala meno Editka - celých 9 mesiacov ho aj s priateľom úspešne tajili, aby ma veľmi milo prekvapili. 😉

karollinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
karollinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
aly
4. led 2012

@karollinka aha tak rozumiem tvojím úvahám 🙂
skús si pozrieť na www.babynamesworld.com mená čo majú arabský pôvod, určite si tam ešte nejaké pekné chlapčenské meno nájdeš 🙂