• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

20. listopadu 2016 
@triskova88 Moc pěkné jméno. Dcera naší paní uklízečky taky dala svojí dceři a když to řekla babičce,ta z toho málem zešílela. Oni si nakonec zvyknou.
17. črc ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Kluk: Jonáš, Matyáš, Matouš, Tadeáš
Holka: Beáta, Valentina/Valentýna, Deana, Adina, Madaléna
25. črc ve 20:19  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Mně se líbí pro holčičku Olenka a pro chlapečka Sven.Bohužel,muž nesouhlasil,tak máme Martina a Petra,ale i to jsou krásná jména. :dizzy_face:
30. črc v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
My máme vybrané pro holčičku Viktorie a pro kluka Viliam po tatínkovi :slight_smile:
3. srp ve 12:02  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@babanci O Violce jsem také přemýšlela. Viola se mi líbí ,ale nakonec vyhrála Viktorie,takže když to bude holčička tak Viktorka :slight_smile:
3. srp ve 12:05  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (31. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Přináším nějaká neobvyklá jména na září:

Vácslav – Slovanské jméno (Veceslav) znamenající „více slavný“. Další podobou je Boleslav i Vendula.
Je patron Čech, Moravy, míru a sládků.

Ludmila – Slovanské jméno znamenající „lidu milá“. Patronka Čech; babiček, matek, křesťanských vychovatelů.

Brianna – Možná název je odvozen ze starého keltského slova, které znamená „vysoký“ či „ušlechtilý“. Je to význam i pro „kopec“

Paloma – Latinské slovo pro holuba.
Regina - Latinské jméno znamenající "královna"

Jiljí – Z řeckého původu (Aegidius) „záštita“, „ochrana“, „štítonoš“ - česká podoba vznikla patrně z 2. pádu latinské varianty – Gilii – gi čteno ji. Další podoby Giles a Gilies. Patron Korutan, Štýrska, Třeboně, myslivců, pastevců a proti falešnému studu při svaté zpovědi, u nás byl uváděn i jako patron kolonistů.

Rosalie – Italské jméno latinského původu (rosa(ria) „růže“, „růženec“. Další podobou je Rosarie a Růže. Další podobou je Rosarie, Rosa i Růže.

Emmeram – Německé jméno (Heimerean), rozšířený prostřednictvím latiny. Vykládá se jako „havran“. Česky Jimram.

Gerard – Germánské jméno (Gerwald) značí „kopiník“, popř. „ten, kdo vládne oštěpem“. Svatý Gerard je patron těhotných žen, matek, vzýván ženami, které touží po dítěti.

Jeronym – Řecké jméno (Hieronymos) značící „svaté jméno“. Patron Dalmácie, Lyonu, teologů, učenců, archeologů, žáků, překladatelů, universit, vědeckých spolků, asketů, proti očním nemocem.

Melinda – toto moderní jméno je kombinací „Mel“ s příponou „-inda“. Mel může být odvozena ze jmen jako Melanie „tmavá“,
„černá“ či od jména Melissa „včela“ v řečtině. Též může souviset s řeckým slovem měli „med“ a s Lindou znamenající jemná“ v germánských jazyku.

Muriel – jméno pochází z keltského jazyka a je složeno ze slova „moře“ a „záře“. Gaelskou podobou je Muirgeal.

Henrieta, Harriet – jméno pochází z germánského Haimric (německy Heinrich), která je sloučenina slov prvků haim „domov“ a ric „síla“, „vládce“. Další podobou je Jindřiška.

Adela - pochází z germánského jména Adalheid znamenající „ušlechtilá bytost“. Další podobou je Heidi, Alis, Adalais.

Irma – pochází z germánského slova irmin znamenající „svět“.

Ariadné – řecké jméno pocházející z krétsko-řeckého slova ari „největší“ a odnos „svatá“ – tedy znamená „nejsvětější“. Dcera krála Mínoa a královny Pasifaë, paní Labyrintu. Její sourozenci se jmenovali Faidra, Katreos, Deukalion, Glaukos a Androgeos.

Jolana – maďarské jméno znamenající „dobrá dívka“
Jolantha – řecké jméno znamenající „květ fialky“

Darina – slovansko-keltské jméno. V keltštině znamená „štědrá“, „plodná“. V pověsti Daireann [Darón], krásná mladá žena zamilovaná do Finn mac Coola, muže s mnoha manželkami. Ve slovanských jazycích to znamená „dar“.

Bertha – Pochází z germánského slova beraht „jasný“, „zářící“. Nejznamější germánská bohyně Berchta. Staročeskou podobou jest Perchta.

Damian – Odvozeno z řeckého slova damazo „dobýt“, „překonat“, „zkrotit“, v podobě damao.

Linda – Germánsko-španělské jméno znamenající "Krásná Lípa".

Aurelie – Pochází z latinského rodinného jména Aurelius, který je odvozen ze slova aureus „zlatý“. Jméno s pravděpodobným významem je Oriana i slovanský překlad je Zlata.

Zita – Zdrobnělina italského jména Felicita „znamenající „štěstí“.
Felicitas je římská bohyně štěstí a úspěchu.

Denys – Řecké jméno znamenající „zasvěcený bohu vína Dionysovi“.
Dionysos je bohem vína a nespoutaného veselí. Původně byl i bohem úrody a plodnosti. Syn nejvyššího boha Dia a Semelé, dcery thébského krále.

Bronislav(a), Branislav - Slovanské jméno: "slavný bojem"
Branimír - Slovanské jméno: "bojující za mír (svět)"
Oleg - Germánské jméno "svatý"
Jaromír - Slovanské jméno: "bujný světem"
Naděje, Radka

P.S.: A nezapomeňte oslavit keltský svátek Mabon a slovanskou Mokoš :wink:
4. zář v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@sam_carteraupřímně,neumím si představit některá ta jména dát svým dětem - např.Mabon,Mokoš...zní to jako příjmení. :fearful:
4. zář v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Právě jsem si vzpomněla,že se kdysi líbilo dívčí jméno Babeta. Žádnou vlastně neznám.
4. zář v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@babanci Já jezdila na Babetě - moped a byl super! :grinning:
4. zář v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@hejsa Já to znám z písničky... Babeta šla do světa a krk na to dám,že ta Babeta je popleta...nebo tak nêjak to bylo.
4. zář ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Mi čekáme klucinu a jméno Alex
13. říj v 17:45  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, co si myslíte o jménu Natálie Anabel?
14. říj ve 23:21  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2016 (45. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@madlam me se nelibi...prijde mi,ze staci jedno pekne jmeno...a urcite vybirat k prijmeni...pokud zijete v cr,vybrala bych dle prijmeni...klidne si napsala pscim i tiskacim vic variant a rozmyslela se ;)
14. říj ve 23:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Mi jsme ho chtěli ponevac je neobvikli navíc je to zkráceně Alexandr a u nás v ČR ho maji dvě slavné osobnosti jeden je herec a druhy moderator
15. říj v 00:00  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@madlam pekne může používat oboje buď ana nebo bela
15. říj v 00:01  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,my máme Františka po tatínkovi,po dědečkovi,po pradědečkovi po prapra...je to u nich tradice.Já sem s tim nesouhlasila ale pak sem rezignovala,že je mi to jedno hlavně že bude zdravej tak ať má duše pokoj a já budu vybírat holčičku...Líbí se Ema(už tady zaznělo)Nebo Evelínka.Nebráním se ani Dáše,Katce nebo Karolínce.
A když jsme u těch staročeských tak kámoška má Josefínku-za začátku se to nikomu moc nelíbilo ale také sme si na Pepču zvykli a ve třídě ve škole,školce bude asi originál
16. říj ve 14:26  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
My máme Tobiáška a taky teď přemýšlím jaké jméno pro druhé :D
24. říj ve 21:25  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v květnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Tobiáš a Barnabáš
25. říj v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda. My máme doma klučíka Sebastiana, holčinku Vanessu a teď očekáváme klučinu a jména budou boj. Chtěla bych nejvíce Tobiase (ladí mi k prvním jménům dětí) nebo pak Alexandra. V uvažování je i Samuel, Saimon.
19. lis ve 22:02  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2017 (20. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@peagasis1017 Nepíše se to takto -Simon,čteno anglicky 'Saimon"?
19. lis ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@peagasis1017 ja mela nataniela,sebastiena, simona,damiena ;)nakonec mame klasiku Michaela ;)
20. lis ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek