Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

verylka
24. črc 2013

@vejulinka a co Evelina pro holcicku 😉

verylka
24. črc 2013

my ted vybirali z 6ti jmen, 3 pro holku (Amelie,Melanie a Sabina) a 3 pro kluka (Jindřich,Ondřej a Kamil)... no dohodnout se byl boj ale nakonec jsme zakotvili (aspon prozatim) u Sabiny a Kamila ale ja si stejne Melanii prosadim 😉

vejulinka
24. črc 2013

@verylka nakonec to bude Eliška 🙂

verylka
24. črc 2013

@vejulinka pekny vyber.. taky jsme nad timhle jmenem jenze u nas v okoli je tak preEliskovano ze by ve tride ve skolce/skole byly snad jen same Elisky 😉

vejulinka
25. črc 2013

@verylka to u nás není žádná, teď u nás jsou Emičky, Janičky, Terezky, Amálky, Natálky..... Eliška žádná. 🙂

verylka
25. črc 2013

@vejulinka tak to mas fajn.. u nas jsou vsude same Elisky,Amalky (tu jsem chtela taky) a sami Dominickove...

rozzaarka
2. srp 2013

Holky, nevíte, jestli jde dát jméno Bára? Ne Barbora, ale jen krátce? Jelikož jsme Kratochvílovi, tak Barbora by bylo fakt za trest🙂 nevim proč se nám líbí samá dlouhá jména😀 Někde jsem četla, že se to dává, ale nevim, jak moc spolehlivý zdroj to byl🙂 ke knížce od Knappové jsem se zatím nidke nedostala☹ děkuju🙂

h2
3. srp 2013

@rozzaarka Ahoj, práve včera som sa stretla s kamoškou, ktorej syn sa volá Fero. Nie František, ale len Fero. Síce neviem, čo kvôli tomu museli vybaviť, na to som sa jej nepýtala, ale myslím si, že dnes je taká doba, že ľudia dávajú deťom mená od výmyslu sveta, to Bára mi príde ešte úplne v pohode oproti tomu, čo sú schopné niektoré mamičky vymyslieť. Ak sa u nás na Slovensku dá dať meno Fero, tak u vás sa určite dá dať aj Bára. Mimochodom, pekné ste vybrali, aj sa hodí k priezvisku. 🙂

rozzaarka
3. srp 2013

@h2 ahoj, moc dekuju🙂

petrajurinova
8. srp 2013

@rozzaarka jméno Bára se určitě dá dát bez nějakého schvalování - v ČR žije 3166 osob jménem Bára.

katkanova
8. srp 2013

@jancidlo tiez bojujeme s menami, len ma na okraj napadlo k tej tvojej Mile, ja zas chcem Milicu alebo Milenu a muz toleruje max Mila ale je tam miesto pre kompromis, skus mu navrhnuttie 😉

rozzaarka
8. srp 2013

@petrajurinova ja tohle taky nekde nasla, ale nevedela jsem, jak moc oficialni zdroj to je🙂 az pujdeme nekam shopikovat, kouknu do knizky🙂 ale uklidnila jsi me, ze nejsem jedina, kdo si mysli, ze to jde🙂🙂

sestrickajanulka
9. srp 2013

Tak my zatím mimčo neplánujem, ale s přítelem jsme se shodli, že jednou, až to přijde, tak chlapeček bude asi Josef - oba naši taťkové se tak jmenují a to jméno se nám oběma líbí. Sice teď máme činčiláka Pepu, ale to nevadí 🙂 Jinak se nám líbí jméno Antonín - to byl dědeček, který ale umřel dřív, než jsem se narodila, takže si ho nepamatuju...Ale příjmení přítele je Absolon a to by asi vypadalo divně - Antonín Absolon. U holčičky nevím, dřív se mi strašně líbilo jméno Johana, ale teď už se mi tak nelíbí, nebo Rozárka, ale to se zas hodí jenom pro malou holčičku. Jinak jsem vždycky chtěla Agnesu nebo Agnes - tak se jmenovala prababička, ale to mi bylo zamítnuto 🙂 Moje vysněné je Josefina (po druhé prababičce), ale to přítel zamítnul, ještě jsem to ani nedořekla 🙂 V poslední době mě hodně zaujalo jméno Ruth (nebo Rut, Rút) - k příjmené by to i celkem ladilo, ale nenapadají mě žádné zdrobněliny tohoto jména...

sestrickajanulka
9. srp 2013

Jinak přítel má z prvního manželství syna, který se jmenuje po něm - Jirka a je to docela blbý, pořád se to plete. Navíc přítelova ségra žije taky s Jirkou a můj strejda a bratranec jsou taky Jirkové, takže se kolikrát stane, že se sejde 5 Jirků a to už je fakt strašný 😀 My sice chceme Josefa po tatíncích, ale tam by to nebylo tak hrozné, stejně je jménem nikdo neoslovuje - všichni jim říkají tata nebo taťka a přítelův taťka má přezdívku Bobin a říkají mu tak všichni, skoro nikdo neví jak se doopravdy jmenuje. Jinak já jsem Jana a to jméno se mi moc nelíbí - je dost časté a navíc mi to přijde takové tvrdé, když na mě někdo zavolá ,,Jano". Já si říkám spíš Janka nebo Janča. A druhé - biřmovcí jsem si už vybrala podle sebe - Rita. Sice každý říká, že je to jak jméno pro psa, ale mně se strašně líbí. Ale dítě bych podle sebe nikdy nepojmenovala, protože to je pak ,,mladá a stará" nebo ,,malá a velká" a to mi přijde divný.

sestrickajanulka
9. srp 2013

Když už jsem se rozepsala tak ještě přidám: Kamarád má synka a tomu dali jméno Samuel. Jmenuje se Samuel Zajac. Říkají mu Samíku a mně to přijde hrozně divný, i když je mám jinak moc ráda, prostě se mi to jméno nelíbí. Samuel ještě jde, ale Samíku, Samíčku 😝 A moje kmotřenka je Klárka. Jenomže příjmením Grigerková - zkuste si to vyslovit: Klára Grigerková - a to ještě jakoby to tušila, má poruchu řeči a začla mluvit až ve 3,5 letech...kdy se naučí vyslovit své jméno netuším 😒

petrajurinova
10. srp 2013

@sestrickajanulka Rozárka je zdrobnělá podoba jména Rozálie/Rosalie, takže v dětství je Rozárka a až vyroste může se oslovení změnit na jinou podobu - Rozi, Rézi, Saly, Rosina, Rosita....

sestrickajanulka
10. srp 2013

Jo jo, já vím, ale právě to Róza nebo Rózi se mi už tak nelíbí. Mamka je Růžena a jeden strejda z Ostravska ji oslovoval Rózo a vždycky mi to připadalo úplně šílený 🙂

sestrickajanulka
10. srp 2013

Ještě dotaz: Co říkáte na jméno Ulrika?

h2
12. srp 2013

@sestrickajanulka Ulrika NIEEE! To je hrozné. (Ale to je len môj názor.) Ale ak ešte nie si ani tehotná, tak sa tým nemusíš až tak intenzívne zaoberať. 🙂

sestrickajanulka
13. srp 2013

@h2 Tak já znám jednu moc hodnou Ulriku, ale už dospělou a podle mě je to zajímavé jméno. Jinak ono je lepší přemýšlet nad tím dřív než potom na poslední chvíli, ale nijak intenzivně se tím nezaobírám 🙂

h2
14. srp 2013

@sestrickajanulka My sme tiež vyberali mená skôr, než som otehotnela a nakoniec bolo všetko inak, nedali sme ani jedno z pôvodných možností, ako keby si malý sám vybral, že on chce byť Viliam a hotovo. Tak máme doma Vilka a všetci sa nám čudujú, lebo teraz všetci dávajú samé netradičné mená, niekedy mám až pocit, že sa mamičky predbiehajú, kto dá divnejšie a nemyslia pri tom na to chúďa dieťatko, ktoré s tým potom bude musieť žiť celý život. Jasné, že netreba nechávať výber mena na poslednú chvíľu, ako napríklad moja sestra, ktorá išla rodiť a ešte neboli stále s mužom rozhodnutí. 🙂

zuzulice
14. srp 2013

Ahoj, mně se vždy líbila Laura, ale poslední dobou Elena nebo Ellen, Emma, Nela, Nina, Liliana (Lia), Viktorie, Valérie, Klaudie, Viola, Sofie, Ariana, Amélie je taky hezká, ale to je ta z Montmartru nebo z Doktora Who 🙂 Lada, taky se mi líbila Lýdie, pak Lara, ale to je divné pro člověka 😀
Kluk by byl Richard 🙂 a holka zatím nejvíc ta Elenka 🙂

zuzulice
14. srp 2013

A ještě Marianna, ale to je časopis 😀

lucca13
20. srp 2013

Ahoj 🙂
Líbí se mi jméno Emílie, ale ještě víc se mi líbí poanglicku Emily 🙂
Emílie Krausová
Emily Krausová

které je hezčí? 🙂

petrajurinova
20. srp 2013

@lucca13 líbí se mi obojí, ale v případě že se rozhodneš pro Emily, nechala bych verzi příjmení bez koncovky "ová" - Emily Kraus nebo Emílie Krausová

lucca13
20. srp 2013

Takže Emily Krausová by vypadalo trošku divně že? 😒

sandrika1986
27. srp 2013

My máme doma Nicol a Vivien. Z dievčenských mien sa mi páčia mená : Karin,Elissa, Sandra, Yasmine, Liana. Z chlapčenských mien : Lucas, Sebastián.

m_ij_ka
28. srp 2013

dievčenské mená Zoe, Mia, Lara, Zara, Aurora, Ziva, Chloé,

chlapčenské mená Zac, Alex, Max,

karina1
30. srp 2013

@lucca13 mne sa paci Emily Krausová - nie uplne vsedne a krasne..

lucca13
31. srp 2013

@karina1 tak děkuji 🙂 navíc si myslím že Emily nezní až tak cize jako třeba Jennifer...