Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
nunacek
30. kvě 2012
@aerin Z hebrejských k Zachariášovi třeba:
Adam, Benjamin, Eliáš, David, Izaiáš, Jáchym, Gabriel, Jeremiáš, Jonáš, Melichar, Matouš, Natan/Natanael, Samuel, Šimon, Tadeáš, Tobiáš.
Adina, Anita, Dita, Debora, Eliška, Ester, Izabela, Judita, Lea, Miriam, Magdalena, Ráchel, Rebeka, Rút, Sára.
aerin
1. čer 2012
@magimary @nunacek holky dekuju🙂
tak podle vcerejsiho utz je to spis holcicka a to mi teda rekl i vyhlaseny Dr. na NT, tak uvidime...😃
@magimary hele paradoxne se mi lepsi zdaji delsi jmena, i kdyz mame dlouhy prijmeni😃

Magdalenu jsem moc chtela, meli jsme ji napsanou i u Z., ale od te doby se narodily Madlenky dvema kamaradkam, tak to pada😞 momentalne se mi nejvic pozdava Alzbeta, ta splnuje i hebr. puvod, a Dorota, ktera ho sice nesplnuje, ale libi s emi moooc a prijde mi, ze se i hodi...
a ptala jsem se ted Zakouska, ktery se mu libi vic a rikal DODOTKA 😃 To je rozkosny, ze?😃
nunacek
7. čer 2012
@aerin Jestli Vlašín, tak ten se prý moc neplete, tak gratulace k holčičce 😉 A mezi jmény Alžběta a Dorota bych volila Dorotu 😉 Dorot je méně než Alžbět a i se víc ta Dorota hodí k Zachariášovi 😉
aerin
7. čer 2012
@nunacek jo, byl to Vlasin 🙂 A Dorotka vypada cim dal tim jisteji 🙂
petrajurinova
8. čer 2012
@aerin jééé mi se líbí Bětuška (Alžběta). Dodotka není špatná, ale u nás se Dorota říká hloupé neschopné ženské.
pajuelh
8. čer 2012
ahojky,od vcerejska jsem nestastna😞dostala se mi do ruk knizka Jmeno je Tvuj osud a opet v tom plavu🙂pro kluka jsem mela Jachym nebo Theodor a obe jsou spatne,tak poradte nekdo nezvykle ale ceske jmenio diky🙂
ronyx
8. čer 2012
@pajuelh My máme Kristianka,chtěli jsme české jsméno,ale aby bylo trošku nezvyklé. 😉
pajuelh
8. čer 2012
kristianek je hezke ,ale ma ho ma hodne blizka kamaradka😞takze nic😞
emma2010
8. čer 2012
My mame Emmu a kdyby nááááhodou nám hráblo, a přišlo by druhé mimi, tak pro kluka Oliver a pro holčičku Lili.
sarka11
8. čer 2012
Taky máme Kristiánka (my s dlouhým á 🙂 ) a první se jmenuje Damián, no a z holčiček se nám líbilo Valérie, Šarlota a Tamara 🙂
petrajurinova
9. čer 2012
Dneska jsem jsem potkala kluka jménem Xavier a byl to docela sympatický člověk 😎 a to jméno se mi zalíbilo.
mia258
9. čer 2012
Mne sa zapáčili aj mená Coralie, Laurie a Daria 🙂
pajuelh
10. čer 2012
Jeee Damian je nadherne jmeno:)!Ale pritel je proti😞me se libi Eliaš,Vincent,Frantisek,Bartolomej,Benedikt,Benjamin,ale nic z toho neni dovoleno😞
michaela2310
10. čer 2012
@pajuelh Vincent se mi taky líbí, ale u druhého asi neprojde 😞 a ještě Mikuláš, ale to se manželovy taky nelíbí ]-( 😢 a pro holčičku Valerie, Valentýna a Markéta
pajuelh
11. čer 2012
jo no jsou to krasne jmena🙂jeste je tady Frederik🙂ale zatim uspech zadny😞Pro holcicku mame jasno Thea Antonie🙂
pajuelh
11. čer 2012
Jo a Mikulas je bozii!Ale pritel ma prijmeni Krestan🙂)
ronyx
11. čer 2012
@sarka11 Taky máme Kristianka,my s krátkým a 😃
michaela2310
12. čer 2012
@pajuelh taky jsme pro holčičku vymýšleli dvě jména, líbilo se nám a vlastně stále líbí Laura Nela 🙂 koukám, že máš TP 11.1. já měla 10.1., ale nakonec jsme na Štědrý den 🙂
pajuelh
13. čer 2012
jee taky doufam ze to bude driv🙂))no pritel je 10,1 tak by jsi moc pral at je to tak🙂no na holcicce jsme se zhodli hned:(nebyl problem,ale ten kluk me trapi😞..
ameliejulliette
14. čer 2012
@petrajurinova x-) Xaviera jsme měli vybrané pro prvního, nakonec jsme to kvůli x v příjmení změnili 🙂 Ale pořád se mi líbí.
pajuelh
14. čer 2012
Xavier je zvlastni..ale jak mu chces rikat?co takhle Elien?
pulsatilka
14. čer 2012
My mame dceru Darja a druha bude Tatiana 🙂 Povodne sme mali vybrane pre dvievca Oxana a pre chlapca Jergus 🙂
maminkazelvinka
14. čer 2012
Já chtěla pro holčičku Andělu ,ale máme kluka tam se mi ty "neobvyklá "jména moc nelíbila ,tak je to Radek🙂
sarkachmelova
15. čer 2012
@pajuelh proč jsou podle knížky špatné ?
sarkachmelova
15. čer 2012
@aerin Dorotka je super !!! x-)
sarkachmelova
15. čer 2012
@michaela2310 jéé,Mikuláše chceme my🙂
gabika76
15. čer 2012
mne sa páčilo meno pre chlapca Konrád /po starom otcovi/. Ale narodilo sa dievčatko čo sa malo volať Amálka a volá sa v konečnom dôsledku Linda 🙂
pajuelh
15. čer 2012
ptz maji spatnou karmickou zatez..verim ze jmenem se da z casti ovlivnit zivot.Vim zni to divne,ale verim na takove veci🙂a o to horsi je pak rozhodovani😞
sarkachmelova
16. čer 2012
@pajuelh zní to zajímavě,kdybych neměla jasno,nakouknu 🙂 takhle snad radši ani ne 😃
pajuelh
16. čer 2012
nee,urcite nekoukej🙂

Začni psát odpověď...

Odešli